משתמטים... - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משתמטים...

amir85

Recommended Posts

• תגובות 91
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מעניין אם אפשר להשתמט מהעבודה והחיים, כי שלא תידעו איזה אחוז התאבדויות יש שם...

ובכלל ההתנכלות שאני סובל מצד סבתות מפלסות המרפקים זה מפחיד ובכלל התורים והיחס המזויעה במשרדי הממשלה זה מטורף

תאמין לי יום אחד בהמתנה בתורים הללו והתיזוזים האין סופיים מדלת לדלת כשלאף אחד אין מושג מה קורה דלת ליד גם לא מתאימים לי מטלית או פיזית וכו....

קיצר על מה דיברנו לפני הדוגמא המפגרת? אה כן שוב התרוצים שלכם והניסיון להציג את המשתמטים רק כאנשים שיש להם בעיות...

כרגיל אתם שוכחים להציג החלק הנכבד שרק גדל כל שנה של משתמטים שפשוט שחושבים שרק פירירים עושים .

ומעניין שעם כל שנה יש לנו יותר ויותר אנשים עם "בעיות" שלא יכולים להתמודד עם הצבא... ומה שמדהים הוא של הבעיות נעלמות אחרי הצבא ...

פתאום כשאין מה לעשות כשאי אפשר להשתמט, עובדים קשה ומתמודדים כמו גדולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואי אפשר להשוות את הצבא האמריקאי למה שיש לנו פה.

חסר עבודות שבהן יש סכנת חיים ממשית למועסק?

יש אנשים שמעבר לעובדה שהם טובים בזה, הם אוהבים

את זה, מודעים לסכנות ומוכנים לעשות את העבודה בכל מקרה.

מעניין אם אפשר להשתמט מהעבודה והחיים, כי שלא תידעו איזה אחוז התאבדויות יש שם...

ובכלל ההתנכלות שאני סובל מצד סבתות מפלסות המרפקים זה מפחיד ובכלל התורים והיחס המזויעה במשרדי הממשלה זה מטורף

תאמין לי יום אחד בהמתנה בתורים הללו והתיזוזים האין סופיים מדלת לדלת כשלאף אחד אין מושג מה קורה דלת ליד גם לא מתאימים לי מטלית או פיזית וכו....

קיצר על מה דיברנו לפני הדוגמא המפגרת? אה כן שוב התרוצים שלכם והניסיון להציג את המשתמטים רק כאנשים שיש להם בעיות...

כרגיל אתם שוכחים להציג החלק הנכבד שרק גדל כל שנה של משתמטים שפשוט שחושבים שרק פירירים עושים .

ומעניין שעם כל שנה יש לנו יותר ויותר אנשים עם "בעיות" שלא יכולים להתמודד עם הצבא... ומה שמדהים הוא של הבעיות נעלמות אחרי הצבא ...

פתאום כשאין מה לעשות כשאי אפשר להשתמט, עובדים קשה ומתמודדים כמו גדולים.

טוב, אם הגעת ללהשוות שירות בצה"ל ללעמוד בתור, באמת שכבר אין עם מי לדבר כאן.

האורות דולקים, אבל אין אף אחד בבית.

:hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כזה שחור ולבן?

או שבנאם רוצה למות או שלא?

אף אחד לא רוצה למות.

אבל יש אנשים שמוכנים לקחת את הסיכון הזה כי:

1. הם מגנים על המולדת מתוך אידאולוגיה ופטריוטיזם.

2. בתמורה לסיכון הזה הם יתוגמלו בהתאם במהלך השירות

ואחריו.

3. הם ממשים את עצמם ככה בצורה הכי טובה שהם

יכולים כרגע או באופן כללית.

בהרבה מדינות זה מה שגיוס לצבא מציע.

בישראל, יש רק את הראשון ומה לעשות שהראשון

הוא נכון בכל מדינה לאחוז לא גדול באוכלוסייה

אבל לפעמים השתלמות כלכלית יכולה טיפה לשנות

את השיקולים הרבה פעמים.

אני חושב שבקטע הזה כן ניתן לקחת מודל במידה

אולי טיפה יותר נוקשה אבל כן להתחיל לשנות.

פה אם יש חייל בעייתי ואלים, עושים הכל בשביל להתחמק ממנו,

מכליאה של אותו חייל ועד פליטתו מהמערכת לחלוטין.

