סקר ערוץ 10: הפער בין קדימה לליכוד מצטמצם, העבודה עולה ל16 מנדטים - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר ערוץ 10: הפער בין קדימה לליכוד מצטמצם, העבודה עולה ל16 מנדטים

NuNaTaK

Recommended Posts

הגישה הזו עבדה מתישהו? נראה לך שאפשר להחזיק מיליון וחצי תושבים במצור ולצפות מהם לשבת בשקט?

אתה באמת מאמין שהחמאס ישנה את האסטרטגיה שלו בעקבות הפעולה? רק 17 אחוז מהציבור מאמינים שכן....

בוא נגיד שאתה צודק (ואתה לא).

החמאס מפגיז יישובים בדרום, והחיים של התושבים אינם חיים כבר 8 שנים. מה הפתרון שלך למצב? אולי ניכנע להם וזהו?

אולי נדמיין שזה גשם ולא שמשתינים עלינו? יא חביבי, החמאס ישנה את האסטרטגיה שלו בוודאות, בדיוק כמו שמבצע חומת מגן הפסיק את פיגועי ההתאבדות שהיו פה בכמויות לפני כמה שנים. הערבים לצערי צריכים לקבל סטירה מדי פעם כדי לחזור למציאות.

אתה מדקלם את סיסמאות השמאל השחוקות, אבל מתעלם מהעובדה שההיסטוריה מוכיחה שרק מלחמות, מוות וכאב שינו דברים באיזור הזה, וגם בכל העולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כמה דברים:

1. קודם כל אני לא מבין למה כולם כל כך נגד המפלגות החרדיות , תחשבו על זה ככה , הם לא גורמים לכם רע ולא תמיד גורמים לכם טוב , אבל לעומת זאת יש את המפלגות הערביות שטוב בחיים לא ייצא מהם ורע כל הזמן יש לנו מהם , ואליהם אפחד לא נטפל ואין שיח ציבורי בנוגע אליהם

2. דבר שני , יש כל כך הרבה מפלגות ימניות , אני לא מבין למה איזה איש אחד בעל ראש על הכתפיים לוקח יוזמה ומאחד את המפלגות האלה , פשוט בלבול של הקהל ובזבוז של הקולות

3. הדבר הכי טוב שיכול לקרות לבחירות לראשות הממשלה והכנסת זה העלאת המכסה של מנדט כניסה למפלגות , 4 מפלגות מקסימום זה מפסיק , וזה דיי והותר

בארצות אחרות יש ימין שמאל ולפעמים גם מרכז , אבל מי בכלל חשב על בחירות שיש בהם כ15 מפלגות???

זה פשוט זלזול בקהל הבוחרים ,בזבוז קולות לשווא , ובזבוז כספי ציבור

1. המפלגות החרדיות הם יותר 'חור שחור' בעינייני תקציב . משרד הדתות הוקם שוב בגללם שזה סתם בזבוז כספי הציבור . רוב האידיאלוגיה שלהם אם לא כולה מיועדת למגזר החרדי . לדוגמא במצה שלהם הם דואגים למעוטי יכולת ומרובי ילדים . אם מסתקלים על זה החרדים תופסים את רוב החתך הזה . משפחה רגילה מרובת ילדים זה 4-5 ילדים . אצל משפחה חרדית מרובת ילדים זה 10 מינימום . מרבית המשפחות החרדיות האבא בישיבה והאימא נאלצת לעבוד . מה שאופך אותם למעוטי יכולת . במיוחד אלה עם ריבוי הילדים . רוב האוכלוסיית (מעמד הביניים ) הוא תומך קודם בשיקום הכלכלה לפני הגדלת התקציב לעזרה למעוטי היכולת וריבויי ילדים .

2. כמו שנאמר אם חמור היה רץ לכנסת לא היו שמים לב בינו לבין פוליטיקאים

3. אנחנו מדינה דמוקרטית אין הרבה מה לעשות חוץ מלהשפיע על הכנסת והחוק בנושא

בעיניין ארה"ב הדמוקרטים קיבלו את כוחם בעיקבות 'פרשת הדלעת' בתקופת ניקסון אני חושב .

בעיניין החמאס אם הפעולה תצליח קדימה והעבודה יקבלו יותר מנדטים ועקב הבחירות יש להם אינטרס שהניצחון יהיה קרוב למועד ההצבעה . הימנים לא יכולים לעשות כלום עקב שהפעולה הזאת היא נמצאת באידיולוגיה שלהם ואם הם ילכו נגדה כעת לא יהיה הרבה הבדל בינם למפלגות האחרות וכוחם יקטן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

amir85 ו yonaelian, לצערי אין לי זמן להגיב לכם בצורה מפרוטת.

