מכתב חזק מאל"מ (מיל) צ'יטה לעיתונאי מהארץ - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכתב חזק מאל"מ (מיל) צ'יטה לעיתונאי מהארץ

huber

Recommended Posts

הסכסוך הישראלי - פלסטינאי זה דבר מורכב מאוד, שיש לו כול כך הרבה היבטים

2 עמים, 2 שפות, 2 דתות, 2 אמונות, 2 אידיאולגיות.

מדינה אחת.

אני בן 19, שנודלתי אני זוכר שגדלתי בצל לחימה תמידית וערוץ 22 שתמיד היה מפסיק את התוכניות האוהבות עלי, לשדר מבזק על פיגוע בלב ירושלים,תל אביב,נתניה (מחק את המיותר) או על עוד חייל שנהרג,נחטף,נפצע (מחק את המיותר).

מאז שאני זוכר את עצמי זה היה לעולם, כולנו גדלנו בצל ההבטחות מההורים שאתה תגדל כבר לא תצטרך לעשות צבא כי יהיה שלום, ונחשו מה? בימים אלה אני מתגייס, ואני בטוח שגם אני יגיד אותו הדבר לבן שלי וגם הוא יעלה על מדים עם חלוף הזמן.

זה לא היה קיים מ1990, זה היה קיים עוד הרבה מעבר לזה, ההורים שלנו גדלו בצל מלחמת יום הכיפורים ובשיא מלחמת לבנון הראשונה.

הסבות שנלנו נלחמו במלחמת השחרור והכיפורים, והאחים שלנו לחמו בלבנון ובעזה, עכשיו תורנו הצעירים יותר.

עכשיו אני לא חושב שאני מטומטם או שאתם, או שכול יפי הנפש למינהם אבל נגיד ככה, יש בעיה שקיימת כבר כמעט 100 שנה, שלא רואים שיפור, כול פעם חושבים על איזה סטראט אפ איך נביא את השלום, ואיך נשים לה סוף, פעם אומרים, בוא נתן להם ריבונת חלקית, פעם נותנים להם נשק ואוטונומיה, פעם נותנים להם שטחים ללא שום מחווה והבטחה מצידם, פשוט ניסנו הכול ובכול זאת מה קיבלנו כול פעם? כלום בתמורה.

מה לעשות, שיש צד אחד, במקרה הזה , שבאמת מנסה לשים לזה סוף, אף אחד מאיתנו לא רוצה באמת ללכת לעזה ולהלחם ולהרוג ערבים,סתם כי זה נשמע מגניב וזה כמו בקונטאר סטרייק, אנחנו לא נאצים שצמאים לשפיכת דם, ולהרג לשם הנאה, ולפגיעה באוכלוסיה .ותמיד בלחימה מי שמשלם את המחיר בסוף זה לא הגנרלים והפוליטקאים, אלה העם, החיילים שנהרגים, האזרחים שנהרגים, וכול הסובבים של אותם הרוגים שנפגעים ברמה שאי אפשר לתאר, החל מהחברה, משפחה, חברים, מכרים, ועוד ועוד.

אבל אין מה לעשות בעניין עשתה כול מה שהיה בכוחה לעשות ושיכלה לעשות, אבל אין יותר מזה.

אין מה לעשות, כאשר הצד השני לא מעוניין בכלל בהדברות והוא פנאטי, קיצוני אשר לא חושב בהגיון, אשר הגיע להישגים יפים, קיבל שטחים, קיבל הכרה, קיבל , קיבל את רצועת עזה בתור מתנה, העיקר לנסות לקדם הסכם מדיני שימנע את כול הבלאגן הזה.

ועדיין הצד הזה לא מוכן לחשוב על פשרה או הסכם, אלה כמו ילד בן 4 שרוצה את הצעצוע שלו והוא רוצה אותו עכשיו ופשוט עושה אנטי בכול הכוח על מנת לקבל את מה שהוא רוצה למרות שברור לכולם וגם לו שהוא עם הראש בקיר.

אין מה לעשות יותר מדי, העם הפלסטינאי בעזה בחר ברוב מוחץ את החמאס ובלחימה האחרונה ראינו כיצד האוכולסיה עובדת איתו יד ביד מרצון ובהאהבה, אני לא רואה את הפנטזיות שפעם האמנו בהם שאולי באמת קיים שם רוב נסתר אשר חיי בשקט ובשיותף פעולה עם הטרוריסטים הקיצונים מחשש לחייו.