בארה"ב יש לך סמל מחלקה עם מספיק ביצים בשביל לחנך

חיילים כאלה בפועל(הרבה חיילים משכבות סוציו-אקונומיות נמוכות

מוצאים את עצמם שם דווקא במסגרת הצבאית, פה לעומת זאת הם

נפלטים החוצה מסיבות ת"ש או חוסר התאמה בלי הזדמנות אמיתית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כזה שחור ולבן?

או שבנאם רוצה למות או שלא?

אף אחד לא רוצה למות.

אבל יש אנשים שמוכנים לקחת את הסיכון הזה כי:

1. הם מגנים על המולדת מתוך אידאולוגיה ופטריוטיזם.

2. בתמורה לסיכון הזה הם יתוגמלו בהתאם במהלך השירות

ואחריו.

3. הם ממשים את עצמם ככה בצורה הכי טובה שהם

יכולים כרגע או באופן כללית.

דבר ראשון בשביל להיות אמיתי והוגן אני אעיד על עצמי ששירתתי כשנה בחטיבת חי"ר ושאר השירות שלי עבר בבסיסים עורפיים, ככה שאני מכיר ויודע איך המערכת עובדת.

ולגבי מה שנאמר פה:

מה לעשות שאם לא היו מכריחים היום שחיילים ישרתו כקרביים, היינו נמצאים רק עם איזה 30%-40% חיילים קרביים מתוך מה שיש היום.

ומה לעשות שגם המצב של הג'ובניקים בקריה או בכל בסיס קל"ב אחר הוא כ"כ פתטי שכל מה שמעניין 90% מהחיילים האלה זה לצאת שעה אחת מודקם יותר כדי שיוכלו ללכת לעזריאלי או לצאת בערב עם חברים לשתות באיזה פאב, ולמחרת בבוקר הם מתקשרים למפקד ובוכים שכואב להם הראש או לא יודע מה העיקר שיגיעו שעה אחת מאוחר יותר.

ואתם יודעים מה? הצבא הוא לא ארגון דמוקרטי, והתפקיד שלו זה לא לטפל בבעיות הנפשיות שיש לאנשים (זה לא אומר שהוא לא מטפל, אני רק אומר שזאת לא המטרה להקמת הצבא). אז מי שבא בטוב ורוצה לתת- בכיף, מי שלא- מנסים לעזור לו, לא טוב? שיילך קיבינימט.

ואת זה אני אומר מתוך ניסיון של איש קבע שרואה מה הולך מסביב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעייה בצבא מתחילה בסדר העדיפויות הלקוי ביסוד. אני שירתתי כמפל"ג בפלוגה ותיקה בגדוד לוחם, ויצא לי לבלות בבסיסים רבים "ג'ובניקיים". נתחיל בבעיית המזון - רבים יכולים להעיד שהאוכל לא משביע רצון במוצבים. לא פעם יצא לי לקבל חצי קבב כמנת בשר, שעל פי חוק מגיע לכל חייל 100 גרם ביום. הדבר מעיד גם על הרס"ר מטבח והטבחים, אבל לפעמים התקציבים לא מאפשרים. לעומת זאת, הייתי ב-בה"ד 10, קרייה, בקו"ם ואני מוכרח לציין שהאוכל שם (ובעיקר קרייה, בקום) זה שחיטות. מגיעים למצב של 7 סוגי בשר לארוחת צהריים +ערב, כמויות בלתי מוגבלות, וזאת בנוסף ל-"פיתייה\בגטייה" שמציעה שוורמה\פלאפל\שניצלים(לא גידים!!) ועוד בפיתות + סלטים ושתייה של ויטמינצ'יק (לא תמצית מגעילה שפקק אחת מספיק לטרמוקן). והכי מציק זה שהג'ובניקים לוקחים "אפטרון" למסעדה ליד הבסיס או קניון כדי לאכול.

דבר נוסף שניתקלתי בו הוא מצב שפקידים זוטרים בבקו"ם מקבלים מירסים למרות שהם לא צריכים+יש להם טלפון במשרד, והרס"פ שלי אחרי שנה+ בקבע +חשבון טלפון של 1500 ש"ח עוד לא קיבל מירס.

