מצלמה קומפטית או מקצועית - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצלמה קומפטית או מקצועית

zion789

Recommended Posts

שלום חבר שלי מתכנן לקנות והוא רצה לדעת מה כדאי לו יותר,לא אכפת לו הגודל הוא פשוט רוצה איכות תמונה כמה שיותר טובה הוא אמר לי לשאול מה כי כדאי לו לקנות...

קומפקטית או מקצועית.. שוב כמו שאמרתי לצורך צילומים בלבד בכל התנאים כמובן...שיהיה מצב M מלא כמובן לא סתם .

הוא חובבן ורציתי לעזור לו...

מקווה שתעזרו

נ.ב

ברגע שתמליצו לי על "עיוור" על מה ללכת...אני אמלא את השאלון וכך נוכל לבחור לו את מה שהכי טוב בשבילו.

אני חושב שקומפקטית(כי שמעתי שיש כאלה שמתקרבות לאיכות למקצועיות ,אם לא עולות עליהם,אבל אתם תחליטו)

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם איכות התמונה היא הדבר החשוב ביותר, אז שיימלא את השאלון לייעוץ בקניה של מצלמת DSLR, אבל כדאי שהוא יהיה מודע לכך שאם התקציב קטן מ-2000 ש"ח אז הדרך היחידה לקנות DSLR היא בשוק היד השניה. אם זו לא אופציה מבחינתו, אז שיימלא את השאלון בנושא קומפקטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* מה התקציב הכולל למצלמה, עדשה, סוללות וכרטיס זכרון?מאמין עד ה3000 ש"ח עם העדשה המקורית

* האם אתה מתכוון לקנות עם אותו תקציב גם ציוד נוסף (עדשות נוספות, פלאש וכו')?לא כרגע, בעתיד

* האם לאחר הקנייה הראשונית יש לך כוונה לרכוש בהמשך ציוד צילום נוסף (עבור מצלמת ה-DSLR)? אם כן, איזה סכום בשנה אתה מתכוון להקצות לכך?

* האם יש לך נכונות לקנות מצלמה ו/או ציוד משלים בשוק היד שניה? מעדיף חדש

* האם יש לך ציוד קודם ממצלמת DSLR או ממצלמת SLR פילם? אם כן, פרט.

* אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר?כל סוגי התאורה- באור חלשש בלי פלש באסא גבוה וכו'

* האם אתה מתכוון לצלם מרחוק? ציפורים במעוף? חרקים מקרוב?כן

* האם אתה מתכוון לצלם ספורט? אם כן, איזה ענף ספורט ובאילו תנאי תאורה?כן גלישה,כדורגל,בתנאי תאורה הכי גרועים אפילו

* האם אתה מתכוון לצלם פורטרטים? כמה חשוב לך לקבל עומק שדה מצומצם?חשוב לי לצלם אנשים - במסיבות,אירועים וכו'

* האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ).כן,בינתיים בלי פלש חיצוני,אם כבר עם פלש בינתיים זה עם הפנימי והוא מעדיף שיהיה מדוייק

* האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח.יש מצב

* האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 ויותר לפלאש חדש.לא כרגע

* האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)?כן

* האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה?

* האם אתה מתכוון להדפיס את התמונות או לצפות בהן על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס?

* מהו טווח העדשה (או העדשות) במ"מ שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים.עדשה רחבה

* האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע?

* אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

o קצב אש גבוה - ציין את כמות התמונות בשניה (בד"כ 3 עד 5)3?

o צילום רצפים ארוכים מ-5 תמונות מבלי שהמצלמה תעצור כדי לכתוב את התמונות לכרטיס

o מייצב תנועה מובנה במצלמה (שעובד עם כל העדשות) מול מייצב תנועה בעדשות (שמייצב גם את התמונה בעינית)לא מבין,מה שיותר טוב

o עינית גדולה מהממוצע

o תצוגה חיה (צילום באמצעות מסך ה-LCD במקום)היית רוצה,אבל שגם העינית תהיה איכותית,אבל מה שהוא יצלם במסך זה גם מה שיראה במחשב,שיהי מדוייק

