גימנסיה הרצליה: התלמיד בא לבית הספר עם כיפה והושעה מהלימודים. - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גימנסיה הרצליה: התלמיד בא לבית הספר עם כיפה והושעה מהלימודים.

google18

Recommended Posts

תשובה מעוררת רחמים, אתה שוב, שופך מטען רגשי שלך, שאגב לא כל כך מעניין את כלל הציבור

את מי כרגע מעניין מה קורה בבתי ספר דתיים, מישהו אמר ששם הכל כשורה? מישהו אמר ששם זה דמוקרטי, שיש שם חופש

זה לא נושא הדיון

אנשים כמוך צריכים להפסיק לחפש איפה האחרים לא בסדר

זה ממש לא מעניין כרגע מה קורה אצל החרדים

ברגע שחרדים או דתיים טוענים לקיפוח לעומת החילונים (כמו במקרה המדובר), נראה לי מן הראוי להטיח בפניהם שהם נוהגים גרוע פי כמה. כמו שאמרתי ולא פעם, אין תכונה אנושית נלוזה יותר מאשר צביעות.

מורה חילוני שלא מועסק בממסד דתי? מה הבעיה עם זה, תלמידים דתיים, רוצים ללמוד תכנים דתיים, מה הבעיה עם זה?

אין שום בעיה עם כך שתלמידים דתיים רוצים ללמוד תכנים דתיים. עם זאת, האם בבתי ספר ממ"ד מלמדים רק תכנים דתיים? האם בית ספר דתי יסכים לקבל לשורותיו מורה חילוני לחשבון או לספורט? לא, נכון? אז למה שתלין על מקרים בהם זה קורה הפוך?

ואגב, היו כמה וכמה מקרים שעובדים תבעו מעסיקים ש"לא קיבלו אותם על סמך דתיותם", קרי עסק שפתוח בשבת שסרב לקבל עובד שומר שבת. האם עדין תתמוך בעמדת העסק, או שפתאום תהיה בצד העובדים?

חוץ מזה, הקבלה שאין קשר בין הדברים, מה הקשר בין מורה שמנסה להחזיר בתשובה , למורה חילוני שלא יכול ללמד בבצפר דתי.

ההקבלה הייתה יותר נכונה בכיוון הנוכחי, מורה חילוני לא יכול ללמד בבצפר דתי = מורה חילוני בבצפר חילוני שבא בלבוש לא צנוע.

זאת הקבלה נכונה יותר

אה... בה... מה???? מה קשור עכשיו עניין הלבוש? אנחנו מדברים על חוסר התאמה בין מורה פלוני למסגרת בה הוא אמור ללמד או בין תלמיד למסגרת בה הוא אמור ללמוד. נקודה. אם אתה מעוניין להביא דוגמאות אחרות לטענותיך, בבקשה - אבל אל תעשה סלט.

ואם אתה רוצה יותר פרוט: אליבא דחרדים, אין צורך בכלל ללמוד מקצועות שטותיים כמו חשבון ואנגלית (הם אף מתגאים בכך שתלמידי ישיבות הצליחו להתקבל למוסדות אקדמאיים מבלי ללמוד את מקצועות הליבה. הם רק שוחכים להזכיר שאותם יחידי סגולה קרעו את התחת בשביל להשלים את החומר לבד...), וכי הסגולה העיקרית להצלחה בכל דבר לרבות לימודים היא תפילה, הנחת תפילין וכיו"ב, ולא, חס וחלילה, ללמוד. האם תלמידים שחזרו\חוזרים בתשובה ומקשיבים לרבנים שזו דעתם, מתאימים לדעתך למוסד לימודי המתבסס על השכלה ולא דת? לעניות דעתי, לא יותר משתלמיד חילוני ימצא את מקומו בבי"ס דתי.

וכמו שסינדרום אמר - "התחלתי לחפש איפה האחרים לא בסדר" רק אחרי שאותם "אחרים" באים בטענות לאחרים על אותם דברים שהם עושים לא בסדר. לא אמור להיות אכפת לי מה קורה במערכת החינוך הדתית? אולי. אני אשקול את דרישתך זו ברגע שתפסיקו באופן קולקטיבי להלין על הנעשה במערכת החינוך החילונית ("סמים\אלימות\הטרדה מינית\מחסור בערכים\העדר מוסריות" - שכולם קיימים גם בחינוך הדתי, חלקם פחות אך חלקם אף יותר) - לרבות המקרה הנידון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נראה לי שזה בדיוק המסר שהוא ניסה להעביר לדתיים\חרדים... בהנחה שהם הרוב המתלונן בתרד זה. ::)

