תמיכה ועזרה: מעוניין לבדוק כמה זיכרון יש לי במחשב- פירוט בפנים - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תמיכה ועזרה: מעוניין לבדוק כמה זיכרון יש לי במחשב- פירוט בפנים

urilevi

Recommended Posts

אז ככה חברה זה נשמע טיפשי לפי הכותרת אבל יש לי 3ג'יגה זיכרון ויש לי ווינדוס professional sv 3 והבנתי שהוא יכול לנצל רק עד 2 ג'יגה

אני רוצה לדעת באמת אם ה3 ג'יגה האלה אכן קיימים כי יש לי 1ג'יגה זיכרון שהוא 512X2 כלומר 2 סטיקים של kingston ויש לי עוד 2 סטיקים של kingston 1024X2 שאותם שידרגתי לא מזמן (+- 3 חודש....)

חשבתי אולי הם מתנגשים כי בעבר היה לי והוא הראה/זיהה רק 2 ג'יגה ..... לא יודע למה....

עכשיו אני חושב שהזכרונות מתנגשים כי תזכרונות של ה 1024 לקחתי עם 800hz ותזכרונות של ה 512 לקחתי עם 667hz בזמנו.....(לפני שנתיים+-) אין לי מושג כי אני לא מבין גדול בזה אבל לפי מה שעולה על הדעת זו יכולה להיות סיבה הגיונית...

מה שמביא אותי אליכם השפציונרים של הפורום או כל מי שיש לו דרך/תוכנה לבדיקת הזיכרונות שבמחשב ואת תקינותם של הזיכרונות מוזמן להגיב לפוסט ולעזור לי.....

תודה לכל העוזרים :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה חברה זה נשמע טיפשי לפי הכותרת אבל יש לי 3ג'יגה זיכרון ויש לי ווינדוס professional sv 3 והבנתי שהוא יכול לנצל רק עד 2 ג'יגה

דבר ראשון - לא נכון

ישנה הגבל של מערכות הפעלה 32 ביט אבל 3 גיגה אין בעיה (מסתובב סביב ה-3.5 4 במערכות שונות)

דבר שני - כפתו ימני על המחשב שלי -PROPERTIES אמור לתת לך כמות שמערכת ההפעלה מזהה

תתחיל לפני מערכת ההפעלה - תראה בביוס כמה הוא מזהה (זה נמצא בפרטי המערכת לי המעבד וכו' - בכל ביוס זה במקום קצת שונה אבל לא ראיתי ביוס שאין בו) - לאחר מכן תריץ MEMTEST ורק לאחר מכן תתפנה למערכת ההפעלה

כל טוב ושנה אזרחית טובה,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל שנה אזרחית וטובה גם לך!

לגבי מה שאמרתי שנשמע טיפשי לא התכוונתי להגבלה של הזיכרון במערכות השונות התכוונתי לזה שאני רוצה לבדוק אם באמת יש לי 3ג'יגה (הרי הם מחוברים)....

לגבי הביוס תוכל לתת לי הדרכה קצרה איך אני עושה את זה למה אין לי מושג מה מי? מו? איפה? ולמה?...

איך אני מגיע לביוס? זה לא המסך הכחול שמפרמטים תמערכת? איך אני בודק כמה יש לי דרך הביוס...? אין דרך אחרת לבדוק כמה יש לי....

תודה לעוזרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הביוס תוכל לתת לי הדרכה קצרה איך אני עושה את זה למה אין לי מושג מה מי? מו? איפה? ולמה?...

איך אני מגיע לביוס?...

בד"כ DEL בעליית המחשב למרות שישנם מחשבים שנכנסים ב-F2 או ב- F12 (יש צירופים יותר נדירים אבל זה הרוב)

לראות את הזיכרון שם - זה כבר תלוי באיזה ביוס מדובר - הכי נפוץ זה AWARD -> ששם זה נמצא תחת סטנדרט ראה תמונה שניה בדף מצ"ב

http://www.computerhope.com/help/phoenixa.htm

בAMI ביוס המצב קצת שונה (בד"כ כלל בשימוש במחשביIBM )

ראה תמונה ראשונה

http://www.computerhope.com/help/ami.htm

ושוב שנה טובה - ואל תשתכר

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחח לא נראה לי שאני יצליח..... :hat:

תודה רבה אני ינסה בהזדמנות אני כרגע מוריד משו חשוב..... עזרת לי מאוד אם משו לא ילך קשורה אני יגיב בפוסט הזה שוב.. :xyxthumbs

:hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה בדקתי את העיניין יש לי ביוס מסוג AWARD .....

הסתכלתי במקום שבו רשום לגבי ה Memory .....

וגיליתי:

base memory - 640k

extended memory- 2047m

total memory-2048

לפי הנתונים האלו אני צריך להבין שבסה"כ יש לי רק 2 ג'יגה ...... (תקנו אותי אם אני טועה).....