o נקודות פוקוס מוצלבות נוספות למרכזית

o פנס עזר לפוקוס באור חלש (AF assist)

o עדשות עם מנוע פוקוס שקט

o אפשרות לגריפ

o מסך מסתובב

o מצב צילום ווידאו

o כמות פיקסלים10 ומעלה

o יצרן

o אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור

o תכונות אחרות

כמו שאמרתי הוא חובבן ולא מבין בכל התכונות שנמצאות בשאלון...בהתחלה הוא התלבט בין G10 ל LX3 אבל בסוף כמו שאמרת DSLR זה ליגה אחרת לגמרי,הוא מחפש את האיכות תמונה(בעלת פרטים עשירים), שתהיה עשירה בנתונים טכניים טובים ושלא תהיה יקרה.

הוא יצלם בה אנשים,אירועים חשובים של המשפחה,נופים,מסיבות וכו'

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* האם אתה מתכוון לצלם בעלי חיים מרחוק? ציפורים במעוף? חרקים מקרוב?כן

* האם אתה מתכוון לצלם ספורט? אם כן, איזה ענף ספורט ובאילו תנאי תאורה?כן גלישה,כדורגל,בתנאי תאורה הכי גרועים אפילו

שתי הנקודות האלה מכוונות לקנייה של מצלמה עם עדשת טלה בנוסף ל-18-55 הרחבה שמגיעה עם המצלמה. טמרון 70-300 היא עדשה טלה מומלצת ולא יקרה. בתקציב של 3000 ש"ח יש רק מצלמה אחת שניתן לקנות עם שתי העדשות האלה ושכוללת חיישן 10 מ"פ - פנטקס K2000. על היתרונות והחסרונות שלה תוכל לקרוא בפוסט הזה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=399471.msg3448672#msg3448672

אין קיט אחר שעומד בכל הדרישות ונכנס בתקציב. הקיט היחידי שאיכשהו מתקרב מבוסס על ניקון D40 (גם כן עם 18-55 וטמרון 70-300). ה-D40 נופלת מה-K2000 בהרבה דברים (רובם מופיעים בפוסט הנ"ל), שני חסרונות שאני מניח שחשובים לך הם חיישן 6 מ"פ במקום 10 מ"פ בפנטקס (פחות משמעותי ממה שאתה חושב) והועבדה שהעדשות שניתן לקנות בתקציב אינן מיוצבות (בהחלט משמעותי). היתרונות העקריים של ה-D40 הם סוללת ליתיום (הפנטקס משתמשת בסוללות AA) ואור עזר ל-AF.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי העדשת טלה הבנתי...

לגבי הבודי - איך הוא,משום מה בפוסט ששלחת לי זה נראה שאוהבים יותר את הK200D ...האם היא שווה את ההשקעה?

ואיך איכות התמונה של הפנטקס לעומת מצלמות אחרות בשוק - יותר טובה פחות טובה?(האם עדיף לי ניקון,קנון וכו' וכו')

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איכות התמונה תלויה בהגדרות שבהן תבחר. ברירת המחדל של ה-K2000 (שנקראת בארה"ב "Km") מותאמת להדפסה או לצפיה בתמונות בגודל מלא על מסך, עם דגש על צבעים חיים, ושימור טקסטורות (שעוזר לתת לתמונות תחושה תלת מימדית). אם המטרה שלך היא הפרדה מקסימלי, אז יש מצלמות מעט טובות יותר (למשל הקנון 450D או הפנסוניק G1 - שתיהן עם חיישן 12 מ"פ). מצד שני - הן עולות יותר ולא משאירות מקום בתקציב לעדשת טלה. מיותר לציין שכושר ההפרדה של הפנטקס עולה באופן משמעותי על זה של ה-D40.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל האם יש הבדל בין הK2000 והK200D והאם הוא משמעותי?

