ביקורת ראשונה על ה IPS החדש של דל 2209WA - עמוד 15 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביקורת ראשונה על ה IPS החדש של דל 2209WA

yousux

Recommended Posts

• תגובות 266
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חדות, כמות צבעים, חוסר מריחות, חסרת פיקסלים הזויים :)

HD קטן :)

[br]פורסם בתאריך: 7.02.2009 בשעה 20:46:32

חדות, כמות צבעים, חוסר מריחות, חסרת פיקסלים הזויים :)

HD קטן :)

אופס... לא נקלטה התגובה..

אז ככה.

אני לא מאמין שאתם לא מצליחים לראות הבדל בין TN לIPS!

מי שלא מבדיל אז אולי הוא התברך במתנה משמיים אבל אני יותר רגיש לצבעים,

אני ממש רואה הבדל! לי יש את ה2007WFP

ואם אני מקצין את זה קצת אז נכון בביקורות יש את הגרף של צבעי הדלתא? אז בצד ימין של הגרף ש את הצבעים "חסרי החיים" ובאמצע יש את הצבעים החזקים

ה"מלאים" אז זה ההבדל שאני רואה!!(כמובן שהקצנתי קצת חשם הדוגמא)

לא שמעתם על 6 ביט ו8 ביט? מוזר משהו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת חדות, מריחות ומה שאתה מכנה "פיקסלים הזויים, אין שום הבדל בין TN, VA או .

מבחינת כמות הצבעים, ה-TN הם 6 ביט, אך לאחרונה טכניקות ערבוב הצבעים שלהם השתפרו, ומעשית הם כבר מאוד קרובים ל-VA/IPS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת חדות, מריחות ומה שאתה מכנה "פיקסלים הזויים, אין שום הבדל בין TN, VA או .

מבחינת כמות הצבעים, ה-TN הם 6 ביט, אך לאחרונה טכניקות ערבוב הצבעים שלהם השתפרו, ומעשית הם כבר מאוד קרובים ל-VA/IPS.

אז למה אומרים שזוועה לקרוא טקסט על פאנל TN ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QTTP, אני לא מבין. איפה כל הסלידה ממסכים מבוססים מטריצת TN? נמוגו?

איך אפשר להשוות TN לIPS? במכללה שבה אני לומד ולעיתים עובד מול מסכים של של מבוססי TN (ובעיקר מול PROVIEW) הצבעים והזוויות צפייה מחרידות. כל פעם מחדש זה נותן לי להעריך מחדש את ה2007WFP שברשותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זוויות צפיה בעייתיות וניגודיות. מבחינת ניגודיות פאנלי TN חדשים הרבה יותר טובים ממה שהיה פעם.

איך אפשר להשוות TN לIPS? במכללה שבה אני לומד ולעיתים עובד מול מסכים של של LG מבוססי TN (ובעיקר מול PROVIEW) הצבעים והזוויות צפייה מחרידות. כל פעם מחדש זה נותן לי להעריך מחדש את ה2007WFP שברשותי.

אני בהחלט סולד מ-TN. מעולם לא קניתי מסך שולחני שהיה TN (ומקווה גם שלא אקנה). קניתי מחשב נייד משומש רק משום שזה הדגם היחיד שעוד נותר בשוק שמותקן בו מסך .

אי-אפשר להשוות TN ל- מבחינת איכות. אבל 99% מאותם הבדלי איכות נובעים מהמגבלות של זוויות הצפייה של TN. כי זה לא שהצבעים של ה-TN כל-כך רעים. מה שרע שהם לא נראים אותו דבר כשמזיזים קצת את הראש. לכן כשמישהו אמר שהיתרון היחיד שהוא רואה ב-E- החדש לעומת TN זה זוויות צפיה, רק הערתי לו שזה כבר מזמן כמעט היתרון היחיד. והוא כן משמעותי ואין לזלזל בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אנשים משלמים עוד אלפי שקלים על אותו גודל מסך?

בשביל יותר חיבורים? (שגם זה לא תמיד)

בשביל זווית צפייה גדולה יותר?

פולני אמיתי. שואל ועונה לעצמו :yelclap:

ובנוסף, הצבעים עדיין טובים יותר והשחורים לא אפורים. PVA מצטיין בשחורים ו במכלול הפרמטרים. אך בPVA השחור ממש איכותי, תשאלו את 17 בעלי ה2709W החדשים שמסתובבים פה.