אלה רק דוגמאות קטנות ל"קיפוח" של לוחמים. חייל שיודע שהוא מקבל מענק כפול ופיקדון מנופח בשיחרור לא מסתפק בזה, אלא ביחס שהוא מקבל מהמערכת, מהיציאות שהוא יוצא פעם בשבועיים-שלושה כשהג'ובניק עושה חמשו"שים ואפטר או יומיות. או כשהוא נוסע 7 שעות הבייתה מהחרמון וחצי מהחופשה מתבזבזת עם אגד והחבר שיוצא יומיות הולך הבייתה ברגל.

ושלא נדבר על הקושי הפיסי והמנטלי של הלוחמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אם הגעת ללהשוות שירות בצה"ל ללעמוד בתור, באמת שכבר אין עם מי לדבר כאן.

האורות דולקים, אבל אין אף אחד בבית.

:hi:

מה לעשות שאתה ממשיך לחזור על המנטרה שלך, ליפיף את המצב ולנסות להציג את זה כמשהו שזה לא...

ולגבי התגובה אם לא שמת לב אז רשמתי בתגובה שהדוגמא מפגרת, כי זאת בדיוק הדוגמאה שמתאימה להשואה שלך.

זה שאתה מנסה כל הזמן להשחיל אנשים שיש להם בעיות ולא יכולים להתמודד עם הצבא אז כבר הסברתי לפני מס עמודים

שעבורם יש מסגרת שתומכת ומטפלת... ושאנחנו מדברים פה רק על כל המשתמטים שמספר גדל באופן אקספונציאלי בשנים האחרונות

אבל לא אתה שוב פעם בלופ... ובמקום להגיד את המילה שאתה כל כך לא אוהב משתמטים (אני מנחש כי אתה אחד כזה)

אתה מנסה לתרץ את ההשתמטות ולהציג את זה כאנשים שקשה להם ו......... מה אתה חושב לאחרים לא קשה?

מה לפני מספר שנים כל אנשים חיו דבש והיום פתאום הצבא הרבה יותר קשה? מהקרה שפתאום לכולכם כל כך קשה? מנטליות פרזיטית זה מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה לא מבין זה שהמערכת לא כל כך תומכת ומטפלת (אלא אם נפקדות מספר פעמים, כלא ופרוטקציות נחשב אצלך לתמיכה וטיפול ראויים, וזה מקרה שאני מכיר באופן אישי, וזה רק כדי לעבור מתפקיד קרבי לתפקיד תומך לחימה), ומה שאתה עוד יותר לא מבין זה שחייל שלא רוצה להיות במערכת יכביד עליה הרבה יותר מאשר אם פשוט ישחררו אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה לא מבין שהצבא זה לא חברה של אבא שלך זה לא בדיוק מה שאתה רוצה, אלא קודם כל מה שהצבא צריך.

בנוסף נחמד שאם תסכל על ההצעות שלך מהצד השני, אם הצבא היה משחרר כל אחד שלא היה רוצה לשרת אז לא היה נשאר או במקרה הטוב מקבלים סיגנון משטרע.

כי מה נראה לך שאם הייתה לי ברירה הייתי הולך לצבא? לא, כי אז עכשיו כבר הייתי עם תואר ביד ועושה בוחטות.

ואני אשמח לשמוע פירוט של המקרה שלך ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי לשחרר כל אחד, אותו אדם שדיברתי עליו לא מעוניין להשתחרר מהצבא אלא לגמור את 3 השנים, אבל הוא סובל במקום שבו הוא נמצא (ואת הסיפור המלא אני אשמור לעצמי, זה בסופו של דבר סיפור של מישהו אחר), לא הצליח לראות קב"ן (להזכירך, זו זכות של כל חייל בצה"ל), ולמרות שזה היה ממש מתחת לאף של המערכת כאחד בעייתי במקום בו הוא נמצא (ואין לי ספק שיש לו פוטנציאל אדיר במקומות איכותיים, אבל קשה לצפות ממערכת כל כך גדולה לזהות את כל האנשים האיכותיים לתפקידים מתאימים), הוא היה צריך להתשמש באמצעים קיצוניים יחסית בשביל לפגוש קב"ן (אני לא מדבר על יותר מזה), ואני יכול להבטיח לך שזה לא מקרה קיצוני.

לא צריך לשחרר כל אחד, צריך לזהות את הבעייתיים ולטפל בהם בהתאם (החל מסתם שיחת עידוד ועד שחרור מהצבא), והמערכת לא עושה את זה טוב, גם שזה נמצא מתחת לאף שלה.

