בתור סטודנט, האם שווה לי לקנות asus n10j? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בתור סטודנט, האם שווה לי לקנות asus n10j?

Aurora Borealis

Recommended Posts

בסמסטר הקרוב אני מתחיל את הלימודים באוניברסיטה, ובשביל זה אני מתכנן לקנות לי מחשב נייד כדי להקל לי על החיים. אם כבר אני קונה לעצמי אחד, אני רוצה שהוא יהיה גם מספיק חזק כדי שאני לא אהיה צריך להשתמש במחשב המשפחתי. לכן חשבתי לקנות את הasus n10j. הוא מספיק קטן וקל כדי לקחת אותו איתי לכל מקום. לאחר שדרוג הסוללה הוא יכול לספק זמן עבודה ארוך. השימוש שלי הוא המון גלישה באינטרנט, עבודה עם כמה יישומי במקביל, מידי פעם אפילו visual studio ולא מעט צפיה בסדרות וסרטים (כאשר הוא מחובר למסך גדול, לא על ה10 אינץ' שלו). וחוץ מהדברים האלה, הניידות היא משהו שחשוב לי. ולכן הn10j נראה אטרקטיבי.

את ההזמנה אני מתכוון לעשות מebay, מה שאומר שהתקציב הוא בערך 750$ לנייד, ועוד בערך 100$ למשלוח. לפני שאני עושה את ההזמנה, אני רוצה להתייעץ בכם: האם זו בחירה טובה? האם יש ניידים אחרים בערך באותו תקציב שיתאימו לצרכים שלי (נושא הניידות חשוב)? או אם בכלל שווה לי לחכות קצת, כי אמור בקרוב לצאת איזה נייד חדש שיתאים לי יותר (לחכות עם ההזמנה חודשיים-שלושה זה סביר, אם יש צורך לחכות יותר, אז זה צריך להיות באמת שווה את זה).

תודה מראש.[br]פורסם בתאריך: 23.01.2009 בשעה 19:40:56

בטעות פתחתי את זה בפורם פיתוח.. התכוונתי לפתוח את זה בפורם .

אחד מהמנהלים יכול להעביר את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד במחשב זה הוא בהחלט לא חיית ביצועים. משהו כמו -III בתדר 1.6 (לו היה כזה).

הייתי מעדיף מחשב נורמלי עם מעבד כפול לעבודה עם כמה תוכנות במקביל.

מה שהכי היה מפריע לי במחשב הזה היא הרזולוציה הנמוכה שלו (1024X600), אשר מגבילה מאוד עבודה בתוכנות כמו Visual Studio (ולפעמים אפילו ב-Word) בגלל כמות שורות נמוכה שנכנסת במסך (וגם אורך השורות).

מצד שני, כמובן, בגודל כזה ובתקציב הזה אי-אפשר למצוא מחשב כל-כך קל ומסך ברזולוציה גבוהה. מה גם שמסך קטן מאוד ברזולוציה גבוהה הוא לא מאוד נוח.

השאלה היא רק מה חשוב לך יותר: ניידות או שטח עבודה + ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שיש לו מעבד שהוא לא להיט (זו ההגדרה של netbook, להשתמש באטום, לפי מה שקראתי). אם יש מחשב שעדיין מספיק קטן כדי להיכנס לתיק גב, ועדיין ישאר הרבה מקום, אז מבחינתי הוא אפשרות.

גם אני מעדיף מעבד כפול . בגלל זה גם שאלתי אם יש איזה אחר שהוא קטן ויתאים לדרישות שלי (אפילו אם זה notebook. העיקר שכשהוא יהיה בתיק שלו יהיה לי עוד מקום לדברים).

לא אמור לצאת בחודשיים-שלושה הקרובים איזה מחשב עדיף?

באמת שלא אכפת לי לחכות.

**עריכה**

אני חושב שמסך עד גודל של 13-14 אינץ' זה סבבה (עדיף שיהיה מסך רחב), ועדיין מספיק וקל.

אז בעצם השאלה היא האם יש מחשב שעומד בדרישות שלי, ומתאים למחיר (אפשר לעלות באיזה 50$ אני מניח) כיום, או שכדאי לחכות קצת, ולא להתפשר (מבחינתי להזמין את הn10j זו התפשרות על ביצועים, אבל ירידה באיכות, ואני מעדיף לחכות עם הקניה, אם אמור להיות משהו בסגנון, רק עם כפול-ליבה).

אני מתכוון להזמין מebay אם זה משנה (מישהו מכיר שם חנות טובה לניידים?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופציה נוספת היא dell mini inspiron 12.1 אינטש, בא אם רזולוציה של 1280x800, בא יחד עם מעבד אטום דור שני(Z530)

בא עם סוללת 6 תאים שתתן 5-6 שעות +-

החסרונות היחידים שמצאתי הם שהוא בא עם 1GB זכרון והרד דיסק במהירות 4200 שזה די עלוב אבל לדעתי שווה לבדוק אותו אולי יש משהו בebay

לינק: http://configure.us.dell.com/dellstore/config.aspx?oc=dndwya2&c=us&l=en&s=dhs&cs=19&kc=productdetails~laptop-inspiron-12

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שמסך עד גודל של 13-14 אינץ' זה סבבה (עדיף שיהיה מסך רחב), ועדיין מספיק וקל.

אז בעצם השאלה היא האם יש מחשב שעומד בדרישות שלי, ומתאים למחיר (אפשר לעלות באיזה 50$ אני מניח)

אני מניח שזה ייצא 890$ כולל מכס והובלה לארץ דרך חברה סטייל USHOPS. שזה בערך חריגה של 40$ כאשר אתה הקצת עד 50$ חריגה :)

אני יודע שזה אבל א) הצבת רף מחיר מאוד נמוך ; ב) זה לסרטים וויזואל סטודיו והזיכרון מפצה בהחלט.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי וקראתי קצת, ואני רוצה לשאול שאלה אחרונה.

יאצ לי להתקל בthinkpad sl300, והוא נורא קורץ לי.

האם שווה לי להוסיף את ההפרש וללכת עליו? או שאם כבר אני מעלה את התקציב שלי, אז כדאי לי ללכת על משהו אחר.

כי הוא נראה מתאים. הוא קטן, קל ומהמפרט שלו עושה רושם שהוא יספיק לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי וקראתי קצת, ואני רוצה לשאול שאלה אחרונה.

יאצ לי להתקל בthinkpad sl300, והוא נורא קורץ לי.

האם שווה לי להוסיף את ההפרש וללכת עליו? או שאם כבר אני מעלה את התקציב שלי, אז כדאי לי ללכת על משהו אחר.

כי הוא נראה מתאים. הוא קטן, קל ומהמפרט שלו עושה רושם שהוא יספיק לי.

תקשיב טוב ל-

עדיין הייתי חורג בעוד קצת ולוקח משהו, כל דבר, שהוא לא .

קח ההמלצה הזו ועם המפרט שהבאתי לך תיכנס לאתר ותשנה רק את המעבד, ואם יש לך אקסטרא של עוד 50$ עדיף 2GB בסטיק בודד למטרות עתידיות לימודיות אם יהיו, ואם לא אז תשאיר בשני סטיקים. זה מחשב פיקס למטרות שלך ! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...