אויש, מה לא קלטת שהנושא עוסק בילד שבא עם כיפה לבצפר חילוני

כשיהיה מקרה כזה ומישהו יפתח נושא, על בית ספר דתי, אזי נדבר על הצד השני

אבל לך כנראה קשה להבין, כי בוער לך להציג את הצד השני, עקב חוסר ההסכמה שלך איתו(ושל רבים אחרים)

מה שמוציא אותי מהכלים זה הסובייקטיביות הנוטפת מכם

אף אחד לא טען שבדתיים זה טוב יותר, נהפוך הוא, אבל הדיון עוסק על בצפר חילוני עם תלמיד דתי

::)

פשוט מדהים, אם תלמיד/מורה חילוני בא לבצפר דתי כדי ללמוד/ללמד זה "בסדר" לא לקבל אותו או "לא מעניין אף אחד" אבל אם תלמיד/מורה דתי בא לבצפר חילוני כדי ללמוד/ללמד זה קטסטרופה.

אתה כמובן לא טרחת לנסות להבין ולא שורה ממה שרשמתי כי מאוד מאוד קשה לך לקבל את זה

מורה חילוני יכול ללמד בבצפר דתי בתנאי של לבוש , קרי כיפה

התלמיד הדתי פה שבאירוע הושעה ככל הנראה עקב חבישת כיפה, שכן אין בתנאי קבלה לבצפר , ליהיות חילוני גמור (שזה כפייה חילונית והתעלמות מחופש דת)

מורה חילוני שנכנס לבצפר דתי, יוכל ללמד בתנאי לבוש מסויים, על כן הקבלתי זאת בפשטות ללבוש צנוע בבצפר חילוני

אף אחד לא ביקש מהמורה להתפלל או להניח תפילין או לומר בעזרת השם

ואם אתה מתעקש, אפשר לומר שגם זכותו של בצפר חילוני להורות שחבישת כל סממן דתי היא בגדר איסור, אזי התלמיד יצטרך להסתיר ציציותיו ולשים כובע כפונקציית חבישת כיפה

כמובן אם זאת המסגרת שהוא חושב שמתאימה לו

ותאמת אני לא רואה זאת בגדר פסול

ברגע שחרדים או דתיים טוענים לקיפוח לעומת החילונים (כמו במקרה המדובר), נראה לי מן הראוי להטיח בפניהם שהם נוהגים גרוע פי כמה. כמו שאמרתי ולא פעם, אין תכונה אנושית נלוזה יותר מאשר צביעות.

אין שום בעיה עם כך שתלמידים דתיים רוצים ללמוד תכנים דתיים. עם זאת, האם בבתי ספר ממ"ד מלמדים רק תכנים דתיים? האם בית ספר דתי יסכים לקבל לשורותיו מורה חילוני לחשבון או לספורט? לא, נכון? אז למה שתלין על מקרים בהם זה קורה הפוך?

ואגב, היו כמה וכמה מקרים שעובדים תבעו מעסיקים ש"לא קיבלו אותם על סמך דתיותם", קרי עסק שפתוח בשבת שסרב לקבל עובד שומר שבת. האם עדין תתמוך בעמדת העסק, או שפתאום תהיה בצד העובדים?

אה... בה... מה???? מה קשור עכשיו עניין הלבוש? אנחנו מדברים על חוסר התאמה בין מורה פלוני למסגרת בה הוא אמור ללמד או בין תלמיד למסגרת בה הוא אמור ללמוד. נקודה. אם אתה מעוניין להביא דוגמאות אחרות לטענותיך, בבקשה - אבל אל תעשה סלט.

ואם אתה רוצה יותר פרוט: אליבא דחרדים, אין צורך בכלל ללמוד מקצועות שטותיים כמו חשבון ואנגלית (הם אף מתגאים בכך שתלמידי ישיבות הצליחו להתקבל למוסדות אקדמאיים מבלי ללמוד את מקצועות הליבה. הם רק שוחכים להזכיר שאותם יחידי סגולה קרעו את התחת בשביל להשלים את החומר לבד...), וכי הסגולה העיקרית להצלחה בכל דבר לרבות לימודים היא תפילה, הנחת תפילין וכיו"ב, ולא, חס וחלילה, ללמוד. האם תלמידים שחזרו\חוזרים בתשובה ומקשיבים לרבנים שזו דעתם, מתאימים לדעתך למוסד לימודי המתבסס על השכלה ולא דת? לעניות דעתי, לא יותר משתלמיד חילוני ימצא את מקומו בבי"ס דתי.

