תודה לך, אלי ישי. תודה רבה לך מכל הלב. - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תודה לך, אלי ישי. תודה רבה לך מכל הלב.

Milford Cubicle

Recommended Posts

זה אמנם לא בדיוק הכי קשור, אבל מה מצב יצרני הטקסטיל במדינה? ויהלומים, אלה שמוצאים בחדרה או בחיפה (וכן, אני מודע לבורסה בר"ג)? :screwy:

בכל מקרה, המע"מ זה מס שאיך שלא תסתכל עליו לא מגיע ליצרנים אלא אך ורק למדינה, ומצד שני הוא מעלה את המחיר, כלומר, אנשים מעוטי יכולת יקנו עוד פחות ירקות ופירות ממה שהם קונים כרגע והפגיעה תהיה אך ורק ביצרנים. ככה תקבל משקים שנסגרים, וכתוצאה מכך, עלייה באבטלה. מי ירצה לקלוט חקלאי בן 47 (נשוי ואב לכך וכך ילדים) שכל מה שהוא יודע לעשות זה לחרוש את השדה שלו?

אנשים מועטי יכולת יקנו עוד פחות בגדים, ועוד פחות כל מוצר אחר אם מוטל עליו מס. חוץ מזה כמה תרד כמות הירקות הנצרכת? 2%? בקשר לחקלאי בן 47, הדבר האחרון שאנחנו צריכים לעשות בקשר למפעל או משק שלא מחזיק את עצמו זה להחזיק את אותו בצורה מלאכותית. אם היום היתה המצאת המכונית הממשלה הייתה מסבסדת את העגלונים ומטילה מס על מכוניות.

חוץ מזה, איך בכלל אתה מגדיר משק "יותר טוב", בקו התחתון התוצרת מאוד דומה, מי שישרוד זה לא מי שיותר טוב אלא מי שיש לו גב כלכלי יותר חזק, אפילו אם התוצרת שלו פחות איכותית. וזה נכון לכל התחומים אגב, לא רק חקלאות.אתה רציני? :screwy:

אז כולנו צריכים לשלם כדי להחזיק את המשקים המפסידים?

ואם לאותו כביש אין אלטרנטיבה, מה אז?למען האמת, יצא שהמדינה משלמת לעני יותר כסף מאשר שהיא משלמת לו היום (חשבת פעם כמה עולה טיפול אצל רופא פרטי? רק כדי שהוא יסתכל עליך אתה משלם כמה מאות שקלים), ובתכלס יצא שהמדינה מממנת באופן עקיף בעלי עסקים שונים, שזה בדיוק ההפך ממה שרצית.

כמו שאמרו - אם אתה חושב שהחינוך / עכשיו הם יקרים, חכה תראה כמה הם יעלו שהם יהיו בחינם :lol:

החינוך והבריאות הציבוריים מאוד מאוד יקרים. בכסף שיחסך נוכל לעזור הרבה לבעלי הכנסות נמוכות. וישאר הרבה עודף להוריד מיסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 160
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

meirpolaris

אני אנסה להסביר למה השיטה שאתה מציעה לא תעבוד אלה תשיג תוצאה הפוכה

קח לדוגמה את אינטל ו - AMD כיום

ההכנסות של אינטל הרבה יותר גבוהות מ - AMD ולמעשה היא יכולה לרכוש אותה

אם היינו מדברים על שוק לגמרי חופשי כמו באתר שהבאת אחת משני הדברים היו קורים:

1. אינטל הייתה רוכשת את amd (השתלטות - על ידי קניית מניות)

2. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3715343,00.html

והיית נשאר עם חברה אחת שהיא מונופול בתחום המעבדים

ונגיד כקונה אתה יודע על טקטיקת המכירות של אינטל מה תעשה? תקנה של במחיר יותר יקר רק כדי לעזור לה?

וזה פחות או יותר המצב בשאר התחומים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע שהדבר הזה (השתלטות על שוק, ואז העלאת מחירים) לא הצליח לעבוד אפילו פעם אחת בהיסטוריה?

מי שיוצר את המונופולים כמעט תמיד זה הממשלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוגמאות אחרות:

exxon mobile - אחד הגדולים בתחום הגז היה/עונדו מונופול לכל דבר

Bell System - היה מונופול בארצות הברית בתחום הטפלפוניה

המשבר הכלכלי בארצות הברית ב - 1929 - נוצר כתוצאה מחוסר פיקוח ושוק חופשי

המשבר הכלכלי הנוכחי נוצר כתוצאה מהתערבות ממשלתית והעלמת עין

מה אנחנו לומדים?

