מודמי הPCI הכאובים - מסמך פרטי מרגש על מודם 56K של מוטורולה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מודמי הPCI הכאובים - מסמך פרטי מרגש על מודם 56K של מוטורולה

אורח athlon

Recommended Posts

תמיד אמרתי שמודמי PCI הם אינם מציאה גדולה, בעיקר כשמדובר בכאלה מחברה עלומת-שם עם צ'יפ של , Connexant או Rockwell. המודמים האלה עובדים נחמד מאוד עד לשדרוג למערכת הפעלה שהדרייבר שלה לא היית שהסידירום יצא מהמפעל או עד אשר מעבדים את הדיסק. הדבר הזה בדיוק קרה לי עם אחד המחשבים שיש לי בבית, אבד לי הסידירום עם הדרייברים של המודם ומאז אני לא יכול להפעיל אותו. הורדתי את הדרייברים הכי עדכניים למודם(שהוא FAX DATA בלי VOICE) מהאתר של וכמובן שזה מזהה את המודם יפה, אבל אז כשאני עושה לו TEST דרך הדרייברים או מנסה לחייג זה אמר ש"המחשב לא הצליח לתקשר עם המודם", טוב אז ניסתי את הדרייברים למודמים עם VOICE ואותו דבר. המודם עצמו מזוהה ועובד, ואין לו שום סימן של נזק חיצוני וגם לא היית אפשרות שיהיה לי לו, אבל מה? המודם הדרעקי הזה מסרב לעבוד.

זה לא עניין שצריך לעשות לדבר הזה איזה שהוא TROUBLE SHOOTING כי זה לא יעזור, הדבר היחדי שצריך לעשות לו זה SHOOTING, כי מודם הכי זול עם צ'יפ של CONNEXANT שיחזיק גם כן משהו כמו שנה עולה כולה 95 שקל בזיגזאג ואין שום סיבה לטרוח כ"כ הרבה בשביל המודם הזה. אני אצפה שגם המודם עם הCONNEXANT יעשה צרות מכאן עד טוקיו כשאני אנסה לעדכן לו דרייבר או להתקין לו דרייבר מהאתר של החברה, למרות שיהיה לי את הדגם המדויק. אמרו לי שזה רוקוול אבל אני יודע שהיא נקנתה ע"י CONNEXANT, ובכל מקרה את הדרייבר אני אוריד מהאתר של PINE או היצרן של החברה. להשקיע במודם קראיטיב ממש לא בא בחשבון בשביל השימושים שאני עושה במחשב הזה(כמעט פי שתיים מחיר), אבל מי שמתכנן לקנות מחשב חדש וכבר יכול להשקיע במודם שיחסוך לעצמו את הכאב ראש ויקנה את המודם של קריאטיב, שהוא פשוט מודם מ-ע-ו-ל-ה ושווה את המחיר. אני יודע שזה נשמע כאילו אני סותר את עצמי, אבל עם בעיות תקציב כמו שלי אני לא יכול לגרד אפילו את הסכום הקטן הזה ששווה המון. בכל מקרה, גם כך אני לא הולך לחרוש על האינטרנט או להוריד הורדות גדולות עם המחשב שאני הולך להתקין בו את המודם הרקבי החדש.

המסקנה שלי מכל הסיפור הזה בעינה עומדת: אל תקנו את המודמים של חברות עלומות שם, גם אם אתם אנשים שמבינים בחתום והגעתם למסקנה שכל מודם עושה את העבודה, כי הסיפור שלי מוכיח אחרת.

ועכשיו לסיבה שפרסמת את הנושא: למרות שניסתי לעשות כל בדיקה אפשרית: לשנות איזור, לשנות סלוט PCI, לבדוק שיתוף IRQים, לבדוק שהאיזור של המדינה שממנה אני מחייג נכון נכשלו, אני מפרסם את העניין הזה בפומבי אולי משהו יבוא עם איזה רעיון שעדיין לא חשבתי עליו להפעיל את הדבר הזה, לפני שאני משקיע את הכסף באחד חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המודם של קריאייטיב טוב, ונוח להתקנה במיוחד ב-אקס פי עם דרייבר פנימי של מערכת ההפעלה. יש עוד כמה טובים וכבר כתבתי על זה יותר מפעם אחת. למשל :

ה-V92 של ZOOM. אמנם מודם תוכנה זול אבל נוח לשימוש וכבר מוכן לטכנולוגיה החדישה יותר שספק אם מישהו בארץ יתמוך בה. יש לו דרייברים באתר החברה לכל מערכות ההפעלה ולא נתקלתי בבעיות מיוחדות איתו

מודם V92 של SMARTLINK. יושב אצלי במחשב בשביל פקסים ושיחה מזוהה. התחברתי איתו קצת לאינטרנט ועושה רושם שהוא מהיר וטוב. הוא גם לא יקר כמו הקריאייטיב. עובד מצוין ב-. וגם זה מודם תוכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות אתה יכול להפעיל אותו 100% באיכס פי, אני מכיר את הבעיה והתקנתי כבר שניים כאלה, אל תשתמש בדרייברים של מוטרולה.

היו לי פה איפשהו כל מני שהורדתי לזה.

אוקי, מצאתי.., יש לי פה איזה דרייבר לזה שנשאר לי (אני לא זוכר אם אותו התקנתי, זה לא על מחשבים שלי).

