מה מזיק יותר לחומרת המחשב - כיבוי והדלקת המחשב, או השארתו דלוק ? - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה מזיק יותר לחומרת המחשב - כיבוי והדלקת המחשב, או השארתו דלוק ?

אחשוורוש

Recommended Posts

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמו שכבר אמרתי:

מבחינה תוכנתית -

גם לחלונות איתחול עושה רק טוב.

מבחינה חומרתית - מכנית:

בלאי של מאוררים, וכוננים קשיחים (HD)

מבחינה חומרתית - אלקטרונית:

קירור וחימום של רכיבים אלקטרונים (ראה: הדלקה וכיבוי) מקצרים להם את החיים.

מבחינת כלכלית:

200W מינמום זה 300 קילוואט שזה 150 שקל אם דולק כל הזמן.

מאמרים בנושא - בעברית:

http://net.nana10.co.il/Article/?ArticleID=169410&sid=127

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3024979,00.html

לא מצאתי באנגלית מאמר מאתר אמין (הרוב בלוגים, ושאלות בפורומים, אני כבר יחפש משהו יותר מאוחר), ומבוסס מספיק בשביל להביא לך.

אבל אם תקיש מילות מפתח שונות ב-Google תוכל לראות שהנושא הזה נטחן בכל רחבי העולם, ולאף אחד אין תשובה חד משמעית בנושא. :P

ויש פה בפורום לא מעט אנשים שמבינים על מה הם מדברים (Ivan לדוגמא), אתה לא צריך למהר לפסול דעות של אחרים.

שבוע טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נשתמש באלגוריה - נשים את עניין זיהום האויר וצריכת הדלק בצד

לכבות את המכונית ולהניע אותה הם שני הפעולות המכניות המזיקות ביותר (בלאי לחלקי המנוע, למערכת החשמל ובמיוחד למצבר) - ואם מדובר ברכב דיזל אזי הנצילות היא גבוהה יותר כאשר המנוע "חם"

עדיין - אתה לא רואה הרבה אנשים אשר משאירים את הרכב שלהם פועל כל הזמן...

זהו קח את האלגוריה ותהנה - אני אישית מכבה כל מכשיר כלשהו כאשר הוא אינו בשימוש

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול עדיף לכבות מחשב .

מחשב דלוק סתם כך : מבזבז חשמל , צובר אבק ,בלאי מכני לרכיבים זזים (מאורר hdd ) ו עושה רעש (טוב זה רק בחלק מהמיקרים).

אלה אם כן יש לך סיבה להפעיל אותו שאתה לא נימצא לידו (הורדות וכו) מיותר להשאיר אותו דלוק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נשתמש באלגוריה - נשים את עניין זיהום האויר וצריכת הדלק בצד

לכבות את המכונית ולהניע אותה הם שני הפעולות המכניות המזיקות ביותר (בלאי לחלקי המנוע, למערכת החשמל ובמיוחד למצבר) - ואם מדובר ברכב דיזל אזי הנצילות היא גבוהה יותר כאשר המנוע "חם"

עדיין - אתה לא רואה הרבה אנשים אשר משאירים את הרכב שלהם פועל כל הזמן...

זהו קח את האלגוריה ותהנה - אני אישית מכבה כל מכשיר כלשהו כאשר הוא אינו בשימוש

כל טוב,

גבריאל

השוואה מטופשת, אתה יכול להשוות בין עלויות חשמל לעלויות דלק ?

ומה לגבי פרט "קטן" נוסף, והוא שאי אפשר להשאיר מונע ללא השגחה ?(כלומר, אם לא רוצים שהוא יגנב).

בכל מקרה, אכן אין מסקנה סופית מוסכמת על כולם, כולל בכל הכתבות שצורפו,

אך קראתי את כולן, והרוב המוחלט מכוון לנקודות הבאות :

מבחינת אריכות חיי המחשב, כיבוי והדלקה יומיים מזיקים יותר למחשב מאשר הבלאי הטבעי שלו,

ולכן מהיבט זה עדיף להשאיר את המחשב דלוק.

