נתניהו ממהר לבטל את בניית מעון ראש הממשלה - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נתניהו ממהר לבטל את בניית מעון ראש הממשלה

infer73

Recommended Posts

הקפיטליזם רק מטאטא אותו מתחת לשטיח כי העוני לא זוהר מספיק וסתם הורס את המצב-רוח.

אתה לא מבין מה זה סוציאליזם כמו שאתה לא מבין מה זה קפיטליזם.

הסוציאליזם והמנגנונים שלו יצרו את העוני גם בארה"ב ??

השאלה היא לא מי יוצר את העוני (הבן אדם מטבעו נולד חסר-כל) אלא מי יוצר את העושר. בכל סוגי המשטר תמיד היו אנשים עניים השאלה היא באיזה תנאים אבסולוטיים חיו העניים באותה חברה. בכל מקרה חשוב לציין שארה"ב החלה לנטוש את הקפיטליזם לפני כ 100 שנה כשהקימה בנק מרכזי וכיום המדיניות שם גרועה לא פחות מהמדיניות באירופה.

מה שיצר את המשבר הנוכחי לארה"ב בלה בלה בלה בלה

מה גרם לזה? אי פיקוח על בנקים. אין קשר לקפיטליזם - יש קשר להעדר פיקוח ולעובדה שהממשל בארה"ב נתן לבנקים להתפרע עם ההלוואות ולהציע אותם לכל רדנק בלי שיניים.

מה שגרם למשבר בארה"ב הוא שקיים בנק מרכזי עם מונופול על הדפסת הכסף וקביעת שיעורי הריבית שהוא גם חסין חוקית מכמעט כל נסיון לבקר או להגביל אותו. הבעייה היא לא בועת הדיור - זה היה "הקש ששבר את גב הגמל" אם זה לא היה הדיור אז זה היה מתפוצץ בענף אחד כי כלכלת ארה"ב התנפחה בגלל אשראי זמין מדי.

בכל מקרה הבעייה בענף הדיור לא קשורה לקפיטליזם כמו שמטפטפים לנו בתקשורת אלה יותר לבנקים למשכנתאות בבעלות ממשלתיות "מרומזת" (פרדי מי ופרדי מק), מינויים פוליטיים בבנקים והוראות פוליטיות לבנקים. אין סוף אנשים שהיו שם לפקח אבל "עיניים להם ולא יראו אוזניים להם ולא ישמעו"

ומחוץ לשוק הדיור יש תעשיות שזכות הקיום שלהם נשענת על הממשלה (החקלאות בארה"ב נשענת על סובסידיות ומכסות, מעניין מאיפה הם למדו את זה) תעשיות עם ארגוני עובדים חזקים מדי שלא מאפשרים להם להתחרות בעולם (תעשיית הרכב)

הוצאות ממשלתיות לא הגיוניות של ממשלת בוש, הוצאות מטורפות ולא שפויות של ממשל אובאמה ומעל הכל בנק מרכזי שלא חייב חשבון לאף אחד ומזרים כסף לשוק בכמויות לא נתפסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה פשוט סכום הזוי, אם הוא אמיתי אני לא מבין איך הצליחו להגיע אליו.. חוץ מ"סתם מחיר מונפץ ע"י קבלן שרוצה לעשוק את המדינה", לא ברור לי איך אפשר להגיע לעלות כזאת היסטרית של פאקינג בית.. אפשר לבנות בית מלון בסכום כזה :-\

ברור לך שזה לא בית, כן?

מעון ראש הממשלה קיים כבר. אתה מוזמן לנסוע לירושליים ולצפות בו.

יפה שאתה מגיב בנושא, לפני שטרחת לקרוא קצת עליו...

זה קומפלקס שאמור להחליף לא רק את המגורים של משפחת ראש הממשלה (למרות שגם זה יהיה שם), אלא גם את המשרדים של משרד ראש הממשלה, אזור קבלת הפנים הרשמית של המדינה, אזור לכנסים ולישיבות מרתוניות.

מי שהעלה את הרצון להקים כזה בניין - זה לא פוליטיקאי זה או אחר (למרות שלך קל להגיד בלי לבדוק שאולמרט המושחט הביא את הרעיון... מה הוא צריך משכן שיהיה מוכן רק עוד 20 שנה בכל מקרה?). הבניין הזה אמור, תחזיק חזק, לחסוך כסף בסופו של יום בהוצאות התפעוליות, כי לא תהיה צריך לאבטח 3 קומפלקסים בירושליים, אלא רק אחד, לא תהיה צריך לסתום את הבירה כל פעם שראש הממשלה או איזה משלחת של נשיא מחול נוסעת מבית ההארחה הרשמי למשרד ראש הממשלה או למעון ראש הממשלה או למרכז הכנסים הרשמי, וזה אמור לקצר את המעגלים הבירוקרטים סביב משרד ראש הממשלה.

