בעיה עם Maxtor Basics 1000GB חדש - עמוד 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה עם Maxtor Basics 1000GB חדש

jayz0r

Recommended Posts

קודם כל לגבי בלאי ולאו דווקא על הסיכוי לנזק-

מן הסתם שהבלאי גבוה יותר כשהתוכנה פועלת. כמה? ובכן, הבלאי הוא פיזי בכוננים קשיחים ומאחר ושהוא מתפקד ברמה המינימלית כדי לא להכנס למצב שינה (חיסכון בחשמל), אז הבלאי הוא מינימלי.

סיכוי לנזק- אני חושב שזניח. הסבר- בכוננים קשיחים יש כמה כיוונים מהם יכול לחטוף. למשל חשמל- הוא יכול להדפק בעת ניתוק, חיבור, במשך פעולה רגילה עם ספק/חשמל בבית שאינו תקין. למשל פיזי- בעיה מכאנית ברוטור או בראשי הקריאה-כתיבה, וכן הלאה. לוגית- יכולה גם לנבוע מבעיה פיזית או חשמלית, למשל הפעלה מחדש לא סדירה עלולה לגרום לכונן להיות לא נגיש בהפעלת המחשב.

מתוך כ"כ הרבה בעיות שכונן קשיח מתמודד עימם אני חושב שהעובדה שהוא כותב 1KB כל 10 דקות היא זניחה אל מול העובדה שכשהוא אינו עושה זאת - הוא נכנס למצב של חיסכון בחשמל ויוצא ממנו כל 30 דקות. (אני סתם זורק מספרים) spin up, spin down, לדעתי עדיף שהוא יתפקד תמיד ברמה מינימלית מאשר יצטרך לקום ולשבת כל תקופת זמן מסוימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אוקי תאמת זה גם הגיוני

פשוט אחרי ששלחתי את ההודעה נזכרתי שהוא כותב לקובץ כל 10 דקות ולא כל שניה אז זה ממש ממש חפיף

עכשיו עוד שאלה קטנה

בקשר לכל הנזקים שיכולים לקרות לו

אם אני מוריד משהו בטורנט, שכאמור לא כותב לדיסק כל שניה אלא ממלא CACHE ואז כותב אותו לדיסק, והכבל מתנתק?

זה יכול לגרום נזק רציני?

חיברתי שוב את הכבל והוא המשיך לעבוד רגיל (בנתיים.... טפו טפו טפו)

ולJAY K

תנסה להשאיר את התוכנה פתוחה שהדיסק לא מחובר...

מעיניין אותי מה קורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

טוב, אז הכונן הלך לעולמו, או לפחות כך נראה היה. ניסיתי אותו על מספר מחשבים ובכולם הוא נתן לי את אותה הודעת שגיאה: הכונן לא מפורמט, אישור, ביטול.

הלכתי לממש את האחריות באייבורי (במחשבה שבמקרה הטוב יצילו את המידע הקריטי שלי, ובמקרה הרע אני אתעקש על מוצר אחר), ואפילו לא הייתי צריך לריב או להתווכח עם אף אחד. מסתבר שהמדיניות החדשה שלהם היא להחליף (כמעט) כל מוצר תקול במוצר אחר שהלקוח חפץ בו כל עוד הוא ברמת מחיר דומה. אני לא באמת יודע אם זו מדיניות חדשה כי זאת הפעם הראשונה שאני מממש שם אחריות, אבל זה הרושם שנוצר אצלי. בכל אופן, העובד בדק שהוא מקבל שגיאה על המחשב שלו, והוציא לי את ה- סיגייט היקר יותר שרציתי מלכתחילה היישר מהקרטון.

לאחר יממה איתו אני יכול להגיד שאני מרוצה. החסרונות הם שהעיצוב מצועצע יותר, ונדמה לי גם שהמארז מתחמם יותר. מעבר לזה, הוא שקט יותר, לא עושה בעיות ומגיע עם תוכנה שימושית. התוכנה בין היתר מספקת פתרון לעניין שדנו בו בעמודים הקודמים - יש אפשרות לשים את ה- sleep על never.

בלי קשר, אני שוקל למכור אותו וללכת על - http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=3811&CatCode=405

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז הכונן הלך לעולמו, או לפחות כך נראה היה. ניסיתי אותו על מספר מחשבים ובכולם הוא נתן לי את אותה הודעת שגיאה: הכונן לא מפורמט, אישור, ביטול.