מבחינות אחרות, כגון רעש, תוספת מינורית לחשבון החשמל חשש מהאקרים וכו',

(או כמו שנכתב ב Ynet : "בעד כיבוי המחשב: בעיקר עניין של בטיחות") - עדיף לכבותו.

ומכיוון שהשאלה שלי נגעה לנזקים הפיזיים של המחשב, התשובה היא שעדיף להשאיר אותו דלוק.

(אלא אם הרעש מפריע לכם, או משום מה אתם חוששים מהאקרים, אך לא זו היתה שאלתי).

אגב, "אני אישית מכבה כל מכשיר כלשהו כאשר הוא אינו בשימוש" - אתה גם מוציא את הממיר (למשל) מהחשמל ?

מכיוון שכשאתה "מכבה" אותו, הוא לא באמת נכבה, כמו כיבוי מחשב,

אלא נכנס למצב המתנה, כמו שהמחשב יכול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב שלי דולק כבר 5 שנים רצוף (ברור שכיביתי אותו מדי פעם כן? אבל אם אין סיבה מיוחדת הוא לא נכבה)

בשנתיים האחרונות הוא יושב עם דלת מפורקת.

ובינתיים עוד לא קרה כלום.

אז או שהמחשב שלי בעל כוחות על טבעיים, או שהחום והאבק הן שטויות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, "אני אישית מכבה כל מכשיר כלשהו כאשר הוא אינו בשימוש" - אתה גם מוציא את הממיר (למשל) מהחשמל ?

מכיוון שכשאתה "מכבה" אותו, הוא לא באמת נכבה, כמו כיבוי מחשב,

אלא נכנס למצב המתנה, כמו שהמחשב יכול.

אז זהו שאתה טועה - יש לי בבית מעגל נפרד לדברים שלא צריכים להתכבות (מקרר והמחשב לדוגמא) כל שאר הבית מחובר למעגל שבלחיצת כפתור אני מוריד את כולו

גם אין לי VAMPIRIC CONSUPTION שזה הגדרה נוספת למצב המתנה

אצלי באמת הכל כבוי

ההשוואה אינה מטופשת - כפי שציינתי בהתחלה אם נשים את עניין זיהום האויר וצריכת החשמל בצד - אתה יכול גם לראות שלאחרונה יוצאים רכבים (רגילים - לא היברידים) אשר מכבים את המנוע אוטומטית בזמן המתנות ארוכות. בלאי המנוע כתוצאה מריצה הוא גבוהה יותר מבלאי המנוע הנגרם מהתנעה וכיבוי.

בכל מקרה - קיבלת כאן מסיק עצות - שרובם אומרות לכבות המחשב - תעשה מה שמתאים לך

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שאתה טועה - יש לי בבית מעגל נפרד לדברים שלא צריכים להתכבות (מקרר והמחשב לדוגמא) כל שאר הבית מחובר למעגל שבלחיצת כפתור אני מוריד את כולו

גם אין לי VAMPIRIC CONSUPTION שזה הגדרה נוספת למצב המתנה

אצלי באמת הכל כבוי

ההשוואה אינה מטופשת - כפי שציינתי בהתחלה אם נשים את עניין זיהום האויר וצריכת החשמל בצד - אתה יכול גם לראות שלאחרונה יוצאים רכבים (רגילים - לא היברידים) אשר מכבים את המנוע אוטומטית בזמן המתנות ארוכות. בלאי המנוע כתוצאה מריצה הוא גבוהה יותר מבלאי המנוע הנגרם מהתנעה וכיבוי.

בכל מקרה - קיבלת כאן מסיק עצות - שרובם אומרות לכבות המחשב - תעשה מה שמתאים לך

כל טוב,

גבריאל

אם אתה מחבר בבית את הממירים, הרסיבר, הטלויזיה וכו' למעגל מתח נפרד, רק כדי לכבות אותם באמת, בניגוד לדרך שבה ייצרו אותם,

אז תהיה בריא :lol: רק שים לב שלא זו היתה כוונת היצרן, אבל אתה בטח יודע טוב יותר :lol:

לגבי ההשוואה לרכבים, אם תממן לי שומר 24 שעות על הרכב, אני מבטיח שלא לכבות אותו.