אני רק יסכם את דעתי שהדרך היחידה לסיים את ירי הקסאמים הוא לגרום לחמאס לאבד את הליגיטימציה שלו.

וכרגע, הסגר, המצור והמלחמה אולי מחלישים את יכולות החמאס אבל מגבירים את הליגיטימציה שלו להתחזק.

אני מזמין אותכם לקרוא את המאמר הבא:

http://www.hagada.org.il/hagada/html/modules.php?name=News&file=article&sid=6402

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם רוצים לגרום לחמאס לסיים את איומיו נגד , להכיר את מדינת , ולראות בשלום איתנו אלטרנטיבה ראויה . צריך להכות בחמאס עד שלא ישאר לו אלטרנטיבה אחרת . בשביל לסיים את המתקפה צהל יהיה חייב לעשות התקפה יבשתית בזמן הקרוב . התקפה אוירית לא מספיקה . התקפה אוירית טובה בתור התקפה ראשונה ובתור גיבוי להתקפה יבשתית . ואז לסיים לגמריי את הבעיה שנקראת חמאס .

לגבי המפלגות העיקריות קדימה היא הכי נורמלית מסיבה 1 . ראשי המפלגות האחרות בתור ראשי ממשלות הם כמו לשלוח כלב זקן צולע לקרב . בתפקידי משנה כגון שר הביטחון (ברק) / שר האוצר (ביבי) הם מעולים . אבל בתור ראשי ממשלה הם פישלו בגדול .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BLA, טוב לראות שחזרת... אתה יודע במקרה מה קורה עם BORG (כבר שנים לא ראיתי אותו בפורום...) :P

אין לי שמץ של מושג... פעם חשבתי משום מה שהגולם (קרירין) זה בורג לשעבר...

בדיוק כמו ללכת להצביע לקדימה בפעם השנייה! :-X

:xyxthumbs:

לגבי המפלגות העיקריות קדימה היא הכי נורמלית מסיבה 1 . ראשי המפלגות האחרות בתור ראשי ממשלות הם כמו לשלוח כלב זקן צולע לקרב . בתפקידי משנה כגון שר הביטחון (ברק) / שר האוצר (ביבי) הם מעולים . אבל בתור ראשי ממשלה הם פישלו בגדול .

וליבני לפי ההקבלה הזאת היא כמו לעצום את העיניים, להניח את היד על הדבר הראשון שאתה נופל עליו (נניח, לדוגמה, שנפלת על פיצה עם זיתים) ולשלוח אותו לקרב...

בין פיצה עם זיתים לכלב - גם אם הוא זקן וצולע - אני הייתי מהמר על הכלב ;)

ואם קשה לכם עם אנלוגיות מסובכות - אני מעדיף בן אדם מוכשר שאני מכיר ושאני יודע שיש לו רקורד מוכח (וכן, אני יודע שעשה פאשלות פה ושם) מאשר את הלא-נודע. ואתם יודעים מה? זה אפילו לא הלא-נודע. ליבני כן היתה בכל מני תפקידים ממשלתיים - ולא התבלטה לטובה בשום תפקיד.

אני מעדיף את ברק או את נתניהו על פני לבני. אם הייתי נוטה שמאלה - הייתי הולך על ברק. אם אני נוטה ימינה, אני הולך על נתניהו.

שניהם עשו פאשלות, כי שניהם עשו, נקודה.

אני נוטה לפרגמטיות - אחת מהאפשרויות היא ביתנו (יש עוד מפלגות טובות, אבל סביר שזה יהיה בזבוז קול מפאת גודלן). מצד שני, חשוב לחזק את נתניהו כדי שלבני לא תהיה, חלילה, ראש ממשלה. ואולי לחזק את ברק כדי שהקואליציה של ביבי תהיה עם העבודה ולא עם קדימה...?

אני עדיין לא יודע למי אני מצביע... מה שבטוח, אני לא שונא את עצמי מספיק כדי להצביע לקדימה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

amir85 ו yonaelian, לצערי אין לי זמן להגיב לכם בצורה מפרוטת.

אני רק יסכם את דעתי שהדרך היחידה לסיים את ירי הקסאמים הוא לגרום לחמאס לאבד את הליגיטימציה שלו.

