דיסק 1 טרה חדש , מזוהה לאחר התקנה כ 8 גיגה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיסק 1 טרה חדש , מזוהה לאחר התקנה כ 8 גיגה

yaniv55

Recommended Posts

הדיסק החדש מזוהה ב כ 33 M בלבד . ( ה 250G מזוהה תקין )

ב COMP MANAGMENT > DISK MANAGMENT החדש מופיע לי כ DISK 0 , וה 250G מופיע לי כ DISK1 ( יכול להיות כי החלפתי בין הכבלי SATA משיקולי מיקום)

בכל מקרה הגדול של DISK 0 פה הוא 7.87 גיגה , UNALLOCATED .

מעבר לזה כשאני נכנס ל DISK MANAGMENT הוא יש פותח לי איזהשו CONVET WIZARD ,

כשנכנסתי פנימה הוא רץ , וסיים . עדיין הזיהוי הוא 8 גיגה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי התוצאות בGOOGLE אפשר לומר שהפתרון הוא כנראה או בעדכון ביוס או בכלי שמאפשר לשנות הגדרות פנימיות של ההרדיסק או אולי שנייהם.

נראה שהבעיה לא קשורה דווקא להרדיסקים של SAMSUNG כי אותו סיפור קיים גם עם הרדיסקים של חברות אחרות.

http://www.google.com/search?hl=en&q=samsung+1tb+33mb

Cracked it.

Found that I was running version F4 of the motherboard . Upgraded to version F11, one of the updates was a fix to incorrectly detected 1TB drives. Gigabyte servers must be connected to the net by a piece of wet string, the download crept along at about 5KB/s. Anyway, it didn't fix the problem, still detected as 33MB. Balls.

After some googling I came across some software called MHDD . Downloaded it, extracted to floppy, booted a win98 boot floppy, started up MHDD, selected the Samsung drive, entered the 'HPA' command (which "cuts a disc"?) It asked me if I wanted to perform a temporary or permanent "cut" and output a very long (ten digit) LBA number. I entered the LBA number, confirmed the action and now I have 931GB available.

I don't know what all the above means but I'm happy that the drive's working.

Here is how I fixed it (all data was still intact after the fix)...

1: If you have a Gigabyte branded motherboard then update to the latest , the @Bios tool is available - Here

2: Download the latest Samsung ES Tool - Here

3: Burn the image to CD or copy the .exe to floppy (depending on which version you download), then restart your pc

4: The program should start after the boot sequence, once you get past the disclaimer screen select the correct drive from the list

5: Go to "Set Max address", then "recover native size" it should then reset the drive to the correct size (I also hit "enable 48bit mode" first, I don't know if it helped though)

6: Exit the program, restart your and boot up as normal

Done!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גרסת ה שלי היא : Award Modular v6.00PG ( לוח 965p-ds3 )

איך אני יודע שזה תואם לגרסה האחרונה ? או שהגרסה שלי לא מתאימה ?

המליצו לי לא למהר ולעדכן את ה , כי זה יכול לעתים לפגוע ...

[br]פורסם בתאריך: 19.03.2009 בשעה 18:50:20

ואני רואה שבאתר של הגרבה האחרונה שאינה BETA היא F13 2008/07/17

1. Update CPU microcode [br]פורסם בתאריך: 19.03.2009 בשעה 18:52:07

וזה הצילום[br]פורסם בתאריך: 19.03.2009 בשעה 19:08:19
וזה מה שמציג לי dxdiag

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה עם mhdd אבל מקרה שלך לא אותו דבר. MHDD עזר כשכונן הראה גודל

CACHE שלו ( 32MB ) ולא 8 גיגה. וביוס F13 לא עזר שמה.

כמה גיגה הוא מזוהה בביוס ?

מודל שלו נכון בביוס ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דגם נכון ב

מזוהה כ 33 MB

ב WIN מזוהה כ 7.87 GB [br]פורסם בתאריך: 19.03.2009 בשעה 20:14:16

דיברתי עם IVORY :

בפעם הראשונה הם די שלחו אותי לחפש את .... , ולא היו מוכנים לבדוק או להתייעץ , כלום !!!

אחרי פניה לשירות שלהם חזרו אלי , אמרו שהתיעצו עם המעבדה , ויכול להיות יש בעיה עם הדיסק (כבר ?? אפילו ב זה לא כל כך מהר )

וצריך להגיע אליהם . אז יהיה לי עדכון ביום ראשון .... :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון :

אז ככה , הייתי היום ברחובות ( בחנות של המחשב ) עדכנו לי , ראינו שדיסק אחר של טרה (סיגייט ) כן מזוהה כטרה , אבל שלי עדיין לא .

חזרתי לאייבורי בראשון , ואחרי שהמתנתי יותר מחצי שעה במעבדה אמרו לי שהם עוד לא ראו תקלה כזו , ושהדיסק תקול .

היות שלא היה להם במלאי הזדכיתי על הדיסק , ובשבועיים שלושה הקרובים אקפוץ :jump:לשם שוב , אם לא אמצא משהו יותר אטרקטיבי ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Art Tatum - יכול להיות שכן ויכול להיות שלא ... :)

מבחינת המחשב , יצאתי מורווח מכך שעדכנתי לגרסה החדשה ביותר . ( אמנם יכולתי לעדכן לבד בבית , אבל אם זה היה נדפק , הייתה הולכת האחריות )

לגבי הדיסק : אם זה היה דיסק שהזמנתי מחו"ל , דיסק בלי אחריות או כל דבר בסגנון אתה צודק .

היות שזה דיסק חדש , והבעיה התגלתה עוד באותו היום , אני לא רואה סיבה להתחיל לנסות לשחק עם הפרמטרים של הדיסק ( אני מניח שזה מה שהתכנה של עושה ) ולהסתכן באבדן האחריות על הדיסק .

אני מאלה המצדדים בכך שאם שילמתי ממיטב כספי ( 480 ש"ח זה אמנם לא כל " מיטב כספי" , אבל זה חלק לא מבוטל ממנו :) ) אני אמור לקבל מוצר תקין שעובד על ההתחלה .

תאמין לי שהנסיעה לשם מחולון , ההמתנה הארוכה במעבדה כדי לשמוע משהו שאני כבר יודע , והעובדה שלא היה להם דיסק זמין במלאי די ביאסה אותי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...