עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני יודע כמה חשמל המחשב שלי היום צורך וכמה המחשב החדש יצרוך מבחינת עלות חשמל

ma4351

Recommended Posts

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המחשב שלי כיום הוא:

מעבד-פנטיום 4 2.4 מה"צ

זכרון-512 מ"ב ddr 266mhz

לוח אם- msi chip intel 845e/533

כ.מסך (onboard)- ג'יפורס 4 64m mx440 ddr

דיסק קשיח- udma 40gb

המחשב החדש שצריך להגיע עוד יומיים הוא:

מעבד:

Intel 2 Quad Q9550 2.83Ghz 12MB Penryn BOX

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer 7 Pro

לוח אם:

GIGABYTE GA-EP43-DS3L

מארז:

ANTEC P182 SE

ספק כוח:

ENERMAX PRO82+ 525W

זיכרון:

G.Skill 4GB -800 DualKit (2x2GB) CL4-4-4-12 4GBPK

קשיח למחשב שולחני:

ST3500320AS

Seagate 500GB Sata II 32MB - אחריות 5 שנים

כמות-2

כרטיס מסך:

BFG GeForce GTX260 MaxCore OCX 896mb GDDR3 PCI e

כונן אופטי:

צורב PIONEER דגם DVR-215BK פנימי בחיבור SATA בצבע שחור במהירות כפול 20

1. אני אשמח אם תוכלו לעזור לי לדעת כמה חשמל המחשה הישן שלי צרך עד היום וכמה המחשב החדש יצרוך?

2. מה המשמעות של זה מבחינת כסף? כמה יעלה לי יותר המחשב החדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נשאל ככה.. אם במחשב יש ספק של 525w זה אומר שהמחשב יצרוך חצי קילו וואט לשעה, וע"פ המחירון שראיתי שקוט"ש עולה 48 אג' זה אומר שהוא יצרוך כל שעה חשמל בעלות של 24 אג'..אני צודק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח....לא!

הספק נותן בהתאם לצורך ,לכן צריכת החשמל אינה קבוע.(פשוט כמו במנוע של מכונית,שבמאמץ צורכת דלק פי כמה וכמה )

לכן תלוי איזה תוכנות\מישחקים(רזולוציות)...וכ"ו....לכן יש המון מישתנים שיוצרים מצב בילתי אפשרי לחישוב מדוייק.

בגדול זוללי החשמל הם #1 כרטיס המסך. #2 המעבד.(3#לוח האם).

ובגדול הרכיבים האלו במחשב החדש יצרכו חשמל פי 3 מהמחשב הישן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החדש שלך יצרוך בסביבות ה-300-350 במאמץ מלא, ומן הסתם ברוב הזמן הוא לא יהיה ככה (רוב הזמן המעבד לא במאה אחוז וכך גם הכרטיס מסך, נכון?).

ובכל מקרה, זה שיש לך ספק שיכול לתת 525W לא אומר שאתה תזדקק לזה. בדיוק כמו שהמכונית שלך יכולה להגיע ל-180 אבל אתה נוסע רק 100 לפי החוק.

אז ה"חוק" פה הוא כמה שהמערכת צורכת, וזה שה"מכונית" שלך, שהיא הספק פה, יכולה לתת יותר - זה לא קשור.

אם תקנה ספק של 1000W או 500W או 1600W המערכת שלך עדיין תצרוך בדיוק אותו דבר

לבחור שמעליי, הלוח אם לא ממש נחשב כזולל חשמל. הזוללים הם השניים הראשונים שציינת שהם המעבד והכרטיס מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אומר שהוא לא במקום השלישי מהבחינה הזו, אבל רוב לוחות האם לוקחים פחות או יותר אותו הדבר וזה משהו שפחות מתייחסים אליו.

השניים הראשונים שציינתי למעלה צרכים גודלים בהרבה.

Zam, זו הערכה כללית בלבד מפאת חוסר זמן (עבודה).

האמת זה יכול לצאת גם פחות אם עושים חישוב מדוייק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

xtract ע"פ מה שאתה אומר שהוא יצרוך 350 אז זה אומר שעלות שעה עבודה של המחשב היא מקס' 16 אג' ע"פ מחיר של 48 אג' לקוט"ש?

כלומר החישוב הבסיסי שלי נכון רק הנקודה היא שזה שיש לי ספק 525 לא אומר שהמחשב יצרוך 525, אני צודק בחישוב?

שנית, ע"פ מה שאתה אומר, האם אני יכול לשים למערכת החדשה שלי ups של 450w ?(זה מה שיש לי מפעם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי 450 לא יספיק (תלוי גם בגודל המסך שלך) אבל אם כבר זה קיים, תנסה - לא יזיק.

בכל אופן, אתה בהחלט רק טעית בחישוב. ברגע שאתה יודע כמה המחשב צורך אתה בהחלט יכול לעשות מיחשוב מדויק.

אבל אל תשכח שה-300W שהוא אולי כביכול יצרוך זה במאמץ מקסימלי שכמעט ולא תגיע אליו (מעבד וכרטיס מסך במאה אחוז!).

גם שתשחק זה לא יקרה ברוב המקרים, ואל תשכח את כל השעות שהמחשב שלך סתם ישמש כמקום גלישה/מוזיקה/סרטים/סתם יפעל בלילה. בכל השעות הללו המאמץ של הרכיבים יהיה אפסי יחסית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...