התוכנית עצמה פרושה על 20 שנה או משהו כזה, ככה שההוצאות פר שנה עולות פחות מכל משרד מיותר שהקימו עכשיו.

מעון ראש הממשלה הנוכחי מתאים למדינת עולם שלישי.

זוכר שאנג'לה מרקל, קנצלרית גרמניה, הגיעה לבקר בישראל, ואת טקס קבלת הפנים הרשמי, זה עם הלחיצות יד והכל, עשו ברחבת החניה, וכל התספורת שלה עפה מהרוח ולא הצליחו לשאול שאלות במסיבת העיתונאים "העלובה" שהייתה שם - כי לא שמעו אפילו את התזמורת כשהיא נגנה את ההמנון? כמה כולם אמרו שזה בזיוני וצריך ועדת חקירה?

אז זו התוצאה - להקים בישראל מקום רשמי למנהיג המדינה. משכן הנשיא (עוד הצעה מטומטמת) - לא מתאים למטרות האלו.

החלטה פופוליסטית לחלוטין...

בדיוק.

ממשלה של 35 חברים, שכל אחד מהם מיותר יותר מהשני, עולה קצת יותר מהסכום הזה שאמור בסופו של יום להחזיר את עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל תסכים איתי שאפשר לעשות מעון + משרד + מרכז כנסים מפואר ומכובד אך מעט יותר צנוע. 650 מליון שקל זה הרבה מאוד כסף בשביל הפריוקט הזה.

אפשר, אבל בסופו של יום, מדובר במבנה שיהיה ה"פנים" של המדינה. שאתה פורס את זה על 20 שנים, זה הופך להיות 33 מיליון שקל לשנה, סכום שפוי ודי הגיוני בסופו של דבר.

ובקשר לגישה הקפיטליסטית ההזויה שלך - אני אומר לך רק דבר אחד. תנסה לחשוב על עצמך אחרי שאיבדת את העבודה שלך, אין לך כסף לשלם משכנתא, זורקים אותך לרחוב, לאף אחד לא אכפת ממך, אתה לא יכול לקבל טיפול רפואי יותר מבסיסי כי המדינה לא מכסה את זה, אתה כל היום יושב בצומת ומקבץ נדבות, וקופא מקור בחורף.

לחילופין, סע לשיקגו בשיא החורף, לך לאחת משכונות העוני ותנסה לחיות שם שבוע כהומלס, ואז תחזור אלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב,

יש הבדל בין לדאוג לרווחה של אנשים שלא יכולים לדאוג לעצמם לבין

מדיניות רווחה שגורמת לכך שאנשים מסויימים מעדיפים לא לעבוד ולקבל כסף

מהמדינה מאשר להקים את התחת העצלן שלהם מהכיסא ולהרוויח את לחמם ביושר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים איתך. אבל מצד אחד, תמיד יהיו את אלה שידפקו את המערכת (ובמקרה שלנו זה חלק מהחרדים בעיקר, שביבי הקפיטליסט נכנע להם כל פעם מחדש), ומצד שני, גישה שאומרת לא לעזור בכלל היא פסולה לדעתי.

זה, אגב, בדיוק הפואנטה של מדינת רווחה (בניגוד לסוציאליזם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להגיד "תמיד יהיו את אלה שידפקו את המערכת" זה להיכנע מראש

והחרדים הם הבעייתיים (לא היחידים כמובן, אבל כן בתור אוכלוסייה שנתמכת כמעט לחלוטין מכספי ממשלה), לא הדתיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחשב בצורכי הבטחון המופרזים סביב ראש הממשלה, בכך שהמעון אמור לייצג את המדינה ולארח גדולי עולם ובכך שזה נפרש על שנים (ריביות והוצאות מימון) 650 מיליון אינו סכום מופרך.

השאלה אם אכן זה יגמר בסכום הזה או שכמו פרוייקטים אחרים זה רק סכום משוער מינימאלי.

אני בטוח שאם היו מפרסמים את התוכנית כהוצאה שנתית שוטפת על מעון ראש הממשלה שעולה 20 מיליון לשנה ההדים היו פחות גדולים.

העיתונאים אוהבים לעורר התרגשות כי זה מוכר והציבור קונה כי הוא לא כ"כ מבין בענינים.

מצד אחד זה טוב כי יש ביקורת על מקבלי ההחלטות, מצד שני זה גורם לעודף פופוליזם ואי יכולת לקבל החלטות.

