HTPC - מחשב ייעודי או פופקורן A110 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

HTPC - מחשב ייעודי או פופקורן A110

nim901

Recommended Posts

אני מעוניין לעשות לעצמי בסלון. עד היום השתמשתי במחשבי האישי למטרה הזו אבל כעת, אני זקוק לו ולכן אני עומד בפני ההתלבטות הבאה -

1 רכישת מחשב ייעודי לעיניין

2. פופקורן A110

בדקתי את האפשרות הראשונה, העדיפה מבחינתי, ויוצא שמחשב בסיסי העונה לצרכי מתחיל ב1400 שקל, לפני שידרוג הכונן הקשיח.

האפשרות השניה, אמנם, דורשת ממני להביא את המכשיר מחול אבל, מחישוב מהיר, זה יוצא כ-1400 שקל, כולל כונן טרה.

הבעיה היחידה שלי היא שאני לא יודע

א. עד כמה הפופקורן הזה תומך טוב בעברית.

ב. האם התרגום עובד גם בקבצי MKV?

ג. שמעתי שהוא לא מסוגל להציג שמות קבצים בעברית, עד כמה זה נכון והאם יש פיתרון לעיניין?

אציין שהשימוש העיקרי הוא, כמובן סרטים (720, 1080), וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי תמיכת ה-A110 בעברית:

א+ב+ג. ה-A110 תומך היטב בעברית. כלומר, אני משער שאתה מתכוון לקובץ תרגום Srt - הוא מוצג היטב, בכיוון הנכון וללא הפיכת סימני פיסוק או מספרים.

ולגבי שמות קבצים בעברית, הם מוצגים - אך הפוך.

אגב, בעת הקרובה מאוד אמור לצאת דגם חדש, אז המתן אולי וראה אם יהיה משתלם / טוב יותר. (על-פי דיווחים, מחירו סביב 300 דולר.)

ובאופן כללי, האם אתה משתמש ב- רק לצפיה בסרטים? במקרה שכן, לדעתי, עדיף מזרים מדיה.

אין לי סיבה הגיונית, אלא מעשית - זה נראה לי פשוט יותר - לחבר ולצפות. נכון, גם מחשב הוא פשוט, אך יש יותר "שלבים" עד לצפיה.

(מערכת הפעלה, תוכנות, מפענחים וכו'.)

במקרה של צפיה בסרטים, משחקים וגלישה באינטרנט - אז ברור ש-. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרא את הדיון כאן ואת הפוסט הזה ראשית.

אני מומחה קטן מאוד (עדיין) בתחום אבל למיטב הבנתי אין הבדל של ממש מבחינת התמיכה בין ה-WD-HD-TV לבין הסטרימרים היקרים יותר - ההבדל הוא יותר בקישוריות ונפח אחסון.

אם אתה רוצה מקסימום תמיכה בכל פורמט אפשרי ויכולת שדרוג אינסופית וזולה קנה מלא שככל הנראה זול יותר מהסטרימרים שציינת ועוד כולל נפח איחסון ענק עצמאי, לדוגמה:

מעבד:

INTEL PENTIUM DUAL 2.5GHz E5200 : "SLAY7" - BOX ¤367

לוח אם:

XFX 630i : MG-63MI-7159 ¤353

דיסק קשיח:

SAMSUNG F1 1TB 32MB SATA2 7200 RPM : HD103UJ ¤522

צורב DVD:

SAMSUNG SH-S223B x22 SATA BLACK ¤127

זיכרון:

KINGSTON 1024MB 800MHz CL6 ¤72

מארז:

ANTEC NSK2480 + 380W EARTHWATS ¤549

שירותי מעבדה:

הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ¤75

מחיר סופי: ¤2065

זה המחיר של הפופקורן A110 ללא דיסק קשיח כלל והמפרט הנ"ל יריץ מה שתרצה בלי בעיה ברמת שקט מצויינת ויכולת שדרוג אינסופית. רק חסרות לו יציאות אנלוגיות לוידאו.

הוא גם נראה יפה בסלון, לא?

111290341.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי להביא את הפופקורן מחו"ל וכמו שאמרתי, לפי חישוב מהיר יוצא לי כ1400 שקל כולל טרה.

