המלצה להארד דיסק 1TB עד 1K. - עמוד 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה להארד דיסק 1TB עד 1K.

dyn

Recommended Posts

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עוד דבר אחד לגבי שקט.

הרדיסקים שקטים במיוחד ממש לא קשורים לצורך של בן אדם במחשב שקט. (חוץ ממקרים ספציפים של מישהו שמקליט בחדר עם מיקרופון אולי)

רוב הזמן ההרדיסק בקושי מתאמץ והרעש מיזערי.

במחשב שדולק 24 שעות ביממה, כמה אחוז פלוס מינוס של רעש מההרדיסקים בזמן עבודה לא קשור לשקט שבן אדם רוצה מהמאווררים במארז.

בנוסף יש גם את הצורך בביצועים.

רוב האנשים שאני מכיר, ורוב האנשים שנמצאים פה בפורום, מחפשים ביצועים לא פחות משקט.

הבקשה היחידה שלי ממך היא שתדבר בשם עצמך ולא בשם אחרים. השקט שאתה מדבר עליו הוא כנראה לא ה-שקט.

הרדיסק 7200RPM יהיה הרכיב הרועש ביותר במחשב שקט אחרת מבחינתי המחשב לא יהיה מוגדר שקט בכלל גם בלי שום הרדיסק.

ההרדיסק הוא גם הרכיב שהכי קשה להשקיט (אם אין כוונה להחליף אותו באחד שקט) כי אי אפשר פשוט להחליף לו מאוורר או להאט אותו בתוכנה (חוץ מ-AAM שההשפעה שלו שולית).

אני לא מקליט , אני גם לא גר באזור שקט שהדבר היחידי ששומעים בו הוא ציוץ הציפורים.

ולמרות זאת, אפילו WD6400AAKS שרבים יגדירו אותו ככונן שקט, מבחינתי הרעש שלו לא מקובל עלי.

זה כבר נדוש להגיד את זה, אבל שקט זה עיניין אינדיבידואלי.

לסיכום, במחשב שקט (כמו שאני הייתי מגדיר אותו) הרעש של הכונן הקשיח הוא דומיננטי.

לפי הלוגיקה שלך אני יכול להגיד שכמה אחוזים פלוס מינוס בביצועים של הכונן הקשיח לא ממש ישנה למי שחשוב לו מחשב שקט.

כשבנאדם מבקש כונן שקט עד כמה שאפשר, אני מבין מזה שהוא מוכן להתפשר על כמה אחוזי ביצועים לטובת אותו שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השפעה של AAM בכלל לא שולית

צודק, היא לא שולית. אבל היא שולית כשמשווים אותה להורדת מהירות סיבוב של מאוורר שם השיפור הוא משמעותי בכל שינוי קטן.

גם WD1001FALS עם AAM מקסימלי הוא לא כונן שקט. כך שזאת תשובה חלקית בלבד.

חוץ מזה שיש כוננים שה-AAM לא משפיע עליהם בכלל, לדוגמא ה-F1 והראפטורים הישנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי - אף אחד כאן לא נוגד את דעתך. בסה"כ מדברים כאן על שני יעודים שונים.

הכונן של מתאים למי שלא מוכן להתפשר על הביצועים וגם לא על השקט.

הכונן של WD מתאים למי שמוכן להתפשר על ביצועים ולקבל המון שקט.

הכונן של הוא אחד כונני ה-7200RPM השקטים שיש כיום. אם תרצו אז הגדרתו - כונן שקט מאוד.

הכונן של WD הגדרתו אם תרצו - כונן שקט מאודדדדדדדדדדדדדדדדדד. (ניתן למנות שימושים שבהם זה חשוב, אבל תמיד יש יוצאים מן הכלל אז אני אמנע מכך. ודרך אגב גם אני הייתי רוצה כונן שקט שכזה אבל אני לא מוכן להתפשר על ביצועים וכשהסמסונג בסביבה אז לא צריך להתפשר הרבה.)

מקובל? ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי המבחן שאתה הבאת.. ההבדל בעצמת הרעש הוא 0.4 דציבלים:

http://techreport.com/articles.x/15769/11

ובמנוחה אין שום הבדל.

מבחינת ביצועים ההבדל ממש אינו זניח, חוץ מישומים מסוימים ה-WD10EACS מציג ביצועים נחותים לרוב.

מה שאתה אמור לענות על זה: "נכון כי לא ניתן להשוות כונן שנועד לשקט וצריכת חשמל לעומת כונן שנועד לביצועים שהוא גם שקט (ביחד שכוננים שכן ניתן להשוות אליו".

