סופו של הPS3? - עמוד 4 - קונסולות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סופו של הPS3?

חן מ

Recommended Posts

גם מחשב, מה בדיוק אתה יכול לשדרג בו אחרי שנתיים שלו?

הרוב שהוא יכול לעשות זה להפוך לחלק מהמערכת ביתית או סתם לשימוש משחקים ישנים ומוזיקה.

או עבודה.

וזה גם, מה שלא תמיד קונסולה יכולה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם מחשב, מה בדיוק אתה יכול לשדרג בו אחרי שנתיים שלו?

הרוב שהוא יכול לעשות זה להפוך לחלק מהמערכת ביתית או סתם לשימוש משחקים ישנים ומוזיקה.

או עבודה.

אתה לא צריך לקנות את כל המחשב מחדש.

אם יש לך ספק טוב, מארז סביר (אני לא חושב שצריך יותר מ-250 שקל על מארז), והמעבד שלך סוחב (core2duo בקיצור), אז פשוט תחליף כרטיס מסך כל כמה שנים, או שתרד ברזולוציות. בכל מקרה, לקונסולות יש רזולוציה נמוכה, אז במקרה הכי גרוע תשחק ברזולוציה של קונסולה.

רק כשהמעבד מתיישן, אז המחשב הופך להיות גרוטאה, ואפשר להפוך אותו לקולנוע ביתי או להחליף מעבד+לוח אם.

בכל מקרה, בכל בית יש היום מחשב, ואם רוצים שהוא יריץ אז המעבד שלו צריך להיות חדש ואז כל מה שנשאר זה לקנות כ"מ.

מה שאני מנסה להגיד, זה שגם למי שאוהב , יש מחשב סביר בבית שהוא גם ככה בלאו הכי משדרג, ולהחליף כרטיס מסך כל שנתיים זו לא השקעה גדולה מדי.

מעבדים מתיישנים מהר, אבל לוקח לדור בערך 4-5 שנים להתיישן באמת. תיקח לדוגמא את דור המעבדים הנוכחי. ה-coreI7 לא יתפוס בשוק כי הוא לא הביא שיפור רציני, ואין צורך להחליף לעוד שנה שנתיים.גם ככה במשחקים ברזולוציה גבוהה המעבד הוא לא מה שמשחק תפקיד אלא רק כרטיס המסך.

ה-ps2 החזיק הרבה שנים יחסית, אבל קשה לי להאמין שהאח הגדול שלו יחזיק יותר מ-5 שנים. נחייה ונראה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשם הרעיון, הקונסולות בדרך כלל למעט דוגמאת הWII או הקונסולות הניידות למיניהן, כן מציגות יתרון מבחינת יכולות גראפיות על הPC של רגע ההשקה, למרות שהפער הזה הולך ומצטמצם.

לשם הרעיון, PS2 לא כיהנה בין 2005-2008 אלא בין 2000-2007, ובסוף שנת 2000 כשהעולם התמודד עם הTNT2, לקונסולה הזו כן היה יתרון של יכולת גראפי על המחשבים. הXBOX הראשון שהיה בעל כ.מסך שמקביל לG-FORCE 3 עוד באותה שנת יציאה, אך הוא היה למעשה בתחפושת קונסולה.

PS1 הושק בסוף 1994, בזמנים ההם לא היה שום מחשב שבכלל הייתה לו היכולת לתת תגובה לזה.

והPS3 הוא לא משהו חדש מ2008 אלא מסוף 2006, אנחנו מדברים טרום הצגת סדרה 8 של NV!!! אז בקושי היה 8800GTX והמחיר שלו לבד היה ממש קרוב למחיר של PS3.

הXBOX 360 שנותן רמת גרפיקה די דומה לPS3 הושק בסוף 2005! ובואו נראו את ה7800GTX לעומתו!

ובואו לא נזכיר את התקופות הקודמות יותר של הMEGADRIVE והSNES, שהציגו סנוניות של תלת מימד וצבעים יפים על המסך בימים שהPC התהדר עוד בVGA, כן לאSVGA אפילו, תקופת ה186/286 16BIT.

בנוסף צריך לזכור שמערכות ההפעלה של הקונסולות הן קלילות לעומת WINDOWS, כך שיש עליהם פחות עומס מבחינה זו.

