אחת ולתמיד .... איזה ספק ישראלי לא מגביל תקשורת ביטורנט ?? - עמוד 3 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אחת ולתמיד .... איזה ספק ישראלי לא מגביל תקשורת ביטורנט ??

Doron404

Recommended Posts

מצטער שאני מקפיץ, אבל אני חייב לעדכן ...

אחרי כמה ימים של שיחות והתחמקויות של 012 מהבקשה שלי

להתנתק, חזרה אלי מישהי בכירה מהשימור לקוחות שלהם,

ואחרי שסיפרתי לה שאני מתנתק בגלל ההגבלה על הביטורנט

הציעה להעביר אותו (באותו מחיר) לחבילה בשם GAMER,

ואם גם היא לא טובה לי אז אני יוכל להתנתק בלי בעיה.

סיקרן אותי לבדוק אז הסכמתי ....

הפלא ופלא - פתאום ההורדות התחילו לרדת בשיא המהירות

של החיבור שלי! אבל .... רק מפיירים של , הפיירים

מחו"ל עדיין לא מגיעים ל10 אפילו .... ליתר דיוק, 90 אחוז

מהמהירות מגיעה תמיד מאייפי סטטי מסויים של 012. (P2P PROXY???)

יש למישהו מושג איך זה קורה? מה הקטע של החבילה הזו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ל012 יש PROXY לטורנטים לא מאתמול (לפחות שנה שנתיים), ואין לזה שום קשר לחבילת GAMER.

רק בטורנטים פופולרים מאוד זה נכנס לפעולה ואז זה באמת טס, חוץ מזה המהירות P2P שלהם זוועה.

הייתי לקוח שלהם שנים ו3 חברים שלי עבדו שם בתקופות מסוימות.

חצי שנה אחרי שהמצב נהיה זוועה זה אפילו החמיר בטירוף ואז עברתי ל014 ובאמת הרבה יותר טוב בשביל P2P.

אומנם גם 014 מגבילים P2P אבל הם מסירים את זה בשעות שאין עומסים.

בדרך כלל מ12:00-1:00 בלילה עד שעות הבוקר המאוחרות זה אין בעיה למקסם הורדות.

גם בשעות יותר עמוסות אפשרי לפעמים למקסם מהירות אבל רק עם טורנטים מוצלחים !במיוחד!.

קל לראות את התופעה כי זה קורה כל יום באופן קבוע, ועם כיוונים נכונים בתוכנה (UTORRENT) ו10-20 הורדות בו זמנית, תמיד אפשרי למקסם את הפס אם אין חסימה/עומסים.

014 זה לא גן עדן בכלל, עדיין אני נתקל בימים או שעות שאפילו גלישה פשוטה היא זוועתית.

אבל זה בא והולך והרבה פעמים אין לזה דפוס הגיוני.

ממה שאני יכול לשפוט 014 הם כיום הרע במיעוטו למרות שנדרש לא מעט שיפור כדי שאני יהיה מרוצה מהם.

אבל לך תדע מה יהיה מחר... :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל היא משווקת לאחרים גם?

או שזאת "חבילת כסת'ח" שנותנים

רק למי שמתלונן על המהירות ?

אגב משהו מוזר ... עשיתי בדיקת מהירות

עכשיו דרך SPEEDTEST והוא מזהה לי

את הספק כ"Internet Society of Israel"

HUH ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם,

עקבתי אחר הדיון שלכם, כפי שכתבתי בדיון אחר שנפתח בנושא, אני לקוח של 012 במהירות 1.5, אני עובד דרך Bitorrent עם טורנטים שאני מוריד מטורנטליץ' ודומיו. מהירות ההורדה שלי ברוב הטורנטים עומד על 120 שזה סביר ביותר למהירות ששילמתי, ככה שאני לא יודע על מה אתם מדברים בעניין הזה. אני לא יודע אם זה קשור, אבל התקנתי NetLimiter ודאגתי להגביל את מהירות ה- UPLOAD ללא יותר מ- 3 (ולפעמים ביטלתי לחלוטין), שמתי לב לכך שללא ההגבלה הזו מהירות ההורדה משתנה משמעותית, אולי תעשו נסיון דומה וספרו לי מה היה.

