התקנת מערכת הפעלה נוספת - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנת מערכת הפעלה נוספת

yirmi

Recommended Posts

אני משתמש ב XP, ההרדיסק שלי מחולק ל-2 במחיצה אחת מותקן הWindows הנוכחי ואני רוצה להתקין במחיצה השני 98 SE, איך אני עושה את זה?

אתחלתי את המחשב מהדיסק של 98 אבל הוא לא נותן לי לבחור איפה להתקין....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא רוצה צרות עם המגבלות של Win9x, אל תנסה לעקוף את הבעיה (למרות שזה אפשרי) ופשוט תשתמש במנהל אתחול נורמלי כמו System Commander או BootMagic.

אם יש לך בעיה מוסרית\כלכלית\אחרת עם התוכנות האלה, יש גם פתרונות חינמיים ;)

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להתקין את ה- לצד ה- WIN98 במחיצה נפרדת, ואם יש לך דיסק קשיח גדול אפילו להתקין את ה- WIN 2000....

בלי שום בעיה, רק מה אתה צריך להשתמש באותו פלטפורמה של קבצים ( FAT) כדי שתוכל לעבוד על כל מע"פ.

את ההתקנה של ה- תתחיל כאשר אתה מאתחל את המחשב מה- CD ROM ותעקוב אחר מהלך ההתקנה... כאשר אתה קורא כל שלב

מה צריך לעשות ואח"כ לאשר (פשוט וקל...).

בהצלחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אלה תארתי לעצמי...

אבל איך אני מסדר את זה?

הדרך הקלה היא ע"י Update. מכיוון שהמודם שלך מותקן טוב, זה באמת פשוט מאוד.

אם אתה לא מעוניין לשתף את מיקרוסופט בתהליך, אתה יכול להשתמש בדרייברים שהגיעו עם החומרה (בהנחה שיש לך את הדיסקים).

בכלל, Win98 היא המערכת עם תמיכת החומרה הרחבה ביותר, אני לא מכיר הרבה התקני חומרה שיצאו ללא בשבילה, כך שאם אין לך דיסק מתאים תוכל למצוא אותם די בקלות באתרי התמיכה של היצרנים.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אלה תארתי לעצמי...

אבל איך אני מסדר את זה?

הדרך הקלה היא ע"י Windows Update. מכיוון שהמודם שלך מותקן טוב, זה באמת פשוט מאוד.

אם אתה לא מעוניין לשתף את מיקרוסופט בתהליך, אתה יכול להשתמש בדרייברים שהגיעו עם החומרה (בהנחה שיש לך את הדיסקים).

בכלל, Win98 היא המערכת עם תמיכת החומרה הרחבה ביותר, אני לא מכיר הרבה התקני חומרה שיצאו ללא דרייברים בשבילה, כך שאם אין לך דיסק מתאים תוכל למצוא אותם די בקלות באתרי התמיכה של היצרנים.

Prog.

אין עידכוני דרייברים ב-WINDOWS UPDATE לחלונות 98 !

זה נכנס לפעולה רק מחלונות 2000 (ואחרי זה מילניום ו-XP) שבהן היתה דרישה לדרייברים עם חתימה דיגיטלית שמיקרוסופט טענו שזה הדבר שהכי מבטיח תאימות ויציבות (אבל לא כל היצרנים מקבלים את החתימה הזו ולא לכל מוצר יש אספקת דרייברים ממיקרוסופט, עם חתימה כמובן).

אם תתקין דרייברים למדפסת (לפי ההוראות) מתקליטור ההתקנה שאמור להיות לך (או שתוריד דריברים מתאימים מהאתר של זירוקס) זה יפתור לך שתי בעיות כנראה. (בד"כ מתקינים במדפסת קודם את הדרייברים המתאימים ורק אחרי זה מחברים את המדפסת לשקע ה- והיא כבר תותקן ותוגדר).

תתקין דרייברים לצ'יפסט של לוח האם שלך. זה חשוב מאד.

את הדרייברים לכרטיס קול (נראה לי שזה כרטיס ONBOARD) בטח קיבלת על CD ROM אז לא צריכה להיות לך בעיה להתקין גם אותם.

אח"כ אתה מוזמן להוריד עידכונים מה- UPDATE שלא קשורים לדרייברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין עידכוני דרייברים ב-WINDOWS UPDATE לחלונות 98 !

וואלה? אף פעם לא שמתי לב לזה, אני ממילא מעדיף בד"כ פתרונות אחרים לבעיות של התקנות .

מה שכן, בשביל הרבה משתמשים המכאניזם הזה מוכיח את עצמו כפתרון נוח ואפקטיבי.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה ::)

לא עדיף להתקין קודם כל 98 ואז את ה xp?

ב win2000 זאת הדרך היחידה.

התקנת 98 ואז 2000

כן. זה עדיף וזה הרבה יותר מסודר לעבוד ככה. חלונות תזהה את קיומה של נוספת ותיצור את תפריט האיתחול שמאפשר לבחור עם איזו מערכת לעלות. בכל מקרה חשוב להתקין כל במחיצה (פרטישן) נפרדת, ולהשתמש בשיטת קבצים (כנראה FAT32) שמתאימה לשתי המערכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...