אני לא צוחק כשאני אומר שTN זול גורם לכאבי ראש. לקח לי שבוע להתרגל למסך "מיתון" שלי שהזכרתי קודם ועכשיו אני לא מבין האם זה שאני מרגיש שהוא איכשהו בסדר עכשיו זה בגלל הבליטה שיש לי במצח . נראה לי צומחת קרן משם מכאב ראש תת הכרתי שאני כבר לא שם אליו לב :smile1:

וברצינות. מסכי TN מתחלקים לזולים עם צבעים מעוותים ללחלוטין (לבן נראה צהבהב וכך הלאה) ולמסכי TN איכותיים.

אני בונה עכשיו פרוייקט מסכים שתראו עוד חודש שיבוסס על 1908 FP ULTRASHARP מרובע. זה מסך שאני ראיתי ויכול להכשיר כ TN ששווה לבזבז עליו כסף.

אה כן, זה למה הוא גם עולה כ1300 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבר למה ש QTTP אמר, רובם הגדול של הפרמטרים שמאפיינים איכות תצוגה לא נגזרים ישירות מהמאפיינים של סוג הפאנל, אלא בעקיפין כתוצאה מתהלך הייצור. לכן מסכי TN לרוב יסבלו מאיכות ירודה - לא ישירות מהעובדה שמדובר במסכי TN, אלא מהעובדה שייצור מסכי TN נעשה מתוך הקו המנחה של הוזלת העלות.

פרמטרים כמו:

דיוק עקומת גאמא כדי שלא תהיה רוויית יתר של גוונים מסויימים,

היעדר banding,

יכולת אינטרפולציה של רזולוציות לא טבעיות,

מיזעור input lag,

הצגה טובה של טקסט ללא screen door effect,

הצגת סקאלות של גוונים שונים באופן אחיד ללא היבלעות גוונים מסויימים,

בהירות נעימה לעין,

אחידות תאורה אחורית ללא bleeding,

כיול צבעים טוב מהמפעל,

היעדר corona ובעיות אחרות של overdrive

- כל אלו ברמה התאורטית יכולים להיות טובים או גרועים באופן דומה במסכי VA, ו TN (עם הבדלים קטנים פה ושם לטובת פאנל מסויים). כלומר תיאורטית ייתכן שקיימים מסכי VA ו עם איכות תצוגה איומה יחסית למסך TN עם איכות תצוגה טובה מאוד לפי הפרמטרים הנ"ל, כשהבעיה היחידה שלו היא זויות צפייה.

בפועל, לעומת זאת, מסכי VA ו נוטים להראות ביצועים טובים משמעותית ממסכי TN בהיבטים בנ"ל, ואני משער שהדבר נובע מהעובדה שבד"כ מראש מייעדים מסכי VA ו לשוק הגבוה יותר ואז משקיעים יותר במיטוב התצוגה בייצור שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי-אפשר להשוות TN ל- מבחינת איכות. אבל 99% מאותם הבדלי איכות נובעים מהמגבלות של זוויות הצפייה של TN. כי זה לא שהצבעים של ה-TN כל-כך רעים. מה שרע שהם לא נראים אותו דבר כשמזיזים קצת את הראש. לכן כשמישהו אמר שהיתרון היחיד שהוא רואה ב-E- החדש לעומת TN זה זוויות צפיה, רק הערתי לו שזה כבר מזמן כמעט היתרון היחיד. והוא כן משמעותי ואין לזלזל בו.

או . עכשיו זה נשמע ברור וחד יותר :).

אני בונה עכשיו פרוייקט מסכים שתראו עוד חודש שיבוסס על 1908 FP ULTRASHARP מרובע. זה מסך שאני ראיתי ויכול להכשיר כ TN ששווה לבזבז עליו כסף.

אה כן, זה למה הוא גם עולה כ1300 ש"ח.

פרוייקט מסכים? מה זה?

למה לקנות מסך כזה שיש 22'' של בתוספת קטנה יחסית ולא בעל יחס 5:4? (איך אתה יכול לחזור לעבוד מול מסך "מרובע"?).

ואיך אתה שהיה לך את ה24'' וה27'' של נשארת בלי כלום? "הסנדלר הולך יחף".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(איך אתה יכול לחזור לעבוד מול מסך "מרובע"?).

שאלה מוזרה. מסכי 5:4 ו-4:3 תמיד היו ונשארו נוחים יותר לעבודה מאשר מסכים רחבים, למרות שדוחפים היום מסכים רחבים לכל חור ומנסים לשכנע אותך שזה טוב לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...