=הטלסקופ נרכש= - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

=הטלסקופ נרכש=

אור כהן

Recommended Posts

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה כ"כ ברור בזה? שאם קונים X בחו"ל לא מקבלים שנאי?

בקיצור לך לכל חנות חשמל ותקנה שנאי סטנדרטי..

חשבתי שזה ברור מאליו כי גם ציינתי זאת אם אני לא טועה :nixweiss:

לא משנה :) נראה לי שאני אקנה את השנאי הבא: http://www.amperel.co.il/products/117185

2.5A 12V, רק צריך לדעת אם יש לזה חיבור של 5.5MM וסיימתי, כשהטלסקופ יגיע אני אחבר אותו עם בטריות ואקנה ספק.

תודה לכולם! :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שאתה מחפש, נמצא בארץ בחנות אחת השייכך ליו"ר האגודה הישראלית לאסטרונומייה (שהייתי פעיל בה שנה שעברה) אותו תוכל לפגוש במצפה הכוכבים בגבעתיים לדוגמה ולקבל מידע על הכל מהכל.

החנות למקרה שתצטרך עזרה נמצאת באמצע רמת גן ונקראת www.cosmos.co.il. זה פחות חנות ויותר אתר מידע לכל דבר בתחום הזה.

חבל שלא ראיתי את הנושא קודם, כי אני ממליץ על מוצרי MEADE מעבר לכל חברה אחרת לאחר הכרה של המוצרים שלהם.

אבל תתחדש ותביא לנו עם הזמן :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן. יש מנוע עקיבה ומאגר של אוביקטים בזכרון.

הספק שקניתי הוא 12 V סטנדרטי, הוא לא שורף את הטלסקופ.לדעתי זרם יציאה שלו זה חצי אמפר.

אתה יכול לקנות אביזרים נוספים- ועיניות ועוד כמה דברים- אצל מצפה ברקת- תגגל, אני פשוט לא זוכר את האתר.

לגבי טלסקופ- 4'' רפרקטור מרשים בגודלו. עשיתי איתו תצפיות באזור ירושלים(די חשוך ושמים בהירים)- ראיתי לא רע את הגלקסיה של אוריון ועוד כמה אוביקטים.

אנדרומדה נצפית יותר טוב עם משקפת. בכל מקרה על אף מנוע עקיבה הטלסקופ דורש המון זמן וסובלנות וכמובן מיקום נוח ושמים בלי זיהום אוויר.

מאוד ממליץ לשדרג את העיניות לעיניות איכותיות- עושה המון הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן. יש מנוע עקיבה ומאגר של אוביקטים בזכרון.

הספק שקניתי הוא 12 V סטנדרטי, הוא לא שורף את הטלסקופ.לדעתי זרם יציאה שלו זה חצי אמפר.

אתה יכול לקנות אביזרים נוספים- ועיניות ועוד כמה דברים- אצל מצפה ברקת- תגגל, אני פשוט לא זוכר את האתר.

לגבי טלסקופ- 4'' רפרקטור מרשים בגודלו. עשיתי איתו תצפיות באזור ירושלים(די חשוך ושמים בהירים)- ראיתי לא רע את הגלקסיה של אוריון ועוד כמה אוביקטים.

אנדרומדה נצפית יותר טוב עם משקפת. בכל מקרה על אף מנוע עקיבה הטלסקופ דורש המון זמן וסובלנות וכמובן מיקום נוח ושמים בלי זיהום אוויר.

מאוד ממליץ לשדרג את העיניות לעיניות איכותיות- עושה המון הבדל.

כל דבר בעתו ;D

דבר ראשון זה שיפור גדול מה127EQ והעיניות המגושמות שלו, דבר ראשון נצפה בטלסקופ הזה, ונראה מה הלאה..., לך תדע, אולי אני פתאום לא אתלהב מאסטרונומיה :nixweiss::P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישוה מכם גר במרכז ?

אפשר לארגן תצפית על גג הבית שלי, מהמקומות הגבוהים ביותר בגוש דן. ידוע שיש זיהום אור, אלב נסיעה למצפה רמון לא הגיונית בעליל, אלא אם כן מדובר בטיול מאורגן של העמותה שאוכל ללספר לכם עליו אם אתם בעסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור התחלה אני בכלל הייתי ממליץ לקנות משקפת טובה עם חצובה ולווא דווקא טלסקופ באלפי (עשרות אלפי..) שקלים.

התחלה טובה יהיה לקנות את ה-Meade 9x63, לקחת ספר בסיסי בהתמצאות בכוכבים, לנסוע לשטח פתוח הרחק מהמרכז איפה שרואים טוב את כיפת השמיים ולהתחיל להתנסות וללמוד.

לדעתי זה ביזבוז להתחיל ישר על ציוד יקר כשאתה לא יודע אם תאהב את התחום או מה הרמה שאתה רוצה להגיע אליה.

בין השאר, עם המשקפת הזו ניתן לראות כוכבי לכת, ירח, מספר גלקסיות גדולות, ערפיליות יפות, צבירים ועוד כל מיני דברים אחרים יפים (התכסויות כוכבים ע"י הירח ועוד כל מיני).

כאמור - אני מציע לפותח הנושא לגשת לפורום אסטורונומיה בנענע ולהתייעץ שם.

תודה,אני לא ממש מבין בקטע אבל החלטתי שאני רוצה לנסות,יש אולי עוד משקפות טובות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ לבקר כאן ולדפדף בטאבים השונים, יש שם המון חומר מעניין

www.astronomy.org.il

ולבוא למפגשים בימי חמישי.

וכן, המשקפת שהוזכרה של MEADE היא הטובה ביותר (מפתח עדשות רחב מאוד האומר כניסת אור מירבית ותצפיות יפות מאוד על הכוכבים) רק שגם היא עולה בערך 750 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי גם את המשקפת הנ"ל(נקנתה בקוסמוס בזמנו). משקפת מצוינת ואני ממליץ עליה בחום למי שמתחיל את צעדיו באסטרונומיה. כששירתי בבהל"ץ(בסיס בנגב) לקחתי אותה לשם. באחד מהלילות בשטח לקחתי אותה להסתכל- פשוט להתמוגג מאושר. אני בטוח שגם בתנאי עיר היא תתן תוצאה מספקת בהחלט.

היא עלתה נראה לי אפילו קצת יותר מזה... :P(לא שהיא לא שווה את המחיר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מוזר לשמוע תגובה כזו ממישהו שיש לו באמתחתו 24 הודאות..

g0vner_t.s.y

אניו מודע לכך שזה לא כל-כך קשור כבר לדיון,

אבל המשפט "אל תסתכל בקנקן אלא על מה שיש בו" - מאד מתאים כאן.

24 הודעות? ואם אני יגיד לך שיש לי עוד כמה וכמה משתמשים ואני רשום בפורום מעל לשלוש שנים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אניו מודע לכך שזה לא כל-כך קשור כבר לדיון,

אבל המשפט "אל תסתכל בקנקן אלא על מה שיש בו" - מאד מתאים כאן.

24 הודעות? ואם אני יגיד לך שיש לי עוד כמה וכמה משתמשים ואני רשום בפורום מעל לשלוש שנים?

אז אני אגיד לך שזה נוגד את חוקי הפורום :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...