האנטישמיות בעולם - מטריד... - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האנטישמיות בעולם - מטריד...

GiZmo

Recommended Posts

בתנאים שלהם, לא בכל מחיר. חמאס רוצה מדינה שתכלול את עזה, הגדה, ירושליים (נניח שרק מזרח ירושלים) ואולי עוד, לא רק את עזה.

חמאס רוצה מדינה שתכלול את עזה, הגדה, באר שבע, אשקלון, אשדוד, תל-אביב, חיפה, הקריות, ירושליים וכל שאר ערי .* אם בא לך לראות סרטון מגניב, פשוט תראה את הקמפיין החדש של חמאס בטלוויזיה בעזה. ספציפית זה הסרטון שאומר ש"חמאס יכבוש כל גרגיר חול ממדינת פלסטין הכבושה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הבעיה היא לא השטחים...לא זכור לי שבשנת 66' (כלומר לפני 67') נחתם הסכם שלום עם סוריה וגם לא היה ממש שקט פה לפני 48'

המלחנמה פה האם נשאר פה או לא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא לא השטחים...לא זכור לי שבשנת 66' (כלומר לפני 67') נחתם הסכם שלום עם סוריה וגם לא היה ממש שקט פה לפני 48'

המלחנמה פה האם נשאר פה או לא...

אנחנו נשאר. הסכסוך יסתיים - ידרש אירוע ענק מאוד (מלחמת עולם שלישית?) כדי שהתפיסות שלהם ישתנו, אבל מלחמת עולם שלישית לא עומדת בהגדרה של דבר הזוי כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

אתה יודע, מלחמת עולם שלישית לא בהכרח תפעל לטובתנו.

חמאס רוצה מדינה שתכלול את עזה, הגדה, באר שבע, אשקלון, אשדוד, תל-אביב, חיפה, הקריות, ירושליים וכל שאר ערי .* אם בא לך לראות סרטון מגניב, פשוט תראה את הקמפיין החדש של חמאס בטלוויזיה בעזה. ספציפית זה הסרטון שאומר ש"חמאס יכבוש כל גרגיר חול ממדינת פלסטין הכבושה".

תבדיל בין תעמולה לבין רצון. אולי פורמלית הוא רוצה את כל , אבל מעשית, כשהארגון יהיה באמת רציני בעניין, הוא לא ידרוש יותר כי הוא יודע שהוא לא יקבל. הבעיה הכי גדולה היא כנראה דרישה לרצף טריטוריאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמה נראה לך שאם הוא יקבל את מה שהוא רוצה עכשיו עם רצף טריטוריאלי, הוא לא ירצה אחרי זה גם את הגליל למשל? ואת חיפה? ואת הנגב? ולבסוף גם את תל אביב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהארגון יהיה באמת רציני בעניין

כרגע אין מה לדבר עם חמאס, כי הוא לא באמת רציני. נשארנו רק עם אבו מאזן, ואני מסופק אם הוא יוותר על עזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע אין מה לדבר עם חמאס, כי הוא לא באמת רציני. נשארנו רק עם אבו מאזן, ואני מסופק אם הוא יוותר על עזה.

מאיפה הבאת את השטות הזאת "יהיה באמת רציני בעניין"? אתה שוכח לרגע שמדובר בארגון קיצוני שמונע ע"פ הדת האסלאמית? מתי בדיוק אללה יתן "ליהודים להיות על אדמה מוסלמית"? הרי זה מטמא את האדמה, זה חטא! ::)

חוץ מזה, ברגע שהם יקבלו את יו"ש + עזה כמדינה (נניח, כן?) מה ימנע מהם להמשיך בטרור? אין להם שום סיבה להפסיק. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו אמר דבר יפה בפורום לפני כמה זמן,