וכמו שסינדרום אמר - "התחלתי לחפש איפה האחרים לא בסדר" רק אחרי שאותם "אחרים" באים בטענות לאחרים על אותם דברים שהם עושים לא בסדר. לא אמור להיות אכפת לי מה קורה במערכת החינוך הדתית? אולי. אני אשקול את דרישתך זו ברגע שתפסיקו באופן קולקטיבי להלין על הנעשה במערכת החינוך החילונית ("סמים\אלימות\הטרדה מינית\מחסור בערכים\העדר מוסריות" - שכולם קיימים גם בחינוך הדתי, חלקם פחות אך חלקם אף יותר) - לרבות המקרה הנידון.

מעולה, כן, גם בדתיים צריך להטיח, תצטט אותי אם ראית ולו חצי משפט שלי שמורה אחרת, אבל שוב, אתה כנראה לא טורח להבין

בקשר לשאר הדברים שרשמת שאין לי מושג איך הגעת אליהם, פנה לדיון בנושא דת ואמונה, אין לי ממש כוח להתדיין על הנושא הנדוש ומשעמם הזה[br]פורסם בתאריך: 27.05.2009 בשעה 14:58:48

אגב, באיזו זכות אתה אומר לי "ברגע שאתם", אני לא שייכתי את עצמי לשום צד, לא חילונים ולא דתיים, למעשה, אין לי שום רצון להתקשר לאחת מהקבוצות

התייחסות לאי זו קבוצה באופן גורף שולל את הבנאדם מלהיות אובייקטיבי

לא טענתי שהחינוך החילוני גרוע מהדתי, לא טענתי שיש שם סמים

תעשה לי ולעצמך טובה, ואל תשייך אותי לציבור החרדי, אני אודה לך מאוד(ברצינות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן לא אמרת מאיזה ציבור אתה מגיע. מעצם העובדה שבחרת לתקוף את המנהל החילוני אבל להצדיק את הדתיים במקרים ההפוכים, הנחתי שאתה דתי. אם טעיתי בהנחתי זו אני מתנצל - אך לדעתי זה רק גורע מההגיון שמאחורי עמדתך. האם אתה חילוני התומך באפלייה נגד חילונים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן לא אמרת מאיזה ציבור אתה מגיע. מעצם העובדה שבחרת לתקוף את המנהל החילוני אבל להצדיק את הדתיים במקרים ההפוכים, הנחתי שאתה דתי. אם טעיתי בהנחתי זו אני מתנצל - אך לדעתי זה רק גורע מההגיון שמאחורי עמדתך. האם אתה חילוני התומך באפלייה נגד חילונים?

ממש לא

העניין שאין פה אפלייה לשום כיוון

אני רואה שהדברים כביכול כתיקנם

צריך לנקוט צעדים כנגד הכפייה החילונית וכנגד הדתית יחדיו

המקרה האמור הוא ככל הנראה כפייה חילונית לשמה

בדיוק כמו כפייה דתית שנעשית כל כך הרבה פעמים כמו חוק איסור גידול ומכירת חזיר, חוק תעסוקה בשבת.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק כמו כפייה דתית שנעשית כל כך הרבה פעמים כמו חוק איסור גידול ומכירת חזיר, חוק תעסוקה בשבת.....

מצטער, אבל אני לא רואה כאן את האנלוגיה. אני תומך בזכותם של בתי ספר דתיים לא לקבל חילונים כמו שאני תומך בזכותם של בתי ספר חילוניים לא לקבל דתיים. זו לא אפליה ולא כפיה, לא דתית ולא חילונית, שכן כל אחד יכול למצוא את המסגרת המתאימה לו (כל זאת בהנחה הלא תמיד מבוססת שהמסגרות הללו מציעות תנאים שווים בכל מובן אחר ומקבלות תקציבים שווים) וכל הורה יבחר מה מתאים לילדיו - חינוך דתי או חינוך חילוני, לפי השקפת עולמם.

זה לא המצב בתחומים אותם הזכרת: שם מדובר על איסור גורף על מה שלא נראה לדתיים, איסור הנוגע לכלל האוכלוסיה. במקרה הזה אין ולעולם לא יהיו דוגמאות הפוכות: אף אחד לא מתכוון להכריח את הדתיים לאכול חזיר או לנסוע בשבת. ברגע שמשהו כזה יקרה, או אז נוכל לדבר על "כפייה חילונית".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...