הקמת רשת ביתית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקמת רשת ביתית

davidreznic

Recommended Posts

אז ככה, רציתי לבדוק מה ניתן לעשות:

תקציב לראוטר 300-350

מכשירים- לפטופ (חיבור אלחוטי), מחשב נייח (חיבור חוטי), אייפוד טאץ' ומחשב כף יד (חיבור אלחוטי)

העלתי שרטוט של הדירה עם מידות. האזורים בהם אני צריך שיהיה שידור מסומנים בכתום. הנק' האדומה היא השקע שאליו מחובר המודם כרגע. בגלל שהמחשב הנייח נמצא באותו חדר, אני חושב שעדיף לחבר אוטו לראוטר בצורה חוטית. הלפטופ יהיה בממד (מסומן עם קירות עבים, הדלת שלו פתוחה רוב הזמן אבל הייתי רוצה שידור גם כשהדלת סגורה)

הבנתי שיש ראוטרים עם כניסות ככה שאפשר לחבר ולשתף מדפסות ללא חיבור רשת, האם אופציה זו מעלה את המחיר באופן משמעותי?

תקנו אותי אם אני טועה, אבל מהירות העברת קבצים ברשת לא מושפעת/תשפיע על מהירות הורדת קובץ מהאינטרנט, אני צודק?

ללפטופ יש כרטיס בתקן G, האם יתאפשר לעשות סטרימינג (מהמחשב הנייח) של סרטי HD ?

השימוש העיקרי יהיה מסנג'ר, וכו'. הורדה בטורנטים תעשה מהמחשב הנייח.

תודה על העזרה

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה באמצע ? מזגן מרכזי או מסדרון ? :)

נתבים שיש להם חיבורי עולים קצת יותר בד"כ 100-150שח יותר, אם גם ככה יש לך מחשב שמחובר לרשת ודולק רוב הזמן אז לא ממש משנה

לגבי מרחקים אין בעיה

הממד יכול להוות בעיה, שווה לשקול מסוג MIMO לפחות ואפילו תקן N כדי שהעוצמת שידור תהיה חזקה יותר.

לגבי סטרימיג מאמין שכן אם הרשת תקינה וללא איבוד מידע ולא עמוסה מהעברת קבצים בזמן השידור אז הרוחב פס מספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי התעלה של המזגן, עזבו. יש שם בעיה.

לגבי הממ"ד, הסרטוט יצא לי לא טוב אבל בעיקרון הראוטר ייתקל רק בדלת של הממ"ד (שכאמור פתוחה רוב הזמן).

מה זה מסוג MIMO?

אפשר לקבל המלצה לנתב עם כניסת וללא שיתאים מבחינת שידור ?

העלתי סרטוט חדש. אם מעבירים קו אווירי בין המודם לממ"ד רואים שרק הקיר של החדר שבו נמצא המודם מפריע...

שכחתי לציין שיש טלפון שמשדר ב 2.4GHZ, מסומן בעיגול הכחול.

מהירות העברת קבצים ברשת לא מושפעת/תשפיע על מהירות הורדת קובץ מהאינטרנט, נכון?

המהירות איטרנט כרגע היא 1.5MB :(, האם זה אמור להוות בעיה בגלישה ב 2 מחשבים בו זמנית? האם הראוטר ייחלק את רוחב הפס באופן שווה בין שני המחשבים או שתינתן עדיפות לחיבור חוטי/אלחוטי? האם אפשר לשנות הגדרות אלו ?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MIMO זה עם 3 אנטנות שיודע להתמודד טוב יותר עם שטחים גדולים\מרחקים ו"מוצא" דרך שהשידור יגיע ליעדו

המהירות של 2 המחשבים תחולק באופן שווה אלא אם אחד מהם ידרוש יותר מהאחר (אחד מוריד והשני רק גולש) ואז אחד יקבל יותר רוחב פס

ישנם נתבים שיודעים לתמוך ב QOS = QUALITY OF SERVICE ושם אפשר להגדיר למי לתת חשיבות גבוהה יותר בשימוש וכו'.

