בדיקת תקינות לוח + מעבד - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בדיקת תקינות לוח + מעבד

ed1

Recommended Posts

יש לי מחשב מבוסס לוח אם M863G V1.5 + מעבד 2400+ שלא נדלק פתאום ואני לא יודע אם זה הלוח או המעבד.

הוצאתי ושאר הרכיבים והשארתי רק ספק תקין מחובר ללוח כדי לנסות להדליק אותו ולבודד תקלה.

קיצרתי את הפינים של סוויץ ההפעלה בלוח ואין תגובה, המאווררים של הספק והמעבד לא זזים והמעבד גם לא מתחמם..

איך אפשר לדעת אם נדפק המעבד או הלוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק תקין וליתר בטחון החלפתי אפילו בשניים אחרים תקינים.

אין הפעלה בכלל, הכפתור נלחץ ללא תגובה כאילו אין חשמל בבית..

הוצאתי את הלוח לגמרי מהמארז, השארי עליו רק את המעבד ואני מנסה לבודד בין אולי לוח מת למעבד מת, אבל אין לי איך לדעת מה לא תקין.

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי עם רב מודד את הסוללה והיא 2.96V שזה כמעט מקסימום.

גם בדקתי מתח על נקודות שונות בלוח ביחס לאפס של הגיגים השחורים בספק ויש מתח במספר קטן של נקודות (לא כולל הפינים של סוויץ ההפעלה..)

מגיע גם מתח לאחד או שניים מהפינים של המעבד אבל העסק לא רוצה להדלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי איך שזה נשמע הלוח אם שלך כנראה נשרף. האם שמת במארז שלך מגביהים ועליהם הנחת את הלוח אם? אם הלוח אם נגע ישירות במארז וניסית להדליק את המחשב בצורה הזאת הלוח אם שלך יקצר ולא יידלק לך עוד פעם. קרה לי בדיוק אותו מקרה לפני שנתיים בגלל הסיפור הזה.

מי הרכיב לך את הלוח אם? הוא עדיין באחריות? אם כן לך תממש אותה.

לרוב המעבדים לא נשרפים בפתאומיות אלא אם כן שפכת עליו בטעות משחה טרמית שקצרה או הרכבה לקויה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני פוחד שהלוח שרוף, אין כבר אחריות, אני הרכבתי את הלוח בלי מגבהים כי יש במארז מגבהים מובנים בצורת בליטות בפח עצמו.

מה שאני מתלבט זה אם אולי אוברקלוק קטן שעשיתי פעם ראשונה ועבד יפה בלי שום בעיה אולי בכל זאת שרף משהו אחרי ריסטרט

בלי התראה.

המחשב מבוסס לוח אם M863G V1.5 + מעבד 2400+ והעליתי באס בקטנה מ-133 ל-138 בסה"כ ועבד בסדר (בלי בדיקות מאמץ).

בכל מקרה, אם משהו נשרף לא אמורים לראות משהו שרוף או להריח..?

זה ממש מוזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שהלוח אם נשרף לא מריחים כלום. הוא פשוט מקצר איזשהוא רכיב על הלוח המודפס שלו וזהו. הלוח אם שרוף.

לגבי האוברקלוק שעשית לא נראלי שזאת הבעיה זה לא משהו שישרוף את הלוח אם שלך.

אם יש באפשרותך להשיג משומש מחבר או ממישהו רק כדי לבדוק את התקינות של הלוח אם זה יהיה מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...