תכירו את אידה: האמא הקדומה שלכם - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תכירו את אידה: האמא הקדומה שלכם

עכביש בכביש

Recommended Posts

מה היתרונות של התפתחות באירופה ונדידה לאפריקה

לא הגיוני יותר שיצור יתפתח בסביבה שהיא תומכת את צורת החיים שלו ?

כלומר הסביבה היא שיוצרת את צורת החיים או אם תרצה הסביבה מעצבת את צורת החיים , אני מסכים שיש סביבות שמתאימות יותר מבחינת השטלטות אותו מין , נניח עם מה שקרה באוסטרליה שהארנבים הציפו את היבשת או למשל הדינגו , אבל זה בעיקר מסיבות של העדר אוייבים טיבעיים , לכן השאלה שלי היא , למה ליצור להתפתח באירופה ולנדוד לאפריקה , האם זה בגלל היתלדלות המשאבים קרי אוכל ? או שינוי של הסביבה קרי מזג אוויר , אוייבים טיבעיים , או אולי מבחינת היכולת לשרוד עבורו שהיא טובה יותר באפריקה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קשה לדעת מה היו התנאים המדויקים ששררו באותה תקופה. אולי היה עידן קרח שהקשה על החיים בקווי הרוחב הצפוניים. או עידן "מים" שגרם לגו'נגלים של אפריקה להיות גדולים הרבה יותר ושוקקי חיים יותר מאשר הצפון המוצף. בהיסטוריה של כדו"א טמפ היו גבוהות בהרבה מעכשיו ונמוכות בהרבה מעכשיו, ככה שתנודות לכל הכיוונים אפשריות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי

אבל מאיפה הרעיון שהנדידה היתבצעה מאירופה לאפריקה , מקובל לחשוב שמוצא החיים הוא מיבשת אפריקה והנדידה החלה בגלל הצפיפות וכו' שהייתה באפריקה ( זה גם הגיוני וטיבעי )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוצא החיים באפריקה? איפה שמעת את זה? התיאוריה הנוכחית היא שבהתחלה הייתה יבשת אחת, פנגאה, שנדידת היבשות פיצלה אותה ליבשות המוכרות כיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהייתה יבשה אחת - אני בהחלט יכול להסיק את זה

אבל לטעון שהחיים התפתחו מהיבשת הזו , המממ , אני חושש שיכול להיות לי ספק קל ולעצמי אני אזדקק להארת כמה נקודות אפלות בשיכלי , יותר הגיוני לי שהחיים היתפתחו תוך כדי נדידת היבשות למקומות שונים , יתכן בהחלט שצורות חיים שונות התפתחו במקביל וכתוצאה ממיקום היבשות ( השונה זה ביחס לזו ) התפתחו צורות חיים שונות - כפי שניתן לראות , אבל אז אני חושש שזה שם " כיפוף" קטן בתורת האבולוציה לפי הבנתי ( והיא עדיין איננה רחבה ) כלומר , האם אתה חושב שיתכן שארוע כל כך מופלא ובלתי הסתברותי בעליל התרחש במספר מקומות במקביל בכדור הארץ ? אני יכול להסכים לכך ( בלי הרבה מאמץ ) שחיים שונים היתפתחו במקומות שונים ביקום ( ואתה יודע מה אפילו בגלקסיה שלנו ) אבל על כדור הארץ ? האם לא ניראה לך שהמקום מבחינת אפשרויות הוא קטן ? ( למרות שיתכן שבאותם ימים הפרא היסטוריים הוא העולם היה גדול יותר מהזמן הנוכחי - אתה יודע , לא היה אדם שמדוד אותו - חחח )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוצא החיים באפריקה? איפה שמעת את זה? התיאוריה הנוכחית היא שבהתחלה הייתה יבשת אחת, פנגאה, שנדידת היבשות פיצלה אותה ליבשות המוכרות כיום.

גם אני זוכר שהנדידה החלה מאפריקה, שבני האדם הראשונים היו בטנזניה.

עריכה:

"Homo erectus (Latin: upright man) is an extinct species of the genus Homo, believed to have been the first hominin to leave Africa."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיפשתי איזה משהו שקשור לדיון והגעתי לזה :o

מסכת נדרים (דף סו, ב)

נראה לי דן משהו(אותו בחור שרצה להביא בחורה התאילנד ;D )

היה צריך אישה כזאת ;)

:funnypost:

קניתי את חפירה ומחר אני על המטוס לגרמניה........

תנו לי קוארדינטות להזין לתוך ה- שלי כדי לא להתברבר ביערות של גרמנייה....

אני אמצה את ה-DNA מהשלד ואשכפל אותה במעבדה שלי.....נראה לי שהיא תהיה הבתולה היחידה בארץ מזה עשרות שנים :smile1:

נראה לי גם שהיא תהיה האישה הראשונה שתראה כמו אישה אמיתית ולא מוטציה קוקסינלית מהגיהינום קרי פמינאצית מקומית ממוצעת,

שעברה השתלת סיליקון\זריקות בוטוקס\ניתוח אף\שאיבת שומן\טיפול גבות\חזיית פוש-אפ\איפור קבוע\השתלת פלאפון לתוך המוח\סיגריה בזוית הפה

אני גם די בטוח שהיא לא תהיה נגועה באחת או יותר מחלות המין הבאות:

\הרפס\עגבת \כלמידיה\זיבה\איידס\טריכומונס\פפילומה וכיוצא בזה ....

