אורך החיים הממוצע של כרטיס מסך,לעומת כרטיס מסך בPS3 - קונסולות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אורך החיים הממוצע של כרטיס מסך,לעומת כרטיס מסך בPS3

חן מ

Recommended Posts

יש לי וויכוח עם אחי.אני אומר לו כל פעם שהוא אומר שהוא רוצה כרטיס מסך שיקנה כרטיס בשמחה אבל אחרי 2-3 שנים הוא יצטרך להחליף אותו

לעומת זאת בPS3 המכשיר כולו ביחד עם הכרטיס מסך יכול להחזיק המון זמן ללא צורך בשידורגים

הוא אומר שזה שאין שידרוגים זה מביא לPS3 רמה יותר נמוכה

קיצור יש לנו וויכוח בלתי נגמר והוא הולך עם ראש בקיר שכרטיס מסך זה יותר טוב

מה אתם אומרים?למי יש את הניצחון בוויכוח ומי צודק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כרטיס מסך יכול לעבוד שנים בלי להתקלקל, אתה מדבר בכלל האם שווה להשקיע בכרטיס מסך למחשב מאשר PS3 שהכל שם אינטגרלי ולא ניתן להחלפה.

PS3 גם יהיה ישן אחרי 2-3 שנים ויוציאו כבר אחרות.

את שניהם תצטרך מתי שהוא להחליף אם אתה רוצה לשחק במשחקים החדישים שיצאו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה נורא לענות חד משמעית כי בקונולות יש מהדורות שונות שנבדלות בכלום, בכ.מסך יש מיצובין מLOW END ועד .

מחזור חיים של קונסולה 4-7 שנים ויש שיותר, כאשר במהלך כל התקופה, המשחקים מותאמים במיוחד עבודה, ככה שאין בעיות ביצועים. הבעיה היא שבשנה-שלוש שנים הראשונות הגרפיקה מצוינת, אבל ככל שהקונסולה מזדקנת כך גם הגרפיקה של הכותרים שלה נראית נורא ביחס למערכות מחשב עדכניות.

כרטיסי מסך, יש להם את המגבלה של המחשב שמכיל אותם, שמזדקן בעצמו, התוכנה שלהם לא מותאמת עבורם ספציפית, ככה שדגמים שונים יתנו ביצועים טובים יותר/פחות עבור אותו משחק. כרטיס מסך HIGHEND יריץ את המשחקים הכי חדשים מצוין (ברזולוציה נורמאלית) לאחר מכן לאט לאט הוא יאלץ לרדת בהגדרות ע"מ להמשיך לספק ביצועים טובים (מדובר בכרטיס של כ1500 ש"ח). כרטיסי MIDRANGE בדרך כלל לא יהיו מסוגלים לתת ביצועים אופטימליים לעולם / או שיתנולטווח קצר מאד. ככה שבסיכום הביצועים של קונסולה טובים יותר, אבל גרפיקה טובה יותר תתקבל משמירה על עדכניים - וכמובן מחשבים שיחזיקו אותם.

חשוב להבחין שיש משחקים שיוצאים רק למחשב / קונסולה ככה שזה גם מאד תלוי במה שרוצים לשחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

g,אני לא מאמין שקונסולה שהשקיעו בה כל כך הרבה משאבים וכסף תיהיה ישנה אחרי 2-3 שנים,זה ממש יהיה ביזיון לחברה

מבחינת גראפיקה-הגראפיקה לא תיהיה טובה יותר אם אני אשחק על LCD גדולה עם PS3,שיש לה רזולוציות גדולות יותר,מאשר על מחשב עם כרטיס מסך חדיש ומשוכלל?

למשל אם משווים PS3 עם LCD גדולה למחשב עם 4870X2 או GTX295,מי מנצח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה שה - LCD תהיה גדולה אין לזה קשר לרזולוציה שהיא קובעת את הפירוט.

וקונסולה לא יכולה להתחרות המחשב מבחינת גרפיקה (וזה קורה כבר לאחר שנה שהיא בשוק וה - PS3 ישנה הרבה יותר מזה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וקונסולה לא יכולה להתחרות המחשב מבחינת גרפיקה (וזה קורה כבר לאחר שנה שהיא בשוק וה - PS3 ישנה הרבה יותר מזה).

דניס אשמח אם תסביר את המשפט הזה כי לא משמ הבנתי מה ניסית להגיד פה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקונסולה כמו PS3 יהיה יתרון חומרתי על מחשבי גיימינג רק במשך זמן קצר של כשנה לאחר שהיא יצאה ולאחר מכן המחשבים ישיגו אותה ויתעלו עליה בכל מובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן לומר שיחס מחיר\ביצועים - PS3 יהיה יותר משתלם לטווח הקצר.