כמו כן, מה שמוזר לי זה כיצד הספקיות יודעות שמדובר ב- P2P, הרי הדבר הבסיסי זה לשנות את הפורטים, לערך אקראי, האם אתם יודעים?

אגב, בדקתי לאחרונה את השירות החדש של סלקום. למי שלא יודע יש לסלקום אפשרות לראוטר במהירות "עד" 2.8 מגה עם UL של 300 (אגב זה תלוי את מי שואלים). לפני שלקחתי את הראוטר שלהם, הם הבטיחו שאין חסימה על P2P, אבל מהירויות ההורדה היו 20-40 גם כשאתרים כמו SPEEDTEST הראו מהירות של 1 מגה.

לאחר דיונים רבים, הם הודו שאכן הם חסימה גם על הראוטר וגם על כרטיס הרשת ללפטופים. החזרתי את המכשיר בתקופת 14 היום והם זיכו אותי.

רק לידעתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עקבתי אחר הדיון שלכם, כפי שכתבתי בדיון אחר שנפתח בנושא, אני לקוח של 012 במהירות 1.5, אני עובד דרך Bitorrent עם טורנטים שאני מוריד מטורנטליץ' ודומיו. מהירות ההורדה שלי ברוב הטורנטים עומד על 120 שזה סביר ביותר למהירות ששילמתי, ככה שאני לא יודע על מה אתם מדברים בעניין הזה.

כנראה לא עקבת אחרי הדיון מספיק טוב אם אתה חושב שזה שלך זה עובד בסדר מעיד על משהו.

אני לא יודע אם זה קשור, אבל התקנתי NetLimiter ודאגתי להגביל את מהירות ה- UPLOAD ללא יותר מ- 3 (ולפעמים ביטלתי לחלוטין), שמתי לב לכך שללא ההגבלה הזו מהירות ההורדה משתנה משמעותית, אולי תעשו נסיון דומה וספרו לי מה היה.

זה לא קשור, זה רק אומר שאתה ליצ'ר ונצלן.

כמו כן, מה שמוזר לי זה כיצד הספקיות יודעות שמדובר ב- P2P, הרי הדבר הבסיסי זה לשנות את הפורטים, לערך אקראי, האם אתם יודעים?

יש תוכנות ניטור שעושות דברים הרבה יותר חכמים מאשר לנטר פורטים, תאמין לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה לא עקבת אחרי הדיון מספיק טוב אם אתה חושב שזה שלך זה עובד בסדר מעיד על משהו. תאכלס

זה לא קשור, זה רק אומר שאתה ליצ'ר ונצלן. תאכלס

יש תוכנות ניטור שעושות דברים הרבה יותר חכמים מאשר לנטר פורטים, תאמין לי. תאכלס

דרך אגב תוכנות ניתור לא חיבות לעקוב אחרי פורט מסוימים, הם יכלות לנתח את מידע שנשלח ולחפש בו מבנים מוכרים

או לחפש תבניות התקשרות מוקרות או פשוט לעשות הגבלה על כמות התוכן שאתה מוריד וכו...

הרי בסופו של דבר מלבד תוכנות P2P אין כמעט שום שירות שיכול להוריד לך כמה גיגה ביום שמגיעה ממאות IPים שונים ... והיחידים שכן אפשר לאפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכתבתי בפוסט אחר:

אני ב012, ואני כנראה הולך לעזוב אותם השבוע.

אמנם בביטורנט אין לי כמעט בעיות אבל עם חיבור לשרתי משחק רשת יש ויש. מה שהכי הרגיז אותי, בדקתי את החיבור לשרתים של המשחק עם חשבון עסקי של 012, והפלא ופלא לא היתה שום בעיה, בשיחה על זה עם התמיכה שלהם נאמר לי שאין מה לעשות ושאולי כדאי לי לעבור לפרופיל . כן בטח אני אשלם לכם יותר כאשר בחברות מתחרות במסלול רגיל אין שום בעית התחברות (בדוק לפחות בנטויזן).

כך שכן, 012 מריצים כל מיני הגבלות, רוצה פחות הגבלות שלם יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה לא עקבת אחרי הדיון מספיק טוב אם אתה חושב שזה שלך זה עובד בסדר מעיד על משהו.

