HTPC שקט ב- 2K ללא ציוד היקפי - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

HTPC שקט ב- 2K ללא ציוד היקפי

nimidee

Recommended Posts

להלן הקריטריונים העקריים בבחירה:

1. יריץ בקלות כל סרט HD, ללא צורך להתפשר על הגדרות codec.

2. שקט!!

3. אפשרות הקלטה מהממיר לעיתים. הממיר הנו Hot Magic

4. מארז: מסתפק במארז סטנדרטי עומד, כל עוד הוא שחור ואסתטי עם כניסות נוחות מקדימה וכמובן שקט.

5. שימושים נוספים (מלבד אינטרנט וכו'): עריכת וידאו ממקור HDV לעיתים רחוקות. אין כרגע צורך בהרצת משחקים.

להלן מפרט לדוגמה שהרכבתי. אני לא בטוח אם הוא עונה לקריטריון הראשון.

מעבד: E5400

לוח אם: 73PVM-S2H (nForce 630i + HDMI)

RAM: 2x2GB Reaper HPC Edition

HDD: WD5000AAKS

צורב: DVD±RW GH22NS x22 Black SATA

כרטיס לכידה: AverMedia AVerTV 007 FM

מארז: JSP-Tech H550-F25

הערה: יש לי TT Big Typhoon שאוכל להתקין אם הסטוק יהיה רועש מדי. לחלופין, אשמח לקבל המלצה על אלטרנטיבי במסגרת התקציב.

אשמח לקבל הערות והארות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט לא כ"כ טוב:

מעבד קצת מיותר, זיכרונות מיותרים, מארז לא שקט.

זה יהיה עדיף:

מעבד:

INTEL PENTIUM DUAL CORE 2.5GHz E5200 : "SLAY7" - BOX ¤374

לוח אם:

XFX nFORCE 630i : MG-63MI-7159 ¤351

דיסק קשיח:

SAMSUNG ECOGREEN F2 500GB 16MB SATA2 5400 RPM - HD502HI ¤299

צורב DVD:

LG DVDRW GH-22NS40 X22 - BLACK - SATA ¤133

זיכרון:

ADATA GANIMG 2048MB (2048MBX1) DDR2 800 CL5 ¤139

מארז:

ANTEC NSK4480B II + 380W EARTHWATS PSU ¤475

וידאו וטלוויזיה:

AVER MEDIA AVER TV GO 007 ¤297

קרור למארז:

GLACIALTECH 80mm HYDRODINAMIC BEARING - 18dBA - GT80252-HDBLA1 ¤28

שירותי מעבדה:

הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ¤75

מחיר סופי: ¤2171

להזמנות מעל 3,000 ש"ח - משלוח חינם

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

מעבד יותר זול ועם ביצועים מאוד דומים, 2GB שלדעתי זה מספיק, מארז שקט ואיכותי עם ספק שקט ואיכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ניתן לחרוג ל2500, הייתי ממליץ על שדרוג המארז והספק ל2480 המעולה, ושדרוג הכונן הקשיח ל1T שקט.

מעבד:

INTEL PENTIUM DUAL CORE 2.5GHz E5200 : "SLAY7" - BOX ¤374

לוח אם:

GIGABYTE GA-73PVM-S2H ¤395

דיסק קשיח:

WD GP 1TB 32MB SATA2 7200 RPM - WD10EADS ¤614

צורב DVD:

SAMSUNG SH-S223B x22 SATA BLACK ¤131

זיכרון:

G.SKILL 2048MB (1024MBX2) DDR2 800 CL5-5-5-15 - F2-6400CL5S-2GBNT ¤130

מארז:

ANTEC NSK2480 + 380W EARTHWATS PSU ¤566

וידאו וטלוויזיה:

AVER MEDIA AVER TV GO 007 ¤297

שירותי מעבדה:

הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ¤75

מחיר סופי: ¤2582

להזמנות מעל 3,000 ש"ח - משלוח חינם

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

אין ספק שהמעבד המתאים לך הוא 5200, ושבחרת לוח אם מצויין ומשתלם. המארז המקורי שבחרת של JSP הרבה פחות מומלץ.