תיצור איתי קשר באייסי ואני אשלח לך, בכל מקרה אני זוכר אתרים שנתנו כמה והסבירו צעד אחר צעד בדיוק איך להתקין אותו.

בקיצור זה אפשרי (+ ואני הצלחתי פעמיים במחשבים שונים עם מודמי "כ.ב.ר" שונים).

סי'יו, :hat:

נ.ב. ד"א, מודם קריאטיב הוא לא ההייפ שעושים ממנו, בחיי זה ממש מוגזם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביר להניח שאני כבר קראתי את האתרים האלה על המודם של מוטורולה. אם לא הבנת העניין הוא שאחרי שהתקנתי את 98 מחדש התחילו כל הצרות, המודם לא זז במילימטר מהמקום וגם לא המחשב שישב בו. אני לא יודע אם הוא לא התפגר לפני ההתקנה כי כמעט ולא השתמשתי במחשב הזה לאינטרנט, כך שרק רציתי לחייג כדי לראות אם הדרייבר שהורדתי הוא הנכון והמודם עובד, כי לכאורה הוא נראה בסיידר גמור גם מבחוץ וגם מבחינת הכאב הוא שמנסים לחייג איתו. תאמין לי שכבר ניסיתי כמעט כל דבר אפשרי עם המודם הזה היום אחה"צ ושום דבר לא פותר את הכאבים שלו, הפתרון האולטימאטיבי בשביל המודם הזה יהיה פשוט ליסוע לזיגזג ולקנות מודם חדש, שפוי וטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, אתה מתקין את זה ב 98? אז הדרייברים הגנריים של צריכים לעבוד, אם כך זו כנראה בעיית מודם.

אתה בטוח שזה כי לפעמים (באמת!) זה מאוד מאוד קשה לדעת/לנחש, לקח לי ימים (לפעמים) רק למצא איזה צ'יפ זה על המודם כשחברה מחקה את הכיתוב מהשבב...

:hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, אתה מתקין את זה ב 98? אז הדרייברים הגנריים של צריכים לעבוד, אם כך זו כנראה בעיית מודם.

אתה בטוח שזה כי לפעמים (באמת!) זה מאוד מאוד קשה לדעת/לנחש, לקח לי ימים (לפעמים) רק למצא איזה צ'יפ זה על המודם כשחברה מחקה את הכיתוב מהשבב...

כן, אני בטוח שזה כי למודם הק,ברי הזה יש רק צ'יפ אחד שכתוב עליו , וכל השאר זה סתם חלקים של המעגל האלקטרוניג.

בכל מקרה, אין שום סיבה לדבר על המודם הזה, כי הוא ז"ל, רצחתי אותו אתמול בלילה בדם קר ושברתי אותו לשלוש חתיכות ועקרתי ממנו כל דבר אפשרי עד שאי אפשר לזהות שזה היה פעם מודם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני בטוח שזה כי למודם הק,ברי הזה יש רק צ'יפ אחד שכתוב עליו , וכל השאר זה סתם חלקים של המעגל האלקטרוניג.

בכל מקרה, אין שום סיבה לדבר על המודם הזה, כי הוא ז"ל, רצחתי אותו אתמול בלילה בדם קר ושברתי אותו לשלוש חתיכות ועקרתי ממנו כל דבר אפשרי עד שאי אפשר לזהות שזה היה פעם מודם...

nice try.... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש מודם USROBOTICS (מצוייר עליו איזה X2) , חיצוני, והוא מעולה.

X2 זו השיטה של USR למהירות 56K היא התחרתה על תקן 56K למודמים עד שיצא תקן ה-V90 שבסופו של דבר הפך לתקן הרישמי.

בארץ אני חושב שרק זהב תומכים בזה. מה שבטוח נטויז'ן לא.

יש אפשרות להוריד עדכון לחלק מדיגמי USR X2 שצורבים אותו מחדש ל-V90 אני עשיתי את זה וזה עובד. ;D

אתה צריך לרשום את המספר על המדבקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה דווקא עובד לי .

אני הייתי באינטרנט של NONSTOP (לא המהיר) ואז הם נסגרו והעבירו את כולם אל INT והם מעולים.

ולפני הייתי ב אקטקום שגם שם המודם עבד....

אז לא נראה שיש בעייה איתו איפה שהוא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה דווקא עובד לי .

אני הייתי באינטרנט של NONSTOP (לא המהיר) ואז הם נסגרו והעבירו את כולם אל בזק INT והם מעולים.

ולפני הייתי ב אקטקום שגם שם המודם עבד....

אז לא נראה שיש בעייה איתו איפה שהוא

*אהממ אהמממ שיעול* בקשר לחלק המודגש...

המודמים האלה הגיעו לארץ לפעמים אחרי שכבר עודכנו גם ל-V90 ואז הם תומכים בשני הפרוטוקולים... לא נראה לי שאתה צריך לעדכן משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עדיף לחסוך את כל הצרות ולקנות כבר מודם פשוט עם צ'יפ של ESS?

הוא ישרת אותך נאמנה.

עד שלא יהיה לי מהיר אין סיכוי שאני נפרד מהמודם USR חומרה. אני מעביר איתו לפעמים ב-5.5-6.0. מודם חיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...