החברה הכי מומלצת לדיסק קשיח?(1TB) - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החברה הכי מומלצת לדיסק קשיח?(1TB)

David_Beckham

Recommended Posts

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

1.אין מה להבין לא נכון, אתה פשוט מוטה לטובת (גם בדיון שהפנית אותי אליו)

2.הנתונים "שלי" לא שגויים, הטעות היחידה פה היא שאתה מסדר את העובדות שיתאימו לעולם שלך

אני את "הדיון" הזה סיימתי, אבל אולי תשקול לשים CT של "נציג בפורום", זה ישקף יפה את התגובות שלך בנושא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוטה לאמת, אני מוטה למה שנכון וזוהי תמיד המטרה שלי. אין כאן עולם שלי ועולם שלך ועולם של כל השאר.. יש רק עולם אחד ובעולם הזה אתה טועה.

אם היית קורא את הדיון בלי לחשוב מראש "אוקיי אני אתעלם מהתגובות שלו שם" או "הוא מדבר שטויות, נקרא רק בשביל לצאת ידי חובה" אז אולי חבל שאתה מתעלם מהקישורים וההשוואות שניתנו שם, זה היה דיון גדול בנושא והוא מתומצת בכמה עמודים. קל לקרוא וכל האמת נמצאת שם, לא העולם שלי.

כדאי שתתבגר - זה ממש עצוב. (לגבי כל ההערות האישיות "העולם שלי", "מוטה לטובת סמסונג")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי אותו גם בזמן אמת וגם עכשיו שוב,

האמת האבסולוטית לא השתנתה, הטענות שלך עדיין לא נראות יותר אובייקטיביות,

הנתונים של STORAGEREVIEW שהבאתי עדיין נכונים ורק ההסבר שלך עדיין לא נכון.

אם כבר מדברים על להתבגר, להיות פאנבוי של חברה מסויימת לא מראה על בגרות ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה גורם לך לחשוב שאני "פאנבוי"? בגלל שאני ממליץ בתוקף על הכונן של חברת סמסונג? מלבד ה-HD103UJ שהמחיר שלו ירד לאחרונה וה-HD642JJ אני לא המלצתי על כוננים אחרים שלהם, תקופה ארוכה WD וכמה כוננים של סיגייט היו המככבים כאן, לא בגלל השם אלא בגלל מה שמבחני ביצועים מוכיחים. אתה טועה בהנחה שלך שאני "פאנבוי" (אולי בפעם הבאה תבסס את מה שאתה אומר על דברים מציאותיים): אני לא פאנבוי של שום חברה, אמרתי כבר מה המקום שלי בויכוחים הללו (ניטרלי).

הדיון הקודם בנושא (שקישרתי אליו) מסכם הכל ואין לי מה לרשום מעבר לכך. ה-WD10EACS לא שקט יותר מה-HD103UJ בצורה משמעותית או שניתן לשים לב אליה מלבד באמצעי מדידה, להבדיל מההבדל ברעש בין ה-HD103UJ ל-WD1001FALS שבניהם ההבדל ברעש בולט.

תעיין קצת: http://techreport.com/articles.x/15769/1

תראה גם מה silentpcreview אומרים על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ממשיך...

אני הבאתי נתונים אובייקטיביים בקשר לרמות הרעש של הכוננים

אתה לא הבאת שום נתון כזה אבל קובע שהwd רועש (למרות שהוא בוודאות לא, מנסיון) ושהסמסונג (שלפי מבחנים אובייקטיביים מפיק כמעט אותו רעש) הוא שקט.

זה וההמלצה האוטומטית לסמסונג עושים אותך פאנבוי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מבחני ביצועים שראיתי תמיד משווים את הכוננים בביקורת לכונן של סאמסונג

ואף אחד לא פה פאנבוי של חברה מסויימת פשוט ההרד דיסק הזה מוצלח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אמרתי שהוא לא מוצלח, אמרתי שהWD מוצלח יותר ויש לי נתונים שמוכיחים את זה

הביצועים שלו טובים יותר בכל פרמטר ורמת הרעש של שניהם זהה.

החסרון הוא המחיר ואותו ציינתי כבר בהודעה הראשונה שלי.