וכרגע, הסגר, המצור והמלחמה אולי מחלישים את יכולות החמאס אבל מגבירים את הליגיטימציה שלו להתחזק.

אני מזמין אותכם לקרוא את המאמר הבא:

http://www.hagada.org.il/hagada/html/modules.php?name=News&file=article&sid=6402

אני מבין את עניין של חוסר הזמן גם לי זה קורה בעיקר בנושאים שכבר טחנתי מים וצריך למצוא שוב קישורים ונתונים

אבל למה להביא כתבות יפות נפש שכאלו ? אם תסנן את כל הפיוטים והנוצות וה... זה מה שנקבל:

"גם אם יתברר כי המלחמה תיגמר בהישג ישראלי, ראוי להתנגד לה, כי יש אלטרנטיבה לא אלימה. מוסכם על הכול שחובת הממשלה להגן על אזרחיה ולהבטיח כי תושבי הדרום יחיו בשלווה ללא ירי לעברם.

צודקת ממשלת כאשר היא מצהירה כי אף ממשלה לא הייתה משלימה עם ירי לעבר שטחה.

אבל אף ממשלה גם לא יכולה להשלים עם הפיכת שטחה לבית סוהר, בו חיים האזרחים במצוקה כלכלית נוראה, עד לסף רעב, כפי שקורה בעזה."

או במילים אחרות אשמה במצב כי כולאת את הפלסטינאים המסכנים

וכוח אף פעם לא פותר שום דבר כי תמיד יש אלטרנטיבה ( כמובן שלא מוסבר מה האלטרנטיבה שקימת כביכול )

וכל השאר זה שילוב משפטי מפתח מהתקשורת שהוא רשם להפגין תמיכה בנו רק שהם תמיד מסתמים באבל.

כן אני בטוח שמדינה מוסלמית קיצונית שכבר התחילה להכניסה את חוקיה כמו קיצוץ ידים לגנבים ומלכות לכל מי שבא להם

ובטח יגיעו לרצח ילדות קטנות שהולכות לבית ספר כמו שעושים עכשיו בסביבות אפגניסטן זה עדיף ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא חושב שישראל אשמה במצב? זו היתממות לשמה.

אם היה לי זמן הייתי מסביר גם למה, אבל אין צורך כי אחרים מסבירים את זה טוב ממני

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3638778,00.html

האלטרנטיבה ברורה. אם לא הבנת את ההבדל בין הגישות קרא את המאמר הבא

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/825/976.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא חושב שישראל אשמה במצב? זו היתממות לשמה.

אם היה לי זמן הייתי מסביר גם למה, אבל אין צורך כי אחרים מסבירים את זה טוב ממני

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3638778,00.html

האלטרנטיבה ברורה. אם לא הבנת את ההבדל בין הגישות קרא את המאמר הבא

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/825/976.html

נגיד שזה נכון ונגיד שאני מקבל את האינטרפרטציה השמאלנית הזאת של הארועים, עדין זה די אירוני שהכתבה פותחת ב:

"אז המציאה את הקונספציה או חידשה את הקונספציה שהייתה קיימת מזה שנים ומעולם לא הוכיחה את עצמה: נתמוך בגופי אופוזיציה פלסטיניים וכך נפלג את העם ונחליש את החזקים"

כאשר זאת בעצם הנחת העבודה שלכם, לחזק ולעבוד מול הפלג הפלסטיני המתון אתה יודע ה"פרטנר" הזה

לגבי הכתבה השניה, מעבר לקישוט הכתבה במילים מיותרות אין שם שום דבר שמסביר מה היא ה"אלטרנטיבה הברורה" שאתה מדבר עליה.

מלבד דיבורים באוויר כגון: "מי שרוצה להפיל את החמאס צריך להציג תקווה, לא לגרום ייאוש"

אפשר לחשוב טקטית על תשובות אחרות - תשובות, לא פתרונות, כי הפתרון המוחלט הוא אשליה - לירי הבלתי נסבל על הנגב המערבי; מי שחושב שבכח יפיל את החמאס, שייזכר בכל שאר הפעמים בהן חשבנו כך ומה היתה התוצאה לבסוף."