הנה ציטוט של דברים שכתבתי בנושא:

"אני לא מאוד מתלהב מה-K2000 (בהשוואה ל-K200D), אבל במחיר הזה אין ספק שהיא נותנת תמורה מעולה, יותר מאשר כל מצלמת DSLR תקציבית אחרת. היתרון העקרי שלה הוא בקומפקטיות, ולפי הדיווחים - בפוקוס מהיר יותר מזה של ה-K200D. מבחינות אחרות היא מייצגת נסיגה. היא בנויה פחות טוב, יש לה ממשק פחות נוח (אין כפתור ירוק, אין מסך עליון), יש פחות חיישני פוקוס, רק אחד מהם מוצלב (בהשוואה ל-9 ב-K200D) ואפשר לבחור ידנית רק בחיישן הפוקוס המרכזי. גם עדשת הקיט שאיתה היא מגיעה היא עדשה שבנויה פחות טוב מזו שמגיעה עם ה-K200D (ביונט פלסטיק כמו בניקון ובקנון, מול ביונט מתכת בעדשת הקיט הרגילה של פנטקס)."

מז"א המונח הפרדה?

באופן מעשי - כמות הפרטים הזעירים שניתן לראות בתמונה אם מסתכלים מאוד מקרוב.

זאת המצלמה הכי טובה שאני יכול להביא בתקציב הזה? בלי עדשת הטלה שהמלצת לי עליה?

בלי עדשת הטלה יש אופציות נוספות עם יתרונות כאלה ואחרים, אבל ההבדלים מבחינת איכות תמונה בינן לבין ה-K2000 הם זניחים לחלוטין בהשוואה לתועלת שתתן עדשה טלה בצילום הנושאים שציינת בתשובות לשאלון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שאתה מנסה להגיד לי זה לך,תקנה את הK2000,היא אמנם בנוייה פחות טוב,חסרים לה כמה דברים(שאני לא חושב שהוא ישתמש בהם כמו חיישן הפוקוס שציינת,והעדשה)

האם התכונות של הK200D שעולות על הK2000 משמעותיות מאוד לצלם החובבן? שמצריך את ההשקעה הנוספת

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שאתה מנסה להגיד לי זה לך,תקנה את הK2000,היא אמנם בנוייה פחות טוב,חסרים לה כמה דברים(שאני לא חושב שהוא ישתמש בהם כמו חיישן הפוקוס שציינת,והעדשה)

איכות בניה בוודאי אינה סיבה מכריעה כי ה-K2000 בנויה טוב יותר מרוב מצלמות ה-DSLR ברמת הפתיחה. לגבי חיישני הפוקוס ושאר התכונות, אני לא יודע אם הוא יישתמש בהן או לא. לי זה חשוב והייתי מוסיף עוד כסף עבורן.

האם התכונות של הK200D שעולות על הK2000 משמעותיות מאוד לצלם החובבן? שמצריך את ההשקעה הנוספת

אם קנייה של K200D כרוכה בוויתור על עדשת הטלה, אז במקרה הזה התשובה היא שלא - התכונות האלה לא מצדיקות את הוויתור ואפשר בהחלט להסתפק ב-K2000.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע זה מוזר...כי בDPREVIEW לא ממש משבחים אותה...

תוצאות הJPEG לא משהו שמה הם זכו ל7 מתוך 10

http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk2000/page34.asp

לכן מקודם שאלתי אותך על המצלמות האחרות שמתחרות איתה ואתה אמרת שכולם פחות או יותר אותה איכות תמונה

לכן גם פזלתי לכיוון הK200D והאחרות באותו טווח מחיר פחות או יותר לא סתם שאלתי

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה אתר שדי מכבד את עצמו...הוא לא סתם יגיד...

אתה בתור בעל פנטקס תגיד דברים טובים(ברור!)...בנאדם שרוצה לקות ויראה דבר כזה לא יפזול בכלל לכיוון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע זה מוזר...כי בDPREVIEW לא ממש משבחים אותה...

תוצאות הJPEG לא משהו שמה הם זכו ל7 מתוך 10

http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk2000/page34.asp

הם בדקו אותה עם ברירות מחדל שלא מותאמות לאידאל שלהם, אידאל שלא מתייחס כלל לתוצאה בהדפסה או לנושאים כגון צבעוניות או טקסטורות, אלא בעיקר לכושר הפרדה, ארטיפקטים של חידוד ורמת רעש. לאחר שהם ראו את ההשוואה שבלינק (זו שמדגימה כיצד ה-K2000 מעבירה טקסטורות טוב יותר) הם הבינו את הטעות שלהם והוסיפו דף חדש עם בדיקות של המצלמה עם הגדרות אחרות. מה שמעניין זה הפער בין מה שאפשר לראות בדף הזה לבין מה שהם כותבים.

