מצב המים בישראל - עמוד 13 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצב המים בישראל

IG

Recommended Posts

תשמע, זו קיצוניות אחת וזו קיצוניות שניה, אבל בתכל'ס-

המדינה צריכה לספק לך את כל המים בעולם אם אתה רוצה לשלם עליהם.

במצב תקין במדינה נורמלית- כן, זה בדיוק ככה.

אני מסכים שמדינה צריכה לעודד חיסכון וכו', ואף אחד לא צריך להתנהג כמו חזיר, אבל מפה ועד הטלת קנסות אם מישהו עובר כמות מים שהמדינה מקציבה לו?

אתה שם לב מה אני אומר?

במדינת , שנת 2009, בעלת טכנולוגית ההתפלה המתקדמת בעולם, אחת מהמדינות המובילות בלא מעט תחומים, האזרחים מקבלים הקצבת מים כמו באיזו מדינת עולם שלישי.

אני עד עכשיו בשוק שהגענו למצב כזה, ולא, הבצורת שהייתה לנו פה ב 5-6 השנים האחרונות היא פשוט לא תירוץ מספיק.

למה אני צריך לשמוע את נינט ברדיו שאומרת לי שהקיץ אני איאלץ לקצוב את המקלחת שלי ולתת לגינה שלי למות?

לכי לעזאזל נינט, את המקלחת שלך אף אחד לא קוצב ואת הגינה שלך אף אחד לא עומד לייבש. המצב הזה הוא פשוט תעודת עניות למדינה הזו.

אני מסוגל להבליג על האטימות של הרבה מערכות במדינה הזו, על המלחמה הבלתי פוסקת שאנחנו נמצאים בה, על אוזלת היד של המשטרה נגד משפחות הפשע (ואוזלת היד הכללית שלה....), על האינטרנט הצולע, על מחירי הדלק שיקרים ללא הצדקה, אבל ברגע שהמדינה אומרת לי, האזרח הקטן שמשלם מיסים כחוק, שהיא חותכת לי את אחד הדברים שמגיעים לי בצדק בגלל שאותה מדינה שאוספת את אותם מיסים לא השתמשה בהם כהלכה- הגיעו מים עד נפש. אוי שיט, זה יותר מדי מים, עכשיו הפקח יתן לי קנס.

יש לי הרגשה שהוא התבטא בכזו קיצוניות בדיוק בשביל להעביר את הנקודה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 288
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה הוא זה שהולך עם הראש בקיר.

בסדר, סבבה, גם אני מסכים שמי שכתב לא לאכול פסטה בחר שיטה גרועה לחסוך מים, כי זה לא יציל כלום - אבל להגיד שהחיסכון של המשק הפרטי בדברים שיפתרו פשוט על ידי תשומת לב לנושא (שטיפת מכוניות בצינור, ביזבוז מים בשטיפת כלים או מקלחות ארוכות בצורה קיצונית) לא תועיל - זה פשוט לעצום את העיניים.

וואו, אתה משלם על המים שלך. אין ספק שזה אומר שאתה יכול להיות אנוכי ולא להתחשב בכלום.

המדינה צריכה לספק לך את כל המים בעולם אם אתה רוצה לשלם עליהם.

אז... לא.

המדינה צריכה לעודד אותך לחסוך. לחסוך במים, לחסוך בחשמל מזהם, לחסוך בדלק. זה לא האינטרס של המדינה או החברה שתבזבז את המשאבים שאין לה.

המדינה צריכה לפעמים להגן על החברה מהטמטום של עצמה.

אתה יכול לאכול פסטה (ולהפסיק עם הדמגוגיה הטיפשית הזו שלך, תסלח לי), אבל אתה יכול גם להבין שלהתנהג כמו חזיר רק יוביל למצב שלא יהיה מים.

