הערה על ספקי סיסוניק - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הערה על ספקי סיסוניק

Radeon38

Recommended Posts

במיסגרת הטיולים שלי בחיפוש מחשבון הספק מצאתי קישורים לביקורות על ספקים ומצאתי מאמרים על ספקים וגיליתי שסיסוניק לא הכי שקטים

נא לקרוא את הסיכום על ה M12 II שאני עצמי דיי מתעניין עליו וקראתי עכשיו מאמר עליו

For best results, the M12-II should be used in systems that consume 200W or less. It's quiet at these levels, the electronics are excellent quality, and it has modular cables. But, let's face it, these days, it's actually easier to build a system that stays under 200W than one that exceeds 200W. Whether by coincidence or intelligent design, this happens to be the power level where the 85% efficiency peak is reached as well.

כלומר הוא יכול להיות שקט רק במערכות של 200 W ...נו באמת איזה מחשב היום עם הכרטיסי מסך החדשים צורך 200W

גם הסיילנסר של נתן תוצאות דומות (מוכר יותר תחת החברה POWER AND COOLING)

The Power & Cooling Silencer 610 delivers clean power with tight voltage regulation all the way to its full rated output. In electrical performance, it is consistently excellent. A couple of years ago, this would be good enough performance for it to rank in the top 10 percentile of all similar products. Today, the competition is a stiffer, and testing covers more parameters than electrical power delivery.

AC ripple was within the ATX12V specification and unlikely to give any trouble, but a bit higher than expected given PCP&C's reputation. Its efficiency is a touch lower than the best, especially at under 150W load, where it drops below 80%. Some PSUs offer 80% efficiency even as low as 60W or 70W, and many current systems can actually spend much of their time idling at such power levels or even lower, so this is significant. If your system idles at 65W, this PSU will pull 90W from the wall, compared to 82W for the recently tested NesteQ ECS7001 or Enermax Modu82+ 625.

The acoustic performance is fairly good, staying modest in our test setup till well past 300W, which is about as high a peak load as you'll encounter in a sane quiet . Above this power level, the fan noise rose to a higher level than any other tested in recent memory. It's a moot point as anything above 30 dBA@1m or so is simply too loud, but the fan behavior is indicative of a decision to keep the unit well-cooled, especially at higher load, even at the cost of higher noise. That high speed 80mm fan does not scale down well; its sound signature at idle is not particularly benign. In a quiet room (installed in an otherwise quiet PC), it will be easily heard, and many listeners will hear it as being at least mildly annoying, due to the complex mix of tonal sounds.

מעל 300 W המאוורר שלו התחיל להסתובב ברעש של 30 דציבל !!!

תגובות בבקשה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רוב המחשבים צורכים עד 200W, החזקים מגיעים ל - 300W.

ורק במערכת מאד שקטה אפשר יהיה לשים לב לרעש של הסיסוניק לדעתי והסיפור עם הסיילנסר מוכר ואף אחד לא המליץ עליו למערכות שקטות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאומרים שספק "שקט", השאלה היא עד כמה הוא שקט במנוחה או בביצוע מטלות כמו נגינת סרטים וכו'.

במאמץ כמו במשחק כבד, מה הנקודה שיהיה שקט? הרעש בכל מקרה בלתי נשמע ליד רעש של משחק (גם אם אתה לא מפציץ בווליום ואפילו לא מגביר הרבה, הרעש מהרמקולים תמיד יהיה מעל 50-60 דציבל, מה שבולע לחלוטין את אותם 30 דציבלים שהספק מפיק)

חוץ מזה, זה תלוי גם בתדר הרעש. רעש בתדר נמוך הוא לא מציק, ונשמע כמו זמזום שקט.

בנוסף, קיימים גם ספקים שנשארים חרישיים תחת מאמץ כבד (הסדרה החדשה של אנרמקס, ובמיוחד ה Silent pro של קולרמאסטר)

הספקים של סיסוניק לא חרישיים לחלוטין במאמץ- אבל הם שקטים יותר מרוב הספקים האחרים בשוק (בא לך לשמוע toughpower במאמץ ליד סיסוניק כלשהו במאמץ? ההבדל ברור ומורגש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על תגובתך

אני מאד קפדן על השקט.השאלה שלי - איזה ספק גם בעומס יהיה שקט (כלומר המאוורר שלו יהיה חרישי גם בעומס) והאם יהיה אפשר לעשות

ולהחליף למאוורר אחר בא נגיד מאוורר של 150 שקל שקט במיוחד אם זה לא יפגע באחריות

הם ניראים יקרים - איפה אפשר להשיג אותם בכלל??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתלהב מה COOLER MASTER. במיוחד במדינה חמה כמו שלנו:

However, temperatures were increasing quickly and we don't actually recommend using these units in hot environments combined with high loads.

http://www.anandtech.com/casecoolingpsus/showdoc.aspx?i=3402&p=9

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתלהב מה COOLER MASTER. במיוחד במדינה חמה כמו שלנו:

However, temperatures were increasing quickly and we don't actually recommend using these units in hot environments combined with high loads.

http://www.anandtech.com/casecoolingpsus/showdoc.aspx?i=3402&p=9

תטרח לקרוא את הסקירה- בטמפרטורת חדר של 25 מעלות (לא יותר משל חדר ישראלי ממוצע בקיץ. למרות שהמדינה חמה, החדרים, למזלנו, לא) הטמפרטורה ב 80% עומס הגיעה לכמעט 60 מעלות- סביר לגמרי, ולמעשה ממוצע לחלוטין.

