החברה הכי מומלצת לדיסק קשיח?(1TB) - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החברה הכי מומלצת לדיסק קשיח?(1TB)

David_Beckham

Recommended Posts

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הוא גם אמין, אבל עדיף לקחת את הWD1001FALS

אגב, למרות כל הקטע עם (שלא ממש נפגעתי ממנו עדיין, רק "הוטרחתי" לעדכן קושחה)

אני הייתי מחכה ל7200.12 בגירסת 1TB

פלטות של 500gb כנראה עושות את ההבדל :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-1001FALS לא עדיף יותר, רק מעט יותר מהיר, אך רועש יותר ויקר יותר.

ה-WD10EADS הוא בסדר,

אבל במחיר דומה וביצועים טובים (גם רמת רעש דומה) יש לך את ה-HD103UJ.. שקט, מהיר ובמחיר טוב.

ואני לא יודע אם הייתי מחכה ל-7200.12 יותר מאשר ל-1.5TB של ול-2TB של WD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שהWD1001FALS יקר יותר כי הוא מהיר יותר

וברור שהוא רועש יותר כי הוא לא מוריד את המהירות כמו הWD10EADS

אבל הוא לא כונן רועש באופן כללי.

בקשר ל7200.12, הסדרה הזאת כבר בחוץ ואפשר כבר לראות את הביצועים המעולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם השאלה היא כספית נטו אז הסמסונג הוא אופציה טובה

אם השאלה היא גם ביצועים, הWD הוא הבחירה

http://www.storagereview.com/php/benchmark/suite_v4.php?typeID=10&testbedID=4&osID=6&raidconfigID=1&numDrives=1&devID_0=368&devID_1=361&devCnt=2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם השאלה היא כספית נטו אז הסמסונג הוא אופציה טובה

אם השאלה היא גם ביצועים, הWD הוא הבחירה

http://www.storagereview.com/php/benchmark/suite_v4.php?typeID=10&testbedID=4&osID=6&raidconfigID=1&numDrives=1&devID_0=368&devID_1=361&devCnt=2

תוספת הביצועים אינה משמעותית ולא תורגש אצל רוב המשתמשים (הוא לאו דווקא יקר יותר כי הוא מהיר יותר, אני רואה את זה כ: הוא יקר יותר. הוא מעט מהיר יותר. בלי קשר בין משפט אחד לשני). רמת הרעש לעומת זאת דווקא כן תורגש (הוא רועש באופן כללי מול HD103UJ למשל וכוננים אחרים [sT31000333AS לדוג']), כשאמרתי שהוא רועש הכוונה שלי הייתה ביחס לכונני 1TB מקבילים (7200RPM) ולא לכונני 5400RPM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסלח לי, האובייקטיביות שלך פשוט לא קיימת

אתמול כתבת למישהו

המחירים דומים גם ככה.. למשל ה-WD10EACS וה-HD103UJ, כשאין הבדל משמעותי מבחינת רעש.

למרות שיש הבדל די גדול ברעש ולעומת זאת בין הסמסונג לFALS באמת שאין הבדל ברעש ואתה כותב שיש הבדל משמעותי ברעש

אז על מה אתה מבסס את הדברים הלא אובייקטיביים שלך?

http://www.storagereview.com/php/benchmark/suite_v4.php?typeID=10&testbedID=4&osID=6&raidconfigID=1&numDrives=1&devID_0=368&devID_1=361&devID_2=352&devCnt=3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת ביצועים ההבדלים בין כל הדגמים (כולל ה-5400RPM) זניחים עד לא מורגשים ל-99.9% מהמשתמשים גם כך. זה נחמד מאוד לגרפים וסקירות אולטרא-מקצועיות אבל לרוב הכמעט מוחלט של המשתמשים זה זניח לחלוטין. הסיבה לכך היא שמיעוט נרדף של האפליקציות באמת מוגבל ע"י ביצועי הדיסק הקשיח ומלבד עורכי מקצועיים שעובדים עם קבצי ענק (כמה גיגות) בזמן אמת או שרתים עם כמה עשרות/מאות משתמשים בו זמנית - אף אחד לא ממש ירגיש בהבדל.