ה"בעיה" עם הימין היא שהוא אשכרה לוקח את הפלסטינים ברצינות. יותר מדי ישראלים מאמינים לארגון שמאיים לרצוח אותם, ובכך כביכול, מעכבים את תהליך השלום. רק יואב שלנו יודע יותר טוב מכולם. 1100+ ההרוגים שספגנו מאז תחילת האינתיפאדה? זה סתם משחק. אתם יכולים להירגע, אפילו אחרי כל הטרור והמוות, החמאס לא באמת מתכוון לכלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו אמר דבר יפה בפורום לפני כמה זמן,

ה"בעיה" עם הימין היא שהוא אשכרה לוקח את הפלסטינים ברצינות. יותר מדי ישראלים מאמינים לארגון שמאיים לרצוח אותם, ובכך כביכול, מעכבים את תהליך השלום. רק יואב שלנו יודע יותר טוב מכולם. 1100+ ההרוגים שספגנו מאז תחילת האינתיפאדה? זה סתם משחק. אתם יכולים להירגע, אפילו אחרי כל הטרור והמוות, החמאס לא באמת מתכוון לכלום.

הימין שלנו לא מבין שגם בצורה כוחנית הסכסוך הזה לא יגמר. למעשה, הוא לא יגמר לעולם, כל עוד שני הצדדים יהיו מוכנים לוותר. אנחנו היינו מוכנים, הם עוד לא. גם אותו שמאל מתועב ומוקצה, רובו לפחות (ואני לא מתייחס למפלגות הערביות), לא מסכים לויתורים בלי סוף ללא שום תמורה מהצד השני. ההבדל בין הימין לשמאל זה שהימין לא מוכן לוותר בכלל (לפחות בדיבורים, גם בגין אליל הימין עשה שלום תמורת שטחים), ואילו השמאל מודע לכך שהסיכוי היחיד לשלום הוא תמורת ויתורים, וגם אז רק כאלה שיפיקו תועלת למדינת (כן, בסופו של דבר, ואני נגד, גם להחזרת הגולן תמורת שלום עם סוריה יש כמה יתרונות).

תדע לך, רבים ומומחים ממני וממך טוענים שאחת הטעויות הגדולות של זה ההתייחסות לחמאס כארגון טרור ורק כארגון טרור, כי הוא הרבה יותר מזה, הוא הרבה יותר קרוב לחיזבאללה מהרבה בחינות. אבל זה לא מספיק פופוליסטי. מומחים נוספים אמרו שאחת הטעויות הגדולות של הייתה חטיפת ברגותי וחיסול כל המנהיגים הותיקים של החמאס - כי ככה עלו הצעירים שחייבים להוכיח שיש להם כוח. אבל לא תשמע אף אחד בימין מתייחס לטענות האלה, שיש בהן הרבה היגיון. גם ללהלחם, לחסל ולהשמיד או סתם להתעלם יש הרבה חסרונות (ובאותה מידה שאפשר לטעון שהמצע של מפלגות השמאל בנושא הזה אומר בוא נלקק להם וניתן להם מה שהם רוצים ואז נעזור להם לעשות פיגועים, אני טוען שהמצע של רוב מפלגות הימין הוא כמו שתיארתי במשפט האחרון). נקודה למחשבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתחמק יפה יואב, אבל לא יפה מספיק.

תגיד לי, מה גורם לך לחשוב שיום בהיר אחד החמאס יתרצה וישנה את האמנה שלו, שמבוססת אחד לאחד על הקוראן? (לפי האיסלאם אנחנו יושבים על שטח לא שלנו)

ומעניין שהזכרת את הסכם השלום עם מצרים, כי באופן אירוני נדרשה תבוסה מוחצת של הצבא המצרי על מנת לממש אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יגרום לכך? אלוהים יודע. אולי זה אפילו לא יקרה, אולי זה יקרה שלציבור ימאס ואולי סתם יום אחד ימאס לחמאס. כאשר זה יקרה, הדרך להסכם קבע תהיה סלולה ומהירה. מה גורם לי לחשוב שזה יקרה? מתישהו לציבור הפלסטיני ימאס לחיות בעוני, בתנאים של החמאס ותחת הגחמות של , שיום אחד תחליט להפסיק להם את המים והחשמל, ובצדק (אגב, למה אותן מפלגות ימין לא עושות את זה?).

