אני רוצה להתקין מערך רייד0 (או שתיים במחשב) מה הדרך הכי טובה (וזולה לעשות את זה) - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני רוצה להתקין מערך רייד0 (או שתיים במחשב) מה הדרך הכי טובה (וזולה לעשות את זה)

look-GOD

Recommended Posts

אז ככה יש היה לי הרדיק חיצוני של 500GB שהחליט לא לפעול יותר יום אחד כי איכשהו הוא לא קיבל חשמל...

אז פירקתי לו תחיים וגיליתי שבפנים בכלל יש שני הרדיסקים במערך RAID 0 שפועלים כהרדיסק אחד.

מכיוון שמאוד חשוב לי המידע שבפנים אני רוצה להתקין אותם במחשב שלי.

אבל היו לי שתי בעיות...

(1) הלוח אם שלי לא תומך RAID (כמה מפתיע).

(2) הלוח אם שלי בנוי לחיבור SATA וההרדיסקים שהוצאתי הם IDE...

אז מה שאני מתכננן לעשות זה לקנות:

לקנות PCI IDE ATA 133 RAID CARD

33cd_1.JPG

מפרט:

Specification:

Chipset: Silicon Image 0680

----------------------------------------------------------

Bus Interface: PCI bus 32 bit

Features:

* Compatible with ATA/ATAPI-6 specifications

* Supports the Scatter/Gather function for the DMA/UDMA function

* Supports Max. PCI bus master data transfer rate of 66MB/Sec.

* Supports JBOD function

* Supports up to four IDE/ATA devices

* Fully backward compatible with Ultra ATA/133, EIDE/Fast ATA-2 IDE & ATAPI devices

* Support Raid 0 , Raid 1 , Raid 0+1

OS Supports: Windows 98SE/ME/NT4.0/2000/XP, Windows 32-bit and Window 64-bit.

[glow=red,2,300]האם זה יעבוד? ואם כן אתם יודעים אם יש לזה איזה מגבלות שאני צריך להזהר מהם?

פתוח להצעות נוספות.

ותודה מראש על העזרה

אילן[/glow]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאחר ולדיסק הקשיח שפירקת יש חיבור IDE אחד אז הבקר יזהה אותו כדיסק אחד ולא שניים, בשביל לבצע רייד אתה תצטרך דיסק קשיח זהה שזה יהיה סתם ביזבוז כסף.

אין לך בכלל חיבורי IDE במחשב? אם כך אז עדיף שתלך למישהו שכן יש לו ותבצע אצלו גיבוי של הדברים שלך, זו השיטה הזולה והפשוטה ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז פירקתי לו תחיים וגיליתי שבפנים בכלל יש שני הרדיסקים במערך RAID 0 שפועלים כהרדיסק אחד.

מכיוון שמאוד חשוב לי המידע שבפנים...

מעל הכל - חשוב לך המידע היית צריך לגבות - תלמד מזה להבא (זה משהו שאני חוזר עליו כמנטרה כבר שנים - זה שמישהו

שם את הקבצים על דיסק חיצוני לא אומר שהוא גיבה משהו - גיבוי זה על יותר ממדיה פיזית אחת - נקודה.)

אם המידע חשוב דיו - אז קח את הדיסקים לחברת שחזור - סביר להניח שמה שתנסה רק ידפוק לך את מה שיש עוד יותר.

שים לב זה שיש לך שני דיסקים בפנים זה אומר כמה אופציות - או שני דיסקים 250 בJBOD או ב-RAID0 - שמבחינת השחזור זה גרוע מאוד...

אופציה שניה זה שהם שני דיסקים 500 ה-RAID1 ואז אתה יכול לברך על זה ששפר עליך מזלך.

בכל מקרה אם המידע באמת חשוב לך תשלם כמה ג'ובות לשירותי שחזור.

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כול תודה על העזרה. :xyxthumbs:

רק עוד שאלה קטנה כי לצערי אני רק עכשיו לומד איך להשתמש בהרדיסקים כמו שצריך...

גיליתי שהשתי הרדיסקים שהיו במערך של RAID 0 הם במצב קבצים FAT וההרדיסק הקיים שלי הוא במצב NTFS... http--imgsrv.pic4u.co.il-2-531-21b77c89abb64b8ab2f096e5184fc74505.jpg

זה יכול ליצור בעיה כול שהיא לשים אותם באותו המחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

שלום שוב...

אז ככה סוף סוף הגיע הכרטיס ואלו הממצאים.

התקנתי את הכרטיס והוא דווקא מצא את ההארד דיסקים כדיסק אחד אבל אי אפשר מסיבה לא ידועה לגשת למידע שבתוכם... (נראה לי כי הוא טמבל והוא לא מבין שהם במצב של RAID.