הWD לא מעניין אותי - אין לו , כונן פנימי, שלט מעצבן והוא יקר ביחס למה שהוא מציע לי.

האפשרות של המחשב היא בהחלט הכי קורצת לי אבל חשבתי לבדוק עוד קצת לפני שאני אלך על מחשב (שהוא גדול משמעותית).

בקיצור, אני מבין שמחשב יהיה לי הכי מתאים? (העיניין של להתעסק עם המחשב בכלל לא מפריע לי. אולי אני כבר אתקין שם Mythtv ואיזה כרטיס לכידה חמוד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתה לי אותה התלבטות בין לסטרימר, בסופו של דבר החלטתי ללכת על שירכש בימים הקרובים.

אם זה עוזר לך, אלו היו השיקולים שלי:

1. מחשב הוא מתקדם יותר ולא בהכרח יקר יותר.

2. עם מחשב אפשר להעיף מהסלון את הDVD וגם לצרף לו כונן בלו-ריי ב700 ש"ח ובכך לחסוך 1500 שקל יותר שהיה עולה לי מכשיר ייעודי.

3. סטרימר הוא קטן יותר ודורש פחות תחזוקה.

4. סטרימר הוא הרבה יותר פשוט לשימוש.

5. יש היום מארזי mini-itx או micro-atx בגודל של לא יותר מDVD ממוצע ככה שהפרשי הגדלים מצטמצמים.

6. למחשב אני אוכל להוסיף בעתיד כרטיס הקלטה במידת הצורך, במקרה של סטרימר אני אצטרך לרכוש מכשיר נוסף.

7. אורך החיים של מחשב הוא ארוך יותר ותאורטית יתמוך בכל סוג קובץ עתידי.

מבחינתי מה שהכריע את הכף זה האפשרות להוסיף לHTPC כונן בלו-ריי והתמיכה העדיפה בסוגי קבצים שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עוד לא סגור סופית על המפרט, כנראה שזה מה שאני אלך עליו:

מעבד Intel Pentium Dual-Core E5200 Tray

¤318

כמות:1

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=IE5200ay

לוח אם Gigabyte GA-EG41MF-S2H

¤461

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=39500

כונן קשיח Seagate ST3500410AS 3.5" 500GB SATA2 16MB

¤279

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=10836

זיכרון Mushkin DDR2 2048MB 800MHz CL 5-5-5-18 SP

¤119

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=991558

מארז כולל ספק Antec NSK2480 380W

¤547

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=NSK2480

קרור למעבד Arctic Cooling Alpine 7 Pro

¤84

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=AC-ALPINE-7PRO

סה"כ מחיר לכל המוצרים:1808¤

המפרט הורכב באתר:http://www.skypc.co.il

+כונן קומבו blu-ray/hd-dvd/dvd שאני מעביר ממחשב אחר וכרטיס WiFi שיש לי.

ההתלבטות היא בעיקר בין המארז הזה לבין הsilverstone lascala lc17 וספק בנפרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

* הייתי הולך על ה-NSK2480 כי הוא קטן ושקט יותר מה-SS וגם קריר ואיכותי מאוד.

יש מארזים אפילו קטנים יותר ללוחות uATX. התעסקות עם miniATX כבר מייקרת את העניין ומגבילה את הבחירה.

* קח קירור חזק ושקט יותר כמו ה-SHURIKEN. לא חובה כי קירור הסטוק של אינטל חרישי בהחלט והמעבד קריר מאוד.

* במקום ה-G41 קח את ה-GA-73PVM-S2H שגם זול יותר וגם כולל כמעט כל פיצ'רד וחיבור אפשריים.

מבחינת ניגון תכני HD ממילא אין לזה כל משמעות.

* קח דיסק של 1T מהדגמים החרישיים (WD GP EADS או SAMSUNG F1 למשל) כדי לחסוך הוספה מאוחרת של דיסק נוסף שמשמעו עוד חום/רעש/הספק לחינם. תכני HD ימלאו לך מהר מאוד דיסק של 500GB. בקרוב מגיעים גם דיסקים חרישיים של 2T אם אתה לא ממהר עם הקניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ 73pvm של גיגהבייט.

