=הטלסקופ נרכש= - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

=הטלסקופ נרכש=

אור כהן

Recommended Posts

שלום לכולם :hi:

אבי טס לארה"ב ביום ראשון ונוסע לרכוש לי טלסקופ.

בעקרון יש 2 סוגים בהם אני מתלבט:

http://www.optcorp.com/product.aspx?pid=12851&kw=127eq&st=2

http://www.optcorp.com/product.aspx?pid=9195&kw=130 eq&st=2

Celestron AstroMaster 130 EQ Reflector Telescope או Celestron Powerseeker 127EQ Telescope.

ההבדל במחיר שלהם הוא בסביבות ה100$ (400 ש"ח) ושניהם מרמה וסוגים שונים לגמריי.

בעצם בעזרת חצובה יציבה יותר, ועדשות איכותיות יותר, דגם ה130EQ מאפשר לי לראות גלקסיות ונביולות באיכות "טובה" בעוד ה127EQ מאפשר לראות אותם באיכות "הוגנת"

זה בעיקרון ההבדל היחידי ביניהם בתכלס ביצועים, אני רק רציתי לדעת האם זה שווה עוד 100$ (כמעט מרושש אותי :P )

בנוסף, האם אצטרך לשלם מכס על ה130EQ? כי הוא עובר את רף ה200 לא כמו ה127

תודה, ומחכה לתשובה,

אור כהן :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שמעתי על אנשים שמביאים אי פוד, שוקולד, מיני שעועית

אבל טלסקופ?

בכל מקרה אם זה מה שעושה לך את זה אני מקווה שתהנה :]

(צריך ללמוד להנות מדברים שגם מפתחים את השכל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי על אנשים שמביאים אי פוד, שוקולד, מיני שעועית

אבל טלסקופ?

בכל מקרה אם זה מה שעושה לך את זה אני מקווה שתהנה :]

(צריך ללמוד להנות מדברים שגם מפתחים את השכל)

מאז שאני זוכר את עצמי אני רוצה טלסקופ ::)

נראה לי שאני אלך על ה127, ואגב, תודה שהזכרת לי! אני חייב לבקש מאבי לקנות M&M's :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיון בתחום,

ממליץ לך להיכנס לפורום אסטרונומיה בנענע - ולהתייעץ שם עם מומחים אמיתיים בתחום שיתנו לך את ההצעה הטובה, האיכותית והמשתלמת ביותר לצרכים שלך.

חג שמח. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתחיל אני מאוד מציע לך לקנות טלסקופ עם חצובה ממוחשבת אחרת לא תוכל לראות כלום חוץ מהירח והחלון של השכנים, בשביל לראות גלאקסיה מעבר לזה שהטלסקופ צריך להיות חזק אתה צריך לדעת לכוון אותו ברמת המילימטר בשביל זה צריך תוכנת אסטרונומיה טובה ונסיון בכיוון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור התחלה אני בכלל הייתי ממליץ לקנות משקפת טובה עם חצובה ולווא דווקא טלסקופ באלפי (עשרות אלפי..) שקלים.

התחלה טובה יהיה לקנות את ה-Meade 9x63, לקחת ספר בסיסי בהתמצאות בכוכבים, לנסוע לשטח פתוח הרחק מהמרכז איפה שרואים טוב את כיפת השמיים ולהתחיל להתנסות וללמוד.

לדעתי זה ביזבוז להתחיל ישר על ציוד יקר כשאתה לא יודע אם תאהב את התחום או מה הרמה שאתה רוצה להגיע אליה.

בין השאר, עם המשקפת הזו ניתן לראות כוכבי לכת, ירח, מספר גלקסיות גדולות, ערפיליות יפות, צבירים ועוד כל מיני דברים אחרים יפים (התכסויות כוכבים ע"י הירח ועוד כל מיני).

כאמור - אני מציע לפותח הנושא לגשת לפורום אסטורונומיה בנענע ולהתייעץ שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור התחלה אני בכלל הייתי ממליץ לקנות משקפת טובה עם חצובה ולווא דווקא טלסקופ באלפי (עשרות אלפי..) שקלים.

התחלה טובה יהיה לקנות את ה-Meade 9x63, לקחת ספר בסיסי בהתמצאות בכוכבים, לנסוע לשטח פתוח הרחק מהמרכז איפה שרואים טוב את כיפת השמיים ולהתחיל להתנסות וללמוד.

לדעתי זה ביזבוז להתחיל ישר על ציוד יקר כשאתה לא יודע אם תאהב את התחום או מה הרמה שאתה רוצה להגיע אליה.

בין השאר, עם המשקפת הזו ניתן לראות כוכבי לכת, ירח, מספר גלקסיות גדולות, ערפיליות יפות, צבירים ועוד כל מיני דברים אחרים יפים (התכסויות כוכבים ע"י הירח ועוד כל מיני).

