אבקש המלצה לנתב קווי - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אבקש המלצה לנתב קווי

shayw

Recommended Posts

זו בדיוק הסיבה ששווה להשאיר בבית מחשבים ישנים

אני אגיד לך מה, אני פשוט מאסתי בנתבים שנמכרים ב-RETAIL (בקופסא, לצרכנים כמוני וכמוך)

במיוחד עצבן אותי שתמיד ה- שלי הוגבלו ל-150 עד 200 חיבורים גג

יותר מזה גרם לראוטר לקרוס, משום מה באופן שהכריח אותי גם לאתחל את המחשב שלי עצמי

לכן, ברגע שאחותי קנתה מחשב חדש - לקחתי את הישן, לקחתי כרטיס רשת נוסף שהיה לי בבית וחיברתי לו

התקנתי עליו FREEBSD - שזו חינמית , ב-DISTRO שנקראת: "PFSENSE" שזו פשוט מערכת הפעלה

שכל התכלית שלה להפוך מחשב לנתב או ל-FIREWALL מקצועי

הכסף היחיד שהייתי צריך להוציא זה בלקנות SWITCH, והוא עלה לי פחות מ-100 שקל

ה-"נתב" העשה-זו-בעצמך הזה - תומך כרגע ביותר מ-100,000 חיבורי TCP בו-זמניים,

מאפשר לי לעשות PORT-FORWARDING, ועוד מלא אופציות אחרות

אם יש לך איך להשיג מדוד, חבר, שכן וכו' - מחשב משומש וישן - זה מומלץ מאוד

הדרישות של מערכת ההפעלה הנ"ל הן אפסיות כמעט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שכדי ליישם את הרעיון הזה אני צריך להבין את ההבדל בין נתב ל האב

משהו שכרגע קצת מבולבל לי לצערי ???

יש לי אפשרות לבנות 4 עם חלקי חילוף ששמרתי

אבל עברתי על מה שכתבת מספר פעמים ועדיין לא נפל לי האסימון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי זה מאוד פשוט אנסה להסביר את זה

ראשית כל חשוב להגיד שאם *באמת* יש לך רק מחשב אחד - ואתה לא מתכוון לחבר נוספים לרשת או לאינטרנט, אין לך באמת צורך בנתב (מספיק מודם).

בנוסף לכך - לצורך הדיון הזה אין הבדל מהותי בין HUB ל-SWITCH

התפקיד של שניהם זה בעצם לחבר מספר מחשבים זה לזה - כלומר - יותר מ-2 מחשבים. כך אתה יכול לדוגמא לחבר 4,5,6 או לא משנה כמה - מחשבים יחד וליצור רשת פרטית (LAN). כל עוד כולם מחוברים לאותו מכשיר "מפצל" - הם יכולים לתקשר זה עם זה.

עכשיו, כאן בא הנתב.

אתה בעצם רוצה לעשות משהו קצת יותר מורכב מסתם רשת קטנה, אתה רוצה להיות מסוגל לחבר את כולם לאינטרנט לדוגמא. מה הבעיה? שיש לך קו טלפון אחד, ולדוגמא 4 מחשבים. מן הסתם אתה יכול רק לחבר "מכשיר אחד" לאינטרנט כל פעם.

אם תרצה , הדרך שלך לחלוק את חיבור האינטרנט היא לחבר רק מחשב אחד לאינטרנט (כלומר למודם), ולהשתמש בכרטיס רשת נוסף (על המחשב הזה) כדי לחבר אותו לשאר המחשבים. זה אפשרי לעשות את זה, בווינדוס זה נקרא ICS

(internet connection sharing) ואתה לא צריך שום נתב בשביל זה.

מה זה נתב אז? נתב הוא למעשה מחשב *קטן* - שלא נועד לשום שימוש מעבר להיותו אחראי על החיבור של הרשת כולה לרשת גדולה יותר (במקרה הזה, האינטרנט). כמובן שאני קצת מפשט את הסיפור, כי נתבים לוקחים חלק מאוד חשוב באינטרנט כולו (שהוא למעשה רשת עצומה של נתבים), אבל לצורך הדיון , שוב, מדובר בסתם מכשיר שמתחבר לאינטרנט (למודם) וכביכול "יש לו חיבור נוסף" שמחבר אותו לרשת הפנימית.

הנתב הוא *מחשב* ולא סתם סוויץ', במובן של - מופעלת עליו תוכנה, והוא מנהל תקשורת ברמה "עילית" - כלומר, ברמה שהיא לא סתם כמה חוטים וכבלים.

הנתב יכול לאפשר לך, לדוגמא, "לפתוח פורטים". מה זה לפתוח פורטים?

פעם כשהיו לאנשים רק חיבורי DIAL UP איטיים, לפני הפס הרחב, היית מתחבר ישירות עם מודם (שבדרך כלל היה מותקן בתוך המחשב) לספק האינטרנט שלך.

במצב כזה, המחשב שלך היה מחובר "ישירות לאינטרנט" והיה מקבל מה שנקרא IP או "כתובת" באינטרנט.