ומאחר ולרוב המשחקים מבוצעת אופטימיזציה עבור הקונסולות שעליהם הם הולכים לרוץ, למעט מקרים מאד מסוימים, לא נראה בעיות של "FPS נמוך". ככה שאלא אם קונסולה נכשלת, ראה ערך SATURN, ואז יש לה משחקים ל3 שנים, אם זה לא קורה, אלא הקונסולה מצליחה כמו PS2 / PS1 אז יש לה משחקים בין 6 ל10 שנים (קיצוני למדי, אבל לPS1 היו משחקים מסוף 94 ועד תחילת 2005! ולPS2 יש משחקים עד היום.) לעומת זאת, ישנם מקרים כמו הראשון, שנהנה מכמות כותרים נחמדה, עד ליום ההשקה של הXBOX360, מאותו רגע, אני חושב שהושקו 10 משחקים אולי עבורו.

קונסולות הן אולי לא בעלות יכולות שדרוג, ויש בהן את הויתור של משחקים ברמה גראפית ירודה בתקופת סוף החיים שלהן, ואת ההתחייבות למשחקים שיוצאים לקונסולה הספציפית שקונים, אבל מצד שני, מובטח לך, שכל משחק של הקונסולה ירוץ אצלך, לא משנה אם יש לך 8800GT, GTX250 או 8400GS, כי אין דברים כאלו בכלל בקונסולות, סטנדרט אחיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הליבה שבכרטיס המסך של ה PS3 היא למעשה אותה הליבה שיש על 7800GTX, אני מקווה שאתה יודע.... (ובקשר ל , יש שם גרסה משופצת של ה R580, הליבה של X1800XT, עם כל מיני "הזרקות" מהטכנולוגיה של R600)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלפיניו - כרגע - PS3 וXBOX הם מדיה סנטרים מושלמים (בעיקר הPS3 שגם עם BR)

לגבי הכרטיס מסך של הPS3 - אכן דומה ל7800GTX אבל יש כמה שינויים.

חן - אי פשר לדעת , אבל בינתיים מחליף לא נראה באופק וסוני ירצו אותו ריווחי , ככה שכנראה עוד 3 שנים לפחות (גם לפי ניסיון עבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לPS2 עדיין יוצאים משחקים?ימשיכו לצאת אליו משחקים בזמן הקרוב?

כי יש לי חבר שמרוב כמות אדירה של משחקים עדיין לא שיחק בכולם,PS2 יש לו כבר איזה 8 שנים והוא נהנה ממנו מאוד

עכשיו בנושא הכרטיס מסך:אם מישהו מספיק מטורף לקנות 4870X2,הוא יוכל להריץ לו משחקים היכ טוב שאפשר בערך באותו כמות זמן שבה 3 יכול להפעיל משחקים חדשים טוב?

כן, אם אתה שם אותם על אותה איכות גרפית. כלומר עם אותם אפקטים אחד לאחד, אותם שיידרים, אותה רזולוציה, אותו AA ואותו AF - ה 4870X2 "יחזיק מעמד" בערך אותה כמות זמן. (ואני לא חושב שאני כזה מטורף ;)).

ודרך אגב - IV כן מקרטע על XB360 במקומות מסויימים, ובתסריטים מסויימים (בעיקר כשאתה מפוצץ הרבה דברים על המסך בו זמנית).

יחד עם זאת אוסיף, שקל יותר לפתח משחק שירוץ חלק יותר על מפרט טכני קבוע וידוע (דהיינו - קונסולה) מאשר לנסות לקלוע לכמעט אין ספור מפרטי מחשב.

ועוד אוסיף - שהיום מדברים על חיי קונסולה של 5 שנים. כלומר, כל 5 שנים תוצג קונסולת משחקים חדשה. (מצטער שאין לי כרגע מקור לצטט, אבל קיים מקור כזה).

HF

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חכמולוג..450 דולר זה לא 2500 שקל(אני מדבר על כרטיס המסך שלך,כן?) =]

בכל מקרה,כמו שאמרת ואמרת יפה,כבר היום יש משחקים שרצים על הקונסולות ברמה של שקופיות(LAST REMNANT,GTA4 ועוד כמה משחקים שהתיימרו להציג גראפיקה באמת ייחודית וחדשנית..),וזה רק מחזק את הנקודה שלי שעוד שנה-שנתיים הקונסולות פשוט לא יחזיקו,או לחילופין יחזיקו אבל יציגו גראפיקה שתהיה "ישנה" לתקופה ההיא...