אני לא מכיר דגמים שיש בשוק אז נמנע מלתת לך המלצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, תודה.

האם הטלפון האלחוטי יפריע לשידור?

מהירות העברת קבצים ברשת לא מושפעת/תשפיע על מהירות הורדת קובץ מהאינטרנט, נכון?

המהירות איטרנט כרגע היא 1.5MB Sad, האם זה אמור להוות בעיה בגלישה ב 2 מחשבים בו זמנית?

אתה אומר שכל עם 3 אטנות יהיה טוב וישדר לממ"ד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טלפון לא יפריע

מהירות העברת קבצים ברשת תהיה עד המקסימום של האפשרי ברשת שזה 54מגה ביט לשניה והמחשבים שלך לא יעשו את זה אז המהירות הורדה באינטרנט לא תפגע

המהירות אין בעיה 1.5 זה חבילה קטנה ושווה לך לשדרג כי זה באותו כסף בערך אבל זה לא קשור לרשת - יעבוד.

לא אמרתי את זה, אבל לנתב מסוג MIMO יש סיכוי הרבה יותר גבוה לשדר לממ"ד בצורה טובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, אז אפשר המלצה לנתב שייעשה את העבודה?

ועוד 3 שאלות:

1. את הכבל של המודם אני מחבר לראוטר למשהו מעין "LINE OUT", ואת המחשב הנייח אני מחבר למעין "LINE IN" בראוטר, נכון?

2.הבנתי שאם המחשב אליו מחוברת המדפסת דולק, אז אפשר להשתמש בה גם ממחשב אחר באותה . השאלה היא האם המדפסת חייבת להיות מזוהה במערכת הפעלה שרצה באותו רגע על המחשב, או שממספיק הוא דולק, והמדפסת מזוהה רק במחשב שמחובר באופן אלחוטי?

3.האם הספק רשת/תשתית שלי צריך לדעת שעכשיו אני מחובר בראוטר? או שכל עוד אני עם המודם שלהם לא אכפת להם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כבל הרשת של המודם מתחבר לכניסה שנקראת WAN בנתב.

2. המחשבים מתחברים לנתב לכניסות שנקראות LAN.

3. המדפסת והמחשב אליה היא מחוברת צריכים להיות דלוקים והמדפסת צריכה להיות מוגדרת באותו מחשב כמשאב רשת (קרא עוד כאן -- http://www.netcheif.com/Articles/HomeNet/HomeNet.htm).

4. אין צורך להודיע דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתקציב שלך BR6524N של EDIMAX או DIR-615 של DLINK. אלה נתבי תקן N בעלי 3 אנטנות ללא יציאת . להעביר STREAMING ללא כרטיס מתאים בתקן N עלול להיות בעייתי. STREAMING בתקן G ממש לא מומלץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיבור בכבל לא מהווה צוואר בקבוק יחסית לתקן N, נכון?

באתר היצרן, במפרט הטכני בקטגוריית PACKAGE CONTENTS כתוב 2 Detachable Antennas. למה זה משמש? להקטנת הטווח במידה והוא גדול מידי?

המלצת על שני ראוטרים, אבל ה D-LINK מגיע עם 2 אנטנות בניגוד ל EDIMAX שבא עם 3.

האם הראוטרים יאפשרו הורדה מיוטורנט ודומיו (דרך חיבור חוטי נניח)? שנעתי שיש כאלה שמתנתקים כל הזמן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. נכון -- חיבור קווי הוא האיכותי ביותר ומבטיח את רוחב הפס הגדול ביותר.

2. זה אומר שהאנטנות ניתנות להחלפה.

3. זה נכון וזה נותן מעט יותר עדיפות ל-EDIMAX.

4. שני הראוטרים יציבים מאוד בהורדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני לא יכול להבטיח לך את זה ואין תעודת ביטוח על הנושא. המון תלוי במבנה היחודי של הבית שלך, כמות המכשולים, הפרעות אלקטרומגנטיות וכיוב'. מה שאני יכול להבטיח הוא שנתב בתקן N עדיף על כזה בתקן G.

2. יכול לשפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...