לא אפשר לחשוב ולא נעלים במקום דיבורים באוויר אני מבקש לחשוב ולספק לנו פתרון מעשי כלשהו למצב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BLA7 גם בבחירות הפנימיות האחרונות של הליכוד שלפני שאריאל נבחר לראש הממשלה התפרסמו דעות כשלך . אנשי הליכוד אמרו בתקשורת שרבים מעדיפים סמרטוט כגון ביבי על פני 1 שלא ידוע מה יעשה כשיבחר . ולמזלינו נבחר אריאל שרון . ביבי יודע שאינו יכול לשלוט כראש ממשלה עם מפלגתו מסיבה 1 .רוב העם נחשב פוליטית כמרכז והוא מנסה להסיג אותם . ומפלגתו ימנית מדי בשביל שיוכל לשלוט בה מעבר לקדנציה 1. אם יבחר בבחירות הבאות הוא יפול בבאות בגלל מפלגתו . בגללזה אריאל שרון פיצל את המפלגתו בעודו בשילטון . וברק הוא בדיחה מהלכת . כראש ממשלה האומות התעלמו ממנו וערפאת 'חגג' . ושחזר אחרי נפילת 'יור ההסתדרות' לשעבר . כולם ראו שהוא אינו יכול לשלוט כיור המפלגה שלו וכשר הביטחון . רוב הקדנציה שרים ממשלתו הלכו ישירות לאולמרט כדי לקבל הוראות בגלל שהוא אינו יכול לנהל אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

leyaniv תודה על זה ששיתפת אותנו בלינק לאתר "הגדה השמאלית" אני קורא קבוע באתר. פשוט מפליא אותי איך אנשים יכולים לראות את המציאות בצורה כל כך... יצירתית.

אין דבר כזה "לגיטימציה" וכמו שאומר פייגלין, הבעייה עם הערבים זו לא היאוש שלהם אלא התקווה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שתי דרכים להפסיק את ירי הקסאמים:

האפשרות הראשונה היא פשוט לדאוג לכך שלא יהיו קסאמים.

האפשרות השנייה היא והיותר אפקטיבית היא להחריב חצי רצועת עזה באמצעות ארטילריה כבדה. אח"כ, כל ארגון טרור יקבל חלחלה רק מעצם המחשבה לירות טילים על .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

amir85, בהידברות עם מנהיגים מתונים אין משמעותו לפלג את העם על מנת להחלישו.

חוץ מזה ששמאל אמיתי מאמין בהידברות עם נבחרי העם השני בלי קשר לעמדותיהם.

הפתרון האלטרנטיבי ברור, לא צריך להיות גאון כדי להבין אותו.

כמו שאם תגיד שהפתרון לדעתך הוא "להכנס בהם" אז אני אבין בדיוק למה אתה מתכוון,

כך בדיוק אם אני אומר שהפתרון לדעתי הוא למשל "להציג תקווה" אתה אמור להבין אותו.

שני הפתרונות האלו מפרוטים ומעשיים באותה מידה ולכל אחד מהם יש מאות דרכי מימוש.

לכל השאר, בואו נגדיר בדיוק את משמעות המילה יצירתיות.

יצירתיות נמצאת באמונה שפגיעה בתושבי שטח כבוש תקומם אותם נגד מנהיגיהם הלאומיים.

יצירתיות היא להחזיק מיליון וחצי תושבים בבית הכלא הגדול והצפוף בעולם ולצפות שלא יווצרו כלל התנגדויות אלימות.

יצירתיות היא להטיל מצור ימי, אווירי ויבשתי. להרוס תשתיות אזרחיות ולהרוס את הסיכוי של התושבים לחיות חיים ראויים,

ואז לזעוק בכותרות ש"חצי מיליון ישראלים חיים תחת אש" כאילו עשינו משהו עד עכשיו כדי להתגונן בפני זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

amir85הפתרון האלטרנטיבי ברור, לא צריך להיות גאון כדי להבין אותו.

כמו שאם תגיד שהפתרון לדעתך הוא "להכנס בהם" אז אני אבין בדיוק למה אתה מתכוון,

כך בדיוק אם אני אומר שהפתרון לדעתי הוא למשל "להציג תקווה" אתה אמור להבין אותו.

שני הפתרונות האלו מפרוטים ומעשיים באותה מידה ולכל אחד מהם יש מאות דרכי מימוש.

אני דווקא הצגתי את הדעה שלי של מה שאנחנו צריכים לעשות במצב הנוכחי

לאומת זאת אתה כל הזמן אומר שהפתרון ברור אבל לא מציג לא כיוון ולא נעלים

אני מבקש להצמד לעיקר מה הפתרון, הדברות? עם מי? מה התגובה לחמאס? לא צריך את התפל כמו כל מיני הגדרות של יצירתיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...