תודה לך, אלי ישי. תודה רבה לך מכל הלב. - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תודה לך, אלי ישי. תודה רבה לך מכל הלב.

Milford Cubicle

Recommended Posts

ואני טוען אותו דבר, רק להיפך, הוא לא שווה, לטובת העשירים.

זה נחמד שאתה משתמש במילים גבוהות (אחוזית, אבוסולוטית) אבל זה לא משנה את העובדה שאין להן שום משמעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 160
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לדעתי כל בני האדם נולדו שווים

כל בני האדם נולדו חופשיים ושווים. וצריך להגביל את החופש שלהם רק אם זה בא על חשבון החופש של אדם אחר

לגבי האתר KAV:

מקראי באתר גם דוגל בקיצוניות מה גם שמדובר בתאוריה ובתאוריה כמו שבתאוריה הכל יפה

אלה שמצאתי לא מעט חורים (אגב כמו בשיטה הנוכחית) לניצול אנשים ולהשתלטות

אולי תשתף אותנו ב "חורים" כדי שכולנו נכיר אותם?

בנוסף לזה לפי השיטה שרשומה באתר הם דוגלים בהפרטה מלאה אז במקום שהממשלה והעירייה הבירוקטית תנהל את הענינים מי שינהל זה חברות

corporations עוד יותר בירוקרטיות, שלאזרח יהיה עוד פחות כוח מולם מאשר יש לו כיום מול הממשלה או העריות

איך הגעת למסקנה המוזרה הזאת?

דבר נוסף יווצרו ערי מדינה ובעידן המודרני תסכים איתי שזה לא מתאים

לא יודע איך גם הגעת למסקנה הזאת.

יש עוד הרבה דברים כמו חוסר שוויון וחוסר הזדמניות (לדוגמה לילד שנולד לחינוך וכו...)

שוויון לא היה ולא יהיה. בקשר לחינוך יש שיטה מצויינת - חלוקת שוברים לחינוך פרטי.

ב - cap - השיטה כבר הוכחה ככישלון חרוץ

המשבר הנוכחי לא נגרם בגלל השוק החופשי וגם לא בגלל "תאוות הבצע" בוול סטריט. הוא נגרם בגלל פוליטיקאים שמתערבים בכלכלה, מינויים פוליטיים ומעל הכל בנקים מרכזיים שיצרו אשראי זול באופן מלאכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני טוען אותו דבר, רק להיפך, הוא לא שווה, לטובת העשירים.

זה נחמד שאתה משתמש במילים גבוהות (אחוזית, אבוסולוטית) אבל זה לא משנה את העובדה שאין להן שום משמעות.

אין שום דבר גבוה במילה אבסולוטי, ובטח שלא במילה אחוז :screwy:

איך שלא תסתכל על זה, ואיך שלא תנסה לסובב את זה - מישהו שמרוויח 100 אלף שקל בחודש משלם למדינה יותר כסף ממישהו שמרוויח 50 אלף שקל בחודש, שמשלם למדינה יותר כסף ממישהו שמרוויח 20 אלף שקל בחודש, משלם למדינה יותר כסף ממישהו שמרוויח 10 אלף שקל בחודש, משלם למדינה יותר כסף ממישהו שמרוויח 5 אלף שקל בחודש....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב ששניכם מסתכלים על העניין מנקודת מבט לא נכונה בעליל.

אין פה עניין של שווה או לא שווה, פייר או לא פייר, חלוקה צודקת וכו'.

צריך לחשוב על השיטה הנכונה והטובה ביותר שבעזרתה המדינה תוכל לצאת מהפלונתר הכלכלי שבו היא נמצאת.

טובת הכלל היא מעל טובתו של מגזר מסויים.

ולפי איך שזה נראה כיום בעלי ההון הם לא אלה שצריכים לשאת בנטל המס הכלכלי של המדינה.

זה רק יבריח משקיעים נוכחיים ועתידיים שיכולים לעזור ביצירת מקומות עבודה וכו'.

ובתקופה של רווחה המצב צריך להיות שונה, שהשכבות החזקות יותר הם אלה שמשלמות את המחיר הגבוה.