לעומת זאת מיודענו טוען שהסמסונג חרישי כמו גירסת ה5400 סל"ד עם 4 פלטות!!! (למרות שהראיתי שהבדלי הרעש ביניהם הרבה יותר גדולים)

וטוען שהFALS רועש לעומת הסמסונג (ושוב, הראיתי שזה לא נכון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכנסת בכלל לקישור שהבאתי, תגיד לי? ונכנסת גם ל-SilentPCReview?

רואים שם שגרסת 3 הפלטות של WD10EACS מציגה אותה רמת רעש, הWD BLACK רועש הרבה יותר ולא מציג ביצועים עדיפים ל-95% ואף יותר מהמשתמשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסתכל על הנתונים של הdba

בסה"כ ההפרש בין 22DBA ל25DBA, שניהם חרישיים

http://www.silentpcreview.com/article843-page3.html

http://www.silentpcreview.com/article904-page3.html

ובכל מקרה STORAGEREVIEW פשוט טובים יותר בביקורות כאלו ואין לי שום סיבה לא להאמין שהנתונים שלהם הם לא הנכונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3 דציבלים = כפול הרעש למקרה ולא ידעת

גם אני בהתחלה התבלבלתי אבל ראיתי שעוד מקור מאמת את הנתונים - TechReport.. בקישור הקודם שהבאתי. גם שם רואים שהסמסונג והירוק של WD חרישיים ואילו השחור של WD אינו כזה. מלבד שני אתרים שאחד מהם סוגד למערכות ורכיבים שקטים (SPCR) יש להוסיף שהמבחן של StorageReview הוא ממרחק של 3 מילימטרים, קצת לא ריאליסטי ויתכן שיש לזה השפעה.. מן הסתם שחשוב יותר המרחק של מטר +-.

נ.ב. אני שמח שירדת מהפרק של העולם שלי ופאנבוי, באמת שזה לא היה נעים לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פונקציות לוגריתמיות אני יודע, מכיר גם את זו (למרות שמה שכתבת לא ממש מדוייק)

דבר שני,גם 22 וגם 25 זה שקט ושום משתמש ממוצע לא ישים לב לזה (בגלל זה הכתובת של המשתמש הממוצע היא לא silentpcreview שיקריבו הכל על מזבח השקט וזה שאתה פריק של שקט כמו שהצהרת לא צריכה לעניין את המשתמש הממוצע שלא ישים לב להבדלים ברעש בין הכוננים)

דבר שלישי, זה כמובן רק בSEEK, במצב רגיל הוא חרישי כמו כל כונן.

דבר רביעי ואולי החשוב ביותר, אני עבדתי עם הכונן, הוא ממש לא רועש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברשותכם אני רוצה לעשות קצת סדר בעיניין הרעש.

האתר היחידי שמוסמך מבחינתי לבדוק עוצמת רעש הוא SPCR. כל מבחן רעש באתר אחר (SR או techreport) לא רלוונטי. רק SPCR משתמשים בציוד רגיש ובתא מבודד רעשים. משום ש-SPCR עדיין לא בדקו את את ה-WD10EACS בגרסת ה-3 פלטות (או את ה-WD10EADS ששקול לו) אין שום דרך להשוות בינו לבין F1 או ל-WD1001FALS.

לסיכום הנתונים שכן קיימים:

WD1001FALS - נבדק ברעש רקע של 11dBA

Idle 21dBA@1m

Seek 25dBA@1m

Vibration 4

HD103UJ - נבדק ברעש רקע של 18dBA

Idle 21dBA@1m

Seek 22dBA@1m

Vibration 6

WD10EACS - גרסת ה-4 פלטות! נבדק ברעש רקע של 18dBA

Idle 19~20dBA@1m

Seek 21dBA@1m

Vibration 8

כמה נקודות חשובות:

• כיודע, בתאוריה, כונן עם 3 פלטות יהיה שקט יותר מכונן עם 4 פלטות, לכן אפשר להניח שה-WD10EACS שנמכרים כיום שקטים כמו אם לא יותר ממה שנמדד בבדיקה.
  • בדיקות הרעש ב-SPCR נעשות על משטח ספוג שמנטרל את רעש הויברציות כמעט לחלוטין. במארזים שלנו בבית לעומת זאת, למי שלא בנה מערכת Suspension לכוננים שלו, כונן בעל רעידות חזקות כמו ה-WD1001FALS ירעיש אפילו יותר מתוצאות הבדיקה.
  • בבדיקות החדשות יותר ב-SPCR, כולל בבדיקה של ה-WD1001FALS, נעשה שימוש בתא מבודד טוב יותר שמוריד את רעש הרקע ל-11dBA. זאת עוד נקודה לרעתו של הכונן כאשר משווים את התוצאות שלו לתוצאות של כוננים אחרים שנבדקו בתא מבודד עם רעש רקע של 18dBA.