בול מקרה ככה נראת התוכנה המאפנה שבאה איתו 32cc8027cd32425481cd0233851b92cd05.jpg

וכפי שאפשר לראות הוא לא מבין שזה RAID..!?!

למישהו יש עצות אני פתוח להצעות.

תודה,

אילן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

שלום שוב,

מצטער שאני מחייה את התרד הזה שוב אבל יש חדשות ושאלות מציקות (לצערי) שצצו שוב...

אז ככה הלכתי לחנות (זה בחול) והם שיחזרו לי את כול המידע תמורת 250שח אבל תאמת היה שווה כול אגורה על המידע בפנים (אני יודע מידע מיותר).

אז עכשיו חזרתי הביתה התקנתי אותם במחשב ולחצתי על הכפתור ליצירת מערך רייד 0 בתוכנה (שעד כמה שידוע לי קשורה לכרטיס שקניתי).

אז הוא פירמט לי את הדיסקים או משהו כזה (כי הוא אמר שהמידע יעלם אחרי הפיכת ה HDים ל RIAD) ואז שם אותם על משהו של 64BIT ובתוכנה מזהה אותם כמערך RAID 0 עם כול הנתונים הנכונים. עד כאן הכול טוב ושמח :)

אבל... (כמה מפתיע) מסרב לזהות לי את ההרדיסקים כקיימים??? אני נכנס למחשב שלי ו... כלום אין זכר לכוננים האלו איך זה הגיוני?

הינה מה שהוא מראה בלוח הבקרה cf24e35cf04443c4a9a947d33932b7b905.jpg

והינה מה שהוא מזהה בצורה מוזרה?! bc89fef8d7f143edbc9c6ea86fa90bec05.jpg

תודה מראש על העזרה!

אילן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנס ל-DISK MANAGEMENT ותראה האם יש לך את הדיסק שם (אמור להופיע כדיסק יחיד ולא כחברים הבדידים ב-RAID)

עכשיו נכנסתי וגיליתי שההרדיסקים שב RAID 0 בכלל לא מופיעים שם?! למה? זה לא הגיוני כי ב DEVISE MANGMENT הוא מוצא את המערך!

339a637824eb42a09a6175fdfb55e30205.jpg

a233bd94dd704ce6aee663b794bfb5ea05.jpg

הנה הוא אפילו יודע את הגודל המשותף של שנייהם ביחד 640f89d54e1d414b9ace7b9435f5d4cc05.jpg

אהה ועכשיו מצאתי שזה כן מופיע ב DISK MANAGMENT אבל לא ברשימה למעלה אלא רק למטה כאילו המחשב ברוגז איתם או משהו כזה :-\

7f2106e20665419883c0a1791e330aeb05.jpg

יש אופציה כשאני לוחץ על ההרדיסק שכן מופיע לי למטה לעשות CONVERT IN TO DYNAMIC DISK זה מה שאני צריך לעשות או שזה ישמיד לי את המחשב?

אני בטוח שיש לזה פיתרון פשוט שאני פשוט לא יודע מהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א כול אני רוצה להגיד תודה על העזרה.

וסוף סוף זה עובד יש לי מערך רייד במחשב דרך כרטיס PCI שעלה לי איזה 50 שח.

קיצר הינה תרד בשביל מי שיש לו אותו סרט. (למנועי חיפוש)

איך משתמשים או מתקנים כרטיס רייד?

פשוט קונים אחד מאי ביי או חנות מקומית אם יש לכם מזל ומכניסים כמובן לכניסת PCI ומחברים את שתי הכוננים לאותה יציאה בהנחה שיש על הכרטיס שתיים.

אז הכי טוב זה לא להשתמש בדריוורים שבאו עם התוכנה כי הם בדרך כלל ממש ממש ממש ישנים.

כדי למצוא את הדרייברים החדשים אני ממליץ על אתר http://www.touslesdrivers.com תלחצו על MES DRIVER תתקינו את מה שהוא רוצה ואז הוא יביא לכם קישור לכול הדרייברים במחשב (בצרפתית אבל מובן מספיק). [glow=red,2,300]בכלל אני ממליץ על האתר אפילו אם אתה סתם רוצים לעדקן את המחשב.[/glow]

אחרי זה תעלו את התוכנה\דרייברים שירדו ותבחרו ואחרי אתול תבחרו לאחד את שתי הכוננים לאחד (אזהרה:המידע שלכם ימחק מהכוננים!)

לאחר מכן המחשב (בגלל ווינדוס) לא יזהה את הכוננים אז צריך להכנס ל DISK MANAGEMENT ע"י (START<RUN<compmgmt.msc).

ואז לבחור את הכונן הגדול החדש שנוצר ולבחור CONVERT IN TO DYNAMIC DISK ואז לוקח איזה לפחות חצי שעה פירמוט ואז הכול יעבוד.

תתחדש :):xyxthumbs::hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...