:biggrimjackbox:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שלא הייתה נדידה ואם הייתה הייתה בקנה מידה קטן

למה לא יכול להיות לדוגמה שבמספר מקומות התפתחו חיים בו זמנית (בטווח של מאה אלף שנה)?

הרי ברגע שיש מים שזה אחד התנאים ההכרחים לחיים מה מונע בעצם שהחיים התפתחו במספר מקומות?

היו מספר דמוי אדם שחלקם נכחדו ואילו הומו ספיאנס נשאר ואם נסתכל יש גיוון כל כך גדול בין האנשים לדוגמה: השבטים שמצאו באינדונזיה, באמזונס, אוסטרליה

יכול להיות שלא היה אב קדמון יחיד שממנו התפתח המין שלנו אלה מספר, כמובן שלזה אין ממש הוכחה אבל זאות גם אופציה והיא די הגיונית אם אנחנו מסתכלים על בעלי החיים האחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

800px-Map-of-human-migrations.jpg

אפשר לראות פה את מפת הנדידה באלפי שנים.

כאשר האותיות הן לפי ה"הגנום המיטוכונדריאלי" שעובר בהורשה מהאם (זה למה האם הקדומה ולא האב הקדמון) שמראה את קבוצות האכלוסיה השונות והנדידה שלהם.

כמו כן:

סין אוכלסה לפני כמליון שנה אולם קיימות עדויות לכלי אבן בני 1.6 משל"ז. לדרום-מזרח אסיה, אל האי ג'אווה, הגיע האדם לפני כ 1.7 מיליון שנה. מערב אירופה אוכלסה בהרי אטאפוורקה כ 1.2 משל"ז. ישנה תאוריה השנויה במחלוקת כי האדם הזקוף בנה רפסודות והפליג באוקינוסים. יש לציין שהאדם הקדמון אינו ההומיניד הראשון שאכלס את אסיה, קדמו לו הפונגינאים ובפרט הסיוופיתקוס כ 15 מיליון שנה לפני כן לדרום מזרח אסיה.

כלומר הייתה נדידה אבל הזן שלנו הוא לא היחיד שהתפתח אלא היחיד שהצליח לשרוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דיברתי על מוצא החיים, לא על מוצא בני האדם. מן הסתם בהתחלה הייתה רק יבשת אחת אז הם התפתחו בה (אחרי שהם יצאו מהמים כמובן). התפתחות החיים רחוקה מלהיות אחידה, כבר במים התפתחו עשרות אלפי זנים מתוכם כמה אלפים שונים פיתחו את היכולת לעלות לאדמה ואז איכלסו אותה והתפתחו לעוד המוני זנים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דיברתי על מוצא החיים, לא על מוצא בני האדם. מן הסתם בהתחלה הייתה רק יבשת אחת אז הם התפתחו בה (אחרי שהם יצאו מהמים כמובן). התפתחות החיים רחוקה מלהיות אחידה, כבר במים התפתחו עשרות אלפי זנים מתוכם כמה אלפים שונים פיתחו את היכולת לעלות לאדמה ואז איכלסו אותה והתפתחו לעוד המוני זנים אחרים.

אני הגבתי ל RAFI, כך שאני לא בטוח לגבי מה אתה דיברת ( עם כל הSPAM פה קשה לעקוב)

אם לזה אתה מתכוון(בעמוד הקודם):

האדם המודרני לא התפתח מהניאדרטל, הם התקיימו במקביל (יש אפילו תיאוריות שמדברות על מלחמה בינהם, שהאדם המודרני השמיד את הניאדרטלים שמבוסס על ציורי קיר שמראים אנשים נלחמים)

בכל מקרה, מדובר על אב קדמון של הפרימאטים, יכול להיות שהוא התפתח באירופה, נדד לאפריקה ובעקבות שינוי אקלים התפתח להומנידים מתקדמים יותר ומשם לשאר העולם

אז זה תואם את מה שאני רשמתי (מלבד האב הקדמון שהוא אם)

אז מה אתה אומר לגבי מוצא החיים? (רק תציין תקופות זמן )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הארוע של התהוות החיים לא יתכן מבחינה הסתברותית ( להבנתי ) במספר מקומות ,

הינה כעת האדם יכול ליצור תנאים מתאימים למה שאתם טוענים כאפשרותיים להיוצרות חיים , למה האדם לא מצליח ליצור חיים ?

קשה לי לראות את ארוע המודעות העצמית כארוע שהתחולל במספר מקומות בעת ובעונה אחת , אם כי יכול להיות רק נכון לכרגע , קצת קשה לי לראות זאת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקופות זמן של בערך חצי מיליארד שנה אחורה. עכביש צודק בכך שהסתברותית סביר להניח שהיצור הראשון היה אירוע במיקום יחיד. אבל אל תשכח שהיו לו מיליונים של שנים שהוא היה לבד בשביל להתרבות ולפוצץ את האוקיינוס הענק שהיה קיים אז. מרגע שהייצורים הראשונים מילאו את האוקיינוסים, החיים הם כבר לא אירוע נקודתי.

בנוגע למוצא האדם ("המודעות") יש אכן תיאוריות שטוענות שההומינידים בנקודה מסוימת היו קרובים מאד להכחדה, עד שנשארו רק כמה אלפי פרטים. בנקודה הזו התפתחו כל המאפיינים שהתגבשו לכדי האדם המודרני, ומשם התפשטו לכל עבר. אירוע כזה מסביר את השונות המעטה שיש בין בני האדם למרות הפיזור הנרחב שלהם בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...