אם יש כוונה לעשות הרבה הקלטות ועריכה, אפשר לשדרג ל4G, ויותר חשוב - להוסיף נפרד למערכת ההפעלה (למשל F2 500G והאמין במחיר זול).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

זכרונות: הבדל זניח של כ- 50ש"ח בין הכי זולים שמצאתי לאלו שבמפרט שלי (שהם Heat Pipes + CL4)

מעבד: התלבטתי בין E7x00 ל- E5x00 בעיקר בגלל שהאחרון לא תומך ב SSE4, שייתכן שחשוב בשימושים שלי. בחרתי ב E5400 כי הבנתי שכנראה מספיק טוב לצרכים, אבל אני לא בטוח. דא"ג, אני לא מתכוון לעשות OC רוב הזמן בגלל אילוץ השקט, אבל כן חשובה לי אפשרות ל OC בנקודות קריטיות, כמו למשל כאשר אני ארצה לערוך וידאו.

נ.ב. את ה פסלתי מראש בגלל שב cpu charts ב- toms הם יצאו משמעותית פחות טובים מאינטל בכל הבנצ'ים שקשורים לוידאו.

לוח אם: התלבטתי בין לוחות מבוססי 630i ל- G41, G43 ו G45. הלוחות מבוססי יקרים בכ- 100-200ש"ח. האם כדאי בכ"ז ללכת על אינטל? האם ה X4500 מוצלח יותר מה GF7100 לצרכים שלי?

מארז: בחרתי במאר סיני זול יחסית שנראה סביר ועם מאוורר 25 ס"מ עם פוטנציומטר שיאפשר לי שקט רוב הזמן וקירור מאסיבי אם וכאשר ארצה לעשות OC לפעולה ייעודיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

*המעבד לא מיותר

אין כל צורך ביותר מה-E5200

*הזיכרון דווקא כן

אכם 1X2G מספק בהחלט ויאפשר שדרוג עתידי.

*הספק ממש ביזבוז כסף

ממש לא - ספק שקט עולה כסף והספק של ה-NSK4480 הוא מהזולים ביותר שיש שעדיין שקט.

*הדיסק קשיח יקר... במחיר הזה אתה מביא 640GB

ממש לא וגם שקט יותר

תודה על התגובות.

זכרונות: הבדל זניח של כ- 50ש"ח בין הכי זולים שמצאתי לאלו שבמפרט שלי (שהם Heat Pipes + CL4)

ההבדל בביצועים עוד זניח בהרבה (אפס בריבוע גם ב-OC) אז למה לשלם ולו שקל אחד יותר?

מעבד: התלבטתי בין E7x00 ל- E5x00 בעיקר בגלל שהאחרון לא תומך ב SSE4, שייתכן שחשוב בשימושים שלי. בחרתי ב E5400 כי הבנתי שכנראה מספיק טוב לצרכים, אבל אני לא בטוח.

אין כל צורך ביותר מה-E5200

דא"ג, אני לא מתכוון לעשות OC רוב הזמן בגלל אילוץ השקט, אבל כן חשובה לי אפשרות ל OC בנקודות קריטיות, כמו למשל כאשר אני ארצה לערוך וידאו.

זה לא הולך ביחד עם כרטיס מובנה, מה שיוביל למחיר גבוה במאות שקלים ותוספת חום/הספק/רעש קבועה. בשביל "עריכה לעיתים רחוקות" חבל להיכנס בכלל ללסיפור של OC כלל.

נ.ב. את ה AMD פסלתי מראש בגלל שב cpu charts ב- toms הם יצאו משמעותית פחות טובים מאינטל בכל הבנצ'ים שקשורים לוידאו.

צודק - גם חמים ורועשים יותר אבל מאפשרים OC עם כרטיס מובנה...

לוח אם: התלבטתי בין לוחות מבוססי 630i ל- G41, G43 ו G45. הלוחות מבוססי אינטל יקרים בכ- 100-200ש"ח. האם כדאי בכ"ז ללכת על אינטל? האם ה X4500 מוצלח יותר מה GF7100 לצרכים שלי?

הבעיה בכל הלוחות עם כרטיס מובנה הוא חוסר היכולת לעשות OC משמעותי. מלבד זאת ה-630i הם המשתלמים ביותר מבחינת יחס פיצ'רים, ליבה גרפית ומחיר. לביצועי HD זה לא קריטי ממילא וכך גם עניין הדואל-צ'אנל, PCIE 1.0 או המגבלה על 2X2G - לא רלוונטי כלל לשימושים שלך.