באופן כללי, תמיד יתעלה מעל PS3, אני חושב שהגרפיקה טובה יותר, המחשב לא מוגבל וניתן לשדרוג, שימוש מגוון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שאם לקנות נגיד היום כרטיס מסך ב1000 שקל, ועוד שנתיים ב1000 שקל, לכל אורך ה4 שנים הכרטיס מסך יהיה עדיף מבחינת ביצועים. וזה גם יוצא יותר זול מPS3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מה שאני מנסה להגיד כאן זה שהחמורה של הPS3 ביחד עם הכרטיס מסך והכל תחזיק המון זמן,בעוד שכרטיס מסך אפילו הכרטיס הכי טוב שקיים כיום כמו 295GTX יחזיק מקסימום שנתיים ואחרי זה כבר יהיה גרוע

זה לא נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשווה בין מנוע גרפי של PS3 לבין מנוע כרפי ממוצע של מחשב

PS3 זה בכלל הקונסולה הראשונה עם מנוע גרפי אמיתי ולא צ'יפ שמעבד קצת גרפיקה

ובגלל זה, המנוע הגרפי של הPS3 לא מתקרב למחשב ממוצע .

אגב, ידעתם שאחרי שעתיים רצופות שPS3 פועל אפשר לצלות עליו סטייק והוא באמת יצלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מה שאני מנסה להגיד כאן זה שהחמורה של הPS3 ביחד עם הכרטיס מסך והכל תחזיק המון זמן,בעוד שכרטיס מסך אפילו הכרטיס הכי טוב שקיים כיום כמו 295GTX יחזיק מקסימום שנתיים ואחרי זה כבר יהיה גרוע

זה לא נכון?

ה - PS3 תחזיק, אבל השאלה היא על איזו רמה ?

גם עם כרטיס מסך אפשר לרדת בהגדרות וברזולוציה ואז הוא יחזיק יותר זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהות השאלה של מה יחזיק זמן לא נכונה.

המשחקים של המחשב משתדרגים ומתחדשים , ומביאים מנועים וטכנולוגיות חדשות (ראה ערך DX11) ולכן הדרישות שלהם עולים בהתאם לביצועים ולכן גורמים לכך שכל כמה זמן תשדרג את המערכת על מנת לשחק בפילרטים הקיימים , ברזולוציה הגבוהה ביותר עם DX10.1 וPHYSX וכו' וכו' וכו'.

בPS3 , גם עוד 20 שנה , יצאו משחקים עם אותו מנוע , עם אותם פילטרים , עם הכל אותו דבר מכיוון שלא ניתן לשדרג את המערכת אלא רק להחליף ולכן יש PS2 שהחזיק זמן מה ואז יש עכשיו PS3 עם גרפיקה בסדר שאני מאמין שכבר היום משחקים כמו נראים טוב יותר במחשב.

לכן - נכון שPS3 לא דורש שדרוג כל שנה , אבל הוא דורש שדרוג באופן כללי ביחס לביצועים הפנומיליים שיש למחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כול זה עיניין של מודפיקציה קצת בעייתי להשוות חומרת קונסולה למחשב,המשחקים נבנים במיוחד ליכולות של חומרת הקונסולה.

הכרטיס הגרפי של הSPS3 שונה מבחינת התמיכה והחומרה שלו משל כרטיסי המסך השולחניים. (כרטיס RSX שNV פיתחה)

לכן זה גם די בעייתי לקחת משחק קונסולה ולפרט אותו למחשב,המשחק היה מבוסס על מנוע מסוים שהיה אמור לעבוד על מערכת מסוימת

כרגע לקחו אותו והמרו אותו לשימוש ,זה דורש לא מעט שינויים במשחק כמעט הוצאת משחק חדש (שינוי בגרפיקה,סט פקודות חדשות,התאמה למערכת הפעלה,התאמה לגרפיקה של וכדומה).

פעם ניסו לעשות השוואה בין PS2 מבחינה גרפית אם אני זוכר נכון היה שם GF2 32MB אולי פחות שתמך ברזולוציה 320*240.

כמובן שכרטיס הRSX חזק הרזולוציה של המשחק הינה 1080P ברוב המקרים והוא צריך כרטיס חזק בכדי שיוכל לקודד ולפענח כמה שיותר מהר.

שורה תחתונה,SPS3 לחוד וPC לחוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיגיטלסיקר איזה שידרוג אפשר לעשות לPS3 באופן כללי?

ואיך זה שהסתכלתי במפרט של הפלליסטישן והמהירות של הכרטיס מסך שלו היא רק 550MHZ?זה לא נמוך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...