‎ST3500320AS‎ Seagate בנפח 500 ג'יגה - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

‎ST3500320AS‎ Seagate בנפח 500 ג'יגה

RTSerenity

Recommended Posts

נכון להיום, יש כבר בחנויות הדגמים החדשים של , פלטה אחת של 500 ג'יגה, הסדרה נקראת 7200.12 והביצועים הרבהיו רת טובים, במקום 2 פלטות, יש פלטה אחת ולכן וכתוצאה מכך, הקריאה והכתיבה השתפרו מאוד. שווה לבדוק.

נכון להיום, לאף אחד אין כאלו מוצעים בחנויות, הראשונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

Art Tatum - מה שכתבת נכון גם למי שהמחשב שלו דלוק 24/7 ועוסק הרבה בהורדות ( EMULE ו ) ?

עד עכשיו בכלל לא בדקתי HD-ים עם פחות מ 32MB באפר . והשיקול היחיד לא ליקנות היה השמועות על בעיות מוזרות עם ה HD של

היו גם שמועות שהבעיות נפוצות יותר ב HD שנמכרים ביבוא של KSP או IVORY , אתה מכיר משהו ?

מעבר לזה האם הבעיה נפוצה גם ב 750GB ןב 1 TB כי המחירים שלהם גם מאוד אטרקטיבים ....

דרך אגב , עד לא מזמן SEGATE נתנו 5 שני אחריות על ה HD-ים האלו

תודה על העזרה ,

יניב

הבעיה ידועה לי בעיקר בדגמים ST31000341AS ו-ST3500320AS, ולא מדובר ב-KSP/Ivory אלא בכוננים עצמם וזה לא משנה מאין תקנה אותם.

המחירים אכן אטרקטיביים, אבל יש את ה-HD103UJ של סמסונג שהוא מהיר מאוד ושקט מאוד, שני תחומים בהם הוא שולט ולכן הוא עדיף יותר במחיר מעט יקר יותר.

Automatics אתה צודק, אבל לדעתי בקרוב גם WD תצא עם כוננים כאלו. לגבי הזמינות בחנויות, אני לא בטוח שמדובר בכונן שנמצא במלאי או שמדובר במכירה מוקדמת. ובכלל, יש רק ביקורת אחת של הכונן והיא לא כ"כ מחמיאה לו כשברוב המבחנים כונן ה-320GB חד הפלטה של מדלג מעליו או משתווה לו. אז אני לא יודע כיצד הוא יעמוד מול ה-6400AAKS או מול כוננים חדשים יותר שיצוצו מהצד של WD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה ידועה לי בעיקר בדגמים ST31000341AS ו-ST3500320AS, ולא מדובר ב-KSP/Ivory אלא בכוננים עצמם וזה לא משנה מאין תקנה אותם.

המחירים אכן אטרקטיביים, אבל יש את ה-HD103UJ של סמסונג שהוא מהיר מאוד ושקט מאוד, שני תחומים בהם הוא שולט ולכן הוא עדיף יותר במחיר מעט יקר יותר.

Automatics אתה צודק, אבל לדעתי בקרוב גם WD תצא עם כוננים כאלו. לגבי הזמינות בחנויות, אני לא בטוח שמדובר בכונן שנמצא במלאי או שמדובר במכירה מוקדמת. ובכלל, יש רק ביקורת אחת של הכונן והיא לא כ"כ מחמיאה לו כשברוב המבחנים כונן ה-320GB חד הפלטה של מדלג מעליו או משתווה לו. אז אני לא יודע כיצד הוא יעמוד מול ה-6400AAKS או מול כוננים חדשים יותר שיצוצו מהצד של WD.

הוא נמכר כבר בארץ ב300 ש"ח, מעניין איך הוא לעומת ה640, מה בנוגע למהירויות שלו או אם יש בו תקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כבר ביקורת

http://en.expreview.com/2009/01/07/review-of-seagate-500gb-barracuda-720012-hard-drive.html/3

אך עדיין קשה לומר איך הוא בהשוואה ל-640GB בעל 2 הפלטות של WD.

ואני יודע שהוא נמכר כבר בארץ, ראיתי אותו גם כן ב-IQPC (ב-300 ש"ח) ובנעה מחשבים (290 ש"ח), אבל אני לא יודע אם הוא אכן נמצא פיזית בחנויות או שהחנויות סתם ממהרות להציג מוצרים חדשים ומעלות אותו לקטלוג/אתר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שהמחיר שלו הרבה יותר משתלם מה-320GB, מה גם שהוא אמור להיות עדיף גם מבחינת השקט.

תשמע, אתה מוסיף עוד 50 ש"ח למחיר בשביל לקבל כמעט פי 2 נפח רק שאתה מוסיף לך עוד שנייה או שתיים לכל זמן המתנה שהוא.. לדעתי זה משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שה-320 מהווה אופציה במקומו כי הם מציגים ביצועים דומים.