הלכתי לממש את האחריות באייבורי (במחשבה שבמקרה הטוב יצילו את המידע הקריטי שלי, ובמקרה הרע אני אתעקש על מוצר אחר), ואפילו לא הייתי צריך לריב או להתווכח עם אף אחד. מסתבר שהמדיניות החדשה שלהם היא להחליף (כמעט) כל מוצר תקול במוצר אחר שהלקוח חפץ בו כל עוד הוא ברמת מחיר דומה. אני לא באמת יודע אם זו מדיניות חדשה כי זאת הפעם הראשונה שאני מממש שם אחריות, אבל זה הרושם שנוצר אצלי. בכל אופן, העובד בדק שהוא מקבל שגיאה על המחשב שלו, והוציא לי את ה- סיגייט היקר יותר שרציתי מלכתחילה היישר מהקרטון.

לאחר יממה איתו אני יכול להגיד שאני מרוצה. החסרונות הם שהעיצוב מצועצע יותר, ונדמה לי גם שהמארז מתחמם יותר. מעבר לזה, הוא שקט יותר, לא עושה בעיות ומגיע עם תוכנה שימושית. התוכנה בין היתר מספקת פתרון לעניין שדנו בו בעמודים הקודמים - יש אפשרות לשים את ה- sleep על never.

בלי קשר, אני שוקל למכור אותו וללכת על - http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=3811&CatCode=405

רק עכשיו המקסטור הראשון הלך לך?

לי הוא הלך כבר אחרי איזה יומיים של שימוש

ממש ממש לא איכותי הכונן הזה

החלפתי אותו ישר בWD שציינתי בעמוד הקודם.

ומאז אין לי בעיות איתו.

דבר שני בקשר לכונן 2TB

המחיר שלו נראה קצת גבוה

ואם אתה לוקח את עצתו של דנדן להרכיב אחד לבד שים לב שהדגם הזה זה לא דיסק אחד של 2TB

אלא 2 דיסקים ברייד 1 או ברייד 0

קיימות 2 גרסאות אז תברר איזה גרסא זאת

ואם אתה רוצה לעשות אותו דבר שים לב שהמארז החיצוני צריך להכיל 2 דיסקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבנות בעצמך יחסוך לך לפחות 300 שקל

פתרון רייד חיצוני באותו גודל שיעלה לי 300 ש"ח פחות? בכיף, תראה לי...

דבר שני בקשר לכונן 2TB

המחיר שלו נראה קצת גבוה

ואם אתה לוקח את עצתו של דנדן להרכיב אחד לבד שים לב שהדגם הזה זה לא דיסק אחד של 2TB

אלא 2 דיסקים ברייד 1 או ברייד 0

קיימות 2 גרסאות אז תברר איזה גרסא זאת

ואם אתה רוצה לעשות אותו דבר שים לב שהמארז החיצוני צריך להכיל 2 דיסקים

גבוה ביחס ל...?

שמתי לב, זה מה שטוב בו. אתה יכול להנות או מ- 2TB כולל, או מ- 1TB מגובה, עפ"י הרצונות והצרכים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתי לב, זה מה שטוב בו. אתה יכול להנות או מ- 2TB כולל, או מ- 1TB מגובה, עפ"י הרצונות והצרכים שלך.

אני לא חושב שאתה יכול לשנות את זה כפי רצונך

קיימות 2 גרסאות שWD מיצרת

אחד עם רייד1 והשניה עם רייד0

אתה לא יכול לשנות את זה

ובקשר ל300 שקל פחות...

יותר זול אפשר להשיג אחד כזה ע"י בניה עצמית

אבל לא ב300 שקל פחות

אולי במחיר כולל של 1100

כי 2 דיסקים של 1TB עולים איזה 900 שקל

וצריך מארז כפול

ודיסקים של 2TB עולים עדיין יותר מ2 של 1TB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דנדן דיבר על המארז של Agestar שנמכר ב-SkyPC ובעוד כמה חנויות אך משתמש בפורום דיווח כי לכל החנויות אין את המארז המלאי.

המארז תומך בכמה סוגים של מערכים, הוא מסוגל לאכלס שני בגודל תקן 3.5 אינץ' והוא בעל שני ממשקים - USB2.0 ו-eSATA.

אם היה להם במלאי אז זה דווקא היה נכון מאוד. צריך לחפש, אולי אפשר למצוא משהו דומה. אפילו אם זה יעלה 400 שקלים זה עדיין יהיה יותר שווה בגלל האפשרות של eSATA ו-RAID גמיש יותר.