ה "בעיה" כביכול מתחילה ב85% עומס ומעל (לא שזו בעיה, זו פשוט טמפרטורה שעדיף להימנע ממנה)

עכשיו תענה לי על השאלה הבאה-

אתה באמת רואה מישהו פה מצליח להביא את אחד הספקים האלו ל 80% עומס?

בעצם עזוב 80, ל 70?

רוב המשתמשים בעולם לא מביאים את הספק שלהם אף פעם לעומס מעל 65%, ככה שזה לא עד כדי כך רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תכף אלך לקרוא (אני אוהב לחפור... ;D)

שמע אני אוהב להשקיע על המחשב שלי אבל כל חלק צריך להיות הטוב ביותר בתקציב הטוב ביותר שיש לי.

יש לי מפרט דיי כבד (אני לא יודע אם הוא כבד בהשוואה להיום ) וחשוב לי לדעת איזה ספק יהיה הכי מתאים.

אופטרון 170 3 גיגה זיכרון

3 רפטורים

מתוכנן רכישה של 2 דיסקים עדכניים 750 או 1 גיגה (כלומר יהיה מערך רייד כלשהו)

לוח A8N פמריום

3 צורבי IDE (בכוונה )

מארז W201 של חברת YANG IT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפרטורה בשרב הישראלי ב 25 מעלות בחדר? :smile1: אם החדר ממוזג.

מה ז"א, מרובע באוברקלוק בעומס ימשוך 300-400 תלוי באוברקלוק במעבד ובמידת העומס וזה בלי כ"מ. אם יהיה משחק שיאמץ חזק את ארבעת הליבות וגם את כרטיס המסך תקבל יותר. זה לא 70-80%? אני מדבר על הסיילנט פרו 500 כמובן.

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core2quad-q9300_13.html#sect0

60 מעלות זה נורמלי? הרי התקינות המחמירות מדברות על 50 מעלות. רוב הספקים באזור ה 70 יפתחו מבערים ויתחילו לצרוח.

לבחור שלמעלה. הפתרון, לקנות ספק עם מרווח נשימה כדי שלא יעבוד ב % עומס גבוה, לדאוג למארז מאוורר כדי שהספק לא יקבל ככקלט אוויר חם מקרור מפלצתי של מעבד באוברלוק או קרור מסיבי של כ"מ שפולט חום לתוך המארז (ופה אחד האבסורדים שכן אנשים רוצים שקט ולכן קונים קרורים פסיביים ומארזים אטומים שמבודדים את הרעש אבל גם מפחיתים את מעבר החום לסביבה), למזג את החדר בימים חמים, לוותר על ביצועים קצת כדי להוריד את העומס על הספק (אוברקלוק מעלה למשל מהותית את צריכת המעבדים), לקנות מארז שבו הספק יונק אוויר מלמטה מחוץ למארז ולא מקבל אוויר חם מהרכיבים (אם כי פה יכולה להיות בעיה אחרת, כי לאורך זמן הוא יצבור אבק ובקצב יותר גבוה מאשר אם הוא יונק אוויר מתוך מארז עם פילטרים. אבק יוריד מיעילות הקרור).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

60 מעלות זה נורמלי? הרי התקינות המחמירות מדברות על 50 מעלות. רוב הספקים באזור ה 70 יפתחו מבערים ויתחילו לצרוח.

ב- 70 מעלות הספק לא מוציא כלל מתחים.

יש ירידה בהספק המוצא של ספק הכח "DERATING" שמתחיל בספקים הטובים ב- 50 מעלות ובפחות טובים בטמפרטורה הרבה יותר נמוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו הטמפרטורה של הסינקים, לא של הרכיבים. אני גם בספק שיש הפרש כזה ענק בין הסינקים, לא שאני לא סומך על הביקורות של anadtech- אבל משהו פשוט נראה שם מוזר.

אני מציע לך לראות באותה סקירה גם את גרף היעילות- הרי שגם על 80-90% הספק שומר על יעילות של מעל 80%, והוא לא נכשל בבדיקות המאמץ בנתינת מתחים יציבים, ככה שאני מניח שכן מצאו פתרון מסוים לבעיה.

חוץ מזה, Integral, אתה מביא דוגמאות קיצוניות למדי-

מרובע ליבות באוברקלוק+כרטיס כמו ה 4870, ומשהו שיצליח לאמץ את שניהם ביחד לרמה של צריכה כמעט מלאה?

עדיין לא קיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו הטמפרטורה של הסינקים, לא של הרכיבים.

הסינקים תמיד יהיו קרים יותר מהרכיבים הרלוונטיים שכן האחרונים הם אלו המייצרים את החום והסינקים מפנים אותו. [br]פורסם בתאריך: 19.12.2008 בשעה 00:27:52

מרובע ליבות באוברקלוק+כרטיס כמו ה 4870, ומשהו שיצליח לאמץ את שניהם ביחד לרמה של צריכה כמעט מלאה?

עדיין לא קיים.

למה לא?

http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=2935280&postcount=5

GTA IV

המעבד "רק" ב 70%. אני מבטיח לך שכרטיס המסך לא ב IDLE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...