טובת הכלל מעל טובת היחיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב, אל תכנס לויכוח הזה עם עמרי. הוא תמיד יצליח לסובב את זה איך שהוא רוצה. אני יודע מה היא האמת, ואם יהיה צורך גם אלחם עבורה.

לא מקובל בעיניי ששאנשים עובדים קשה ולא גומרים את החודש בעוד העשירים רק מחפשים על מה לבזבז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מישהו הוא בעל בנק, אחרי כל המשכורות וההוצאות התפעוליות נשאר כסף, בעל הבנק מקבל אותו מבלי שעשה שום דבר במשך כל אותו הזמן.

נו, ו ?

אתה מפספס את הנקודה: אחרי כל המשכורות וההוצאות התפעוליות נשאר כסף, בעל הבנק מקבל אותו בניכוי מס מטורף מבלי שעשה שום דבר במשך כל אותו הזמן.

מה אכפת לך שהוא "לא עשה כלום"? (לדעתי להקים בנק ולהיות הבעלים שלו זה לא בדיוק כלום, אבל כנראה שאתה מסתכל על זה מזוית אחרת) הוא משלם על זה כך או כך.

לא מקובל בעיניי ששאנשים עובדים קשה ולא גומרים את החודש בעוד העשירים רק מחפשים על מה לבזבז.

מה זה קשור??!!?!

מעשה בשני ילדים: דני ויוסי.

דני קיבל מסבא 10 תותים.

יוסי קיבל מסבא 50 תותים.

הגיע מנשה, הילד הרע, וחטף באלימות 2 תותים מדני, ו-20 תותים מיוסי.

דני נשאר עם 8 תותים.

יוסי נשאר עם 30 תותים.

לדני יש 7 חברים, וביחד הם בקושי מצליחים לגמור את החודש - כל אחד מקבל רק תות אחד וגם זה בהנחה שאף תות לא רקוב.

גם ליוסי יש 7 חברים, אבל הם קיבלו כל אחד 2 תותים ועדיין נשארו לו המון תותים שהוא רק מחפש על מה לבזבז אותם כל הזמן...

כוס אמא של מנשה, בן זונה, הוא תמיד דופק את העניים ומטיב עם העשירים! :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת טענה מגוכחת.

מה אתה רובין הוד? ככה לא פותרים בעיות. :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, ו ?

אתה מפספס את הנקודה: אחרי כל המשכורות וההוצאות התפעוליות נשאר כסף, בעל הבנק מקבל אותו בניכוי מס מטורף מבלי שעשה שום דבר במשך כל אותו הזמן.

מה אכפת לך שהוא "לא עשה כלום"? (לדעתי להקים בנק ולהיות הבעלים שלו זה לא בדיוק כלום, אבל כנראה שאתה מסתכל על זה מזוית אחרת) הוא משלם על זה כך או כך.

אתה מפספס את הנקודה - כפי שאמרתי קודם, אני כלל לא בטוח שאחוז המס על רווחי הון/כל רווח אחר שאינו מעבודה, הם אותם אחוזי מס כמו על עבודה.

בעל בנק זו הייתה דוגמא, לא חסרות דוגמאות בהן בעלי הון קנו מהמדינה נכסים של כולנו בזיל הזול (ככל הנראה הייתה שחיתות מעורבת בעניין), וכיום הם יושבים וגוזרים קופון על חשבון כולנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים איתך (מטעמים אגואיסטים, כי מעמד הביניים זה אני ואני תמיד שמח לקבל הטבות מס מהמדינה), אבל איך זה קשור לטענות המטופשות נגד העשירים שמתחזקים "על חשבון העניים האומללים שלא מצליחים לגמור את החודש" ?

זאת טענה מגוכחת.

מה אתה רובין הוד? ככה לא פותרים בעיות. :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מס של 20 אחוז על רווחי הון. אז נניח עשיר שעשה השנה מיליון שקל בהשקעות משלם 200 אלף שקל מס, הרבה יותר מס מאשר לפחות 8 עשירונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...