מה שנותר זה ה"אמינות", צריכת ההספק ורמת הרעש (אם נניח לרגע למחיר ;)).

מכיוון שלאף אחד אין צל-צילו של מושג אובייקטיבי ואמין לגבי ה"אמינות", נותרנו עם השניים האחרונים ושם יש זוכה ברור ובולט בטווח המחירים השפוי, ה-EACS או אחיו הבכור ה-EADS שלמרות ה-7200RPM שומר על צריכת הספק, שקט ורמת רעידות נמוכה במיוחד כשל אחיו בעל ה-"5400RPM" לעיל.

גם ה-SAMSUNG F1 ללא ספק מהווה בחירה מצויינת ומהתרשמות סובייקטיבית לא קל להבחין בנחיתות הטכנית שלו מול ה-EACS (כמעט פי 2 הספק ורמת ויברציות/רעש מעט גבוהות יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חפשו דיון שהכותרת שלו היא 1TB ב-1000 שקלים.. עברנו דיון ארוך בנושא.

המסקנות היו HD103UJ ו-WD10EACS בגרסת 3 הפלטות שניהם בעלי רמת רעש מאוד דומה והמשתמש לא יבדיל בניהן. ה-WD1001FALS רועש יותר ובן אדם שפותח דיון בבקשה לכונן שקט או שמציין שיש לו כונן רועש אז הוא משתמש שישים לב להבדל (לא אמרתי שכל אחד ישים לב להבדל, זה תלוי במארזים ובגורמי רעש אחרים שיש בו). תוספת הביצועים של ה-WD1001FALS היא מזערית ורק אלו שמנהלים שרתי קבצים במקרים קצת נדירים ישימו לב לתוספת הביצועים מול ה-HD103UJ.

מבחינת הביצועים והרעש ה-HD103UJ הוא המנצח כאן כי הוא ממוצע מבחינת כל הפרמטרים והמחיר שלו טוב.

דרך אגב ההתייחסות שלך עמרי ל-WD10EACS בהשוואה אינה רלוונטית שכן זו גרסת הארבע פלטות. חכו לעריכה, אמצא את הדיון ואחסוך לעצמי חיפוש קישורים ל-20 השוואות + הסברים. (שכן הכל נמצא שם)

עריכה: מצאתי. ואני באמת ממליץ לקרוא הכל או לפחות לנתח את ההשוואות שניתנו ולשים לב להתייחסויות אליהן.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=391251.0

עריכה שניה- הדבר היחיד שלא דיברנו שם הוא על ה-7200.12 ועל זה אין לי הרבה מה לומר חוץ מ... 1. לא ראיתי אותו למכירה בארץ. 2. ראיתי מבחני ביצועים של כונן ה-500GB בסדרה החדשה ודווקא הוא ממש לא מרשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מה לחפש, יש לי נתונים אובייקטיביים של רמות הרעש של הכוננים (מצורפים בלינק)

תסתכל מה כתבת אתמול! ומה אתה כותב היום, המנגינה משתנה כשמדובר בסמסונג כנראה.

אולי אם אני אדביק את הנתונים תבין?

wd100fals 41 db/a

hd103uj 40.2 db/a

wd10eacs 35.5 db/a

אז תסביר לי איך בעולם שלך הסמסונג שקט כמו הwd10eacs (ציטוט בתגובה הקודמת שלי) ולעומת זאת ה fals רועש?

בקשר ל500 ג'יגה מסדרת 7200.12, לא יודע איזה בחני ביצועים ראית, אני ראיתי כאלו מצויינים

http://www.xcpus.com/GetDoc.aspx?doc=123&page=3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-1001FALS לא עדיף יותר, רק מעט יותר מהיר, אך רועש יותר ויקר יותר.

ה-WD10EADS הוא בסדר,

אבל במחיר דומה וביצועים טובים (גם רמת רעש דומה) יש לך את ה-HD103UJ.. שקט, מהיר ובמחיר טוב.

ואני לא יודע אם הייתי מחכה ל-7200.12 יותר מאשר ל-1.5TB של ול-2TB של WD.

מתי באמת שני אלה מגיעים אלינו..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...