כאמור - אני מציע לפותח הנושא לגשת לפורום אסטורונומיה בנענע ולהתייעץ שם.

היא עולה כמו הטלסקופ, 130$ :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין השאר שים לב ליתרון העצום בשתי עיניות מאשר אחת בטלסקופ, הרבה יותר נוח לעיניים למשך זמן להסתכל עם שתי עיניים מאשר להחזיק כל פעם אחת סגורה.

עם המשקפת הזו תוכל הרבה דברים גם שלא קשורים לאסטרונומיה, לכן היא יכולה להיות שימושית הרבה יותר מאשר "טלסקופ".

אני בלי היסוס בתור התחלה הייתי הולך על משקפת ומשם מתקדם. (ככה התחלתי עם משקפת 10x50, אבל נתקעתי שם :P )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתחיל אני מאוד מציע לך לקנות טלסקופ עם חצובה ממוחשבת אחרת לא תוכל לראות כלום חוץ מהירח והחלון של השכנים, בשביל לראות גלאקסיה מעבר לזה שהטלסקופ צריך להיות חזק אתה צריך לדעת לכוון אותו ברמת המילימטר בשביל זה צריך תוכנת אסטרונומיה טובה ונסיון בכיוון.

לא צריך להגזים. אפשר גם לקנות טלסקופ בסיסי טוב (לא אלו מטויז אר אס ב 100 שקל... אתה יודע למה אני מתכוון) וחצובה עם 2 צירים שאפשר לכוון לפי "קליקים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפעמים אני חושב שאפילו אם מישהו יפתח אשכול על זה שהוא רוצה לבנות כור אטומי עדיין דובי-זובי ו-*Scorn* יכולו לתת לו טיפים והצעות.

קצת מוזר לשמוע תגובה כזו ממישהו שיש לו באמתחתו 24 הודאות..

g0vner_t.s.y

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפעמים אני חושב שאפילו אם מישהו יפתח אשכול על זה שהוא רוצה לבנות כור אטומי עדיין דובי-זובי ו-*Scorn* יכולו לתת לו טיפים והצעות.

:lol:

גם אותי זה מעניין.. אבל לא יוצא לי לצאת מהעיר אף פעם אז זה מרגיז :-\

אם אני קונה טלסקופ נורמלי (אבל לא יקר), יש אפשרות לחבר אותו לDSLR איכשהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך להגזים. אפשר גם לקנות טלסקופ בסיסי טוב (לא אלו מטויז אר אס ב 100 שקל... אתה יודע למה אני מתכוון) וחצובה עם 2 צירים שאפשר לכוון לפי "קליקים".

למה שהוא הציג יש כוונון בשני צירים לפי מעלות, אבל זאת אומרת שצריך או ספר מקומי טוב או תוכנה יעודית וכיוון שבכל אזור בכדור הארץ כיוונון המעלות שונה לאותו אובייקט שמיימי, וכמובן שהתזוזה של כדור הארץ, והאובייקטים עצמם ושלא נדבר שהשעה, והתאריך אפילו משנים את הכל גם כן, צריך היום תוכנה מתאימה שלפי הנ"צ שלך התאריך והשעה תוציא את המעלות במדוייק.

במקום להסתובב עם לפטופ ולקנות תוכנה(שגם היא עולה כמה מאות דולרים, ואני לא בטוח שאפשר למצוא אחת חינאמית או "חינאמית" טובה), עדיף להשקיע עוד כ150 דולר בלקנות טלסקופ ממוחשב שגם מכיל בתוכו אינדקס של אובייקטים, המתקדמים מגיעים גם עם מובנה בשביל כיוונון אוט' לחלוטין.

ואם כבר רוצים ללכת לגמרי לסוף, יש כאלה עם מובנת + תוכנת סריקה לגילוי אובייקטים חדשים. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כל הכיף זה לשבת עם הוראות בגרוש מהאינטרנט לגבי האיזור שלך, להתחיל לכוון קליקים חצי שעה ואז להתלהב שאשכרה הצלחת למצוא (לא את מה שחיפשת, אבל... הצלחת למצוא!)

גם אני בעד אחד ממוחשב עם אינדקס של אובייקטים, אבל לא צריך להגזים עם שכבר יכוון לך את זה לבד (במיוחד בדגמים הממונעים. מה הטעם אם זה עושה בשבילך את כל העבודה? עדיף כבר פשוט לחפש מוכנות בגוגל....)

גם אותי זה מעניין.. אבל לא יוצא לי לצאת מהעיר אף פעם אז זה מרגיז :-\

אם אני קונה טלסקופ נורמלי (אבל לא יקר), יש אפשרות לחבר אותו לDSLR איכשהו?

לא ממש.

ואם אתה לא יוצא מהעיר, תוותר, "זיהום אור" זה הדבר הכי גרוע שיכול להיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...