שהכל צריך במידה, ושצריך למצאו את האיזון המתאים והמאוד עדיין ומי שימצא הוא כמובן המלך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את ומיקרוסופט יצרו ממשלות...?

אינטל לא יכולה להעלות מחירים כמה שבא לה. ונתח השוק של מייקרוסופט יורד בהתמדה.

דוגמאות אחרות:

exxon mobile - אחד הגדולים בתחום הגז היה/עונדו מונופול לכל דבר.

לפי וויקיפדיה הם מחזיקים 3% מהיצור העולמי

Bell System - היה מונופול בארצות הברית בתחום הטפלפוניה

מקרה קלאסי של התערבות ממשלתית ליצירת מונופול פרטי

המשבר הכלכלי בארצות הברית ב - 1929 - נוצר כתוצאה מחוסר פיקוח ושוק חופשי

נוצר בגלל הפדרל רזרב שבאותם שנים התחיל לשחק עם האשראי במשק, וממשלה "פרוגרסיבית" שלא ידעה מימינה ושמאלה

המשבר הכלכלי הנוכחי נוצר כתוצאה מהתערבות ממשלתית והעלמת עין

נוצר בעיקר בגלל הפדרל רזרב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היכולת לקבוע את המחיר מגדירה מונופול, לא היכולת להעלות אותו. ואינטל קובעת את המחיר, כדי להתחרות מתמחרת לפי . נתח השוק של מיקרוספט הוא מעל 90 אחוז. יש 1 , ועוד בערך 8-9 אחוז מק. אם הייתה תחרות ריאלית לא הייתה עולה 200 דולר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מובן

סליחה : לא , מובן

אכן תחרות היא כאשר השוק קובע את המחיר ( אני בטוח שאתה מתכוון היצע וביקוש ) כי את השוק הישראלי מחזיקים פחות מידיי אנשים כדי שהוא יהיה תחרותי ראה למשל את הבנקים שקבעו ריביות בתאום או חברות הגז שקבעו חלוקת אזורים ומחירים , ועוד המון דוגמאות , כך שהתאוריה שלך על קביעת המחיר בצורה חופשית נשארת בגדר תאוריה בילבד מפני שצריך גודל מסויים של שוק כדי לאפשר תחרות .

למה הדבר דומה ?

הדבר דומה למרוץ מכוניות של שמונה מכוניות אבל מסלול אחד בלבד , מבין ? כי מי שעומד בראש הטור של המכוניות עוד בטרם המרוץ התחיל , הוא ינצח , אז האם זו באמת תחרות ? לא חושב ככה !

השוק השראלי קטן מאוד ונשלט על ידי כאלו שכבר הועמדו בראש הטור , אתה חושב שיש חברה לתשתיות שיכולה להתחרות בסולל בונה ? - טוב לא חשוב , האם ידעת ש 90 % מהמיכרזים של המדינה יוצאים לחמש חברות בלבד ? ( טוב המידע שלי מאוד לא מעודכן , אבל אתה מבין למה אני מתכוון )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם רעיון:

במצב תקין, העשירים צריכים לספק עבודה ללא עשירים ולקבל תמיכה מהממשלה כדי לעשות את זה בתנאים הכי טובים (גם לעובדים וגם לבעלי העסק).

אותם עשירים נהיו תאבי בצע בשנים האחרונות וניפחו לעצמם את החשבונות בלי קשר למציאות והביאו את המשבר הכלכלי שבגללו פוטרו אלפי אנשים.

לה יהייה הגיני לקחת מאותם עשירים את הכסף שהם גנבו על חשבון העובדים, לסדר לאותם עובדים עבודה (להחזיר אותם לעבודה על חשבון הרווחים של המנהלים), ולצאת מהמשבר הזה?

הרי את כל הכלכלה סתם המציאו כדי לארגן דברים- אז כשמישהו לא משחק לפי החוקים ודופק את ה"חיילים" במשחק, לא מגיע לו לקבל "פסק זמן" (מהרווחים)?

אין לי גם בעיה שאותם עשירים ישארו בתפקידים שלהם- פשוט שאת הכסף הדמיוני שלהם הם ישקיעו בעבודות ולא בהון האישי שלהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע... אחרי משבר הבנקים בשנות השמונים התחילו לפקח על הבנקים כדי שמשבר כזה לא יהייה פה... אני התכוונתי לאלה שאחראים למשבר- האמריקקים שממשיכים לחלק דבידנטים מהכסף הדמיוני שלהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...