הוכחה של משפט בגיאומטריה. - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הוכחה של משפט בגיאומטריה.

amd@ati

Recommended Posts

שלום לכל חברי הפורום המכובדים,

סליחה שאני מטריד אתכם עם מתמטיקה ברמה של תיכון, אך בכל זאת אשמח לקבל מכם עזרה.

אני צריך להוכיח את המשפט: "קטע היוצא מקודקוד המשולש ועובר דרך נקודת התיכונים חוצה את הצלע שממול לקודקוד (תיכון)"

אשמח אם תעזרו לי בהוכחתו של המשפט ללא שימוש בגיאומטריה אנליטית וכו' (גיאומטריה "פשוטה")

תודה רבה מראש ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת הוכחה שדי קשה לעלות עליה לבד רק עם גיאומטריה...

ראה קובץ מצורף, תוכיח את הנדרש בהדרכה כשאתה מסתמך על תכונות של קטע אמצעים. השאר מתקבל מיידית.

אין לי כוח לרשום הוכחה מסודרת, תשאל אם יש משהו ספציפי לא ברור.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הקטע יוצא מהקודקוד ועובר בנקודת התיכונים, הוא תיכון מעצם ההגדרה :nixweiss:

אם הוא יכול להשתמש במשפט שאומר שקיימת נק' יחידה כזו של שלושת התיכונים אז השאלה טריוויאלית.

אבל מבחינתו יכול להיות שהתיכונים לאו דווקא ניפגשים בנק' אחת, וזה אני מאמין, מה שהוא רוצה להוכיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מבחינתו יכול להיות שהתיכונים לאו דווקא ניפגשים בנק' אחת, וזה אני מאמין, מה שהוא רוצה להוכיח.

זה אכן מה שרציתי להוכיח.

אשמח אם תעזרו לי, אני צריך לפתור את זה עד מחר ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתרגיל 48 - http://hwzone.co.il/community/index.php?action=dlattach;topic=407762.0;attach=118628;image

שים לב שN ו K הם אמצעי BM ו MC, ע"כ זהו קטע אמצעים במשולש MBC. וע"כ- NK מקביל לBC ושווה לחציו..

E ו D הן אמצעי AC ו AB ע"כ גם DE קטע אמצעים במשולש הגדול - ABC, הוא מקביל ל BC ושווה לחציו.

מכאן יוצא ש DE מקביל ל NK ושווה לו, ע"כ DENK מקבילית.

במקבילית האלכסונים חוצים זה את זה, לכן MK שווה MD (הוא מחצית מMC), וגם NM שווה ME (הוא מחצית מ BM). זהו משפט (6) בספר.

יש בדיוק נקודה אחת, M, שמחלקת את DC ביחס של 1:2, אבל כל שני תיכונים במשולש מחלקים אחד את השני ביחס כזה, לכן התיכון לBC חייב גם הוא לעבור דרך M.

מ.ש.ל :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...