ובקטע קצת סובייקטיבי יותר, כונן שנבדק ונמצא שמגיע עד 25dBA@1m ובעל ויברציות חזקות הוא לא כונן שקט בשום קנה מידה. ואם למישהו יש עדיין ספק בכך שיקרא ביקורות על ה-WD1001FALS ב-Newegg של אנשים ממוצעים לחלוטין שטענו שהכונן רועש.

לסיכום, WD1001FALS הוא כונן רועש ולא מומלץ למי שרעש חשוב לו אפילו במקצת. תוך התפשרות קלה בביצועים ניתן למצוא כוננים שקטים יותר ואפילו שקטים מאד. ואם כבר מדברים על ביצועים, ההפרש בין HD103UJ ל-WD1001FALS כפי שהוא מוצג ב-SR הוא אינו מורגש לדעתי למשתמש הממוצע ולא מצדיק את ההפרש ברעש ובמחיר. לצערי SR עוד לא בדקו את ה-WD10EADS, אבל ה-WD10EACS עם ה-3 פלטות וה-WD10EADS מציגים תוצאות לא רעות ב-HDTUNE ולכן לדעתי הם מומלצים למי שמחפש כונן שקט.

עומרי, יתכן ועבורך הכונן לא רועש, אבל איך זה בדיוק פרמטר חשוב (או החשוב ביותר לטענתך) לדיון הזה? אין לך אפשרות לקבוע בצורה אובייקטיבית שהכונן לא רועש עבור שאר חברי הפורום. יתכן שסף הרעש שלך גבוה, ששאר המפרט שלך רועש יותר, שהמארז שלך סופג ויברציות מהכוננים בצורה טובה. יכול להיות הרבה דברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד על התגובה המושקעת שלך, התגובות שלי מופנות מראש לרוב "השפוי" בפורום

זה שלא מקדש את השקט (הכ"כ לא משמעותי במקרה הזה כי ההבדלים כ"כ קטנים, במיוחד בדיסק קשיח ש99% מהזמן הוא בidle) על חשבון כל השאר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

אני חולק עליך בנקודה הזו. אני אמנם די קיצוני בעניין השקט ובסביבה משרדית זה לא ממש קריטי, אבל בסביבה ביתית ושקטה לדעתי רמת הרעש בהחלט מובחנת, במיוחד אצל מי שמסתפק במארזים סטנדרטיים ולא מכוון-שקט כמו הרוב המכריע של המשתמשים.

ב-99% מהמקרים כל אחד יכול לדעת ב-ד-י-ו-ק מתי מתבצעת קריאה/כתיבה לדיסק או מתי האנטי-וירוס טוחן למשל. פשוט שומעים בבירור את רעשי ה-SEEK בכל לחיצה על קובץ או פתיחת חלון... יש מי שאוהב את זה, אם בגלל שהוא התרגל ואם בגלל שהוא מרגיש שהוא מקבל פידבק מהמחשב ככה, אחרת משהו לא עובד :lol:

נושא השקט הוא משהו יחסית חדש בקרב הקהל הרחב, בדיוק כמו שרבים לא מבינים מה הטעם לקנות מסך איכותי לשימושי טקסט ולא TN שזול בהרבה...

אנשים פשוט לא יודעים להעריך את ההבדל וב-8 מתוך 10 מקרים לדוגמה, אני רואה אצל אנשים מסכי מדבקה LCD שנותרו ברזולוציות הישנות של מסך ה-CRT הקודם עם איכות תצוגה מזעזעת או מטוסי קונקורד בחדר ואנשים פשוט התרגלו לכך, כנראה מעידן ה-P4 או פשוט לא ממש יודעים שאפשר גם אחרת.

מסכים איכותיים גם עולים הרבה יותר אז ברורה הרתיעה של רבים מהמשתמשים שלא יודעים להעריך את יתרונם, אך קשיחים חרישיים עולים אותו מחיר והפרש הביצועים שכולם מנתחים פה אפסי ולא מורגש, ודאי לקהל הרחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...