מעשה בהשתלטות עוינת על חניה פרטית. מה אפשר לעשות? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעשה בהשתלטות עוינת על חניה פרטית. מה אפשר לעשות?

vic07

Recommended Posts

• תגובות 111
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש לציין כי מדובר באנשים מבוגרים ושומרי חוק, ואין בכוונתם לעבור עליו או להדרדר לאלימות מכל סוג ומין, לרבות החזרה באותו מטבע.

שלט "חנייה פרטית" יש גם יש - אך כמו שאתם מתארים לעצמיכם, עושה מעט מאוד רושם על הגברת. גם מצלמות או מעקבים אינם אופציה כרגע, כמו שהבהרתי בתחילה.

בעיר בה מתרחש הסיפור אין גרירה עירונית של רכבים אלא רק חלוקת דו"חות חנייה, ולמיטב ידיעתי גרר פרטי לא יסכים לגרור נעול שלא שייך למזמין הגרירה. זאת ועוד, עקב מבנה החניה אין שום אפשרות לחבר את הרכב לגרר, לא בגרירה אחורית רגילה ולא בהעמסה צידית.

לגבי נעילת הרכב למקומו: האם הדבר חוקי כשהוא נעשה בידי אדם פרטי, יהיו הסיבות אשר יהיו? וגם אם כן, האם חוקי לבצע זאת שלא בציוד יעודי אלא ע"י קשירה בשרשרת מסביב לזרוע המתלה, למשל? אין ברכב יותר מדי נקודות המאפשרות קשירה בשרשרת פשוטה....

בוא נבהיר משהוא:

מאחר והחניה רשומה בטאבו על שימכם, העירייה היא לא צד בעסק הזה אלא המשטרה.

החוק מאפשר לך להזמין גרר פרטי (סמוך עליהם שהם יכולים לגרור מכל חור) שיגרור את המכונית,

תלוי בגורר, אבל בד"כ הם לא ייקחו לך כסף, את הכסף שלהם הם ירוויחו ברגע שיבואו לדרוש את האוטו ויגבה מהבחורה.

מניסיון זה עובד.

אפשרות שניה היא ליצור קשר עם המשטרה ברגע שאתם רואים את המכונית חונה בחניה שלכם, זוהיא הסגת גבול לכל דבר, כמובן שאת כל הפניות הללו יש לתעד לצורך האפשרות השלישית.

האפשרות השלישית היא כתיבת מכתב מפורט ומלא ולמקום העבודה שלה (אני מניח שהיא שכירה) ולהציג בפניהם את המצב, אם זה לא ייביא לפתרון (הרעיון הוא להראות שניסיתם לפתור זאת בדרכי שלום) אז עומדת בפניכם אפשרות לתבוע את העסק או אפילו אישית את הבחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התגובות.

שנית, יש בעיה קטנה עם המושג השגת גבול: לא מדובר בחצר של בית פרטי, מדובר במגרש חניה של בניין משותף המשמש בין השאר כמעבר בין רחובות (להולכי רגל) וכדרך גישה לעסק המדובר (שיש לו דלת אחורית הפונה לאותה החניה). לפיכך, המקסימום שאפשר לטעון הוא שמדובר בשימוש לא חוקי בנכס.

וכאן מגיע החלק המעניין, שמשום מה נשמט מהתאור אתמול: כשהוגשה תלונה במשטרה (עכשיו, אחרי המקרה השני, כלומר כבר תלונה שניה), הועלתה הסוגיה הזו בדיוק. כבר מספר שנים הגברת חונה שם - ולמעט מספר ימים (ביקורי החברים המוזכרים לעיל) לאורך הזמן הזה החנייה לא נדרשה לשימוש אחר. כלומר - ותקשיבו טוב לנפלאות משטרת - מבחינתם, העובדה שהיא חונה שם דרך קבע לא גורמת לשום נזק ממשי לבעלי החניה שכן אין להם רכב... ואת חירור הגלגלים לא ניתן לייחס לה רק על בסיס מניע. במילים אחרות, המשטרה פשוט התנערה מדרישות הבעלים.