זה לא קשור, זה רק אומר שאתה ליצ'ר ונצלן.

יש תוכנות ניטור שעושות דברים הרבה יותר חכמים מאשר לנטר פורטים, תאמין לי.

QTTP,

אני מבין שאתה על מודריטור גדול במקום הזה, ואני סך הכל חובבן קטן בתחום המחשבים, אני אוהב להסתובב במקום הזה כיוון שלרוב האנשים שעונים פה מתנהגים בכבוד ונימוס גם לכאלה שזה לא תחומם. אני במקצועי רופא, ואני מבטיח לך שלא הייתי מתנשא מעליך אילו אתה היית פולט צרור של אימרות שבעייני היו נתפסים כשטויות.

אני מנסה להשתתף בדיון ולהביע את דעתי ולחלוק, צר לי על שהפרעתי לרצף הגאונות שנשפכת מפיך מפיק המרגליות. חבל שזה סוג הדיון שאתה מוביל כאן, זה מעיד על הרבה דברים דווקא עליך.

לפחות אצלי הבעיה היא רק במחשבים.

חבל, דווקא הרושם הראשוני מהפורום היה טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה.. אחרי שניכנסתי לתוכנית של 4MB דרך ADSL ו-012..

אני מקבל מהירות של 350קב בהורדה .. שזה אומר מהירות של 3MB..

זה מה שבדקתי כשניכנסתי לאתר של בדיקת מהירות(שצריך להוריד קובץבגודל מסויים ולראות על כמה הוא מוריד ויש טבלה)

והורדתי את זה עם אימיול ואייסי וכל האתרים האחרים סגורים.

וכולי בבעסה בעיקר בגלל שיש תחסימה של P2P. מה אתם אומרים יש לי אפשרות לבטל את ההתחייבות..?

עשיתי אותה רק לפני שבוע.. אמור להיות לי 14 יום או משהו בשביל לבטל?

אני חושב שעדיף בנלאומי למרות שהם יותר יקרים הם עומדים על מהירות הכי טובה בארץ וזה עובדה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכל זאת, למי שיש את הסבלנות להסביר לבור שכמוני, מה עלי לבדוק ולצפות מהספק שלי כדי שגם אני אוכל לעבוד עם הטורנטים כמו שצריך. יש לי 1.5 מגה, כשאני צריך להוריד משהו בקצב נורמלי, אני חייב לחסום את ה- UL ואז אני מקבל DL נורמלי של 120ק"ב.

ולכל המודאגים לגבי הליצ'ריות, אני בהחלט מאפשר את ה- UL המרהיב המקסימלי שלי (5-7 ק"ב) כשאין לי משהו דחוף להוריד (שזה רוב הזמן), ולמי שממש מודאג, אני אזכיר שבכל זאת במשך מספר שנים, אני חבר בטורנט ליץ בדרגה של Power User, כך שדי ברור שליצ'ר אני לא.

אני עכשיו בדין ודברים עם 012, מה אני צריך לבדוק? או מה אני פיספסתי בדיון עד כה? כי כפי שאמרתי, אני מצליח להגיע לקצבי הורדה תקינים.

אשמח לתשובה רצינית, כי אם באמת הם עושים את זה אז להצביע ברגליים זה דבר שיהיה טוב לכולנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

jimib23,

כולנו היינו חובבים פעם, וזה לא פשע. אבל זה מתסכל כשיש שרשור ארוך שבו מנסים לדון בבעיה מסוימת, ובא מישהו שלא מספיק בקי, ועל סמך מידע חלקי אומר "לא יודע על מה אתם מדברים".

לא משנה מה המקצוע שלך, או שלי, או של מישהו אחר, אבל תסכים איתי, שכשנאמר פעם אחר פעם, בשרשורים רבים, שמדובר בבעיה הקייימת אצל חלק מהאנשים, חלק מהזמן, ונובעת מעבר לכל ספק, מפעולות שננקטות בצד ספק האינטרנט, כפי שמוכיחות תוצאות של בדיקות של אנשים שונים, זה קצת מעצבן לראות תגובות של "אצלי עובד בסדר, אולי ההגדרות שלכם לא נכונות?"