כיום, ברשתות ובפס רחב, מי שמקבל את ה-IP הוא בדרך הנתב (לפעמים המודם, בעיקר במקרה של מחשב יחיד).

לכן, תחשוב על "ג'ורג'" בארה"ב, שרוצה ליזום איתך התקשרות.

ונניח שבבית שלך יש 8 מחשבים, ובכל אחד מהם משתמש מישהו.

איך הוא יצור קשר ישירות איתך? הדבר היחיד שהוא יודע, במקרה הטוב, זה את ה-IP של הרשת שלך - כלומר , הכתובת שמשותפת לכל 8 המחשבים.

תקשורת ב-TCP (פרוטוקול עיקרי של תקשורת האינטרנט) נעשית על גבי "פורטים" - מעין שערי-תקשורת.

תחשוב על זה קצת כמו המרכזיות של פעם, כשנשים זקנות היו צריכות להעביר כל מיני חוטים כדי לחבר את ג'ון מטקסס עם ג'ואנה מניו יורק, בשביל שיחת טלפון.

זה בערך אותו דבר - חיבור יחיד בין המחשב של אותו ג'ורג אליך - תמיד יהיה מפורט (שער) מסויים במחשב שלו לפורט מסויים במחשב שלך.

הבעיה היא שבדרך יש לך עוד מכשיר - הנתב.

איך המכשיר הזה ידע למי ממוענת ההודעה? ג'ורג' לצורך העניין לא יודע בכלל כמה מחשבים יש לך ברשת, או מה הכתובת הפנימית שלך ברשת. זה מידע שהוא לא חשוף לו. לכן, אתה צריך לעשות מה שנקרא: "הפניית פורטים" -

אתה בעצם מייחד פורט (שער) מסויים בנתב, למחשב מסויים.

כעת כל מה שג'ורג' צריך לדעת כדי ליצור *איתך* קשר - זה את מספר הפורט שיוביל אותו אליך (ולא סתם אליך אלא לתוכנה המתאימה, בסופו של דבר).

לדוגמא, אם אתה רוצה לארח אתר על המחשב שלך,

אתה תצטרך כנראה "לפתוח את פורט 80", כלומר, להגיד לנתב שלך שכל פנייה אליו בפורט 80, צריכה להיות מופנית *תמיד* למחשב שלך (ורק אליו).

זה רוב העניין..

אם תרצה הרחבה נוספת, בשמחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצאת גדול.

בוא נראה אם הבנתי-

סוויץ'\האב- משמש לתקשורת פנימית בין מחשבים, בעל מספר של LANים וללא WAN.

נתב\ראוטר- משמש לתקשורת פנימית בין מחשבים ואחראי על הקישור שלהם לרשת האינטרנט, בעל מספר של LANים ובד"כ WAN יחיד.

אני זקוק גם לתקשורת פנימית וגם לקישור לרשת האינטרנט

אם כך, אני אחדד את הצרכים שלי מהנתב במידה ולא הייתי ברור קודם לכן-

אני מתכוון לחבר מחשב יחיד- שישמש לגלישה והורדה של תכנים

סטרימר- שישמש כנגן בסלון תוך כדי הזרמת תכנים ברשת קווית מהמחשב

PS3- שישמש למשחקי בעיקר

נראה לי מעט מגושם, ואולי אפילו מיותר לצרכים שלי, תקן אותי אם טעיתי.. להציב מארז נוסף בבית כשראוטר פשוט, נסתר וזול עשוי לעשות את העבודה

מעריך את העזרה הגדולה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו בדיוק הסיבה ששווה להשאיר בבית מחשבים ישנים

אני אגיד לך מה, אני פשוט מאסתי בנתבים שנמכרים ב-RETAIL (בקופסא, לצרכנים כמוני וכמוך)

במיוחד עצבן אותי שתמיד ה- שלי הוגבלו ל-150 עד 200 חיבורים גג

יותר מזה גרם לראוטר לקרוס, משום מה באופן שהכריח אותי גם לאתחל את המחשב שלי עצמי

לכן, ברגע שאחותי קנתה מחשב חדש - לקחתי את הישן, לקחתי כרטיס רשת נוסף שהיה לי בבית וחיברתי לו

התקנתי עליו FREEBSD - שזו חינמית , ב-DISTRO שנקראת: "PFSENSE" שזו פשוט מערכת הפעלה

שכל התכלית שלה להפוך מחשב לנתב או ל-FIREWALL מקצועי

הכסף היחיד שהייתי צריך להוציא זה בלקנות SWITCH, והוא עלה לי פחות מ-100 שקל

ה-"נתב" העשה-זו-בעצמך הזה - תומך כרגע ביותר מ-100,000 חיבורי TCP בו-זמניים,

מאפשר לי לעשות PORT-FORWARDING, ועוד מלא אופציות אחרות

אם יש לך איך להשיג מדוד, חבר, שכן וכו' - מחשב משומש וישן - זה מומלץ מאוד

הדרישות של מערכת ההפעלה הנ"ל הן אפסיות כמעט

אבל מה עם הצריכת חשמל :s05:

היה לי freesco בזמנים הטובים.. עברתי לראוטר.. גם קטן, גם חתיך, גם פחות זללני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...