גם אדם שלא רוצה לשרת ממניעים אידיאולוגיים יול לעשות שירות לאומי, אבל במקום זה המערכת נכנסת איתו למאבק. אדם שלא רוצה זה הרבה יותר בעייתי, ולמעשה, כל עוד החוק לא יחייב שירות לאומי אין מה לעשות עם אותם אנשים חוץ מלשחרר אותם (אני חושב שהסברתי מספיק פעמים ומספיק טוב למה להשאיר אותם במערכת יכול לגרום רק נזק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07:

תגיד לי מה קשור?

במידה והבחור יש לו בעיות והוא סה"כ רוצה לשנות את תנאי השרות שלו זאת זכותו המלאה (למרות שאני עדין אשמח לשמוע מה בדיוק הייתה הבעיה שלו)

בשביל זה יש לו קו פתוח ויעוץ וגישה ויסבירו לו כל מה שהוא צריך(יש אפילו אתר בצהלנט אם אני זוכר נכון) ובכלל הקב"נ הוא יותר פסיכולוג מאשר כל דבר אחר.

בכל מקרה מה שחשוב זה שהבחור שלך עושה את החובה שלו כמיטב יכולתו, עכשיו שים לב לכותרת, משתמטים, כן אם זה לא הובן עד עכשיו לפי התדירות שאני חוזר על המילה הזאת בכל פוסט אז זה הנושא המדובר, שפתחתי את התרד בשבילו.

אז איך זה קשור שיש לך חבר שלא נתנו לו לראות קב"נ ,קצין נפש כך שאני מנחש שיש לו בעיית נפש/פסיכולוגית? אחרת יש דבר כזה שנקרא משרד ת"ש, המפקד, המפקד של המפקד וכו... ומה זאת אומרת לא נתנו לראות בניגוד להנחיות מה עם קבילות? וכו...

קיצר תפתח שירשור חדש שנקרא אל תשאלו איזה קצין עלוב יש בצה"ל ולא היי זה רעיון טוב שיהיה אתר שמסביר איך להשתמט כך אולי הרופאים יתיחסו לבעיות שלנו יותר בין כל קיראות הזאב זאב הללו...

קיצר יש בעיה שישאל אני אפילו יכול לברר ולהגיד לך מה לעשות אבל שלא כמו באתר אני לא הולך להגיד לך איזה סיפמטומים, היססטורית מחלה, למי ללכת בשביל לקבל חוות דעת טובה ואיך לעבוד על הקב"נ בשביל להוציא בעיה פקטיבית ופרופיל 21 שיקרי בשביל שתוכל להשתמט.

כי בסופו של דבר המשתמטים הללו שמתרבים כל שנה כמו פטריות אחר הגשם הם אלו שמעמיסים על המערכות שנועדו להתמודד עם בעיות כמו של חבר שלך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתם יודעים מה? הצבא הוא לא ארגון דמוקרטי, והתפקיד שלו זה לא לטפל בבעיות הנפשיות שיש לאנשים (זה לא אומר שהוא לא מטפל, אני רק אומר שזאת לא המטרה להקמת הצבא). אז מי שבא בטוב ורוצה לתת- בכיף, מי שלא- מנסים לעזור לו, לא טוב? שיילך קיבינימט.

ואת זה אני אומר מתוך ניסיון של איש קבע שרואה מה הולך מסביב.

תראה, אני לא מתווכח שברגע שאתה מגיע לצבא המשמעת צריכה להיות ללא פשרות.

אבל כמו שאתה אומר, שכשיש לך חיילים בצבא שהם נטל ותו לא, שהם משרתים שבעות

של משרת אמהות ובעלי פטורים שונים ומשונים איזו משמעת אתה מצפה שכבר תהיה שם?

בשביל למנוע את זה, רוב החיילים האלה בכלל לא צריכים להיות מגוייסים מלכתחילה,

יכולים ללכת ללמוד במכללה/אונ'? אז סבבה, זה גם תורם למדינה.

מי שיש לו פוטנציאל להיות אדם מקצועי שתורם למדינה מכישוריו, מה טוב.

מקסימום, תיצור מסלול דומה לעתודה, רק הרבה יותר נרחב וכשתגיע לשרת בפועל

לא תקופה של 6 שנים, אלא תקופה קצרה בהרבה תשתלב בצבא בתפקיד רלוונטי להשכלה שלך.