מה גם ששני כוננים של 1TB לא עולים 900 שקלים אלא 800-820 שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל אם אתה רוצה לבנות בעצמך מוצר כמו של תשווה אותו למחיר של דיסקים של WD

שיהיה אותה איכות

וחוץ מזה אני לא הייתי עושה דבר כזה עם דיסקים של סיגייט

כי אנחנו בעמוד חמישי בת'רד שמקור התחיל עם בעיות בדיסקים של סיגייט

וגם בלי הרבה מאמץ אפשר למצוא עוד דוגמאות בגוגל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העובדה היא שאין כרגע פתרון כזה (וג'קהאמר צודק, זה אמור להיות 2 כונני של 1TB כל אחד ב- RAID חיצוני, בשביל השוואה הוגנת) ב- 990 ש"ח. זה לא שאני מקובע, אם פתרון כזה קיים (בפועל, לא בתיאוריה) והוא לא פחות איכותי מהנ"ל, אני הראשון שיקפוץ עליו.

לגבי עניין ה- RAID:

The system is marketed as a 2TB drive because there are physically two drives, each 1TB, but you get that total capacity only if you go into the included RAID Manager and reset the drives to RAID 0. (You'll find out below why you might not want to do that.) Out of the box, the system is set up with RAID 1, which makes sure all the data you save to the drive is physically written to two identical hard drives. This RAID mirroring will save your hide if one of the drive mechanisms goes bad. If one drive fails, the other will have all of your data on it, it will still work, and all you'll have to do to get protection back is to replace the bad drive with an identical new drive. The Mirror Edition's case is easy to get into without tools, and if your drive is still under warranty (it's good for three years), then you'd just have to pop in the replacement drive that sends you.

שימו לב גם במארז של ניתן להחליף דיסקים (ולעשות זאת ללא ברגים).

בסיכומו של דבר זה נראה כמו מוצר מעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העובדה היא שאין כרגע פתרון כזה (וג'קהאמר צודק, זה אמור להיות 2 כונני WD של 1TB כל אחד ב- RAID חיצוני, בשביל השוואה הוגנת) ב- 990 ש"ח. זה לא שאני מקובע, אם פתרון כזה קיים (בפועל, לא בתיאוריה) והוא לא פחות איכותי מהנ"ל, אני הראשון שיקפוץ עליו.

הוא לא צודק. דיברו על 2TB יעודי, הציעו שאולי יותר זול קשיחים ומארז בנפרד.. וזה הכל. בידיוק כמו שה-WD Mirror הזה יכל היה להיות מתוצרת או כל חברה אחרת, זה פייר להשוות לכוננים מתחרים (הכונן שהצעתי מתחרה ואיכותי ולא פחות ראוי מה-WD).

בעניין הכונן יש להדגיש: אם קונים את ה-Miror אז סביר להניח שיהיה בפנים איזה WD10EADS/EACS, אז על איזה איכות בידיוק יש להתפשר כאן? אלו לא כוננים יוצאי דופן. ואפילו אם היה שם איזה Velociraptor, גם ככה אין חיבור eSATA אלא רק USB2.0.

לגבי הברגים? אז מה? מציעים את זה בדגמים היקרים ואין סיבה שלא יציעו, זה לא עושה את ה-MyBook שלהם לאופציה משתלמת.

אבל שוב, עדיין לא הבאתי אופציה מתחרה.. אז משמעות התגובה שלי היא רק להחזיר את מה שנאמר כאן לפרופורציות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי לא הבנת את הכוונה שלי, או שלא התנסחתי כראוי. הנקודה הייתה שבשביל השוואה הוגנת, צריך לראות ממה המארז המוכן מורכב. מכיוון שהוא מורכב משני כונני , צריך להתחשב במחיר שלהם כאשר לוקחים את המחיר הכללי של המארז ומשווים אותו לפתרונות אחרים. כלומר, מובן שפתרון שמורכב מכוננים זולים יותר, יכול להיות זול יותר בכלליות. לא אמרתי אף לא לרגע שאישית אני לא אערוך השוואה בין פתרון של מארז + שני כונני סיגייט לדוגמה לעומת המארז המוכן של , מעצם העובדה שציינת - אין הבדל בין הכוננים (מלבד המחיר). אותי מעניין מה שטוב, נוח וזול. אין פה עניין של נאמנות לחברה כזו או אחרת.

לא הבנתי את הקטע לגבי הברגים, זו הייתה סתם הערה בסוגריים לגבי הנוחות. הפואנטה הייתה שניתן להחליף את הדיסקים (ואגב עפ"י מה שקראתי - דיסקים של בלבד, מה שגורע מהפיצ'ר) כמו בפתרון לא מוכן.

אז כן, בוא נתרכז באופציות מתחרות (שוב אני מדגיש - ריאליות, מעשיות) :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...