מארז: בחרתי במאר סיני זול יחסית שנראה סביר ועם מאוורר 25 ס"מ עם פוטנציומטר שיאפשר לי שקט רוב הזמן וקירור מאסיבי אם וכאשר ארצה לעשות OC לפעולה ייעודיות.

מארז בסיסי וממש ממש ממש לא שקט - למי שחשוב לו שקט זה המקום האחרון לחסוך בו (יחד עם הספק כמובן). ה-NSK4480 הוא אחד הבאנדלים המשתלמים ביותר בטווח התקציבי שלך רק אינו כולל חיבורים קדמיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpusr- רב תודות.

2 דברים שאני עדיין לא בטוח לגביהם:

1. CPU:

הלינקים שהבאת בשירשור המקביל מראים נצילות מעבד כאשר הקידוד נעשה בעזרת כרטיס המסך.

להבנתי אין שם נתונים לגבי קידוד ב CPU בלבד. כמו כן אין שם התייחסות לאילו קודקים השתמשו, באיזה פרופילים קודדו המקורות, וכו,.

לכן, אני עדיין לא בטוח.

בנוסף בפורום המקביל ב hometheater מומלץ על E7400 ומעלה.

2. מארז:

מדובר בהפרש מחיר משמעותי. מה הופך את המארז של לשקט יותר, בהנחה שאני אצרף מאוררים שקטים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. גם ה-ATOM החלוש מתמודד בכבוד עם 720P והוא חלש פי 2 בערך מסלרון 430. ה-E5200 חזק משניהם בסדר גודל וינגן בקלות כל תוכן HD שתפיל עליו. הבדל הביצועים בינו לבין ה-E7400 קטן מאוד.

2. מארז שקט מורכב מכמה וכמה פרמטרים כמו מסלולי רעש ישירים, שיכוך רעידות HDD, איכות בניה, זרימת אויר, חלוקה תרמית, מאוררים מתאימים ןעןד - קצרה היריעה מלהכיל ועוד לא דיברנו על הספק עצמו, נצילות וכדומה. הזול ביותר שאני מכיר שנותן מקסימום שקט לתקציב הוא ה-NSK6500 שדומה מאוד ל-ANTEC SOLO החרישי, אולי חוץ ממנגנון ריסון הרעידות של האחרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. גם ה-ATOM החלוש מתמודד בכבוד עם 720P והוא חלש פי 2 בערך מסלרון 430. ה-E5200 חזק משניהם בסדר גודל וינגן בקלות כל תוכן HD שתפיל עליו. הבדל הביצועים בינו לבין ה-E7400 קטן מאוד.

2. מארז שקט מורכב מכמה וכמה פרמטרים כמו מסלולי רעש ישירים, שיכוך רעידות HDD, איכות בניה, זרימת אויר, חלוקה תרמית, מאוררים מתאימים ןעןד - קצרה היריעה מלהכיל ועוד לא דיברנו על הספק עצמו, נצילות וכדומה. הזול ביותר שאני מכיר שנותן מקסימום שקט לתקציב הוא ה-NSK6500 שדומה מאוד ל-ANTEC SOLO החרישי, אולי חוץ ממנגנון ריסון הרעידות של האחרון.

שוב תודה. ההסברים למארז משכנעים, אם כי אין טוב ממשמע אוזניים. אני מניח שאלך על בטוח ואקח את המלצתך, אלא אם כן למישהו כאן יש ניסיון חיובי עם מארז זול יותר.

לגבי ה- CPU בהרצת תוכן HD, כפי שציינתי גם בפורום המקביל אין תמימות דעים. כרגע יש לי D820 @ 3.4GHz והוא לא מחזיק 1080p, מכאן החשש.

עריכה: דא"ג באחד הלינקים שהפנת אליו בחנו מערכת מבוססת E4300 בניגון BD עם האצת חומרה, והעסק לא מחזיק מים. זה די מאשש את החששות מכך שה- E5200 לא חזק מספיק כדי להריץ כל תוכן FHD עם כל קודק בלי להזיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...