ובעיקרון צריך להיות לי 3 ג'יגה מחוברים לי 512X2= 1024 667hz + 1024X2 800hz=2480 ביחד זה 3 ג'יגה..... ובביוס מופיע:

"total memory-2048" מה זה אומר חברה.... כאמור הזיכרונות הם מאותו סוג של אותה חברה רק ההרצים שונים אחד 667 ואחד 800 מה זה אומר יש התנגשות כולשהי.... למה יש לי רק 2 ג'יגה שאמור להיות בפועל 3 ג'יגה ......

אשמח לתגובות שיסבירו או יוכלו להגיד לי מה הבעיה.... ?! :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך בעיה באחד הסטיקים - זה לא הגיוני ולא מסתדר

או "שעבדו" עליך ומכרו לך שני סטיקים של 512 ועוד אחד של 1024....

קשה לי להאמין שלוח האם שלך תומך רק בשני גיגהבייט - כבר הרבה זמן לא יצא לי לראות אחד כזה

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה לא עושה מה שאמרתי כבר ?

אתה סתם מסתבח בביוס.

ביוס שלך מראה לך כמה יהיה לדוס

וזה 2 מגה שמה !!! ולא 2 גיגה..........

מישהו לפניך אמר לי לעשות את זה... מה שאתה הצעת כבר ידעתי וזה מראה לי 2 ג'יגה אבל בהודעה שלי הזכרתי שיש לי 3 ג'יגה ויש לי

windos professional serv pack 3 והוא לא מזהה 3 ג'יגה אלא רק עד 2 ג'יגה ואני מעוניין לבדוק האם באמת יש לי 3 ג'יגה ...??!

אולי אחד מהזכרונות נשרף ויש לי רק 2 ג'יגה סתם נניח.... אוו שהזכרונות מתנגשים או שיש בעיה כולשהי שמונעת מהמחשב לזהות/להשתמש/לנצל את ה 3 ג'יגה אז ביקשתי דרך לברר כמה יש לי....... כלומר כמה זיכרון מחובר ללוח אם! כאמור התושבות של הזכרון שלי מלאות יש לי בסה"כ 4 סטיקים לפי מה שציינתי למעלה... 512X2= 1024 667hz + 1024X2 800hz=2480 ביחד זה 3 ג'יגה

תודה על העזרה אבל הדרך שלך לא עונה על הבקשה והצורך שלי לדעת כמה זיכרון יש לי במחשב.... (וידעתי קודם לכן את מה שהצעת לכן מההתחלה לא הציעו לי תהצעה שלך)

נ.ב:

מה זה אומר הזיכרון של הדוס.... מה הוא מציין בעצם..?

אם יש לך פיתרון לבעיה שלי דרך אחרת/תוכנה או כל כלי כולשהו שיכול לברר לי אם הזיכרונות תקינים ובאמת יש לי 3 ג'יגה אני ישמח לשמוע....

ובשביל הפרוטוקול אני חותר כדי לדעת כי בעבר היה לי ומשום מה שם אין הגבלה לזיכרון עד 2 ג'יגה והווינדוס זיהה משום מה רק 2 ג'יגה ולא 3 ג'יגה כמו שהוא היה אמור לזהות......

תחיבור של הזכרונות לא אני עשיתי עשו לי את זה במעבדה של החנות שממנה קניתי את המחשב....... ככה שהכל אמור להיות תקין והזכרונות של ה 1024 צריכים להיות תקינים כי הם נרכשו והורכבו לא מזמן משו כמו כמה חודשים 3 חודשים +- .....

:nixweiss: :nixweiss: :nixweiss: :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה והתמיכה...... :xyxthumbs:

לגבי התוכנה הזכרתי את הבעיה עם הזכרון ביחד לבעיה שיש לי בכרטיס מסך והמליצו לי על התוכנה הזו אמרו לי לבדוק בלשונית memory מה רשום ולהעלות....

אז ככה לפי הלשונית שם יש לי 2 ג'יגה בסה"כ.....

קישור: http://img149.imageshack.us/my.php?image=imgic1.png

עכשיו זה אומר שיש לי בסה"כ 2ג'יגה ולא יותר כלומר אמור להיות 3 ומשום מה לא מופיע 3 מופיע רק 2 ג'יגה ....

מה לעשות חבר'ה?מה לא בסדר? איזו סיבה יכולה לגרום לזה?!? :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי יש לך 2G זכרון?

עריכה: טוב קראתי את השרשור הזה ואני מבין שאת הדבר הכי בסיסי לא עשית וזה להוציא את הזיכרונות אחד אחד ולראות מה קורה, מי קורה, מתי קורה..

א) אני לא יודע להבחן בעיה כזו.... בעיקרון אני ינסה לשמוע להצעה שלך ואני ישלוף תזכרונות אבל אני לא יכול להבחין ככה אם משו לא תקין.....

בלשון SPD אתה לראות מה הוא מצא מותקן ואיפו.

אתה לבדוק מה אם בכלל הוא לא מצא.

אחלה אחי רק איך אני עושה את זה בדיוק...?! זו המטרה שלי לראות מה הוא מוצא ומה לא...?? ולמה דווקא הוא לא מוצא את הזכרון הזה ודווקא מוצא משו אחר...??!

זו השאלה שלי איך אני בודק את זה... מה צריך לעשות אני יודע .. איך צריך לעשות אני לא יודע.....!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...