בנוגע להערתי על הליצ'ריות - זה לא קשור לנושא הנדון, זו סתם נקודה רגישה אצלי (ולא רק אצלי), שכן אנשים שמורידים ומורידים, ומסרבים לתת אפילו קצת חזרה לרשת, הם אנשים ששוברים את כל המערכת. אתה וודאי מבין איך עובד מנגנון ה-P2P. מורידים זה מזה, כך שסכום ההעלאות שווה לסכום ההורדות. ברגע שאנשים חוסמים את ההעלאה שלהם, הם בעצם "דופקים" את אותם חברי הקהילה שמהם הם מורידים. לא סתם קהילות רבות נותנות באן למי שלא משתף מספיק, או לקליינטים פרוצים של EMULE ו-, שמזייפים את מנגנון השיתוף, הכל במטרה לקבל מהירות הורדה אסטרונומית בלי לתרום כלום.

למרבה הצער זו תופעה מאוד פופולרית בארצנו, שנובעת מהמנטליות הכללית. אגב, באופן עקיף, התנהגות כזו רק מגבירה את מצוקת ה-P2P בארץ, שכן ככל שיש פחות מקורות טובים לשיתוף בארץ, כך גדל העומס על התקשורת לחו"ל, והרי הקיבולת של התקשורת לחו"ל היא כאין וכאפס לעומת הקיבולת בארץ, וזה בעצם מה שמאלץ (שוב, בצורה עקיפה) ספקי לנקוט שיטות הגבלה כאלה או אחרות כדי לחסוך ברוחב פס.

זה ככה, רק כדי להסביר מאין מגיע הכעס שלי על הנושא. בכל מקרה אני מתנצל על שהייתי בוטה מידי.[br]פורסם בתאריך: 25.12.2008 בשעה 15:04:00

ולכל המודאגים לגבי הליצ'ריות, אני בהחלט מאפשר את ה- UL המרהיב המקסימלי שלי (5-7 ק"ב) כשאין לי משהו דחוף להוריד (שזה רוב הזמן), ולמי שממש מודאג, אני אזכיר שבכל זאת במשך מספר שנים, אני חבר בטורנט ליץ בדרגה של Power User, כך שדי ברור שליצ'ר אני לא.

איך הגעת ל-5-7 קב"ש בתור UL מקסימלי? בחבילה של 1.5/150 אתה מקבל 18-19 קב"ש קצב העלאה. אם נניח שאסור לתת לטורנט לקחת את כולו, כדי להשאיר קצת לגלישה, אתה בהחלט יכול לתת אפילו 10KB/S העלאה.

אם אתה חייב להגביל את ההעלאה ל-3 קב"ש כדי לקבל קצב הורדה טוב, אז משהו לא תקין ברשת שלך. האם יש משהו אחר שאוכל רוחב פס העלאה אצלך באופן קבוע?

אני עכשיו בדין ודברים עם 012, מה אני צריך לבדוק? או מה אני פיספסתי בדיון עד כה? כי כפי שאמרתי, אני מצליח להגיע לקצבי הורדה תקינים.

אשמח לתשובה רצינית, כי אם באמת הם עושים את זה אז להצביע ברגליים זה דבר שיהיה טוב לכולנו.

שום דבר. אם אתה מצליח לקבל קצבים תקינים, תהנה מזה. הדיון הזה הוא רק על מנת שכשתרגיש פתאום שאתה לא מקבל קצבים תקינים, לא תהיה מופתע.

וכן, הם באמת עושים את זה (אם עצם קיום שרשור זה ורבים אחרים עוד לא מבהיר זאת). ואם הם עושים את זה לך, אין שום דבר שאתה יכול לעשות, מעבר ל"להצביע ברגליים" כפי שאמרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QTTP,

אני מבין שאתה על מודריטור גדול במקום הזה, ואני סך הכל חובבן קטן בתחום המחשבים, אני אוהב להסתובב במקום הזה כיוון שלרוב האנשים שעונים פה מתנהגים בכבוד ונימוס גם לכאלה שזה לא תחומם. אני במקצועי רופא, ואני מבטיח לך שלא הייתי מתנשא מעליך אילו אתה היית פולט צרור של אימרות שבעייני היו נתפסים כשטויות.