אגב, משום מה יצאת מנקודת הנחה שמנוע של זהה מבחינת בלאי למחשב, אבל בטח יש לך סיבות טובות לעשות זאת.

(כלומר, כאלה שגם יש בהם הגיון, אבל נסתר מבינתינו).

כל המאמרים שצורפו, גורסים כי מבחינת הנזק לחומרה, עדיף להשאיר דלוק,

מבחינת ושאר נושאים לא רלוונטים, עדיף לכבות.

שכל אחד יעשה את השיקולים שלו,

רק שאף אחד לא ישאיר בטעות את שלו מונע בזכותך :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב שלי דולק כבר 5 שנים רצוף (ברור שכיביתי אותו מדי פעם כן? אבל אם אין סיבה מיוחדת הוא לא נכבה)

בשנתיים האחרונות הוא יושב עם דלת מפורקת.

ובינתיים עוד לא קרה כלום.

אז או שהמחשב שלי בעל כוחות על טבעיים, או שהחום והאבק הן שטויות

תתפלא אבל חום ואבק הם לא שטויות, זה באמת משהו שקיים.

תבדוק ב- WIKIPEDIA אפילו , זה שם , נשבע לך.

לפי דעתי האישית בלבד , מכשיר חשמלי יש לו אורך חיים , יכול להיות שהוא ארוך מאוד אבל אין שום סיבה אמיתית לקצר אותו ולהשאיר אותו דולק כל הזמן.

מצב SLEEP הוא פתרון מעולה.

לפי דעתי האבק הוא הבעיה המרכזית.

מה גם שלמאוורריים יש יחסית תוכלת חיים קצרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי האישית בלבד , מכשיר חשמלי יש לו אורך חיים , יכול להיות שהוא ארוך מאוד אבל אין שום סיבה אמיתית לקצר אותו ולהשאיר אותו דולק כל הזמן.

קיצור החיים הינה חסרת משמעות ביחס לתקופת השימוש במחשב,

או במילים אחרות : השארת המחשב דלוק ללא הפסקה, לא תקצר את משך החיים שלו ברמה כזו שתוכל להבחין בכך לפני שתחליף מחשב,

אבל בכל מקרה, כיבוי והדלקה מקצרת אותו עוד יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוורר עולה 20 שקל, ואם אני אחליף את המחשב זה כבר כדי לשדרג (אחרי הכל החבוב חי ובועט 5 שנים)

כל עוד יש צורך במחשב, ואפילו הצורך הפשוט ביותר, אני לא רואה סיבה לכבות אותו (כמו שאתה לא תלך ברגל אם יש לך מכונית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלכתם יותר מידי סחור-סחור חברים.

הבלאי הכי "חמור" שקורה בעת הדלקה וכיבוי הוא למנגנון ההנעה של הדיסקים הקשיחים (זה שעושה רעש של התנעה כשמדליקים את המחשב). למנגנון זה יש מספר מחזורים (הפעלה/כיבוי) מוגבל, כמו כל דבר אחר. כמו-כן קפיצת המתח הראשונית שהמערכת מקבלת בעליה, ויכולה לגרום לנזק קטן מאוד, שעם הזמן מצטבר.

מערכות מודרניות עמידות בהרבה ממערכות ישנות יותר לתופעות הנ"ל, והספקים המודרניים מיועדים לעמוד ולשמור על חריגות מזיקות כאלו. אין פה מאה אחוזי הגנה כמובן, אבל זה הרבה יותר אמין וטוב כיום.

בנוסף לכל אלו, יש דבר מופלא הנקרא SPEED STEP במערכות אינטל, ו COOL & QUIET במערכות . תדרים מונמכים וטמפרטורות משופרות עושות פלאים לאורך החיים של הרכיבים, והשקט המושג באמצעות היכולת להשקיט את המאווררים כשהטמפרטורות בתחום הנמוך גם עוזר מאוד. החסרון הוא שאי אפשר לשלבן עם .

הסיכונים בהשארת המערכת דלוקה רצוף הם כמו שנאמר, חשיפה גבוהה יותר בפני ומזיקים למיניהם, וגם קיים סיכוי קטן לחריגה מסוכנת בזרם החשמל בבית/באזור, שעלול לצלות את כל המחשב (וזה קרה גם קרה בעבר). מי שמכובה חסין לאלו במאה אחוזים.

