מה יתן לי לדעת שפה נוספת מעבר לאנגלית? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה יתן לי לדעת שפה נוספת מעבר לאנגלית?

חן מ

Recommended Posts

למי שיודע ומי שלא,ברוב בתי הספר מי שאין לו פטור לומד או ערבית או צרפתית עד כיתה י באופן חובתי,אחר כך רק הטובים ביותר מרחיבים את המקצוע ל3\5 יחידות לימוד

אני עד כיתה ח לא ממש היית טוב בערבית,מאז שלקחתי מורה פרטית שלימדה אותי ניהיתי ספץ,ועכשי ואני מגיע למצב שבלי לפתוח את הספר אני מוציא 100 בקלות.

אני ממש טוב בשפה הזו,ולכן החלטתי שאני עושה בזה בגרות מורחבת,לכן עשיתי בכיתה י' יחידה אחת שבה הוצאתי 84,שנה שעברה(יא) עשיתי עוד 2 יחידות שבהן הוצאתי 94,והשנה אני עושה את ה2 יחידות האחרונות,שבהן אני שואף להוציא ציון גבוה מאוד,בנוסף יש בחינה בע"פ שמעלה באופן משמעותי את הציון.

בעיקרון הבחינה השנה קלה מאוד,החלק הכי "קשה" אם נקרא לזה ככה הוא התחביר שדורש לדעת את כל התופעות התחביריות והמרגיזות בצורה טובה,שאני כן יודע

השאלה שלי היא כזו:אחרי שאני אצא עם ה5 יחידות בערבית מהבית ספר,ואגיע לאוניברסיטה או בכלל לחיים האזרחיים,זה ייתן לי משהו?כאילו זה ייתן לי איזושהי עדיפות במקומות עבודה?יש מקומות עבודה שדורשים את ידיעת השפה הערבית?

זה ייתן לי באוניברסיטה איזשהו פטור משפות?אם אני אלמד בחול זה ישנה משהו מבחינת השפה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

חד משמעית - כלום.

היתרון היחיד שזה יכול לתת זה זימונים לכל מיני מיונים ליחידות של דוברי ערבית במודיעין.

רוב הסיכוי גם שזה לא יעזור לך לממוצע לאוניברסיטה.

גם הרמה שבה אתה לומד את השפה לא תספיק לך בשביל באמת לדבר בה (אלא אם תמשיך ללמוד בבית, ע"י קריאת ספרים וכד').

כמובן, אני לא אומר שאתה לא צריך לעשות את זה. אם זה מעניין אותך ולא מכביד עליך מדי, אז תעשה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה לדעת ערבית כדי למצוא עבודה הקשורה בשפה או פטור באוניברסיטאות?

עזוב את השטויות האלה, תתרכז בעיקר- אתה יודע את אחת השפות (ערבית) הפופולריות והשימושיות בעולם ובישראל בפרט (בדגש על להבין את האויב).

עשית בחירה נבונה שלמדת ערבית ולא צרפתית, גם ככה בצרפת עוד מעט ערבית תהיה השפה הדומיננטית.

אני את הבגרות שלי כבר עשיתי ואני מתחרט מאוד שלא למדתי ערבית- נכון זו שפה מכוערת ומגעילה, אבל הייתי מת להבין את הערבים הרבים הסובבים אותי.

ובכלל, ידיעת שפה נוספת (עדיף פופולרית) הוא יתרון ענק ותוספת עצומה להשכלה שלך, דבר שיוערך כנראה בראיונות עבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר הכי שימושי זה הבטחה כמעט מלאה למקום טוב במודיעין, בהנחה ואתה מעוניין. 90% מהאנשים שאני מכיר שלמדו ערבית (4-5 יחידות) ורצו מודיעין, הגיעו למודיעין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

si,בראיון עבודה שאני אלך בעתיד ישאלו אותי על ההשכלה שלי כאילו באופן כללי בלי קשר לבגרות?

אם אני אדע שפה נוספת הם יותר יתרשמו מיזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ודאי ששואלים על השכלה בלי קשר לבגרות, זה מאוד חשוב.

לא ממש יהיה איכפת להם אם אתה יודע שפה נוספת, אלא אם זה קשור ישירות לנושא שתעבוד בו (והידע שלך בשפה באמת יהיה מספיק בשביל להשתמש בה בעבודה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר הכי שימושי, זה שאם תשמע ערבים מרכלים עליך לידך, אתה תבין

אם תלמד בהדסה מקצוע כלשהוא (רפואת שיניים לדוגמא) אתה תבין כמה זה שימושי.

יש שם פשוט מלאא ערבים, וגם מרצים ובוחנים! וכל המבחנים הם מריצים משפטים בערבית בין אחד לשני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שפות זה אחד הדברים השימושיים ביותר שאפשר לדעת.

ישנם דווקא הרבה מאד מקצועות בהם ידיעת שפות, ובמיוחד שפות כמו ערבית, יכולה להיות מועילה ביותר בקבלה לעבודה, בלימודים או בפרקטיקה. לדוגמא משפטים, חלק נכבד ממדעי הרוח (בהם יש לא מעט חוגים שגם דורשים שפה שניה במהלך הלימודים), עבודה סוציאלית, אפילו וכמובן תמיד יש ביקוש לדוברי שפות לעבודות סטודנטים (נותני שירות טלפוני, מתרגמים, חונכים, עוזרים לסטודנטים מתקשים וכו').

