מצב המים בישראל - עמוד 17 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצב המים בישראל

IG

Recommended Posts

• תגובות 288
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כל אחד הולך לשירותים בממוצע 4 פעמים ביום, נאמר שכל הורדת מים זה ליטר - 4 פעמים ביום*10 ליטר*4 נפשות*30 יום=4800 ליטר

נראה לך שחרא היה יורד עם ליטר מים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני שמעתי כמה פעמים שדקה של ברז פתוח זה 20 ליטר, אבל החישוב כאן לא נשמע לי הגיוני...

נקח משפחה עם 4 נפשות ונחשב רק חלק מהצרכים:

כל אחד מתקלח פעם ביום, נאמר 6 דקות(וברור שבפועל זה הרבה יותר) - 20 ליטר*6 דקות*4 נפשות*30 יום=14,400 ליטר.

כל אחד שותה ליטר וחצי מים ביום - 1.5 ליטר*4 נפשות*30 יום= 180 ליטר(זניח)

פעמיים בשבוע משקים את הגינה למשך רבע שעה עם ממטרות, נאמר 5 ליטר לדקה = 5 ליטר*15 דקות*9 פעמים בחודש=675 ליטר

6 פעמים בחודש אוכלים פסטה, לפי ההוראות חצי קילו פסטה לא מבושלת זקוקה ל5 ליטר מים=6 פעמים*5 ליטר=30 ליטר

כל אחד הולך לשירותים בממוצע 4 פעמים ביום, נאמר שכל הורדת מים זה ליטר - 4 פעמים ביום*1 ליטר*4 נפשות*30 יום=480 ליטר

צריך לבחור, או להשקות את הגינה או ללכת לשיח בגינה ולעשות את זה דרך הטבע ואת המים לשתות אצל השכנים. התגלית החשובה היא שעומרי יכול להישאר עם הפסטה. אבל מי יודע, אולי ישימו לנו טיימר בברז שאחרי 4 דקות ינתק את המים מהדוש.

לא מדויק. אדם שותה יותר מליטר וחצי ביום, ולצורך העניין נניח שהוא שותה רק מים (אדם מבוגר ששותה בצורה נורמלית לפחות). הורדת מים בשירותים זה 4.5 ליטר או 9 ליטר (תלוי באיזה ידית אתה משתמש, יש ניאגרות יותר חסכוניות). שכחת כביסה. מה עם רחיצת הרכב או נקיון הבית? פסטה אפשר לבשל פעם אחת בשביל כל השבוע. מצד שני, פסטה זה לא המאכל היחיד שדורש מים בשביל הבישול שלו. ואני יכול להמשיך, אבל הבנת את הפואנטה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתם שואלים אותי, כל מערכת השירותים הייתה צריכה להעשות עם מי ים ולא מי שתיה... עוד כשהייתי ילד קטן זה נראה לי תמוהה ומבוזבז, בייחוד שפה מחנכים כל הזמן לחסוך במים....

עוד דבר נוסף... מי רחצה יכולים להסב למי השקיה, זה משהו שאם שואלים אותי צריך היה להיות טמוע בחוק כבר ממזמן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתם שואלים אותי, כל מערכת השירותים הייתה צריכה להעשות עם מי ים ולא מי שתיה... עוד כשהייתי ילד קטן זה נראה לי תמוהה ומבוזבז, בייחוד שפה מחנכים כל הזמן לחסוך במים....

בעייתי, זה דורש הקמת מערכת צינורות נוספת ובלתי תלויה (ואני לא מדבר על הבעתיות בהובלת מי ים)

עוד דבר נוסף... מי רחצה יכולים להסב למי השקיה, זה משהו שאם שואלים אותי צריך היה להיות טמוע בחוק כבר ממזמן...

במידה מסוימת זה נעשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק שזה לא נעשה, יש חוק נגד זה.

עד כמה שאני יודע, מי קולחין הם מי ביוב שהשמישו אותם למטרות השקייה, ובפעם האחרונה שבדקתי מי מקלחת מגיעים לביוב (אולי ספציפית למטרות גידול פירות וירקות זה אסור). לפי ויקי, אגב, 64% ממי הביוב ממוחזרים למטרות חקלאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה חוק? כל הזמן שומעים בחדשות על אנשים שעושים את זה.

ונכון להיום הם כולם עוברים על החוק.

יש חוק שאוסר הסבת מים אפורים (בצורה פרטית) להשקייה מחשש לזיהום מי התהום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ונכון להיום הם כולם עוברים על החוק.

יש חוק שאוסר הסבת מים אפורים (בצורה פרטית) להשקייה מחשש לזיהום מי התהום.

לא בדיוק, אפשר להוציא אישור מיוחד לטיהור מים אפורים, אבל העניין רחוק מלהיות נפוץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדם שותה יותר מליטר וחצי ביום

מאיפה הפלצת את השטות הזאת?

אני שותה בממוצע בערך חצי ליטר ביום, וגם זה בספק.

אני לעולם לא שותה מים מהברז אלא רק מבקבוקים, כך שאני יכול למדוד את זה בקלות.

לגמור בקבוק של ליטר וחצי ביום? מה אני בטיול ברחבי ישראל?

בן אדם ממוצע שמסתובב בבית, הולך לעבודה (כל עוד הוא לא עובד בעבודה פיזית כמובן), וחוזר הביתה - לא שותה שום ליטר וחצי ביום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...