הפגנת שמאל עם דגלי אש"ף בת"א - מותרת. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפגנת שמאל עם דגלי אש"ף בת"א - מותרת.

איסתרא בלגינא

Recommended Posts

הפגנת ימין עם דגלי באום אל פאחם - אסורה.

אבל אין שום הטיה פוליטית במערכת החוק הישראלית, מה פתאום?

אגב, שימו לב לכך שאמצעי התקשורת הנפוצים מקפידים לקרוא (ובצדק) לאלו שרוצים להפגין באום אל פאחם "ימין קיצוני", אבל לאלו שרוצים להפגין בת"א מקפידים לקרוא "שמאל". כי מה קיצוני בהפגנת תמיכה באויב בזמן מלחמה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נו אז מה אתה רוצה? לא אוהב את ההפגנה? רוצה להבעיה תמיכה במבצע? תלך לשם ותפגין גם אתה

למה צריך לאסור את ההפגנה?

אום אל פחם היא עיר שברובה מוסלמים ואילו המפגינים הם יהודים אז אתה מבין את הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תל אביב היא מרכזה הפוליטי והכלכלי של , והמפגינים מביעים תמיכה באויב. אתה מבין את הבעיה?

זה לא עניין של קטנוניות, מצידי הם רשאים ואף מוזמנים להפגין בעד הפסקת המבצע אם זה מה שהם חושבים שצריך לעשות, אבל להניף את דגל האויב בתוך מרכז המדינה? מה שחסר זה עכשיו שיעלו דגלי פלסטין על הר הרצל וזהו, המדינה הזו סובלת ממזוכיזם קשה.

ההפגנה בעד המבצע נאסרה, ולא אורגנה אחת שאושרה ע"י המשטרה. אם מישהו ילך ויפגין על דעת עצמו, הוא ייעצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שזה בסדר שהם מביעים תמיכה באויב.

הנקודה שלי היא: אם הם רוצים להפגין שיפגינו אנחנו לא צריכים לאסור הפגנות

"ההפגנה בעד המבצע נאסרה, ולא אורגנה אחת שאושרה ע"י המשטרה. אם מישהו ילך ויפגין על דעת עצמו, הוא ייעצר"

נראה לי ממש לא בסדר אפילו לא חוקי מאיפו אתה יודע? ממתי המשטרה יכולה לאסור על הפגנה באופן מוחלט? ובעוד בתל אביב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול למצוא את פסק הדין בעניין ההפגנה באום אל פחם?

מחפש. קשה למצוא דברים שקשורים לזה כרגע, אפילו לא מעלה הרבה תוצאות קשורות.

לא אמרתי שזה בסדר שהם מביעים תמיכה באויב.

הנקודה שלי היא: אם הם רוצים להפגין שיפגינו אנחנו לא צריכים לאסור הפגנות

"ההפגנה בעד המבצע נאסרה, ולא אורגנה אחת שאושרה ע"י המשטרה. אם מישהו ילך ויפגין על דעת עצמו, הוא ייעצר"

נראה לי ממש לא בסדר אפילו לא חוקי מאיפו אתה יודע? ממתי המשטרה יכולה לאסור על הפגנה באופן מוחלט? ובעוד בתל אביב?

אם אתה מפגין ללא תיאום עם המשטרה, ההפגנה שלך "תפוזר". אם תתנגד- תיעצר. זה לא שאסור באופן מוחלט להפגין, זה שאתה חייב תיאום עם המשטרה קודם.

ומה לעזאזל קשור תל אביב? ת"א היא עיר במדינת , חלים עליה חוקים כמו על שאר מדינת , ואין סיבה להסתכל עליה בצורה מיוחדת כלשהי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחפש. קשה למצוא דברים שקשורים לזה כרגע, אפילו גוגל לא מעלה הרבה תוצאות קשורות.

לרשות השופטת במדינת ישראל יש אתר שכתובתו www.court.gov.il ושם כמובן אפשר לחפש פסקי דין. זהו פסק הדין המדובר:

http://elyon1.court.gov.il/files/08/020/068/o05/08068020.o05.pdf

זה שהיא לא התקיימה לא אומר שהיא נאסרה. בג"ץ השמאלני אישר אותה.

בג"ץ לא שמאלני ולא נעליים. בג"ץ קיים ופועל לשמירה על הדמוקרטיה. לפעמים ההחלטות שלו קצת מוטות, מה שבלתי נמנע כי השופט הוא גם בן אדם בסופו של דבר. למרות זאת, בג"ץ לא שמאלני ולא נעליים, אלא פועל על פי חוק (את הטענות למחוקקים). הסיבה היחידה שזה ככה זה כי הימין עושה יותר רעש על כל החלטה שבג"ץ לא פוסק לטובתם, זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מפגין ללא תיאום עם המשטרה, ההפגנה שלך "תפוזר". אם תתנגד- תיעצר. זה לא שאסור באופן מוחלט להפגין, זה שאתה חייב תיאום עם המשטרה קודם.

