המלצה להארד דיסק חיצוני 500GB עדיפות לWD - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה להארד דיסק חיצוני 500GB עדיפות לWD

MasterOr

Recommended Posts

מה רע בלחפש את המוצר הזול ביותר?

כל עוד הוא איכותי אין בזה שום פסול.

כידוע,גם מוצרים "איכותיים" יותר ששילמת עליהם אקסטרא 60 שקל נדפקים,לא משנה איזה חברה.

ומה הבעיה בלקנות צורב משופרסל? זה אותו צורב כמו שתקנה בכל חנות שמתמחה במחשבים,רק שפה האחריות מאפשרת לך להחזיר אותו במקרה של תקלה ולקבל חדש ו\או זיכוי שאפשר להשתמש בו כדי לקנות אוכל ודברים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה זה כבר 60 ש"ח כשאתה מאחסן שם למשל 500GB של של הילד הקטן שלך או של המשפחה ??

דווקא הייתי חושב שלהוסיף עוד X ש"ח בשביל אמינות מוכחת זו השקעה טובה יותר.

אפשר לחשוב שבתור מנהל פורום אמצעי היית שואף לאיכות לעומת מחיר גם אם זה אומר להוסיף עוד כמה עשרות שקלים.

בדיוק כמו בסקירה הבאתי - הם אומרים שכדאי להשקיע עוד קצת זוזים ולקבל כונן אמין, בעל ביצועים טובים יותר בצורה מוכחת.

למה לחפש את המוצר הזול ביותר (כנראה בגלל ישראלי הטיפוסי איבורי עושים כסף..)

סוג של אנשים שילכו ותירברבו מול השכן שלהם שהם קנו ב-150 בשופרסל / פלזמה ב- 2,500 ש"ח.

:screwy:

אתה טועה, אני לא אמרתי שכדאי לו לחסוך כסף על חשבון האמינות. האמינות משני הצדדים זהה (עד כמה שידוע) ולכן לוקחים את הזול יותר. הסיגייט לא איכותי יותר, לא אמין יותר ואין בו יותר משום דבר- כפי שאמרתי ואני אחזור על כך פעם נוספת: המקסטור עדיף (ואני לא פאנבוי של מותגים, ואני גם לא ישראלי טיפוסי שמחפש את המחיר הנמוך ביותר- אני משקלל את המחיר מול התמורה והפלט הוא המוצר המשתלם והעדיף יותר) ואם הוא מתעקש לקחת את הסיגייט אז שיתחדש.

נניח בצד את העובדה שה-5002ABYS עולה 430 שקלים [הכי זול לפי זאפ], מחיר של כונן 750GB, ולא כ"כ רחוק מהמחיר של כונן בנפח 1 טרה-בייט):

השוואה אחת היא לא מדד לכלום, בפרט כשלא מחשבים גם את המחיר (שכן המחיר לא זהה בחו"ל ובארץ) + יש לחשוב גם על מוצרים אחרים שעשויים להיות יותר אטרקטיביים. נניח לרגע בצד שהוא ביקש כונן חיצוני ושילוב של כונן פנימי עם מארז יעלה יותר (500 מול 1000 ג'יגה-בייט) אז מה אם הוא ביקש 500GB? יש 640GB שהוכיח את עצמו כאחד הכוננים הקשיחים המהירים בשוק המחשבים האישיים, כונן שקט, מהיר ובנוסף לכך גם זול. המחיר שלו דומה למחירים של כונני 500GB ולצערם הרב זה עושה אותו להרבה יותר משתלם. שתי הסיבות היחידות שאני יכול לחשוב עליהן לכך שלקוח ירכוש כונן 500GB הן: א. התקציב שלו מאוד מאוד מוגבל והוא לא יכול להרשות לעצמו אפילו לא עשרה שקלים נוספים; ב. יש לו הנחה בקניית הכונן הקשיח אך ורק כל עוד הוא בנפח של 500GB;

נ.ב. זה ממש לא מה שהם אמרו (שכדאי להשקיע עוד קצת). הם אמרו שלמי שיש עוד קצת כסף בכיס אז הכונן של WD הוא הבחירה העדיפה. הכונן שהם ממליצים עליו למשתמש הביתי והפשוט הוא של (מסדרת 7200.11).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אחרי מה שאמרת ובהנחה שבכונן הולך להיות מידע שחשוב לנו לא לאבד (בעיות האמינות של הסידרה הזו של סיגייט)

כדאי להשקיע קצת יותר ולהיות רגוע מכונן שמופנה בד"כ לשוק ה-ENT.

אתה לא מסכים איתי על זה ?

מה אתה היית קונה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצתרף להמלצה על המקסטור.יחס עלות מול תועלת ממש טוב.לגבי האחריות זה כבר שיקול אחר אך אני אישית לא רואה בכך סיכון גדול.סה"כ מדובר בכונן קשיח.לגבי הויכוח המוזר על המותג מקסטור או סייגייט מקסטור נרכשו על ידי סייגיט לפני כמה שנים ועכשיו זה פשוט שם של דגמים תקציביים של סייגיט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

6400AAKS

זול יותר, מהיר יותר, שקט יותר.. ובאמינותו אני לא מטיל ספק.