שוב- מי שמחפש שקט אקסטרים שיקח את ה-WD. מי שלא מתפשר על ביצועים אך גם רוצה שקט, וכאן אני מדבר על שקט שפוי ולא שקט בהגזמה- שיקח את הסמסונג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי המבחן שאתה הבאת.. ההבדל בעצמת הרעש הוא 0.4 דציבלים:

לא כתוב במבחן מה היה רעש הרקע בזמן הבדיקה. וכנראה שהיה הרבה רעש רקע...

הרי ברור שבמחשב עם רכיבים רועשים אין כמעט משמעות לרעש של הכונן הקשיח.

והבדיקות של SPCR שמצאו הפרש של 3dBA@1m קצת (הרבה) יותר מדוייקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הם מדדו את עצמת הרעש אז זה דבר שדורש ציוד מתאים שאינו זול בד"כ, ואם הם עשו את זה אז אני בטוח שהם הקפידו על דברים אחרים כמו מה שציינת.

לכן אני לא רואה בעיה בבדיקה הזו, שכן גם ככה תמיד יש וריאציות בבדיקות שונות.. לכן אני מצאתי את הWD מציג ביצועים חלשים יותר במספר מקורות שונים.

אבל בשורה התחתונה הוא ממש לא תחלופה לכונן של . הסמסונג הוא כונן שניתן לקחת אם מתפשרים ממש ממש ממש מעט על הרעש (כי הוא שקט) ואילו הכונן של WD הוא כונן מעורבת התפשרות גדולה על הביצועים.

לצורך העניין הכונן WD10EACS שקט וה-HD103UJ בעל ביצועים מעולים. אבל הביצועים של הסמסונג גבוהים יותר מרמת השקט של ה-WD, ההפרש אינו משמעותי במיוחד לא בזמן שהכונן נח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאתה סתם מתעקש שוב. ההפרש ברעש בין הכוננים - כפול.

ההפרש בביצועים - באפליקציות מסויימות יש ובאחרות אין (ובחלק אפילו יתרון ל-WD)

בהעתקת/כתיבה/קריאת קבצים ההפרש הממוצע במהירות הוא 15 אחוז.

מכשיר המדידה שלהם עולה 55 דולר... לא כתוב על ציוד נוסף שהשתמשו בו כמו כלוב מבודד או חדר אקוסטי

המכשיר מדידה שלהם לא מסוגל בכלל למדוד רעשים של פחות מ-40dBA

ולפי התוצאות אפשר להבין בקלות שהיה המון רעש רקע שגרם לבדיקה להיות לא רלוונטית.

אני מסכם את העיניין בדיוק ההפך ממך.

רמת השקט של ה-WD מצדיקה את ההתפשרות הקטנה בביצועים לעומת ה- למי שמחפש כונן שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל מה יש את silentpcreview? הייתי מביא גם לינקים אבל יצנזרו אותם אז יש לכם את גוגל

הסמסונג - 21~22

הווסטרן - 19~21

הראשון שיחשוב שהציוד שלהם לא רציני שיסתכל באתר שלהם קודם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופס. זכרתי הפרש גדול יותר משום מה. כנראה התבלבלתי עם כונן אחר. עכשיו כשאני בודק שוב ההפרש הוא של 1dBA@1M בלי AAM.

אז אני חוזר בי. ההפרש ברעש אינו מצדיק להעדיף כונן כלשהו. שניהם מומלצים באותה מידה מבחינתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנה את הסמסונג (אני מבין שיש לך את ה-WD) ותגיד לי אם הוא רועש יותר. עזוב אותך השוואות ברשת (:

בלי קשר לזה- אתה בטח יודע שהוא אכן כונן ה-7200RPM השקט ביותר (אחד השקטים ביותר שמציגים ביצועים גבוהים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכננתי לקנות את הסמסונג בזמנו, אבל אז היו מלא דיווחים ברשת על בעיות אמינות.

הבעיות האלו כבר לא קיימות יותר אבל כבר התחילו ליצר את הכונן של WD בגרסה של 3 פלטות.

באותו זמן קניתי גם את ה-6400AAKS ככונן גיבוי. לפי ביקורות ב-SPCR הוא שקט בדיוק באותה מידה כמו ה-F1.

הקשבתי לו והוא לא היה שקט כמו שציפיתי ולכן החלטתי ללכת על ה-WD.

ה-WD10EACS דווקא נשמע לי משמעותית יותר שקט מה-6400AAKS שעל פי ביקורות הוא זהה ל-F1.

אין לי מושג מה גורם לזה... אבל כנראה רק כאני אקנה F1 מתישהו אני אדע בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...