אבל לא אתה שוב פעם בלופ... ובמקום להגיד את המילה שאתה כל כך לא אוהב משתמטים (אני מנחש כי אתה אחד כזה)

נגמרו לך כבר הטיעונים הראציונאלים אז התחלת לרדת לפסים אישיים?

כמו שציינתי קודם, אני שירתתי בצבא שירות מלא בתור תומך לחימה בחטיבה

מסויימת אי שם בדרום הארץ והיו מספחים אותי גם הרבה לגדוד חי"ר מסויים

של אותה חטיבה ולי אישית זה לא הפריע וסיימתי את השירות.

אבל אני שלא כמוך, מבין שיש כאן בעיה של "משתמטים" ובא לפתור אותה

בצורה הרבה יותר יעילה ופרקטית במקום לשבת, לנבוח, לנפח את החזה

ולשבת להתבשל במיץ שלך עצמך ולבכות שאותך דפקו ואחרים לא.

אני מציע פתרון מעשי, פרקטי והגיוני.

אני מציע שבנאדם שיכול ללכת ללמוד באקדמיה או לעבוד בתחום ההיי-טק רק

על סמך הידע שלו, לא יילך לצבא.

מי שכן יילך לצבא, בתור קרבי או תומך לחימה ייתוגמל ברמה גבוהה

כאיש ביטחון שמשרת את המדינה, המימון לזה יבוא שכל מיני אוכלי חינם וג'ובניקים מיותרים

למיניהם פשוט יעופו משם.

למפקד בסיס לא תהיה פקידה, הוא יכין קפה לעצמו ואם הוא ממש צריך, תהיה מישהי בבסיס

שהיא עובדת אדמיניסטרטיבית של כל הבסיס שמועסקת מבחוץ בשכר ותעשה עבודה של 10 פקידות,

כי היא מספיק חכמה והיא גם לא תבוא ל-6 שעות לבסיס אלא ל-9 כמו כל אדם אחר שמועסק במשק.

אנשים עם בעיות ת"ש לא יילכו לתפקידי כלום ואז לעבודה, הצבא יהיה העבודה שלהם

הם ייפרנסו משם את המשפחה שלהם בכבוד ואם הם גם אלימים ומופרעים, אז יהיה להם

סמל עוד יותר מופרע מהם, שיהיו לו את הביצים לחנך עבריינים כאלה ולהפוך אותם לחיילים איכותיים.

כי מה נראה לך שאם הייתה לי ברירה הייתי הולך לצבא? לא, כי אז עכשיו כבר הייתי עם תואר ביד ועושה בוחטות.

רק המשפט הזה לבד מראה כי היית

חייל שלא רוצה להיות שם.

ישב, בכה, התבשל במיץ של עצמו אבל הבין שאין לו ברירה

ועבד בטח בצורה לא הכי יעילה.

בטח גם היית ג'ובניק, עם אבא קצין בצבא? מה תהיה?

חימושניק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07: :s07:

תגיד לי מה קשור?

במידה והבחור יש לו בעיות והוא סה"כ רוצה לשנות את תנאי השרות שלו זאת זכותו המלאה (למרות שאני עדין אשמח לשמוע מה בדיוק הייתה הבעיה שלו)

בשביל זה יש לו קו פתוח ויעוץ וגישה ויסבירו לו כל מה שהוא צריך(יש אפילו אתר בצהלנט אם אני זוכר נכון) ובכלל הקב"נ הוא יותר פסיכולוג מאשר כל דבר אחר.

בכל מקרה מה שחשוב זה שהבחור שלך עושה את החובה שלו כמיטב יכולתו, עכשיו שים לב לכותרת, משתמטים, כן אם זה לא הובן עד עכשיו לפי התדירות שאני חוזר על המילה הזאת בכל פוסט אז זה הנושא המדובר, שפתחתי את התרד בשבילו.

אז איך זה קשור שיש לך חבר שלא נתנו לו לראות קב"נ ,קצין נפש כך שאני מנחש שיש לו בעיית נפש/פסיכולוגית? אחרת יש דבר כזה שנקרא משרד ת"ש, המפקד, המפקד של המפקד וכו... ומה זאת אומרת לא נתנו לראות בניגוד להנחיות מה עם קבילות? וכו...

קיצר תפתח שירשור חדש שנקרא אל תשאלו איזה קצין עלוב יש בצה"ל ולא היי זה רעיון טוב שיהיה אתר שמסביר איך להשתמט כך אולי הרופאים יתיחסו לבעיות שלנו יותר בין כל קיראות הזאב זאב הללו...

