=הטלסקופ נרכש= - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

=הטלסקופ נרכש=

אור כהן

Recommended Posts

כי אתה נמצא בארץ, אין לי מושג עד כמה אגודת האסטרונומיה מאנדקסת את כל הדברים האלה, אם היית גר במדינה נורמאלית היית יכול להוריד את הכיוון המדוייק שצריך לעשות בשביל כל גרגיר אבק שמיפו ל100 שנים הבאות. בארץ אני ממש לא בטוח שאפשר לעשות את זה לבד, ולכן בלי תוכנה שבסקירה קטנה בגוגל עולה כ400 דולר למשהו נורמאלי שגם מתעדכן בצורה שוטפת שתעשה את כל החישובים לבד אתה לא תסתדר.

ולכן אם כבר מוציאים 400-200 דולר על תוכנה + 200-300 דולר על טלסקופ ידנית, עדיף להוציא 500 דולר על טלסקופ, שאתה מחבר למחשב לפני שאתה יוצא, מוריד את כל הקורדינאטות שצריך, יוצא לשטח ומסתכל, עדיף לראות משהו מאשר לבזבז 4 שעות בשביל לחפש מחט בערמה של תחת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

=הטלסקופ נקנה=

שלום לכולם :hi:

טוב, לאחר התלבטויות קשות ההחלטה התקבלה.

הטלסקופ שנקנה הוא Celestron Nexstar 130 SLT.

הוא עלה 320$, אתם בטח שואלים, למה המחיר כה גבוהה?

http://www.optcorp.com/product.aspx?pid=12864&kw=130 slt&st=2

ובכן, הטלסקופ בעל חצובת GOTO, יש לטלסקופ מחשב קטן בו אני יכול להקליד כל דבר שבא לי והוא ימצא אותו בשבילי, ORION שבתאי וכדומה :)

טלסקופ כזה אמור לעלות 450$, אבל אבי רכש אותו יד שניה דרך החנות, הוא היה בתצוגה ולא שומש אפילו פעם אחת :)

הבנתי שאין סיכוי שאני אתמצא בשמיי הלילה, אז זה הטלסקופ בשבילי :)

לכל אלו שדואגים למכס, בסעיף 8010 ו9010 לפי הכנסת טלסקופ אסטרונומי פטור ממכס וממס, רק צריך לשלם 15.5% מע"מ, ואני מקבל 8% החזר מע"מ אז יוצא שאני משלם רק 7.5% מע"מ :)

מי יודע, אולי אני יעלה אפילו ביקורת בפורום :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה דעתך לקבל גם קידום למנהל פורום טלסקופים ואסטרונומיה?

אני בכלל לא מומחה בתחום, אבל תודה :P

תתחדש, בחירה טובה. הרבה שטח איסוף אור ומראה עם קימור טוב.

תודה :) הוא בעל אותם ביצועים כמו ה130EQ אבל הסיבה העיקרית שבחרתי אותו היא פונקציית הGOTO

אגב המראה הזאת בעל קימור "פרבולה", מעולה אם צריך לכוון את הטלסקופ וכדומה.

מה עוד, אין לו גם מראה מתקנת , הוא "טהור" :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שזה נותן לך הרבה, אבל ניחא.

תדאג לכייל אותו למיקום שאתה נמצא בו קודם, שלא יזרוק לך מיקומים רנדומליים שבסוף לא תמצא בהם כלום.

כמובן :) יש לדגם הספציפי הזה אפשרות לעשות כך:

רושמים מקום (לדוגמא, -חיפה) שעה, ותאריך, מצא 3 כוכבים בהירים בשמים וזהו :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעליו הגאה של Celestron 102 slt שמעלה אבק עקב התגוררות בעיר ומחסור באמצעי ניוד. כנראה יצטרך לחכות לשעתו היפה.

תתחדש בכל מקרה- אחלה חברה.

:o הטלסקופ שלך עולה כ500$ אני צודק?

הוא רפרקטור גדול במיוחד ואחלה טלסקופ שבעולם!

חבל :\ הייתי קונה אותו ממך :P

ספר על חוויותך, על הטלסקופ...

הGOTO שווה תוספת של 100$ לעומת ה130EQ?

אגב, יש לך מושג מאיפה אני יכול להשיג בארץ ספק לטלסקופ הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:o הטלסקופ שלך עולה כ500$ אני צודק?

הוא רפרקטור גדול במיוחד ואחלה טלסקופ שבעולם!

חבל :\ הייתי קונה אותו ממך :P

ספר על חוויותך, על הטלסקופ...

הGOTO שווה תוספת של 100$ לעומת ה130EQ?