מי שלא עושה לא טועה וחבל שזה הקו שמוביל את מקבלי ההחלטות במקומותיינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להגיד "תמיד יהיו את אלה שידפקו את המערכת" זה להיכנע מראש

ומצד שני, אין לך דרך למנוע את זה באופן גורף. יש אפשרות למנגנונים כאלה, אבל סביר שזה יהיה הרבה יותר יקר מאשר לספוג את אלה שמערימים על המערכת.

הרבה פעמי כדאי "להכנע" מאשר לנסות למנוע מצב מסוים, כי המניעה תיצור הרבה יותר בעיות (למשל, בערים גדולות באירופה יש פארקים שבלילות יש בהם נרקומנים, זונות וכו', אבל המשטרה לא נכנסת לשם כי אם היא תכנס, המצב רק יחמיר).

והחרדים הם הבעייתיים (לא היחידים כמובן, אבל כן בתור אוכלוסייה שנתמכת כמעט לחלוטין מכספי ממשלה), לא הדתיים

כמובן הכוונה הייתה לחרדים, ואם לומר לך את האמת זה גם רחוק מלהיות כל החרדים, אני מיד אתקן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרט.

אני מדבר על הצפת השווקים באשראי (תוכניות חילוץ / המרצה של מאות מליארדי דולרים, והדפסת כסף מטורפת מצד הפד שמריץ "תוכניות חילוץ" משלו)

לא מצאתי מספרים מדוייקים אבל אני מעריך שכבר הוציאו 1.5-2 טריליון דולר ביחד עם תוכנית ה 700 מליארד של בוש.

אפשר, אבל בסופו של יום, מדובר במבנה שיהיה ה"פנים" של המדינה. שאתה פורס את זה על 20 שנים, זה הופך להיות 33 מיליון שקל לשנה, סכום שפוי ודי הגיוני בסופו של דבר.

כל פרויקט מהסוג הזה תמיד עולה הרבה יותר מהתכנון. וביצועו ימשך הרבה יותר מהתכנון. בכל מקרה זה ממש לא מתאים לתקופה כזאת.

ובקשר לגישה הקפיטליסטית ההזויה שלך - אני אומר לך רק דבר אחד. תנסה לחשוב על עצמך אחרי שאיבדת את העבודה שלך, אין לך כסף לשלם משכנתא, זורקים אותך לרחוב, לאף אחד לא אכפת ממך, אתה לא יכול לקבל טיפול רפואי יותר מבסיסי כי המדינה לא מכסה את זה, אתה כל היום יושב בצומת ומקבץ נדבות, וקופא מקור בחורף.

לחילופין, סע לשיקגו בשיא החורף, לך לאחת משכונות העוני ותנסה לחיות שם שבוע כהומלס, ואז תחזור אלי.

לא כתבתי בשום מקום שאני נגד עזרה לעניים!

אבל אני כמובן נגד שליטה של הממשלה בכלכלה, סובסידיות שמחזיקות תעשיות שלמות בחיים , שוד משלם המיסים, חינוך ציבורי שמגדל דורות שלמים של בורים במחיר עצום, מערכת ציבורית שתקבע לך תור לעוד 15 שנה לניתוח אלא אם כן תתרום תרומה יפה למחלקה - וגם זה במחיר עצום וכו' וכו'

מה גם שהאכפתיות של האזרחים אחד מהשני הולכת וקטנה ככל שיש יותר "מדינת רווחה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כתבתי בשום מקום שאני נגד עזרה לעניים!

אבל אני כמובן נגד שליטה של הממשלה בכלכלה, סובסידיות שמחזיקות תעשיות שלמות בחיים , שוד משלם המיסים, חינוך ציבורי שמגדל דורות שלמים של בורים במחיר עצום, מערכת ציבורית שתקבע לך תור לעוד 15 שנה לניתוח אלא אם כן תתרום תרומה יפה למחלקה - וגם זה במחיר עצום וכו' וכו'

מה גם שהאכפתיות של האזרחים אחד מהשני הולכת וקטנה ככל שיש יותר "מדינת רווחה".

מצחיק. עד לפני 10-15 שנה החינוך בארץ היה במצב מצוין, למה אז החינוך הציבורי היה טוב, ועכשיו לא? אתה רוצה להפוך אותו לחינוך פרטי? בבקשה, זה נקרא חינוך לעשירים, מכיוון שאדם שלא נמצא במצב כלכלי טוב לא יכול לעמוד בתשלומים לבצפר כזה. ואגב, יש לא מעט בתי ספר כאלה.

תור של 15 שנה? מצטער מאוד אדוני, אבל תור זה תור. אדם שהיה לפניך יקבל תור לפניך. אלא אם אתה בעד שמי שמשלם יותר יהיה מוקדם יותר. רוצה לקצר אותו? לך לשלם למרפאה פרטית. וחוץ מזה, הבעיה של מערכת החינוך בארץ היא ממש לא זה שהיא ציבורית, אלא שהיא באה מתפיסה שכולם צריכים תואר אקדמאי (שבא מהתפיסה שבלי תואר אי אפשר לחיות כמו שצריך, וזו ממש לא תפיסת של סוציאליזם).