(וביננו, אם היו בונים עכשיו מתקני התפלה זמניים ויקרים, עם הכסף של המיסים שלך, אתה היית הראשון לצעוק על ה"בזבוז". חיסכון במים בזמן זה עד שיהיו מקורות מים חדשים, היא שיטה הרבה יותר טובה וזולה).

בעיקרון אני מסכים איתך, אבל ממש לא היה מקום להשוות בין זה לבין הדוגמאות המפגרות האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להמשיך באותו קו מחשבה ? בבקשה :

1. זה הכביש של אבא שלי

2. זאת החברה שלי ואני אדקור אותך

3. אני משלם מיסים אז אני יכול ללעשות מה שבא לי

אקיצר, מילפורד חושף את חזירותו

1. לא, כל הכביש שילמת אתה ועוד אלף כמוך, ובכללי זה מקום ציבורי.

2. זה באמת מפגר, אין לי מה להגיב.

3. אתה יכול לעשות מה שבא לך, כל עוד זה לא פוגע באחר.

אם היית רואה אישה נאנסת, גם היית אומר אני לא צריך לעזור, אני משלם מיסים ויש משטרה שתטפל בזה?

ההבדל הוא שאם אישה נאנסת, מישהו נפגע מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד פה לא מבזבז מים בכוונה.אבל צריך לזכור שזה משבר שיצרה הממשלה לא רק בגלל עיכוב מתקני ההתפלה אלא גם בגלל סיבסוד המים. אם הממשלה מחלקת מים פחות מבמחיר השוק (אם היה שוק כזה) הביקושים יעלו על ההיצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק. מכיוון שהמים זמינים וזולים אתה משתמש בערך למה שאתה זקוק, ללא תלות במחיר. אף אחד לא אומר לאדם בחובות "תחסוך מים ותחסוך כסף" כמו הפירסומות של חברת החשמל, כי עלות המים היא זניחה.

כולכם זורקים את האשמה על הממשלה, כאילו זה לא בעיה של כולנו אם יגמרו המים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי שאנשים יתחילו להיות צמאים וגם רעבים? מחיר המים צריך להיות זניח. מה שכן כמות הביזבוז של מים לשתיה היא מטורפת. למה המים בשירותים הם מי שתיה? או במכונת כביסה? או מי הגינה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולכם זורקים את האשמה על הממשלה, כאילו זה לא בעיה של כולנו אם יגמרו המים

צודק!

הבעיה היא של כולנו, אבל האשמה.. ובכן, היא דווקא כן של הממשלה.

וגם האחריות על הטיפול היא שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עלות המים זניחה? זה הבעייה!

צריך להעלות את המחיר או להפריט את משק המים.

עוד פעם אתה עם הפנאטיות הקפיטליסטית המטומטמת שלך. לך תקרא מה הפרטה של המים עשתה בבוליביה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

ולכן למרות שאתה צודק - אתה טועה (אני לוקח את מה שאתה אומר כדוגמא לשימוש לקוי בלוגיקה).

אני אפשט את זה בשבילך,

נאמר שאני מנהל של חברה גדולה והיו לי 2 אפשרויות למנוע איבוד הכנסות של החברה:

1. להשקיע כסף במוצר חדש\מפעל חדש שייהווה לנו בתור קפיצת מדרגה טכנולוגית, וישאיר אותנו בחיים.

2. לא לעשות כלום.

עכשיו בוא נצא מנקודת הנחה שאני מנהל כושל בן כושל, ובחרתי באפשרות השניה.

בעקבות זאת לקוחות נטשו את החברה מסיבה כזו או אחרת, ואיבדנו יותר כסף,

עכשיו יש לי שוב 2 אופציות:

1. ראה אפשרות א' ממקודם.

2. לפטר עובדים, או לקצץ במשכורות שלהם. וככה להחזיר את ההפסדים.

אם בחרתי שוב באופציה השניה, תירה בי.

(אגב, אל תצא מנקודת הנחה שגוייה שהמוצר בדוגמא הנ"ל הוא מים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...