אגב, יש לך מושג מאיפה אני יכול להשיג בארץ ספק לטלסקופ הזה?

כל שנאי 12V מהארץ מתאים הוא לא דורש ספק רציני, עצה שלי תקנה כמה חבילות של בטריות נטענות טובות זה הרבה יותר שימושי משנאי, ד"א מתאם לשקע המצת ברכב גם מתאים להפעלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל שנאי 12V מהארץ מתאים הוא לא דורש ספק רציני, עצה שלי תקנה כמה חבילות של בטריות נטענות טובות זה הרבה יותר שימושי משנאי, ד"א מתאם לשקע המצת ברכב גם מתאים להפעלה...

זה קריטי מאד שהשנאי יענה על הפרטים הבאים:

מספק לא יותר מ3.0 Amp, מומלץ מאד 2.5 Amp, יותר מזה פשוט ישרוף את הרכיבים בטלסקופ.

שיהיה AC Adapter 12V מתח 220 של הארץ, עם חיבור של הארץ וחיבור לטלסקופ.

אין לי מושג מאיפה למצוא אחד כזה, או כמה עולה, או מה אני צריך לחפש בכלל :s07:

היד שלי בחשמל שואף לאפס.

והאופציה של הבטריות לא באה בחשבון, רק לטיולים, רוב השימוש בטלסקופ יהיה בבית ואני לא מתכוון להטעין יום יום את הטלסקופ :\

http://www.optcorp.com/product.aspx?pid=11475

אז... HELP :jump::hi:

זה לא יהרוס אותו?

http://www.amperel.co.il/products/117185

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שנאי רגיל, ההזרם ששנאי 12V מספק נע בין 0.5~ ל 2.5A ההספקים של השנאיים האלה נעים בין 5 ל30 וואט, כאשר 30W כבר מתאימים למחשבים ישנים, מחשבי UMPC ודברים באמת רציניים..

מעבר לזאת שאני בספק שהוא דורש זרם של 2.5 כיוון שאם הוא עובד עם AA ומתח עבודה של 12V הוא בלחץ אמור לדרוש 0.8A.

החיבור שלו הוא חיבור סטנדארטי של שנאים במתח 12V זה לא בעיה לקחת את השנאי שתקבל איתו ולקנות שנאי תואם בכל חנות אלקט', חוץ מזה שבאזור העיר לא תראה איתו יותר מידי כמות זיהום האור עצומה פשוט. עם טלסקופ כזה יוצאים לנגב\מדבר יהודה\צפון הארץ ששם זיהום האור הוא מזערי בשביל באמת לראות מחזות מדהימים, חבל לסרס את הטלסקופ הזה לרמה של משקפת טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שנאי רגיל, ההזרם ששנאי 12V מספק נע בין 0.5~ ל 2.5A ההספקים של השנאיים האלה נעים בין 5 ל30 וואט, כאשר 30W כבר מתאימים למחשבים ישנים, מחשבי UMPC ודברים באמת רציניים..

מעבר לזאת שאני בספק שהוא דורש זרם של 2.5 כיוון שאם הוא עובד עם AA ומתח עבודה של 12V הוא בלחץ אמור לדרוש 0.8A.

החיבור שלו הוא חיבור סטנדארטי של שנאים במתח 12V זה לא בעיה לקחת את השנאי שתקבל איתו ולקנות שנאי תואם בכל חנות אלקט', חוץ מזה שבאזור העיר לא תראה איתו יותר מידי כמות זיהום האור עצומה פשוט. עם טלסקופ כזה יוצאים לנגב\מדבר יהודה\צפון הארץ ששם זיהום האור הוא מזערי בשביל באמת לראות מחזות מדהימים, חבל לסרס את הטלסקופ הזה לרמה של משקפת טובה.

אני מאוד דואג, כי אין אחריות ואני מפחד לשרוף את הטלסקופ, לפי CELESTRON הם משתמשים בספק 2.5A עם חיבור AC שהופך לDC ו12V, 5.5mm DC input jack שזה אומר? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שזה חיבור DC JACK סטנדרטי לגמרי.

יש לך את השנאי המקורי?

:kopfpatsch:

מן הסתם אבי רכש אותו כרגע בח"וח אז אין לי אותו כרגע :kopfpatsch:

גם אם היה לי אותו לא מקבלים עם זה שנאי צריך לקנות בנפרד, מחירו הוא כ 20$ אבל בגלל שזה לא מתאים לארץ (משתי סיבות, החיבור והמתח) אני צריך למצוא משהו חלופי בארץ (ולא אין לי שנאי :kopfpatsch:)

12V AC TO DC 5.5MM 2.5AMP

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...