לי יש את המארז הנ"ל (2480) בסלון עם מעבד בעל שקט דומה עם הקירור המקורי וזה מספיק לי מבחינת שקט. אם אתה מחליף אותו, אזי באמת הייתי הולך על השוריקן.

היתרון העיקרי של בעיני הוא הגמישות. יש דגש חזק היום על פיתוח תוכנות לHTPC, בין אם במערכות ההפעלה השונות (למשל VMC המעולה) ובין אם בתוכנות נפרדות (BOXEE, XMBC) ובין אם בתוספות שעושות את כל ההבדל (Media Browser, Media Control). כיום הפופקורן תומך בכל הפורמטים, אבל אם יהיה שינוי בעוד שנה, יהיה קל בהרבה להסב את הHTPC, או במקרה הצורך להוסיף כרטיס מסך שתומך בפריסת HD מתקן חדש.

לעומת זאת, היתרון העיקרי של הפופקורן הוא פשטות התפעול. לא צריך לבחור רכיבים, להתעסק יותר מדי עם קודקים ועדכונים.

בסופו של דבר זה תלוי משתמש בעיני - אם אתה נהנה מזה ורואה בזה משחק, אזי לך על הHTPC.

נקודה אחרונה - אם אין לך צורך היום ב2T, הייתי לוקח את ה640G של WD שהוא אמין מהיר ושקט יחסית, ומוסיף בעתיד כונן נפרד של 2T כשמחיריהם ירדו. אתה מרוויח כאן ביצועים - כונן נפרד ומהיר למערכת ההפעלה, הוצאה הדרגתית, ונפח גדול מאד. לחילופין אפשר לקחת היום 1T של WD מהסדרה הירוקה או F1 של . אני התחלתי מ640G, וכבר צריך להשתמש ב500G שבמחשב עבודה וב250G שבכונן החיצוני, כלומר מקום האחסון מתמלא מהר מאד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד:

INTEL PENTIUM DUAL 2.5GHz E5200 : "SLAY7" - BOX ¤376

לוח אם:

GIGABYTE GA-73PVM-S2H ¤369

דיסק קשיח:

SAMSUNG F1 1TB 32MB SATA2 7200 RPM : HD103UJ ¤535

זיכרון:

ADATA GANIMG 2048MB (2048MBX1) 800 CL5 ¤121

מארז:

ANTEC NSK1380 MICRO ATX CUBE + 350W ¤562

מחיר סופי: ¤1963

אז זה המפרט שאנחנו מדברים עליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל שים לב שלקחת מארז קצת שונה.

ה1380 בצורת קובייה (גבוה וצר) והוא מכיל ספק פשוט יותר מה2480 שהוא יותר מלבני.

אם אין בעיית מקום (רוחב), הייתי לוקח את ה2480 שלהבנתי בעל ספק עדיף ושקט יותר, והוא מעט מאוורר יותר.

בנוסף, אם ז האכן המחיר של הF1 (יש מקומות שהוא עולה מתחת ל500), אזי הייתי כבר לוקח את הEADS של WD שהוא שקט יותר. בכל מקרה ההבדל אינו קריטי ושניהם מצויינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המארז נבחר לפי ההודעה של טמפיוזר (?) ובכללי, אני מעדיף מארז כמה שיותר נמוך, רוב לא חושב יהיה בעייתי בשבילי (בכל מקרה, המארז נבחר כרגע רק כדי שיהיה מחיר של מארז)

היכן ניתן להשיג את הכונן בזול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי שיש קנייה מרוכזת בפורום "אמצעי אחסון". אבל זה אומר שאתה צריך להרכיב אותו בעצמך.

לא בטוח שזה שווה להפריד אותו מהקנייה בשביל 50 שח. אפשר גם לדבר עם החנות ולראות אם הם יכולים להשוות אם מחירים של חנויות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שהרכבתי את זה מIQPC אבל אני בכלל מתכוון לקנות ממקום אחר. לא נראה לי גם ששוה לי ללכת לאיזו קניה קבוצתית בשביל 30 שקל.

אגב, איך אטום מתמודד עם הדברים האלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...