התלבטות לגבי שידרוג - האם לבצע "שידרוג קטן" או קפיצה טכנולוגית רצינית ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי שידרוג - האם לבצע "שידרוג קטן" או קפיצה טכנולוגית רצינית ?

NI4NI

Recommended Posts

שלום

המחשב הנוכחי שלי נקנה לפני כשנתיים וחצי כשרק יצאו מעבדי ה CONROE.

הוא מכיל את השילוש הבא (את הכרטיס מסך נעזוב כרגע):

מעבד 2 duo E6600

לוח אם GA-965P-DS3

זיכרון Platinum 2GB 800Mhz (לא זוכר את שאר פרטי הזיכרון).

השימושים שלי הם 50% תיכנות (כולל לפעמים הרצת תוכנות שרת על המחשב שלי), 30% עבודה משרדית ואינטרנט, 20% משחקים.

כמובן שבגלל שמיהרתי לשדרג לדור הראשון של מעבדי ה CONROE מיד כשהם יצאו, נשארתי עם מעבד קצת מיושן.

בסך הכל המחשב עובד סבבה אבל שד השדרוג התחיל להרים את ראשו. עכשיו עומדות בפני שתי אופציות וקשה לי לבחור:

1. ע"י שידרוג ביוס פשוט אני יכול להוסיף ללוח שלי תמיכה במרובעי ליבות, כך שאני יכול לשמור את לוח האם הקיים, לחבר אליו מעבד Q9550 ולהוסיף עוד 2GB . כך אני מקבל מחשב חזק למדי בהשקעה של כ 1800-1900 שקל בלבד. צוואר הבקבוק היחיד הוא מהירות הזיכרון וה FSB שהיא רק 800Mhz לעומת הלוחות החדשים יותר.

2. שידרוג מלא של לוח האם, המעבד והזכרון למערכת מבוססת i7. במקרה כזה אני מקבל את הכי טוב שיש כרגע, אבל המחיר יהיה באיזור ה 4000 שקל. כמו כן, שוב יהיה לי מחשב שהוא דור ראשון של חדשה. עכשיו הוא ייראה מדהים אבל בעוד כמה חודשים יצאו טובים ומתקדמים יותר באותה סידרה.

מבחינה כלכלית אופציה 1 נראית טוב, אבל אל תשכחו שתוך שנה אני אתקע עם מערכת מיושנת שכבר איננה ניתנת לשידרוג ואז אני אצטרך להוציא עוד כסף.

בקיצור, אני לא יודע מה לבחור ואשמח לשמוע את דעתכם.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האופציה הראשונה עדיפה לדעתי, ולדעתי עדיף Q6600

לגבי מה שאמרת על שאתה תשלם פעמיים

זה לא משנה כי עדיף לשלם קצת עכשיו ועוד קצת אחר כך מאשר הרבה עכשיו ואחר כך כלום..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה כי עדיף לשלם קצת עכשיו ועוד קצת אחר כך מאשר הרבה עכשיו ואחר כך כלום..

עוד קצת אחר כך תלוי בנסיבות, בכל מקרה "אחר כך" הוא יצטרך מערכת חדשה לגמרי

ברור שהיא תהיה זולה יותר מעכשיו, אך לא ידוע עד כמה.

אני לא מאמין שזה יהיה "עוד קצת" למערכת חדשה אחר כך, אלא [מעט] יותר זול מהמחיר כעת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שזה יהיה רק מעט יותר זול? אנחנו לא מדברים על עוד חודשיים, אלא עד שהמערכת העכשווית כבר לא תספק את הסחורה.

וזה ברור שהוא יצטרך מערכת חדשה לגמריי, זהו השיקול העיקרי כאן. חוץ מזה שאי אפשר לדעת, אולי תהיה לו מערכת זולה יותר מבוססת על ומשתלמת יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...