עזרה בבחירת CROSSOVER/קבל. - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת CROSSOVER/קבל.

nahum8

Recommended Posts

צנטריפוגה זה סרכזת בעברית.

הקבל בנוי מסרכזת פנימית, זאת אומרת מפרידה בין המתח שהקבל מקבל ומוציאה את המתח הנתון על גבי הקבל.

זהו הסבר כללי לצנטריפוגות שונות

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A6%D7%A0%D7%98%D7%A8%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%92%D7%94

כך בדיוק הקבל בנוי.

electroniccomponentelecuo3.th.jpg

אוקיי, תוכל לעזור לי, מה אני אמור לרשום בנתונים?

באמת שאין לי מושג והתבלבלתי כבר עם הכל :s07:

-תודה ענקית לך אנטולי, ומצטער על הבורות :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא הבנתי מה מעניינות אותך צנטריפוגות (אלא אם כן אתה למעשה בונה פצצת אטום ולא קרוס) ;)

אגב, יש הרבה מאוד סוגים של קבלים, ואלה שבתמונה שצירפת הם לא קבלים של קרוס (רובם לפחות) הם קבלים של ספקי כח. לקרוס צריך במינימום קבלים בי-פולאריים.

בכל מקרה, הנתונים שאתה צריך להכניס הם העכבות של הרמקולים (זה הכנסת בסדר) ותדר החיתוך שאתה רוצה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הפצצה אני אשמח לבנות לאחר שאני אבנה לי את הקרוס חחח

אוקיי, נהייתי בור, :silly: לא הבנתי כלום, כפי שאמרתי התבלבלתי כבר לחלוטין!

את הנתונים של הרמקולים רשמתי, תוכל אתה להחליט איזה תדר אתה רוצה (מה הכי נחמד ונוח לבאס ומה עדיף ל''מיד''+טוויטר) ולכתוב לי את זה כך שאני אבין אילו נתונים אני אמור להקליד?

עריכה:

ועוד משהו, אם אתה אומר שאני לא צריך את הצנטריפוגות (ד''א שמתי לב שאם אני מחבר קבל עם יותר צנטריפוגות כך אני מקבל עוצמה גבוה יותר לרמקול ותדרים קצת יותר נמוכים, כמה שהצנטריפוגות נמוכות יותר כך העוצמה של הרמקול פוחתת ועם זאת התדרים גבוהים הרבה יותר).

על אילו נתונים אני צריך להסתכל בקבל/סליל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיי עם הצנטריפוגות. ככל שהקיבול של קבל נתון גדול יותר הוא מאפשר לזרם רב יותר "לעבור". ככל שהזרם רב יותר ההספק גבוה יותר, ובהינתן מתח נתון (מתח מוצא המגבר) תקבל תדר נמוך יותר.

את התדר תצטרך לבחור לבד. אני המלצתי לך באחד הפוסטים הקודמים שלי על תדרים שיכול לדעתי להתאים. אך בלי להכיר באמת את האלמנטים אני סתם יורה באויר.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי אותך, והפסקתי עם הצנטריפוגות.

התדר שאני אמור לבחור צריך להיות ביחס כלשהו בין הבאס והמיד?

או שלכל אני בוחר תדר בנפרד, לדוגמא מקליד בFrequency של המיד - 23000 וזה נותר לי את הנתון.

ולאחר מכן אני מקליד את התדר של הבאס נגיד וזה יהיה 300, וזה נותן לי את הנתון.

עכשיו בקשר לנתונים עצמם, איפה רשומים לי הנתונים האלה על גבי הקבל?

נגיד בשרטוט הראשון יצא לי נתון של הקבל, לאחר שבחרתי תדר 23000, 1.7282608695652173 ( :nixweiss: - ארוך מידי בשבילי), לעגל את זה ל 1.8-2.0? או ללכת למוכר ולהגיד לו שאני צריך קבל עם המספר שהתקבל וסליל עם המספר הזה 0.055386319579063974 :/ נראה לי קצת הזוי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף פעם אין בדיוק. גם ככה הקבלים מדויקים בדר"כ עד כדי 10% ברמה הנמוכה. צריך להיות קרוב.

התדר הוא התדר ברך מה שנקרא. התדר שבו שני האלמנטים נופלים בחצי (3דציבל) והסיכום שלהם נותן לך מעבר חלק.

אגב, גם אני עובד היום על "קרוס". אבל מדובר שם יותר על מעגל טעינה של שנאי ונגד לאלמנט אלקטרוסטטי של :)

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאת האלמנט האלקטרומשהו של אוזניותא אני לא אעשה ברגע נתון זה כי גם ככה מתעופף לי כבר הראש רק מהקרוס המסכן של הרמקול שלי.

אני אנסה לבנות את כל מה שהבנתי, אני מקווה מאוד שזה ייצא כמו שאני רוצה.

תודה ענקית אנטולי, עזרתה לי מאוד!

במידה ואתקל בבעיות אני אפנה אליך, שוב פעם תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...