מצד שני, הטרדה של לחכות שכל הBLOATWARE במחשב יעלה כל פעם מחדש.... אותי אישית מרתיחה ברמות. :pissed:

שורה תחתונה, זה בסדר להשאיר את המחשב דלוק אם אתם משתמשים בו או פועלים בעובר-ושב במהלך היום, שזה כנראה מה שאדם ממוצע עושה. אם יש יום שבו פשוט אין לכם מה לעשות במחשב, כבו אותו. הבלאי בעבודה רציפה זניח, ולא שווה מספר בוטים ביום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלכתם יותר מידי סחור-סחור חברים.

הבלאי הכי "חמור" שקורה בעת הדלקה וכיבוי הוא למנגנון ההנעה של הדיסקים הקשיחים (זה שעושה רעש של התנעה כשמדליקים את המחשב). למנגנון זה יש מספר מחזורים (הפעלה/כיבוי) מוגבל, כמו כל דבר אחר. כמו-כן קפיצת המתח הראשונית שהמערכת מקבלת בעליה, ויכולה לגרום לנזק קטן מאוד, שעם הזמן מצטבר.

מערכות מודרניות עמידות בהרבה ממערכות ישנות יותר לתופעות הנ"ל, והספקים המודרניים מיועדים לעמוד ולשמור על חריגות מזיקות כאלו. אין פה מאה אחוזי הגנה כמובן, אבל זה הרבה יותר אמין וטוב כיום.

בנוסף לכל אלו, יש דבר מופלא הנקרא SPEED STEP במערכות אינטל, ו COOL & QUIET במערכות . תדרים מונמכים וטמפרטורות משופרות עושות פלאים לאורך החיים של הרכיבים, והשקט המושג באמצעות היכולת להשקיט את המאווררים כשהטמפרטורות בתחום הנמוך גם עוזר מאוד. החסרון הוא שאי אפשר לשלבן עם .

הסיכונים בהשארת המערכת דלוקה רצוף הם כמו שנאמר, החשפות גבוהה יותר בפני ומזיקים למיניהם, וגם קיים סיכוי קטן לחריגה מסוכנת בזרם החשמל בבית/באזור, שעלול לצלות את כל המחשב (וזה קרה גם קרה בעבר). מי שמכובה חסין לאלו במאה אחוזים.

מצד שני, הטרדה של לחכות שכל הBLOATWARE במחשב יעלה כל פעם מחדש.... אותי אישית מרתיחה ברמות. :pissed:

שורה תחתונה, זה בסדר להשאיר את המחשב דלוק אם אתם משתמשים בו או פועלים בעובר-ושב במהלך היום, שזה כנראה מה שאדם ממוצע עושה. אם יש יום שבו פשוט אין לכם מה לעשות במחשב, כבו אותו. הבלאי בעבודה רציפה זניח, ולא שווה מספר בוטים ביום.

1. הבעיה היא לא רק למנגנון ההנעה של הדיסקים הקשיחים, אלא לכל רכיב אלקרוני.

2. גם אתה מסכים שהסיכון העיקרי בהשארת מערכת דלוקה הוא מפני ומזיקים

(לא רלוונטי למי שיודע להגן על המחשב, או סתם נמצא מאחורי NAT),

וגם מסכים שהבלאי בעבודה רציפה של המחשב היא זניחה,

אז לא הבנתי כיצד עשית קפיצה למסקנה לוגית הפוכה של לכבות את המחשב אם לא עושים איתו כלום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ כוונתי הייתה, שלא צריך לחשוש מכיבוי המחשב כשהוא לא בשימוש. אנשים לא צריכים לפחד לכבות את המחשב שלהם בגלל "בלאי".

המצב האופטימלי הוא מחשב שעובד רוב הזמן, ומידי פעם מכובה כשאין בו שימוש. כמובן שזה משתנה מאדם לאדם לפי שימוש.

בגדול שכל אחד יכבה וידליק כאוות נפשו - הבלאי ממש זניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...