אני מנסה להשתתף בדיון ולהביע את דעתי ולחלוק, צר לי על שהפרעתי לרצף הגאונות שנשפכת מפיך מפיק המרגליות. חבל שזה סוג הדיון שאתה מוביל כאן, זה מעיד על הרבה דברים דווקא עליך.

לפחות אצלי הבעיה היא רק במחשבים.

חבל, דווקא הרושם הראשוני מהפורום היה טוב יותר.

אולי הוא היה קצת בוטה, אבל הוא בעצם אמר דברים נכונים, אל תיקח את זה אישית.

יש אנשים מעולים בפורום הזה, ולפעמים גם הם משתלחים קצת בלשונם או מכלילים על איזה נושא מרוב תגובות שהיו להם על הנושא.

בשבילך אני קצת ירחיב את הדברים.

אולי באמת חשוב לדבר על זה לשם שינוי.

בקשר לLEECHING ונצלנות.

יש לא מעט LEECHERS ברשתות P2P כמו גם בתחומים אחרים.

מצד אחד ככל שתתן יותר UPLOAD לרשת P2P תקבל מהמשתפים האחרים יותר DOWNLOAD.

מצד שני ככל שיש יותר הורדות רצות בו זמנית וככל שיש יותר TCP CONNECTIONS, הOUTGOING COMMUNICATION הנדרש בשביל לנהל את הכל גודל, ולכן צריך להשאיר מקום בפס כדי שהUPLOAD לא יחנוק את הפס ובעקיפין גם את הDOWNLOADS.

כדי שP2P יצליח ויהיה בריא, צריך להיות יחס טוב בין UL ל DL במכלול הPEERS בתוך הSWARM.

אם כולם יעלו 3KB אז המהירות הורדה תיפגע מאוד בכלל הSWARM וכולם ירגישו את ההשפעה.

זה כמו שכולם במדינה יהיו מובטלים ויקבלו ביטוח לאומי, ואז המדינה תקרוס.

לכן כל אחד ואחד צריך למצוא איזון נכון אצלו בתוכנה כדי לתת, ולא רק לקחת.

יש אנשים שבכלל לא איכפת להם מטובת הכלל ורק רוצים לקחת ולברוח.

אם תיתן להם אפשרות לבטל את הUL הם יעשו זאת בשמחה.

אבל לא חובה דווקא להשיג את זה בעזרת UL גבוה, אפשר גם להגדיר SEEDING לאורך זמן שימשיך עד שתחזיר יחס של 1:1 (או יותר) לרשת הP2P (לתת בדיוק מה שאתה מקבל).

צריך גם לקחת בחשבון שהUL שספקי נותנים בארץ הוא מאוד קטן ומגביל גם את היכולת שלנו להוריד וגם את היכולת שלנו להחזיר לרשת.

זה לא מצב אידיאלי, אבל המשתמשים (אנחנו) עושים מה שאפשר כדי להינות גם מהורדות מהירות וגם משתדלים לתת בחזרה.

מכיוון שרוב האנשים לא מורידים כל הזמן אפשרי להחזיר בחזרה לרשת את מה שקיבלנו בעזרת הגדרות בתוכנה.

אפילו אני שמוריד הרבה מאוד 24/7 מכוון באופן כללי שכל הורדה תחזיר 1:1.

לפעמים אני יבטל SEEDING בטורנט שבריא באופן מיוחד.

ולפעמים אני יכוון לטורנט שסובל ממחסור קשה בSEEDERS שיתן בחזרה 5:1 כדי שגם אנשים אחרים יוכלו לסיים את ההורדות ולהינות ממה שאחרים איפשרו לי להינות.

באופן כללי אני מוריד יותר ממה שאני מעלה בגלל הUL המועט שאני מקבל מהספק ובגלל הכמות הגדולה של ההורדות שרצות לי 24/7.

אבל אני משתדל מאוד להחזיר בחזרה לקהילה איפה שזקוקים לי הכי הרבה.

לסיום, לא צריך לקפוץ למסקנות ולקרוא לאנשים נצלנים, אבל כן צריך להסביר לאנשים כמה חשוב לתרום לרשתות P2P כדי שכולנו נוכל להינות מהורדות מהירות וזמינות, ואיך אפשרי לעשות את זה גם במצב העגום שיש לנו בישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...