ואתה באמת רוצה לדעת מה גרם להסכם השלום עם מצריים? אז ככה. הייתה מלחמת ששת הימים (ואותו ליברמן שהתפאר בכך שזה הביא גל תמיכה בארץ, היום המלחמה הזאת היא בדיוק הגורם לשנאה שלנו בעולם - היא זאת שמסמלת את המעבר של ממדינה קטנה ומתגוננת מפני מדינות ערב הרעות, למדינה החזקה, הרעה והמתעללת בערבים ה"מסכנים"). בעקבות הניצחון המוחץ שם - מדינות ערב, ובעיקר מצריים, נפגעו קשות, אבל ניסו לדבר עם - כי הן הבינו שבסופו של דבר זו הדרך לשלום. פשוט התעלמה. זה היה המצב 6 שנים בערך, שכללו מלחמת התשה. ואז פרצה מלחמה, שאולי מצריים הובסה בה, אבל לזה קדמו השפלות צבאיות שבהן הצבא המצרי פשוט שבר את כל ההגנות והטקטיקות הישראליות, ונדרשו כמה מהלכים מטורפים, שהסיכוי שיכשלו גבר על הסיכוי שיצליחו, כדי להדוף את המצרים (אני בכלל לא מדבר על החזית הסורית, ששם אם הסורים לא היו נבהלים מההצלחה של עצמם הם כנראה היום היו יושבים בגולן ואולי קצת מעבר). אחרי זה לקח עוד 4 שנים עד שבגין נבחר, והסכם השלום היה נגד כל העקרונות המוצהרים שלו. אגב, סאדאת בנאום בכנסת, אמר שהוא מוכן להסכם שלום תמורת סיני ומדינה בעתיד לפלסטינאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יגרום לכך? אלוהים יודע. אולי זה אפילו לא יקרה, אולי זה יקרה שלציבור ימאס ואולי סתם יום אחד ימאס לחמאס. כאשר זה יקרה, הדרך להסכם קבע תהיה סלולה ומהירה. מה גורם לי לחשוב שזה יקרה? מתישהו לציבור הפלסטיני ימאס לחיות בעוני, בתנאים של החמאס ותחת הגחמות של , שיום אחד תחליט להפסיק להם את המים והחשמל, ובצדק (אגב, למה אותן מפלגות ימין לא עושות את זה?).

זה לא יקרה. זאת אמונה דתית, ואי אפשר לשבור אותה. הם מאמינים שאללה יציל אותם, ואם לא עכשיו אז בעתיד, ואם לא בעתיד אז בגן עדן. אתה לא יכול לחשוב שהם פשוט יתייאשו כי רע להם - הם רואים את זה כ"מבחן אמונה של אללה". דיי, תקלוט את זה כבר! הם לא ישנו את עמדתם בנושא הזה.

אתה לא יכול לבסס את כל האידיאולוגיה שלך כשאתה נשען על "אולי סתם יום אחד ימאס לחמאס", אתה לא שם לב שזה מסוכן?

שים לב, האידיאולוגיה הנכונה מסתתרת בפוסט שלך:

בעקבות הניצחון המוחץ שם - מדינות ערב, ובעיקר מצריים, נפגעו קשות, אבל ניסו לדבר עם - כי הן הבינו שבסופו של דבר זו הדרך לשלום.

התקופה שבה מדינות ערב רצו לדבר עם היא התקופה שבה הן הובסו קשות. לא כשישראל וויתרה על ימין ועל שמאל. עכשיו צריך לגרום לזה שוב, רק שהפעם לא תתעלם מניסיונות השלום, מוסכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...