וגם כולם פה צריכים לזכור שהקונסולות(אני מדבר על הבוקס למען האמת,כי את הPS3 אני לא כל כך מכיר) מריצות משחקים ברזולוציה נמוכה מאוד,יחסית למסכי המחשב החדשים, ולכן כל ההשוואות האלה של "גראפיקה בקונסולה מול גראפיקה במחשב" אקטואלית רק עם מדברים על מסך של 19 אינצ' או קרוב לזה..הקונסולות כבר היום לא היו מצליחות להריץ אף משחק("כבד") בצורה שחיקה אם היה מדובר ברזולוציה של 1920 על1200,למשל..

אני אחפור ואומר עוד פעם,אני לא נביא, וגם לא מתיימר להיות,אבל אני כן חותם שאם לא המשבר הכלכלי, היינו רואים את הדור הבא מוכרזות כבר ב2009-2010..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראוי לזכור שגם בתחילת דרכה, ה PS2 לא הייתה פורצת דרך בתחום הגרפיקה, ורק שאנשים ממש מיצו את היכולות שלה, הגענו ל GOD OF WAR II שנראה באמת באמת מרשים למשחק שרץ על הקונסולה הקשישה הזאת.

אני מניח שעל זה בונים בסוני, שלא ניצלו לחלוטין את מעבד ה CELL וכרטיס המסך של ה PS3. אני מניח שקריאת כיוון כזאת נקבל עם GOD OF WAR III שמדובר על כך שהוא כן יוכל לרוץ ב 1080P, וינצל כמעט את כל נפח הבלו-ריי שהוא יגיע עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראוי לזכור שגם בתחילת דרכה, ה PS2 לא הייתה פורצת דרך בתחום הגרפיקה, ורק שאנשים ממש מיצו את היכולות שלה, הגענו ל GOD OF WAR II שנראה באמת באמת מרשים למשחק שרץ על הקונסולה הקשישה הזאת.

אני מניח שעל זה בונים בסוני, שלא ניצלו לחלוטין את מעבד ה CELL וכרטיס המסך של ה PS3. אני מניח שקריאת כיוון כזאת נקבל עם GOD OF WAR III שמדובר על כך שהוא כן יוכל לרוץ ב 1080P, וינצל כמעט את כל נפח הבלו-ריי שהוא יגיע עליו.

השאלה אם הוא היה הפעם באמת 3D עד הסוף או שיהיה כמו הקודמים 2D וחצי

כי ב2D וחצי הוא גם יכול לרוץ ב1080PX2 הPS3 יכול תאורטית לעשות את זה

אבל ב3D אם 60 פרימים לשניה 1080P ו50 אויבים ביחד זה הרבה יותר קשה לעשות

רוצה דוגמא - BURNOUT PARADISE רץ ב1080

הכל טוב ויפה אבל רוב המשחקים ב720P וחלקם אפילו פחות

אם תיקח לדוגמה את COD4 ההגדרות שלו בPC הרבה יותר גבוהות והוא פועל חלק כמו חמאה

בקונסולות יש לך פחות מי 720P במשחק הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שידוע לי אין גם AA ו AF בקונסולות , זה אף פעם לא נראה מספיק חד לדעתי, עם זאת שאולי השיטה שונה ..

מבחינת גרפיקה אני חושב שאין על מחשב.

יש לי כרגע את ה9600GT ואני חשבתי להחליף אותו ליותר חזק אבל עדיין לא מצאתי שום סיבה טובה להחליף אותו

כל המשחקים עובדים חלק גם החדשים, חלקם אולי בלי AA אבל הגדרות הכי גבוהות למסך 22

לפעמים קצת OC מסדר כשיש נפילות פריימים..

מצד שני קונסולה לא צריך להתקין משחקים וזה די שאפשר לקחת למקומות וחברים יש בזה לא מעט פלוסים

כל אחד ומה שהוא מעדיף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיי נו באמת ויכוח מיותר

מחשב במחיר של 1500 -1800

E5200

9600GT

מריץ את כל המשחקים על רזולציה גבוהה קרוב ל1080

לא לשכוח את הערך המוסף למחשב שלא תוכל לקבל בשום מקום אחר

כבר היום רוב המשחקים הכבדים לקונסולה בקושי על 720 שזה רזולציה מגוחכת אפילו לכרטיס זול כמו 9500GT

חוץ ממשחקים בלעדיים לא הייתי נוגע אף פעם ב X360 שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...