הרצאות מוקלטות בחינם באינטרנט - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרצאות מוקלטות בחינם באינטרנט

yigael_o

Recommended Posts

שלום לכם,

כאשר הייתי סטודנט בטכניון מאוד נהינתי לראות הרצאות בספריית הוידאו. ראיתי שהעלו אותם לאתר

http://video.technion.ac.il/main.html

ולצערי אני חושב שהכניסה חסומה למי שהוא לא סטודנט.

האם מישהו מכיר שיטה לעקוף את ההגבלה?

אני מכיר את האתר של MIT

http://watch.mit.edu/

ומסתובב בו שעות (במיוחדOCW) אבל אני קצת מתגעגע להרצאות בעיברית וגם הייתי רוצה מקום שאוכל להמליץ לחבריי שלא שולטים בצורה טובה בשפה האנגלית.

אם אתם מכירים אתר נוסף\שיטה לצפות אשמח אם תוכלו לשתף גם אותי.

תודה,

יגאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את ההרצאות בטכניון אפשר לראות רק מהרשת הפנימית, או אם יש לך מחולל ססמאות (RSA Token) שבעצם מחבר אותך ב- ואז אתה יכול לראות אותן גם מהבית.

הבעיה היא שרק מי שהוא סטודנט יכול לקבל מחולל כזה...

יש איזו הרצאה ספציפית שמעניינת אותך? או שאתה סתם רואה הרצאות בחדוא בשביל הכיף? :\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש איזו הרצאה ספציפית שמעניינת אותך? או שאתה סתם רואה הרצאות בחדוא בשביל הכיף? :\

לא בדיוק בשביל הכיף, אבל נחמד ללמוד נושאים חדשים. כשהייתי בטכניון למדתי פיזיקה אז ראיתי נטו הרצאות בפיזיקה ומתימטיקה. מעניינים אותי עכשיו דברים נוספים (גם אז, אבל לא היה לי זמן) וחוץ מזה, אני מעביר שיעורים פרטיים לפעמים, ולא מעט לסטודנטים, אז אני יכול לפעמים לראות זווית חדשה להסביר נושא כלשהו.

דרך אגב, מישהו מתלהב כמוני מההרצאות של MIT? הם פשוט גדולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מר מינימייזר,

למיטב הבנתי הפורום הנ"ל מתמקד בתוכן חוקי בלבד. ההרצאות הנידונות חסומות לצפיה מחוץ לטכניון מסיבה מסויימת, ואין הרשאה לעשות בהן שימוש שלא ע"י סטודנטים בטכניון בדיוק כמו שאין הרשאה חוקית להשתמש במשחק פרוץ שהורדת מהרשת. כעורך, לא פעם אתה חוסם הודעות שמדברות על פריצת תוכן. מה קרה שפתאום אתה משתף פעולה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההרצאות בוידאו מיועדות לשימוש הסטודנטים. הן לא SHAREWARE שאפשר להוריד באופן חופשי, וזה שאי אפשר להוריד אותן זה לא "בעיה טכנית". אין הבדל בין השאלה "איך מורידים את ההרצאות המוקלטות אם אני לא לומד בטכניון" לבין "איך להוריד משחק שלא שילמתי עליו".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל האוניברסיטאות בארץ אין בעיה שלכל אחד תהיה גישה להרצאות שלהן,

בגלל זה כל אחד יכול להכנס לכל הרצאה גם בטכניון בתור "שומע חופשי"

הם לא מעלים אותם לכלל הציבור בגלל משאבים, לא בגלל זכויות יוצרים וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, ו ?

אני פשוט לא מבין מה אתה רוצה.

מה אני רוצה? שתתיחס לכל דיון הדן בתוכן לא חוקי באופן שוויוני. לא נראה לי הגיוני שדיון על הורדת משחקים ננעל מיידית (ובצדק), כאשר כאן ביקרו כבר שני מודים והוא עדיין פתוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב חדל וויכוח. וזה רעיון מעולה להעלות לפה לינקים להרצאות טובות...

BTW אני ממליץ מאוד בחום על ted.com ששם יש דברים מדהימים (למרות שלא מספיק מדעיים מספיק לצערי).

אם למישהו יש עוד דברים טובים (ואולי דרך לשמוע הרצאות של התכניון), הוא מומזן לשתף. :):xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב חדל וויכוח. וזה רעיון מעולה להעלות לפה לינקים להרצאות טובות...

אם למישהו יש עוד דברים טובים (ואולי דרך לשמוע הרצאות של התכניון), הוא מומזן לשתף. :):xyxthumbs:

צביעות לשמה. אני תומך ברעיון למקם לינקים להרצאות שפתוחות חוקית ובחינם לקהל הרחב, לא לחומר מוגן. כאשר אחד הסטודנטים לקח לפני כמה שנים חומר מהטכניון ופרסם אותו (שלא למטרת רווח אפילו!) באתר חיצוני הוא נתבע על הפרת זכויות יוצרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מר מינימייזר,

למיטב הבנתי הפורום הנ"ל מתמקד בתוכן חוקי בלבד. ההרצאות הנידונות חסומות לצפיה מחוץ לטכניון מסיבה מסויימת, ואין הרשאה לעשות בהן שימוש שלא ע"י סטודנטים בטכניון בדיוק כמו שאין הרשאה חוקית להשתמש במשחק פרוץ שהורדת מהרשת. כעורך, לא פעם אתה חוסם הודעות שמדברות על פריצת תוכן. מה קרה שפתאום אתה משתף פעולה?

היי ויק,

אני ביררתי על הנושא, מינימייזר אמר שזה סגור לסטודנטים מהטכניון (משהו שחשדתי בו אבל לא הייתי בטוח) וזהו. מה הבעיה?

התלונה שלך אמורה לפנות אלי ולא למינימיזר (שרק ענה על שאלה)

במידה והוא היה מתאר פה דרך איך "לפרוץ" אז היית יכול גם לטעון שהוא לא בסדר.

חג שמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...