ומה לעזאזל קשור תל אביב? ת"א היא עיר במדינת , חלים עליה חוקים כמו על שאר מדינת , ואין סיבה להסתכל עליה בצורה מיוחדת כלשהי.

ההפגנה בעד המבצע נאסרה, ולא אורגנה אחת שאושרה ע"י המשטרה

על פי החוק צריך לתאם הפגנה עם המשטרה אבל אם מתאמים הפגנה עם המשטרה המשטרה לא יכולה לבטל אותה ובטח שלא לאסור

אם מישהו ילך ויפגין על דעת עצמו, הוא ייעצר.

עד 50 איש אפשר להפגין בלי לתאם אם המשטרההכוונה שלי הייתה תל אביב בהשווה לאומ אל פחם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פי החוק צריך לתאם הפגנה עם המשטרה אבל אם מתאמים הפגנה עם המשטרה המשטרה לא יכולה לבטל אותה ובטח שלא לאסור

אם המשטרה חושבת שההפגנה יכולה לפגוע בציבור (אין ביכולתה לאבטח או משו כזה) היא רשאית לאסור אותה. במקרה כזה ניתן לפנותלבג"ץ שיכריע בעיניין (ע"ע ההפגנה באום אל פאחם שבן גביר רצה לעשות - המשטרה אסרה, בג"ץ חייב אותה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המשטרה חושבת שההפגנה יכולה לפגוע בציבור (אין ביכולתה לאבטח או משו כזה) היא רשאית לאסור אותה. במקרה כזה ניתן לפנותלבג"ץ שיכריע בעיניין (ע"ע ההפגנה באום אל פאחם שבן גביר רצה לעשות - המשטרה אסרה, בג"ץ חייב אותה).

הבנתי אז איזה סיבה יש למשטרה לאסור הפגנת תמיכה במבצע בתל אביב (אפילו הפגנת יחיד) כמו שנאמר פה בפורום??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שביטלו את הפגנת הימין באום אל פאחם היא חשש אמיתי לחיי אדם, והערכות שההפגנה תיגרר להפרות סדר ומהומות.

אם המשטרה תחשוב שגם בתל אביב ההפגנה תעורר מהומות, היא רשאית לעצור אותה.

בדרך כלל המשטרה מביאה סימוכין ועדויות מודיעיניות לכך. אבל עם הפגנת שמאל זה הרבה יותר קשה.

בכל מקרה, זה מאוד עצוב ומכעיס שבזמן עימות צבאי יש אנשים אנטי-ציוניים שמחזיקים בדגלי אש"ף וקוראים קריאות נגד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

זה בדיוק היה הנימוק של המשטרה לדרישה שלא להניף דגלי האש"ף בהפגנה - החשש שעוברי אורח יפגעו במפגינים. אותו חשש היה בהפגנת "הגאווה" בירושלים. רק שבשני המקרים האלו, המשטרה יכולה להגן על המפגינים. אבל באום אל פאחם? זה בלתי אפשרי.

אהמ, ממש לא מדוייק.

המשטרה לא אישרה. בן גביר עתר לבג"צ. אחרי חודשיים וחצי ובלחץ בג"צ, המשטרה אישרה את ההפגנה במגבלות מסויימות (למשל שינוי המסלול לפאתי העיר ונדמה לי שגם איסור על הנפת דגלי המדינה, אבל על זה אני לא סגור) בכפוף לאישור בטחוני. האישור הנ"ל לא ניתן ולכן ההפגנה לא התקיימה. בן גביר עתר שוב לבג"צ אבל עד לרגע זה לא התקיים דיון בעתירה - הוא נקבע לסוף החודש.

אגב, עשו את אותו הטריק לנאמני הר הבית שביקשו לעלות להתפלל בהר הבית. בג"צ אישר, בכפוף לאישור בטחוני של המשטרה, שמעולם לא ניתן.

את ההפגנה בת"א לעומת זאת, המשטרה בכלל לא חשבה לאסור. רק דרשו שלא יונפו בה דגלי אש"ף. בג"צ דן בעתירה מיד ואמר למשטרה לשכוח מזה ולכן ההפגנה תותר כפי שהמארגנים רצו. לא היתה שום התניה של ההפגנה באישור בטחוני.

התוצאה? מותר למפגיני שמאל קיצוני וערבים להפגין נגד מלחמה באויב תוך נשיאת דגלי אויב במרכזה של עיר יהודית, אסור למפגיני ימין קיצוני להפגין בשוליה של עיר ערבית תוך נשיאת דגלי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

זה בדיוק היה הנימוק של המשטרה לדרישה שלא להניף דגלי האש"ף בהפגנה - החשש שעוברי אורח יפגעו במפגינים. אותו חשש היה בהפגנת "השאווה" בירושלים. רק שבשני המקרים האלו, המשטרה יכולה להגן על המפגינים. אבל באום אל פאחם? זה בלתי אפשרי.

