משתמש ווינדוס רוצה לעבור ללינוקס (: - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משתמש ווינדוס רוצה לעבור ללינוקס (:

Dean7

Recommended Posts

שלום, אני כבר המון זמן עם שמשגע אותי כל הזמן, כל פעם בעיה אחרת... חבר הציע לי לעבור ללינוקס (הוא לא יודע מה זה אבל הציע חח) , עכשיו לקחתי את זה ברצינות. אז ככה , אני הבנתי שיש הפצה אחת שנקראת אובנטו שהיא הכי ידידות ועדיפה למתחיל, וגם מבחינה גרפית היא טובה מאוד. אז נכנסתי לנעוץ וחיפשתי מדריכים איך לגשת בכלל ללינוקס, והם לא הכי מפורטים ורצים ישר להורדה.

המפרט שלי:

CPU Type DualCore D 945, 3416 MHz (17 x 201)

Motherboard Name Gigabyte GA-8I945PL-G (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Video Adapter NVIDIA 6600 (256 MB)

תגידו אם חסר משהו

אז איזה גרסא לבחור? יש i386, i586 או i686 ועוד כמה... איזה מהם?

אחרי שאני בוחר אחת מאלה יש לי עוד לבחור איזו גרסא של האובנטו, יש 6,7,8 וכל מיני באמצע , איזו לבחור ולמה?

איך ממשיכים משם?

חייב להגיד לכם שכל המדריכים בעברית ובאנגלית שראיתי רק נתנו לי הורדה ומה כל הורדה אומרת...בגלל זה יש כל מיני פערים.

כפי שאתם רואים אני נוב אחושרמוטה חח 8) לא תעזרו לנוב במצוקה? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תוריד את הגרסה הזו

http://mirror.isoc.org.il/pub/ubuntu-releases/8.10/ubuntu-8.10-desktop-i386.iso

אם אתה מעדיף מערכת שהיא כולה בעברית יש רמיקס של אובונטו שמכווון לעברית כאן

http://www.lingnu.com/ubuntu-hebrew-remix/

תצרוב כISO (כלומר אל תפתח את זה עם UNRAR)

הדיסק הצרוב כבר יעלה לך הדגמה ומשם תוכל להתחיל להתקין.

הערה: אם אתה מתכוון להשאיר גם את התקנת אני מציע שתגבה את מה שחשוב לך, תריץ defrag ותקטין את מחיצת החלונות כך שישאר לך מקום לאובונטו לא מפורמט. זה יקטין את הסיכוי שתטעה בהתקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה אני מגבה הכל עכשיו... אבל יש לי עוד כמה שאלות:

1.האם אפשר להגדיר ללינוקס רק כונן אחד שהוא יוכל להשתמש בו?

2.האם ניתן להעביר את ווינאמפ ללינוקס?

3.כמה מקום הלינוקס צריך?

4.יש עוד דברים קריטים שאני צריך לדעת,לפני ההתקנה ואחרי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בעיקרון לינוקס תשתמש רק בכונן/מחיצה שתפרמט אותה דרכו, אומנם תוכל גם לקרוא ולגשת לכוננים של .

2. את השירים עצמם? בוודאי, התוכנה עצמה לא ראיתי שקיימת ללינוקס.

3. בעיקרון לכל המחיצות סביבות ה5GB.

4. תתרגל להשתמש הרבה בגוגל :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עכשיו בהתקנה והכל בסדר בינתיים. הגעתי לשלב חלוקת המחיצות,ואני לא מבין למה הם מתכוונים, מישהו יכול להסביר לי מה זאת אומרת?

בשביל לא לשגע יותר מידיי, מה צפוי לי בשלבים הבאים והסבר על כל אחד מהם

אני מתקין דרך הדוס (כשמפעילים את המחשב, הטקסטים לבן על גבי שחור,אתם יודעים על מה אני מדבר) .

יש לי כונן C וכונן D ,ואני רוצה שהלינוקס יתעסק אך ורק עם כונן C שהוא הכונן של הוויסטה. איך אני יכול להגדיר לו שהוא מתעסק רק עם כונן C ?

ויש שלוש אפשרויות , שתי GUIDED ואחת MANUAL ... מה כל אחת עושה? אני רוצה להבהיר שאני רוצה את וויסטה פועל עדיין, לא למחוק אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שתי בעיות עכשיו...

1. האובנטו איטי מאוד. האינטרנט גם איטי (לעומת זאת,הביטורנט טס ברמות) ,אך גם התפריטים של האובונטו, ובעיקר לפעמים נראה כאילו האובונטו לא מגיב למספר שניות מרוב עומס. יש לי מספיק מקום על הכונן , מה יכולה להיות הבעיה?

2.הבנתי שישנה תוכנה שקוראים לה WINE , ואני רוצה להתקין בעזרתה את הRA3 שלי ,ועוד תוכנה חשובה. איך אני עושה את זה? (התקנתי כבר את WINE)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי הביטורנט חונק לך את המחשב?

תפתח מסוף ותריץ את הפקודה top אם אתה לא מבין את מה שתראה תדביק פה ואולי נוכל לעזור.

אני ממליץ להשתמש בWINE רק כמוצא אחרון עדיף תמיד לחפש תוכנת שעושה אותו דבר. משחקים אולי יעבדו ואולי לא. באתר winehq תוכל לחפש ולראות איך מתקינים עם wine והאם יש סיכוי לתוכנה ספציפית לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה מתכוון מסוף?

האיטיות כנראה לא נובעת מהביטרונט מכיוון שיש איטיות גם כאשר הביטורנט מכובה.

זה קורה בעיקר כשיש יותר מאיזה 6 טאבים בפיירפוקס... ולמה לפעמים המסך מתקהה, ואז חוזר לעצמו? זה יענו סימן שהוא מתאמץ יתר על מידה?

אגב, יש גם דיליי עצבני ביותר ... משהו כמו איזה 5 שניות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת :funn:

הייתי במצב כמו שלך עד שנסיתי את מנדריבה 2009 עם gnome, חלום אמיתי :xyxthumbs:

אל תגרום לעצמך לנטוש את לינוקס בגלל כמו שאני התכוונתי לעשות עד שראיתי את מנדריבה.

אובונטו ידועה כהפצה איטית מאוד וכבדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...