עם הפלסטינאי בגדה גם תומך בחלקו בחמאס והשאר בפתח שגם הוא ארגון טרור אשר דוגל באותם חוקים בסיסים כמו החמאס.

נכון שפתח שיחק איתה יפה, מצד אחד הכין חגורות נפץ והבריח מתאבדים לישראל תוך כדי שיחות שלום, או שיחק במשחק יפה בשביל לקבל עזרה מארה'''ב וישראל, ובאותה הזמן מילא מכסניות.

אני לא שמלאני, ולא ימיני, אני בן אדם, צעיר, וחכם שרוצה לחיות את חייו בשקט, כמו כול אחד אחר בעולם הזה, שאני יכול לצאת עם החברים שלי ביום שישי מבלי לפחד שאיזה מוחמד החליט להתפוצץ היום בכניסה לפאב, או שאני יוצא עם חברה שלי לטיול בצפון מבלי לפחד שאולי איזה סהרורי החליט לירות קטיושות היום.

זאת המציאות בישראל, ואני קיבלתי אותה לטוב או לרע, שבארץ הזאת אין שקט ולא יהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איך אני אוהב את השטויות שאנשים משפריצים פה.

חוץ מהרובע היהודי בי-ם והשכונה היהודית בחברון, ופה ושם עוד כמה שטחים קטנים (למשל תחנת החשמל בנהריים) אף סנטימטר מהשטחים הכבושים לא היה בבעלות יהודית לפני הכיבוש ב1967

אבל למה ללכת רחוק כ"כ - הרוב הגדול של שטחי המדינה לפי קווי שביתת הנשק של 1949 (הקו הירוק) לא היו בבעלות יהודית בזמן שוך הקרבות

אבל למה ללכת רחוק כ"כ - הרוב הגדול של שטחי המדינה לפי תכנית החלוקה של האום ב1947 - גם הם לא היו בבעלות יהודית

סה"כ השטחים שהיו בבעלות יהודית ב 1947 הוא כעשירית משטחי ארץ ישראל (לא כולל עבר הירדן)

הנה מפה של הארץ מ1945 עם ציון אחוזי בעלות קרקע (מקור: אתר האום) http://domino.un.org/maps/m0094.jpg

ממש לא מעניין לי את הטו**יק השטחים האלו.

בוא נעשה חשבון פשוט.

הייתה חלוקה.

הערבים לא קיבלו אותה (על אף שהיא הייתה לטובתם).

הם התחילו לטבוח ולרצח ביהודים.

הם הפסידו.

נקודה.

זהו ראית? כזה פשוט. עכשיו לך תחפש את החברים הפלישטניים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[br]פורסם בתאריך: 21.01.2009 בשעה 12:21:13

אם אני חבוט עם נפש נאורה,זה אותו דבר?

האמת לא , אפשר יהיה לנהל דיון נירחב על נפשות חבוטות המצדיקות את החיבוטים בנאורות , אבל נאורות מגיעה לאחר ראיית חוסר הטעם בחיבוטים , לכן לא יהיה נאור עם חיבוטים בעת ובעונה אחת . ( למרות רצונו של עיתונאי כזה או אחר )
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לעשות, שיש צד אחד, במקרה הזה , שבאמת מנסה לשים לזה סוף, אף אחד מאיתנו לא רוצה באמת ללכת לעזה ולהלחם ולהרוג ערבים,סתם כי זה נשמע מגניב וזה כמו בקונטאר סטרייק, אנחנו לא נאצים שצמאים לשפיכת דם, ולהרג לשם הנאה, ולפגיעה באוכלוסיה .ותמיד בלחימה מי שמשלם את המחיר בסוף זה לא הגנרלים והפוליטקאים, אלה העם, החיילים שנהרגים, האזרחים שנהרגים, וכול הסובבים של אותם הרוגים שנפגעים ברמה שאי אפשר לתאר, החל מהחברה, משפחה, חברים, מכרים, ועוד ועוד.

