גימנסיה הרצליה: התלמיד בא לבית הספר עם כיפה והושעה מהלימודים. - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גימנסיה הרצליה: התלמיד בא לבית הספר עם כיפה והושעה מהלימודים.

google18

Recommended Posts

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם אכן המקרה קרה כפי שתואר(ויכול להיות באמת שהתלמידים ביזו את הכיפות ועשו איתן 'צחוקים' כאלו ואחרים), מדובר בפגיעה קשה ובלתי מתקבלת על הדעת בחופש הביטוי, הדת והפולחן של הילדים הללו.

זה מזכיר לי את הכפייה החילונית המבחילה המתרחשת בצרפת.

כפייה בגדר הפסול במדינה דמוקרטית, תהיה היא חילונית או תהיה היא דתית.

וואו, לא ציפיתי את זה מהממשלה הצרפתית, אבל כנראה הם סוף סוף התחילו להשתמש בשכל, למישהו יש כתבה על הנושא? (מעדיף מהBBC).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, לא ציפיתי את זה מהממשלה הצרפתית, אבל כנראה הם סוף סוף התחילו להשתמש בשכל, למישהו יש כתבה על הנושא? (מעדיף מהBBC).

זה לא עניין חדש

היו על זה מהומות בצפרת

http://news.walla.co.il/?w=/14/451451

http://news.walla.co.il/?w=//498121

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי שזה משהו חדש, תודה בכל מקרה.

אני לא מבין מה הבעיה עם זה, רק 34% מהצרפתים מאמינים בה' ורובם הגדול לא דתיים שנושאים צלבים/מגן דוד או לובשים כיפות וכו'.

אלה שהדת חשובה להם מוזמנים ללכת ללמוד בבתי ספר דתיים/פרטיים, החוק הזה מגן על התלמידים מפני אלימות, כדי שלא יריבו עם תלמידים אחרים על בסיס דת.

זה לא שאסרו את הדת לחלוטין, לדעתי בכלל רוב המדינות לא יאסרו את הדת במאה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, הוא מתכוון לאיסור לבישת חימאר(וכל סממן דתי בולט אחר) בבתי ספר בצרפת.

כן הם עשו את זה באופן גורף כדי שלא יאשימו אותם בגזענות אבל החוק הזה נחקק די לאחרונה כנגד האיסלמיזיציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן הם עשו את זה באופן גורף כדי שלא יאשימו אותם בגזענות אבל החוק הזה נחקק די לאחרונה כנגד האיסלמיזיציה.

צדק חכם מבחינתם

בקשר לנוש

אין קשר בין מי בצרפת מאמין או לא

מבחינתי, מדינה, היא הגוף שמנהל את המדינה, מי שלא רוצה מוזמן להצטרף למדינה אחרת

אם צרפת החליטה שאסור ללכת עם סממנים דתיים בפומבי, זכותה, לא משנה מה

הזכות של כלל האזרחים, להפסיק את שהותם במדינה, ולהגר למדינה אחרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאר לעצמך שיחוקק בארץ חוק האוסר על חבישת כיפה.

עדיין בסדר?

עצם קיום המדינה כארגון הוא על מנת להגן על אזרחיה ולתת להם לקיים את אורח חייהם, כל עוד אינו פוגע באחר באופן משמעותי, בבטחון מפגיעה בהם ובאורח חייהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב,

החוק בצרפת אינו אוסר על לבישת סממנים דתיים

הוא אוסר על לבישת סממנים דתיים בבתי ספר ציבוריים (ואולי גם אוניברסיטאות וכד', אני לא בטוח)

אין שום הגבלה על מה מותר או אסור ללבוש בבתי ספר פרטיים

אני לא רואה שום בעיה עם זה

אני בהחלט יכול להבין יהודי שיירתע מכך שחבריו לספסל הלימודים יילבשו צלב / סהר על צווארם (או מוסלמי או נוצרי וגו')

בדיוק כמו שמן הסתם יש הגבלה על הלבוש שניתן ללבוש בבית הספר כדי שלא לפגוע ברגשותיו של אף אחד,

אותו הדבר מבחינת סממנים דתיים

מה הבעיה עם זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מבין איך יהודי יירתע מכך שחבריו בבי"ס יענדו צלב על הצוואר? :kopfpatsch: אתה מבין עד כמה נבער מדעת צריך להיות כדי לפחד מזה שמישהו עונד צלב/מגן-דוד/חמסה?

יש הבדל בין לבוא חצי ערום לבי"ס שזה מה שאסור בארץ(וכל איסור אחר של בי"ס כלשהו לא תופס מבחינה חוקית) לבין לענוד משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך אולי לא, אבל אולי לילדים יהודיים למשל יהיה מפריע ללמוד עם ילדים מסולמיים? ותהיה פה אלימות?

או לחלופין לאיזה ילד למשפחה אנטשמית שירביצו ויצחקו על ילדים יהודיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...