התייחסתי לביצועים שלו בתור כונן ולא על הנפח שלו. זה ברור מאליו שהוא לא השוואה טובה ולכן אמרתי שמעניין לדעת איך הוא יתמודד מול ה-6400AAKS/AALS או כוננים חדשים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש השוואות בין 320GB חד פלטה של לבין 640GB דו-פלטה של Western Digital? במידה וכן, ניתן להבין פחות או יותר איפה עומד ה-500GB החדש.

אגב, אפילו שה-320GB עוקף אותו בתור כונן, לדעתי זה די הישג שכונן 500GB משיג פחות או יותר אותם ביצועים כמו כונן 320GB. לא חושב שהיה משהו כזה עד עכשיו :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי את הסמסונג , בהחלט לא יקר משמעותית .

לגבי ה BUFFER : אצל מי שמשתף קבצים זה יותר קריטי או שאפשר להסתפק גם ב 16 MB

ההיגיון שלי אומר ש BUFFER גדול יותר = פחות עומס על הדיסק ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש השוואות בין 320GB חד פלטה של לבין 640GB דו-פלטה של Western Digital? במידה וכן, ניתן להבין פחות או יותר איפה עומד ה-500GB החדש.

אגב, אפילו שה-320GB עוקף אותו בתור כונן, לדעתי זה די הישג שכונן 500GB משיג פחות או יותר אותם ביצועים כמו כונן 320GB. לא חושב שהיה משהו כזה עד עכשיו :smile1:

למה לא? הספינפוינט F1 של מאוד מהירים, בפרט ה-750 וה-1000 ג'יגה-בייט. ולא מדובר בפלטה אחת כמובן. ;)

לגבי ה320 מול ה640.. אני לא יודע, צריך לחפש. מה שכן אני יודע זה שה-320 הספציפי הזה נחשב למהיר מאוד, אחד מכונני ה-320 הכי מהירים שיש.

yaniv55

זה לא משנה מה השימושים שלך, תחפש השוואות בין כוננים קשיחים ברשת ותראה שאין יתרון לנפח מטמון של 32 על פני 16.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא? הספינפוינט F1 של מאוד מהירים, בפרט ה-750 וה-1000 ג'יגה-בייט. ולא מדובר בפלטה אחת כמובן. ;)

לגבי ה320 מול ה640.. אני לא יודע, צריך לחפש. מה שכן אני יודע זה שה-320 הספציפי הזה נחשב למהיר מאוד, אחד מכונני ה-320 הכי מהירים שיש.

yaniv55

זה לא משנה מה השימושים שלך, תחפש השוואות בין כוננים קשיחים ברשת ותראה שאין יתרון לנפח מטמון של 32 על פני 16.

אחח, שכחתי מהם. לא נורא.

לפחות הוא מציג יחס די נהדר של עלות/תועלת. אחרי הכול, הוא עולה פחות מחצי מחירו של ה-1TB מסדרת ה-ספינפוינט F1, נותן ביצועים פחות או יותר זהים (גם מבחינת שקט) ונותן חצי נפח. את ז-ה אני לא חושב שהיה בשוק עד עכשיו (מצב בו יחס העלות/ג'יגה של כונן קטן עדיף על אותו יחס רק של כונן גדול, כשהביצועים של שניהם פחות או יותר זהים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחיר שלו לא שובר שום סטנדרט שכן יש כונני 500GB במחיר של 250 שקלים.

250 שקלים זה מחיר שמשווה אותו ל-ST31000333AS שהוא גם כן כונן מאוד מהיר..

ה-HD103UJ רק מעט יקר יותר ממנו ומשום שהכונן החדש עולה 300 ולא 250, אז הוא לא משתלם יותר.

300 + 300 = 600, שזה יותר ממחירו של ה-1TB Spinpoin F1 AKA HD103UJ

עריכה-

ועדיין.. 290 ש"ח הכי זול בנעה מחשבים.. מול 315 ש"ח הכי זול של ה-6400AAKS. זה אומר שה-640 משתלם יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שכונני ה-500 ג'יגה הזולים (250 שקלים) עדיפים בגלל המחיר שלהם, אלא אמרתי שהוא לא מציג יחס נהדר של עלות/תועלת (כפי שאמרת) משום שהיש כוננים זולים יותר, ויש כוננים משתלמים יותר (6400AAKS)

ואני לא אמרתי שה-HD103UJ עולה 600 ש"ח. אמרתי שהוא זול יותר משני כוננים חדשים (7200.12) 500 ג'יגה, במחיר הזול ביותר שתמצא (נעה מחשבים- 290ש"ח).. שזה:

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=4825

וייתכן שיש גם זול יותר, לא בדקתי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...