אהמ, ממש לא מדוייק.

המשטרה לא אישרה. בן גביר עתר לבג"צ. אחרי חודשיים וחצי ובלחץ בג"צ, המשטרה אישרה את ההפגנה במגבלות מסויימות (למשל שינוי המסלול לפאתי העיר ונדמה לי שגם איסור על הנפת דגלי המדינה, אבל על זה אני לא סגור) בכפוף לאישור בטחוני. האישור הנ"ל לא ניתן ולכן ההפגנה לא התקיימה. בן גביר עתר שוב לבג"צ אבל עד לרגע זה לא התקיים דיון בעתירה - הוא נקבע לסוף החודש.

אגב, עשו את אותו הטריק לנאמני הר הבית שביקשו לעלות להתפלל בהר הבית. בג"צ אישר, בכפוף לאישור בטחוני של המשטרה, שמעולם לא ניתן.

את ההפגנה בת"א לעומת זאת, המשטרה בכלל לא חשבה לאסור. רק דרשו שלא יונפו בה דגלי אש"ף. בג"צ דן בעתירה מיד ואמר למשטרה לשכוח מזה ולכן ההפגנה תותר כפי שהמארגנים רצו. לא היתה שום התניה של ההפגנה באישור בטחוני.

התוצאה? מותר למפגיני שמאל קיצוני וערבים להפגין נגד מלחמה באויב תוך נשיאת דגלי אויב במרכזה של עיר יהודית, אסור למפגיני ימין קיצוני להפגין בשוליה של עיר ערבית תוך נשיאת דגלי .

כמה מעצבן לדעת שזה המצב במדינה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשטרה לא אישרה. בן גביר עתר לבג"צ. אחרי חודשיים וחצי ובלחץ בג"צ' date=' המשטרה אישרה את ההפגנה במגבלות מסויימות (למשל שינוי המסלול לפאתי העיר ונדמה לי שגם איסור על הנפת דגלי המדינה, אבל על זה אני לא סגור) [b']בכפוף לאישור בטחוני. האישור הנ"ל לא ניתן ולכן ההפגנה לא התקיימה. בן גביר עתר שוב לבג"צ אבל עד לרגע זה לא התקיים דיון בעתירה - הוא נקבע לסוף החודש.

פסק הדין שהבאתי לא מדבר על אישור ביטחוני, אלא על הסכמה מלאה בין הצדדים לקיום התהלוכה בנתיב חלופי.

חוץ מזה, מדובר פה בהתגרות לשמה. כן או לא שטח המדינה, מדובר בעיר ערבית לכל דבר ועניין. לקיים בעיר תהלוכה של פעילי ימין קיצוני, שאני מניח שתכלול גם הסתה, הקנטה וכו' היא לשם ההתגרות ותו לא.

אגב' date=' עשו את אותו הטריק לנאמני הר הבית שביקשו לעלות להתפלל בהר הבית. בג"צ אישר, בכפוף לאישור בטחוני של המשטרה, שמעולם לא ניתן.

[/quote']

גם פה מדובר בסופו של דבר בהתגרות ותו לא, שכן להכנס לשטח שלא בשליטת המדינה לאזור שברור שיגרום לעימותים זה לא בדיוק בתמימות.

את ההפגנה בת"א לעומת זאת' date=' המשטרה בכלל לא חשבה לאסור. רק דרשו שלא יונפו בה דגלי אש"ף. בג"צ דן בעתירה מיד ואמר למשטרה לשכוח מזה ולכן ההפגנה תותר כפי שהמארגנים רצו. לא היתה שום התניה של ההפגנה באישור בטחוני.

[/quote']

למה שהמשטרה תאסור?

קודם כל, כמו שאתה יכול לקרוא בכותרות, מתקיימת הפגנת נגד והמשטרה לא מפזרת אותה. דבר שני, אין חוק שאוסר על הנפת דגל של מדינת אויב במדינת , ולכן לבג"ץ אין שום עילה לאסור את הנפת הדגל ובג"ץ החליט שלמשטרה יש את היכולת לאבטח את ההפגנה ולכן הוא התיר אותה במלואה.

התוצאה? מותר למפגיני שמאל קיצוני וערבים להפגין נגד מלחמה באויב תוך נשיאת דגלי אויב במרכזה של עיר יהודית' date=' אסור למפגיני ימין קיצוני להפגין בשוליה של עיר ערבית תוך נשיאת דגלי .

[/quote']

פוטנציאלית, עשרות אלפי אזרחים ערבים עלולים להתפרע, למשטרה אין יכולת מעשית לעצור אותם בלי לפגוע בהם. בת"א זה ברור שזה לא יקרה.

די עם ההתבכיינות שבג"ץ שמאלנים, זה לא נכון. תחשבו קצת בהיגיון בפעם הבאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...