מהמשפט "Unfortunately, there is still a larger gulf between JPEG quality and RAW than we're used to seeing" אפשר להבין שהתוצאות של ה-JPEG ישר מהמצלמה הן לא רק נחותות לתוצאות של ה-RAW, אלא באופן משמעותי במיוחד בהשוואה למצב במצלמות אחרות. בפועל המצב שונה מאוד. תגלול את הדף לסופו ותסתכל על ההשוואה בין ה-RAW שהומר עם ACR (פוטושופ) לבין ה-JPEG שצולם עם חידוד Fine Sharpness +4. קל לראות שה-JPEG ישר מהמצלמה מצטיין בצבעים הרבה יותר נעימים לעין, ושהטקסקטורה של הדשא מופרדת טוב יותר. אבל זה לא כל הסיפור. אם מורידים את הקבצים המקוריים ומשווים את שאר החלקים אפשר לראות עוד יותר בבירור שה-JPEG עדיף על פני ה-RAW גם בשאר התמונה, ובכל הפרמטרים להוציא ארטיפקטים של חידוד (שממילא רק צלמים פיינשמעקרים מסוגלים להרגיש בהם). הנה שני חלקים שממחישים היטב את ההבדלים. JPEG ישר מהמצלמה מימין, RAW מעובד משמאל:

dpreview.com_1.jpg

dpreview.com_2.jpg

ולמרות ההבדלים הברורים האלה, הבדלים שניתן יהיה לראות בבירור בכל הדפסה - dpreview.com בשלהם. כנראה שיש גבול כמה רחוק הם מוכנים ללכת עם הודעה בטעות.

לכן מקודם שאלתי אותך על המצלמות האחרות שמתחרות איתה ואתה אמרת שכולם פחות או יותר אותה איכות תמונה

לכן גם פזלתי לכיוון הK200D לא סתם שאלתי

ושוב אני אומר, איכות תמונה היא לא הנושא המשמעותי ביותר שמבדיל בין המצלמות האלה. ההבדלים האלה מופיעים ב-100% הגדלה, דבר שמקביל לצפיה בפוסטר ממרחק מספר ס"מ עם זכוכית מגדלת. בפועל ההבדלים זניחים. בכסף הזה אפשר לקבל הבדלים עצומים באמצעות עדשה נוספת שמתאימה יותר לנושאים שאותם רוצים לצלם, או חיצוני שהופך את הצילום בתאורת חדר לדבר אחר לגמרי - גם מבחינת התוצאות וגם מבחינת הקלות שבהם מקבלים אותן. בדיקה של הבדלי איכות תמונה ב-100% הגדלה היא המקבילה הצילומית לאוברקלוקינג, זה יופי של תחביב - אבל הרבה תועלת מעשית לא מקבלים מהעיסוק הזה.

DPREVIEW הם אנטי-פנטקסים, אל תתייחס אליהם יותר מידי ברצינות.

הם גם אנטי- ואנטי-אולימפוס. מדי פעם הם נותנים ציון HR למצלמה שאינה קנון/ניקון כמאין מס שפתיים, אבל אם בודקים לאחור אפשר לראות הבדל מוחשי בציונים של החברות האלה אל מול הציונים של קנון וניקון. זה בולט במיוחד במקרים אבסורדיים כמו הניקון D60 המוגבלת והמסורסת שקיבלה HR, בעוד האולימפוס E520 שעולה סכום זהה קיבלה רק R למרות יתרון עצום בתכונות, וללא שום פיגור מוחשי באיכות התוצאות. הפנטקס KM/K2000 היא אולי דוגמה עוד יותר קיצונית, ציון R- למצלמה שעולה פחות ונותנת לאין ערוך יותר מה-D60. מיותר לציין שרמת שביעות הרצון של בעלי , אולימפוס ופנטקס לא נופלת ואפילו עולה על זו של בעלי מצלמות מקבילות של קנון וניקון, כך שאין כאן משהו בעל אחיזה במציאות. פשוט bias לשמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...