כמובן שבנוסף יש את היתרון המרכזי של יכולת דיבור והבנה של שפה נוספת, זה תמיד טוב וזה מעשיר מבחינה תרבותית ומבחינה אישית. כל זה בהנחה שאתה באמת יודע את השפה, על הניר זה לא נותן לך הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם רוצים להגיד לי שבפורום הזה שיש בו ככ הרבה משתמשים וביניהם המון מסיימי תיכון אף אחד לא למד ערבית ברמה מוגברת?

לגבי ידיעת השפה:אני יודע בעיקרון המון מילים בשפה,אבל זה לא שאם אני אלך לעיר כמו נצרת אני אדע כל מה שהם אומרים שם.ברור שאם לדוגמא אני אחליט ללמוד ערבית באוניברסיטה אני אדע את השפה ברמה של דיבור שוטף ככה שאם אני אסע למצריים למשל אני אוכל לדבר שוטף שם

איך מקצוע כמו משפטים קשור לשפה הערבית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם רוצים להגיד לי שבפורום הזה שיש בו ככ הרבה משתמשים וביניהם המון מסיימי תיכון אף אחד לא למד ערבית ברמה מוגברת?

לגבי ידיעת השפה:אני יודע בעיקרון המון מילים בשפה,אבל זה לא שאם אני אלך לעיר כמו נצרת אני אדע כל מה שהם אומרים שם.ברור שאם לדוגמא אני אחליט ללמוד ערבית באוניברסיטה אני אדע את השפה ברמה של דיבור שוטף ככה שאם אני אסע למצריים למשל אני אוכל לדבר שוטף שם

איך מקצוע כמו משפטים קשור לשפה הערבית?

1)המגזר הערבי גם צריך ייצוג בבית המשפט, כשאתה דובר את השפה הערבית יהיה לך יותר קל

2)הרבה ערבים לומדים משפטים :]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר הכי שימושי זה הבטחה כמעט מלאה למקום טוב במודיעין, בהנחה ואתה מעוניין. 90% מהאנשים שאני מכיר שלמדו ערבית (4-5 יחידות) ורצו מודיעין, הגיעו למודיעין.

בד"כ לא.

אחי היה במודיעין(יחידת ניתוח מידע-לא יודע מה השם הרשמי) והוא אמר לי שהמידע הגיע אליו כך:

יודעי הערבית מצוטטים לקווים-נהגו לקרוא להם כושים כי הם עשו עבודה שחורה בלבד. אלו רוב האנשים יודעי הערבית.

אז לאלו שבררו את הטקסט היבש- רק הפרידו שטויות ותרגמו.

ואז אל יחידות כמו שלו.

רוב הסיכויים אז שתהיה כושי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

si,בראיון עבודה שאני אלך בעתיד ישאלו אותי על ההשכלה שלי כאילו באופן כללי בלי קשר לבגרות?

אם אני אדע שפה נוספת הם יותר יתרשמו מיזה?

בהחלט כן, ידיעת שפות נוספות זה הידע הכללי שירשים מאוד את המראיינים, על אחת כמה וכמה שפה שאתה למדת מ-0 ולא הגרת ממדינה שדיברת בה את השפה (לדוגמה עולים מרוסיה שיודעים רוסית).

ידע כללי אחר שנדרש במשחקי ומי רוצה להיות מיליונר- מדינות, סרטים, וכו' יכול להיות שימושי אבל בראיון אין לזה שום משמעות. לעומת זאת שפה זה אחלה ידע כללי שמאוד רלוונטי לראיון.

נ.ב. בראיון יש היבט נוסף משמעותי יותר- הידע המקצועי שלך, אבל זה כבר משהו אחר לגמרי ולא קשור לידע כללי ולבגרויות, אלא יותר למה שלמדת באוניברסיטה מכובדת כלשהי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב בעיקרון זה לא יתן לך כלום (כל הקטע של המודעין זה דיי בולשיט שמנסים להאכיל את כל הילדים שלמודים ערבית).

למרות שהייתי מת ללמוד צרפתית (מסיבות אישיות) במקום השפה המגעילה והלא מובנת (לי כמובן) ערבית , לדעתי צריך ללמד שפות יותר מעוילות.

ובכלל למזלי אני יודעה שפה שלישית ונתנו לי פטור מערבית (אני יודעה רוסית ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יותר מתכוון בקטע של אם למדתי ערבית 5 יחידות בבית הספר וסיימתי עם ציון גבוה מאוד,אני אגיע לאוניברסיטה,ולפסיכומטרי וכו',הערבית איכשהו יעלה לי את הממוצע של הסכ"ם או משהו כזה?כי הבנתי שעכשיו ערבית נחשב בסכ"ם של הטכניון

ובקשר לאוניברסיטה-זה יכול איכשהו להקל את תנאי הקבלה שלי שפה נוספת חוץ מערבית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...