:xyxthumbs:

למרות גילך אתה נשמע בחור חכם (לא שאני כזה זקן :P ), משהו אחד יש לי לדברים שלך, אתה עכשיו תתגייס, אני לא יודע לאן תלך ואני מאחל לך בהצלחה,

כשתתחיל לדבר עם הסובבים אותך שם אתה תראה שאם אתה לא "רוצה להרוג ערבים" יסתכלו עליך מוזר, הצבא הוא כור היתוך של שכבות, יש הכל מהכל (באמת)ולא כולם תמיד חכמים כמוך, אני הכרתי כמה וכמה אנשים שהלכו לקרבי רק כדי להרוג ערבים ולספק איזה שהו יצר שלהם, אחרי שהם סיימו הם דיברו קצת אחרת (כולל אני :-\ )...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד -בשלב זה אני חייב את החיילים שלי רוצים להרוג "ערבים"

לצערי זה התפקיד שמיועד לצבא בזמן ובמקום הזה וזהו ההלך רוח הנכון שצריך להיות לחיילים .

הפוליטיקאים לעומת זאת עליהם להיות חרדים ממילחמות מפני שכך הם יהיו יותר יצירתיים במציאת פיתרונות פוליטיים .

אז אין צורך לערבב , פוליטיקאים לא רוצים להילחם וחיילים רוצים להילחם .

זה יכול להיות די מפחיד לא לסמוך על החבר שלך שלידך שפתאום יתהפך להיות פצפיסט באמצע התקפה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לומדים להבדיל בין ערבי למחבל ולא צריך להרוג את כל הערבים, זה מפתיע אותי שאתה לא רואה את זה ספיידי...

זה שאתה חייל לא אומר שאתה צריך להיות חולה נפש... לדעתי לפחות... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני אוהב את השטויות שאנשים משפריצים פה.

חוץ מהרובע היהודי בי-ם והשכונה היהודית בחברון, ופה ושם עוד כמה שטחים קטנים (למשל תחנת החשמל בנהריים) אף סנטימטר מהשטחים הכבושים לא היה בבעלות יהודית לפני הכיבוש ב1967

אבל למה ללכת רחוק כ"כ - הרוב הגדול של שטחי המדינה לפי קווי שביתת הנשק של 1949 (הקו הירוק) לא היו בבעלות יהודית בזמן שוך הקרבות

אבל למה ללכת רחוק כ"כ - הרוב הגדול של שטחי המדינה לפי תכנית החלוקה של האום ב1947 - גם הם לא היו בבעלות יהודית

סה"כ השטחים שהיו בבעלות יהודית ב 1947 הוא כעשירית משטחי ארץ ישראל (לא כולל עבר הירדן)

הנה מפה של הארץ מ1945 עם ציון אחוזי בעלות קרקע (מקור: אתר האום) http://domino.un.org/maps/m0094.jpg

אני לא נוהג להשתתף בדיונים האלו אבל כאן פשוט קישקשת. תחפור קצת יותר עמוק ותראה שארץ (כולל עבר הירדן!) ניתנה לבריטניה

כמנדט עבור העם היהודי ע"י חבר הלאומים. ממשלת בריטניה מעלה בתפקידה לאורך כל תקופת המנדט החל בכך שקרעה את א"י

לשתיים ונתנה לשיך ערבי את כל עבר הירדן, כאשר אין לה שום זכות כי תפקידה, כאמור, הוא להחזיק את השטחים עד שהעם היהודי יוכל

להקים "בית לאומי" על השטחים הנ"ל. בהמשך ע"י בלימת העליה בכח (המעפילים למי ששכח) ולבסוף ע"י מסירת רב ועמדות לערבים

בעת שהבריטים עזבו את הארץ.

הקישור שהבאת מוכיח שבריטניה נתנה שטח שלא היה שלה ושהיה מוגדר לעם היהודי בלבד, לשבטים נודדים ומהגרים מוסלמים מארצות

כמו בוסניה ועוד.

ואם אתה כבר הולך כל כך אחורה - תסתכל על תצלומי אוויר משנת 1905 של כל הארץ ועל הדרך תקרא את ספרו של מרק טווין "מסע

תענוגות לארץ הקודש" ותתמקד בתיאורי השממה שהוא כותב שם ותראה בדיוק כמה ערבים ישבו במקומות שטוענים ששייכים לסבא של

הסבא שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה אומר "נמשיך לעשות מה שעשינו עד עכשיו". אבל אתה לא מבין שהפלסטינים לא יסכימו להשאיר את המצב כמות שהוא. אם לא תהיה התקדמות במו"מ, הם יחזרו למאבק מזוין נגד הצבא, המתנחלים וכל תושבי המדינה (או במילים אחרות - אינתיפאדה) ושוב יהיו לנו (ולהם) הרוגים, ופצועים, והרס וחורבן ושנאה. המעגל לא יפסק עד שאנחנו נחליט שהתנאים יבשילו.