אבל היי, אתה לא נגד עזרה לעניים...

אה, ולא יודע, אני מניח שבממוצע בארה"ב לאנשים הרבה פחות אכפת מאנשים אחרים מאשר בארץ למשל, ובאופן כללי, זה בכלל לא קשור למדיניות כזו או אחרת, אלא לאופי ותרבות במדינה (ופעם אגב, לכל אדם במדינה הזאת היה אכפת מהאחר, ואם היו אתה מגדיר יש כמדינה סוציאלית, בעבר היא הייתה ממש קומוניסטית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצחיק. עד לפני 10-15 שנה החינוך בארץ היה במצב מצוין, למה אז החינוך הציבורי היה טוב, ועכשיו לא? אתה רוצה להפוך אותו לחינוך פרטי? בבקשה, זה נקרא חינוך לעשירים, מכיוון שאדם שלא נמצא במצב כלכלי טוב לא יכול לעמוד בתשלומים לבצפר כזה. ואגב, יש לא מעט בתי ספר כאלה.

דבר ראשון ששאלתי את עצמי מה קרה לפני 15 שנה שהחינוך התחיל להדרדר? מה שקרה באותם שנים זה הוספת השקעה דרמטית בחינוך שבוצעה ע"י רבין ז"ל. בנוסף נזכרתי שבבחינות הבין לאומיות שישראל זכתה בהם במקומות טובים ישראל רימתה ע"י זה שלא בחנה אוכלוסיות מסוימות. (אני לא זוכר איפה קראתי את זה, אני אחפש בהזדמנות).

חינוך פרטי זה "חינוך לעשירים" רק אם אתה משלם בכל מקרה לחינוך ציבורי. כמו כן אני מציע שהממשלה תחלק תלושים בעלי סכום מסויים (נניח 1500 ש"ח לילד כל חודש) להורים וההורים יבחרו בעצמם את בתי הספר.

תור של 15 שנה? מצטער מאוד אדוני, אבל תור זה תור. אדם שהיה לפניך יקבל תור לפניך. אלא אם אתה בעד שמי שמשלם יותר יהיה מוקדם יותר. רוצה לקצר אותו? לך לשלם למרפאה פרטית.

דר' רן לחמן מבית הספר למנהל עסקים במכללה למנהל ובאוניברסיטת תל אביב ושל פרופ' שלמה נוי מנהל בית החולים השיקומי בשיבא. המחקר כלל את כל בתי החולים ורואיינו בו חולים ורופאים (חיים שדמי, העיר 3.7.98):

יותר מ- 60% מהמנתחים במחלקות הכירורגיות... אמרו שתופעת הרפואה השחורה לצורך קיצור תורים קיימת במחלקתם. יותר מ- 50% אמרו שהיא קיימת לצורך קבלת טיפול אישי וקרוב. 70% הודו שניתנות מתנות לצוות. קרוב ל- 80% מהמנתחים אמרו שהדבר נעשה באמצעות תרומות למחקר.

I REST MY CASE

אה, ולא יודע, אני מניח שבממוצע בארה"ב לאנשים הרבה פחות אכפת מאנשים אחרים מאשר בארץ למשל, ובאופן כללי, זה בכלל לא קשור למדיניות כזו או אחרת, אלא לאופי ותרבות במדינה

כבר 100 שנה ארה"ב מתקרבת לאט לאט לסוציאליזם. היום יש שם ביטוח לאומי, מערכת חינוך גרועה ויקרה, מערכת חצי ציבורית היקרה בעולם, חוב לאומי ענק, מונופולים שנוצרים ע"י הממשלה וכו'

ופעם אגב, לכל אדם במדינה הזאת היה אכפת מהאחר, ואם היו אתה מגדיר יש כמדינה סוציאלית, בעבר היא הייתה ממש קומוניסטית.

אתה מתכוון לתקופה שבה כלאו עולים חדשים במחנות (מעברות)?, או לתקופה שלא היה אפשר לנשום ללא אישור של מפא"י/הסתדרות? יכול להיות שהייתה יותר עזרה הדדית אבל בא נזכור שאפילו בשנות ה 80 רמת החיים של מעמד הביניים הייתה עוני במונחים של היום.

והמדינה אכן הייתה קומוניסטית-טוטליטרית. ילדים נחטפו מהוריהם ונלקחו לניסוי החברתי הקרוי קיבוץ, מחלקה בשב"כ (קראו לזה אז ש"ב) עקבה אחרי ראשי "חירות" והשחיתות הייתה הרבה מעל מה שאנחנו היום מסוגלים לדמיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...