ולכל אלה המציעים להציב מצלמות: כמו שהסברתי עכשיו, עובדת חנייתה במקום הזה לא מזיזה לאף אחד. המצלמה תועיל רק במקרה ששוב תהיה פגיעה ברכב הקשור לבעלים - אבל זה בעייתי להציב בחוץ, במקום הנגיש לכולם, בשביל לתעד משהו שקורה לעיתים נדירות (ולא, הם לא הולכים לעשות פרוייקט התקנת יום לפני ביקור חברים). גם התקנת מחסומים למיניהם הניתנים להורדה במקרה הצורך היא הוצאה כספית לא מבוטלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך לחורר ולא נעליים. בפעם הבאה שהיא תחנה את בחנייה תורידו את האוויר מהצמיגים עם מפתח. בצורה הזאת אתם לא גורמים לנזק בלתי הפיך לצמיגים ומבהירים לפוסטמה את ההשלכות של החנייה הלא חוקית שלה. אם זה לא יעבוד תעשו זאת פעם נוספת, תתקעו תפוח אדמה באגזוז ותזמינו גרר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הרעיונות, אבל עדיין יש שתי בעיות: האחת היא שכמו שאמרתי אי אפשר להכניס לחנייה הזו גרר - לפחות לא כאשר יש שם רכבים נוספים. פשוט אין מקום, בקושי יש מקום לתמרן פרייבט. השניה יותר מורכבת: נניח ונמצאה דרך למנוע ממנה לחנות שם. מה ימנע מהפוסטמה להמשיך ולפגוע ברכבים שכן חונים שם, בנסיון להבהיר שאם היא לא תשתמש בחנייה - אף אחד לא ישתמש בה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיי, אתה אדיש מדי.

תבהיר לה שזאת הפעם האחרונה שהיא חונה שם, אחרת היא תשא בתוצאות.

במידה והיא תמשיך, תתחיל להרוס לה את האוטו, מקטן לגדול - תשרוט אותו, אחר"כ תחורר צמיג 1, אחר"כ את כל ה-4, לבסוף תרסק לה את המכסה מנוע (אגרופן\אלה\מקל), מבטיח שהיא לא תחנה שם בחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, מה שאתה אומר זה "אני מחפש פתרון פלא שאני לא אצטרך לעשות כלום, והבעיה תיפתר בעצמה"

אין דבר כזה.

ולמה שמצלמה תהיה נגישה ונראית לכולם? כבר הראיתי לך באיזה גדלים הדברים האלו מגיעים, אז למה "פרויקט התקנה"? ביום שרכב של חברים חונה שם או משהו, לוקח בדיוק 2 דקות לתקוע את זה בחניה (או אפילו בתוך הגלגל, יש שם מקום ל 10 מצלמות כאלו) ולהתחיל להקליט.

השקעה אחת, וניצחתם. לא רוצה? חבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת הייתי מתחיל להוריד לה אויר מהצמיגים...

פעם אחרונה שמישהו תפס את החניה שלי (פעם יחידה אגב, וגם חנייה פרטית של הביניין) פשוט חסמתי אותו עם האוטו והשארתי פתק שאומר "חנייה פרטית! אני כניראה יחזור בשעה בקרובה" (כי עליתי הבייתה רק לאכול צהריים ואז הייתי צריך לזוז)

בכל מיקרה כשחזרתי הוא עמד ליד האוטו שלו מחכה שאני יזוז, נכנסתי לאוטו הוא אמר שהוא מצטער וכך זה נגמר

אני הייתי חוסם לה את האוטו לאיזה יומיים בתוך החנייה. אתה בכיף יכול לטעון שהייתה צריך למקם איזה סלע לפני שאתה מעלה אותו הבייתה והחניה זה המקום היחיד שהיה פנוי לך

אגב אחד השכנים אצלנו עשה דבר כזה (זה בעיקרון לאופנוע שלו אבל זה גם חוסם) הוא התקין עמוד מתכת כזה די מסיבי על החנייה והוא יכול להוריד אותו עם איזה מפתח מיוחד (לא אלקטורני או משהו, פשוט יש מנעול ששומר על המוט עומד), זה לא ניראה משהו יקר וההתקנה לקחה לעובדים שם בידיוק שעה וחצי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הדרכים הרגילות אולי יעבדו, אבל אני גם הייתי לוקח בחשבון שהיא (או מישהו מהעסק) כבר עשתה נזק כספי גדול פעמיים, ובעצם הכריזה מלחמת בריונות מחוץ לחוק.

ולכן... הייתי חוסך לעצמי הרבה זמן ומאמץ (וכסף) וישר חותך לה את הצמיגים, מנפץ את כל השמשות, ודופק את הפח גם כן באותה הזדמנות.

בעימות הבא פנים מול פנים הייתי מסביר לה שאומנם אני לא אשם במעשה אבל זה צדק משמיים, ואם היא תחריף את המצב אני יחריף שבעתיים.

צריך לאכול הרבה חרא (ובמדינה שלנו מאכילים את זה בכל סיבוב) כדי לאסוף מספיק אומץ להגיע להחלטה שלמה, שאם הצדק איתך ומישהו חוצה את הקווים, אז עדיף למות כגיבור, ולא לחיות אפילו רגע אחד כפחדן שנותן לאחרים לרמוס אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...