זול יותר אני מסכים, לגבי שקט יותר ומהיר יותר - אני חושב שמן הראוי שאם אתה קובע משהו תגבה את זה בהפניה למקור שממנו אתה שואב את המידע.

לגבי אמינות אני בטוח שאתה מבין שה-RE3 מכיוון שהוא מכוון לשוק ה-ENT הוא בהרבה יותר אמין (הדגם הכי אמין של למעשה)

תקרא קצת באתר שלהם מה אומר ה-RE3 ותבין שהוא משופר מכל כיוון לעומת ה-RE2 שגם היה הצלחה בזמנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחפש קצת בפורום, הנושא הזה עלה הרבה בעבר.. (לגבי שקט וביצועים)

לגבי אמינות- זהו לא כונן שמגיע מסדרה בעייתית, הוא לא ידוע כלא-אמין.. ולכן הוא בחירה מצויינת.

מי שהמידע חשוב לו כ"כ בשביל להשקיע הרבה יותר כסף, ישקיע את זה בצורה חכמה יותר.. יקנה 2 דיסקים וישמור את המידע על שניהם. אמינות היא דבר טוב ושני הכוננים אמינים, אך זה לא אומר שה-RE3 אמין יותר מה-6400AAKS כי אחרי הכל גם הוא לכל דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה מה מספקת, אם אייבורי רשמו חמש שנות אחריות אז זה מה שמקבלים, אבל עד כמה שאני יודע הן חלקיות. אתה מוזמן לברר את העניין מול החנות.

בנוגע לכל השאר- המקסטור עדיף. הרבה אנשים קנו אותו ואף פעם לא שמעתי על תלונות של רעש, בעיות בהפעלה וכדומה. אז תעשה מה שבא לך, אם אתה רוצה לשלם עוד 60 שקלים בשביל "מותג" אז תעשה חיים (שדרך אגב זה ממש לא מותג, כי גם מקסטור היא מותג, ושלא לדבר בכלל על הפאק של [בסטיקי]- אבל עכשיו תגידו שאני מדבר שטויות, אבל גם לומר שעדיף לשלם יותר על מותג זה שטויות.) ;)

בקיצור קנה כבר את המקסטור, שניהם מוגבלים ל- 2.0 אז אל תצפה לביצועים גבוהים, רמת הרעש סבירה פחות או יותר אצל כולם ו... זהו. הוא זול ולכן משתלם יותר.

מותג-Brand name- מקסטור הוא מותג ששיך לSeagate.

לא כתבתי חברה- לא יזיק לקרוא שוב ורק אז להגיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אכפת לי איך אתה מגדיר את זה. שם או מותג. (ואני לא אמרתי שאתה כתבת חברה, אז אולי אתה צריך לקרוא שוב.)

אתה אמרת שעדיף לשלם עוד 60 שקלים בשביל המותג , אז אמרתי שלא שווה כי המוצר המתחרה הוא גם "מותג".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול את מה שאני מכיר ויודע כתבתי כבר, משהו נוסף שהייתי רוצה להוסיף הוא :

שבשנה ומשהו האחרונות שתיקנתי מחשבים בין השאר - אני חושב שהיה אולי כונן אחד של WD שהיה תקול (כונן ישן של 40GB) ולעומת זאת על השאר היו MAXTOR / או חברה סינית עלומת שם.

אני מאמין שרק מזה ניתן לעשות חשבון ולהבין איזו חברה באופן כללי בלי קשר לדגם יותר אמינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר משהו שידוע כבר.

עד כה הייתי ממליץ להמנע מדגמים מסוימים של סיגייט.. עובדים בחנויות/מעבדות היו מדווחים כך + הייתי שומע על המון אנשים שנתקלו בזה. אבל, לאחרונה התשובה לכך קיימת- הכוננים נגועים ויש לכך עדכוני קושחה שפותרים את הבעיות. אז הם כביכול היו פחות אמינים בתקופה האחרונה, אבל הייתה להם בעיה סדרתית וזה לא שהם מייצרים באופן שיטתי כוננים שהאיכות שלהם היא על הפנים.

זוהי דעתי לפחות. לכל תקופה יש את הכוננים המשתלמים יותר לתקציבים ולשימושים מסוימים. יש את הפנאטים של מערכות שקטות שרוצים כונן שקט אך עם קיבולת גבוהה, כאן ללא שום ספק הייתי ממליץ על WD10EACS או אם ימצא במחיר סביר WD10EADS. אבל מה לעשות שישנם גם כוננים משתלמים אחרים, כשהלקוח מחפש ביצועים בשילוב של שקט אז ה-1TB של סמסונג נכנס לתמונה והוא משתלם יותר מכונני ה-1TB של . אפילו ה-1TB בעל שלוש הפלטות של עדיף, אבל הוא נגוע אז אני מוסיף הכוונה לכך שהוא נגוע ושיש לבדוק את העניין לפני הרכישה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...