גם היום הם לא משלימים עם המצב כמו שהוא, ואם היו יכולים היו משגרים רקטות על תל אביב ונתניה. רק הבעייה שלהם שצה"ל שולט בגדה ומבצע מעצרים, ובודק אותם במחסומים. שמתי לב ב 15 שנים האחרונות שנסיגות ומו"מ מהיר גורמות לעלייה באלימות (94-96, 2000) ומו"מ תקוע וצבא תקיף דווקא מרגיע אותם (96-99 חוץ ממהומות הכותל שנמשכו 3 ימים, 2003 והלאה בגדה, שלא לדבר על לפני אוסלו ש 4 ג'ובניקים שמרו על ההתנחלות המבודדות ביותר - נצרים). תסביר לי איך אתה מגיע למסקנה הפוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לומדים להבדיל בין ערבי למחבל ולא צריך להרוג את כל הערבים, זה מפתיע אותי שאתה לא רואה את זה ספיידי...

זה שאתה חייל לא אומר שאתה צריך להיות חולה נפש... לדעתי לפחות... ::)

מחבל משמעו הורס ולצערי הערבים ככלל תומכים אם בשתיקה ואם במעשה בפעולות ההריסה , אני מסכים איתך שיש הבדל ואפילו יותר מיכך , אם הערבים ( שאני מחשיב אותם כאחים שלנו , לא פחות ואני יכול בפירוש להגיד שאני מעדיף אותם על פני כל עם אחר ) היו מבינים את המציאות שבה ה"עמלקים " משחקים בהם הם היו יוצאים נגדם ומבינים שאנחנו הישראלים והיהודים באמת אחים שלהם ואנחנו כאן לטובתם כאומה וכפרטים ואנחנו היהודים חזרנו לארץ שלנו כדי לקדם את כל המזרח התיכון ואת האומה הערבית בכלל יחד כולם ) .

בעולם כזה שבו אנחנו חיים על חרבנו זה לא מחלת נפש להיות חייל ! זה צו השעה , יקירי , תמיד יהיה יתרון למציאות על פני האידיאולוגיה והחכם יצליח לשלב אותם יחד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא נוהג להשתתף בדיונים האלו אבל כאן פשוט קישקשת. תחפור קצת יותר עמוק ותראה שארץ ישראל (כולל עבר הירדן!) ניתנה לבריטניה

כמנדט עבור העם היהודי ע"י חבר הלאומים. ממשלת בריטניה מעלה בתפקידה לאורך כל תקופת המנדט החל בכך שקרעה את א"י

לשתיים ונתנה לשיך ערבי את כל עבר הירדן, כאשר אין לה שום זכות כי תפקידה, כאמור, הוא להחזיק את השטחים עד שהעם היהודי יוכל

להקים "בית לאומי" על השטחים הנ"ל. בהמשך ע"י בלימת העליה בכח (המעפילים למי ששכח) ולבסוף ע"י מסירת נשק רב ועמדות לערבים

בעת שהבריטים עזבו את הארץ.

הקישור שהבאת מוכיח שבריטניה נתנה שטח שלא היה שלה ושהיה מוגדר לעם היהודי בלבד, לשבטים נודדים ומהגרים מוסלמים מארצות

כמו בוסניה ועוד.

ואם אתה כבר הולך כל כך אחורה - תסתכל על תצלומי אוויר משנת 1905 של כל הארץ ועל הדרך תקרא את ספרו של מרק טווין "מסע

תענוגות לארץ הקודש" ותתמקד בתיאורי השממה שהוא כותב שם ותראה בדיוק כמה ערבים ישבו במקומות שטוענים ששייכים לסבא של

הסבא שלהם.

אכן בריטניה מעלה בתפקידה כפי שהוגדר לה בועידת סן רמו אולם לא זו היתה הטענה שהעלית בהודעה הקודמת (ועוד בכתב מודגש)

ושוב צריך להבין שהעולם אינו שחור ולבן והדברים אינם פשוטים לסיכום במשפט אחד. מי שמתעניין בהיסטוריה המודרנית של עמינו יודע שבשנות העשרים (בין מאורעות תרפ"א ותרפ"ט) שקטה הארץ, הערבים עוד היו לא מאורגנים, הנציבים הבריטיים והממשלה בלונדון אהדו את המפעל הציוני וניסו לעודד (כן, באמת לעודד) הגירה יהודית לא"י ולתמוך במאמצי התנועה הציונית לעצמאות מדינית. הבעיה אז היתה שיהודי מערב אירופה חיו ברווחה כלכלית וקיוו להתמזג עם הגוים ויהודי מזרח אירופה העדיפו להגר לארה"ב. האמת היא שא"י היתה ממש לא יעד פפולארי והציונות נחשבה אז לקומץ משוגעים. מי יודע, אם אמנם היתה קמה מדינה יהודית בשנות העשרים, יכול להיות שכל סיפור השואה היה נראה אחרת.