קיצר יש בעיה שישאל אני אפילו יכול לברר ולהגיד לך מה לעשות אבל שלא כמו באתר אני לא הולך להגיד לך איזה סיפמטומים, היססטורית מחלה, למי ללכת בשביל לקבל חוות דעת טובה ואיך לעבוד על הקב"נ בשביל להוציא בעיה פקטיבית ופרופיל 21 שיקרי בשביל שתוכל להשתמט.

כי בסופו של דבר המשתמטים הללו שמתרבים כל שנה כמו פטריות אחר הגשם הם אלו שמעמיסים על המערכות שנועדו להתמודד עם בעיות כמו של חבר שלך...

איך זה קשור? מאוד פשוט. אתה מדבר עלהמערכת של צה"ל שעוזרת ותומכת. אני רק מסביר לך כמה זה לא נכון עבור לא מעט אנשים, וזה גורם ישיר להוצאת פרופיל 21 נפשי (והשתמטות כמו שאתה קורה לזה). אני יכול להבטיח לך דבר אחד, לאותו אדם אין שום בעיה נפשית. לא הכל ורוד בצבא כמו שאתה מנסה לתאר את זה, כון, תתפלא, אבל אנשים סובלים ומוכנים לעשות הרבה בשביל לצאת מהצבא (החל מג' פיקטיביים ועד 21 נפשי, אפילו שפרופיל נפשי עלול לפגוע בהם בהמשך החיים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע פתרון מעשי, פרקטי והגיוני.

אני מציע שבנאדם שיכול ללכת ללמוד באקדמיה או לעבוד בתחום ההיי-טק רק

על סמך הידע שלו, לא יילך לצבא.

מי שכן יילך לצבא, בתור קרבי או תומך לחימה ייתוגמל ברמה גבוהה

כאיש ביטחון שמשרת את המדינה, המימון לזה יבוא שכל מיני אוכלי חינם וג'ובניקים מיותרים

למיניהם פשוט יעופו משם.

למפקד בסיס לא תהיה פקידה, הוא יכין קפה לעצמו ואם הוא ממש צריך, תהיה מישהי בבסיס

שהיא עובדת אדמיניסטרטיבית של כל הבסיס שמועסקת מבחוץ בשכר ותעשה עבודה של 10 פקידות,

כי היא מספיק חכמה והיא גם לא תבוא ל-6 שעות לבסיס אלא ל-9 כמו כל אדם אחר שמועסק במשק.

אנשים עם בעיות ת"ש לא יילכו לתפקידי כלום ואז לעבודה, הצבא יהיה העבודה שלהם

הם ייפרנסו משם את המשפחה שלהם בכבוד ואם הם גם אלימים ומופרעים, אז יהיה להם

סמל עוד יותר מופרע מהם, שיהיו לו את הביצים לחנך עבריינים כאלה ולהפוך אותם לחיילים איכותיים

ומאיפה אתה חושב שיהיה לצבא כסף לשלם לכל אותם אנשי קבע\עובדי צבא? עדיף לו לתת 350-400 ש"ח לחייל שעושה חצי עבודה מאשר לתת 5,000 ש"ח לאדם שעושה עבודה של 5 חיילים.

כבר 5 שנים ניסו להעביר חוק שהחיילים בחובה יקבלו שכר מינימום, כשהייתי בחובה הייתי אומר לעצמי "הלוואי שהחוק יעבור", אבל עכשיו אני יודע שזה עלול להיות אסון תקציבי למדינה.

אז בלי כסף הצבא ימשיך להעסיק חיילים בחינם, ולתגמל אותם בכמה מאות שקלים בלבד.

ואני מסכים לחלוטין עם amir85, אם לחייל קשה קצת והוא לא ממצה את עצמו זה לא סוף העולם, שיילחם במערכת בדרכים המקובלות ע"מ לקבל את מה שהוא חושב שמגיע לו, כל זה לא תרוץ ולא נותן לגיטימציה לכל המשתמטים לא להתגייס מראש או לשקר ולהוציא 21 ולצאת מהצבא.

בחיים יותר קשה מאשר בצבא ושם אין פטורים ואין מפקד שידאג לך וינגב לך תתחת. אז הולכים לפסיכיאטר ומקבלים 21 מהאזרחות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...