אם אתה רוצה לדעת עוד מה קרה בתקופה זו, אני ממליץ על הפרק השלישי בסדרה עמוד האש שכותרתו "עם אייכה" (זו היתה כותרת של מאמר של חיים וויצמן בו הביע את תסכולו על כישלון התנועה הציונית למשוך עולים לא"י)

ולגבי הטיעון של הארץ הריקה ("עם ללא ארץ לארץ ללא עם" כפי שאמר זנגוויל) יש בו מן האמת אולם שוב, המציאות ההסטורית מורכבת יותר מהתמונה הפשטנית שלפעמים מנסים לצייר לנו. מי שצפה בפרק על רבין בסדרה "עידן הגנרלים" בערוץ 8 ראה שכמה חודשים לפני הירצחו, אמר רבין בנאום לכנסת "לא באנו לארץ ריקה" ולא בכדי.[br]פורסם בתאריך: 22.01.2009 בשעה 08:58:59

גם היום הם לא משלימים עם המצב כמו שהוא, ואם היו יכולים היו משגרים רקטות על תל אביב ונתניה. רק הבעייה שלהם שצה"ל שולט בגדה ומבצע מעצרים, ובודק אותם במחסומים. שמתי לב ב 15 שנים האחרונות שנסיגות ומו"מ מהיר גורמות לעלייה באלימות (94-96, 2000) ומו"מ תקוע וצבא תקיף דווקא מרגיע אותם (96-99 חוץ ממהומות הכותל שנמשכו 3 ימים, 2003 והלאה בגדה, שלא לדבר על לפני אוסלו ש 4 ג'ובניקים שמרו על ההתנחלות המבודדות ביותר - נצרים). תסביר לי איך אתה מגיע למסקנה הפוכה.

אין לי ספק שהפלסטינים חייבים לעשות שינוי מהותי ודי קיצוני בכיוון הרעיוני ובאסטרטגיה שלהם ביחס לעם היהודי בכלל והסכסוך במזה"ת בפרט. הפסגה בקמפ דייויד ב2000 הוכיחה את זה טוב מאד. אבל מה שאנחנו צריכים לזכור זה שכשזה יקרה (ואני מקווה מאד שזה יקרה בעתיד הנראה לעין) אזי הפתרון שעליו יסכימו שני הצדדים יהיה דומה עד מאד להסכם ז'נבה דהיינו קווי הגבול על הקו הירוק פלוס כמה שטחים שיסופחו לישראל, ללא זכות שיבה וי-ם מחולקת לשתי המדינות. וכמובן שללא התישבות יהודית בחבל עזה.

עד שזה יקרה סביר להניח ששני העמים עוד יסבלו אלימות והרס וכאב רבים - ובעיקר מיותרים.

אפשר להגיד שאני מסכים עם מה שאמרת לגבי המצב המידי - "מה שעשינו עד עכשיו (בגדה) עד שיבשילו תנאים לפתרון קבוע". אולם הפתרון הקבוע שלי אינו כולל סיפוח של הגדה והרצועה לישראל אלא משאיר אותם למדינה הפלסטינית העתידית. ואולי כשזה יקרה יוכלו יהודים לחיות תחת שלטון פלסטיני, אבל זה ידון לכשנגיע לגשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעניות דעתי אם אתה מחכה שהפלסטינים יחתמו על הצהרת נאמנות לישראל אז אתה מחכה למציאות שלא תקרה לעולם.

ועוד לא אמרת מה תעשה אם כל אלה שלא יחתמו על אותה הצהרה

בוודאי שהם לא יסכימו, הרי אנחנו מציעים להם מדינה. את אחיהם שבצד האחר של הקו הירוק אף אחד לא שאל.

מי שלא יצהיר על נאמנות יהיה לו זכויות אדם (הוא ורכושו יהיו מוגנים), אבל לא זכויות אזרח (לבחור ולהבחר)

מי שיפעל באלימות נגד המדינה תבוטל אזרחותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...