חוק שימור אנרגיה, אבל מאיפה הגיע? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוק שימור אנרגיה, אבל מאיפה הגיע?

YogiBear

Recommended Posts

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קראתי הכל כבר משמן. תשמע - הקשרים אינם חזקים דיים, ולא כל מה שכתוב הוא אמת מוחלטת. אני ממליץ לך לנסות לקרוא זאת שוב ולהיות ספקן. עם זאת אף אחד לא אמר שהדת ומדע סותרות זו את זו (לפחות לא כך לגבי היהדות, הבודהיזם, והאיסלאם - למרות שגם שם היו אנשים שהאמינו שהעולם שטוח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין באמת טעם לדבר על מה היה לפני המפץ הגדול.

חוקרים רבים מתיחסים למפץ הגדול כנקודות ה-0 בציר הזמן ובזה זה נגמר

אבל אם קיים מצב שזוהי לא נקודת האפס אז קיים מחסור אדיר בפיסיקה המודרנית.

אני לא ממש בקיא בנושאים כאלה ויש מצב אפילו שמה שאני אומר בכלל לא אפשרי, אבל אם הוא כן אני מניח שמישהו היה שם לב עד היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרי להפוך אנרגיה לחומר, למשל אנרגיה חשמלית לחומר?

לא יודע מה לגבי אנרגיה חשמלית, אך אנרגיה קינטית ניתן בקלות להפוך למסה. לדוגמא בהתנגשות פלסטית של שני חלקיקים נוצר חלקיק בעלה מסה גדולה יותר מסכום המסות של שני החלקיקים וזאת בכדי לשמר גם תנע [יחסותי] וגם אנרגיה [יחסותית].

אם אתה רוצה להתחיל להבין מהבסיס איך זה קורה,[ ולא מסתם שטויות ששומעים ביום יום] , תתחיל ללמוד דינמיקה יחסותית שמשם הרעיון הזה הגיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

מאיפה הגיע כל החומר?

לך תדע. אולי הוא היה מאז הוא מתמיד. אם זמן הוא רק מדד לתנועה.

אז אולי הכל היה מאז הוא מתמיד ורק שינה צורה. מעברי אנרגיה מעברי מסה.

הכל מתקתק באיזה דפוס מחזורי כלשהו. המחזור שלו הוא בן 5000 מילארד שנה. זאת אומרת.

בעוד 5000 שנה מהיום אני! כן אני!. אני של העתיד!. יכתוב את ההודעה הדבילית הזו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בו נאמר שעכשיו שנת 3000 ויש לי עוצמתי.

אני עושה סימולציה של יקום מתפשט.

בהתחלה אין כלום.

יש הרבה כוח חישוב ומעט מאוד חומר פעיל שהולך ומתרבה (על פי התוכנה שאני מריץ שיוצרת יקום עם חוקים).

התוכנה משתמשת בכוח העיבוד בשביל להמיר את הכוח חישוב הפוטנציאלי (אנרגיה) לדברים קיימים בעלי צורה ותוכן (חומר) שמונעים ע"י המעבדים (אנרגיה).

אחרי הרבה זמן (יחסי) המחשב יהיה מלא בחומר שמונע כולו ע"י המעבדים ומאיט את התהליך.

הזמן ביקום יואט בהדרגתיות.

איזורים מסוימים יהיו כל כך צפופים במידע (חומר) עד שכמעט כל אנרגיה (כוח חישוב טהור ללא חומר שמכביד) שתתקרב אליהם תיבלע בעומס הנוראי ההולך וגדל.

מספר המדע הבדיוני החדש של Art Tatum "היקום קורס, חייבים לשדרג".

להשיג בחנויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^

אשמח אם תסביר כיצד הגעת למסקנה שהדפוס הוא מחזורי?

הדפוס אינו מחזורי

היית איזשהי הנחה שאחרי המפץ הגדול כח הכבידה יגרום להצטמצמות היקום ("המעיכה הגדולה")

אבל תצפיות מראות שהיקום לא מאט את מהירות ההתפשטות שלו, אלא מאיץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין באמת טעם לדבר על מה היה לפני המפץ הגדול.

חוקרים רבים מתיחסים למפץ הגדול כנקודות ה-0 בציר הזמן ובזה זה נגמר

זה לא רוב זה כולם ברגע שנוצר הייקום נוצר הזמן לפני זה לא היה כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחלה אין כלום.

יש הרבה כוח חישוב ומעט מאוד חומר פעיל שהולך ומתרבה (על פי התוכנה שאני מריץ שיוצרת יקום עם חוקים).

התוכנה משתמשת בכוח העיבוד בשביל להמיר את הכוח חישוב הפוטנציאלי (אנרגיה) לדברים קיימים בעלי צורה ותוכן (חומר) שמונעים ע"י המעבדים (אנרגיה).

אחרי הרבה זמן (יחסי) המחשב יהיה מלא בחומר שמונע כולו ע"י המעבדים ומאיט את התהליך.

איזורים מסוימים יהיו כל כך צפופים במידע (חומר) עד שכמעט כל אנרגיה (כוח חישוב טהור ללא חומר שמכביד) שתתקרב אליהם תיבלע בעומס הנוראי ההולך וגדל.

להשיג בחנויות.

חחחח גדול :lol:

תקשיב אבל התאוריה שאתה דיברתה עלייה מזכירה לי משהוא שכבר כיים ומדבר על משהוא דומה ? (אני חושב שיש פה הקשר לחורים שחורים אבל אני לא בטוח ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

בהתחלה אין כלום.

להשיג בחנויות.

שאלה לא קשורה לנושא, אבל פילוסופית באותה המידה - נניח והיו נוצרים לך יצורים תבוניים במהלך הסימולציה הזו, אפילו נוצרו כמה שממש ממש דומים לך, אז החלטת לעזור להם לכסח את שאר היצורים המוזרים שנוצרו שם. הם הודו לך והכל, אבל בזמן שאתה הלכת לשחק קצת שש-בש - עברו מאות שנים אצלם, טווחו בהם, ואז כולם שכחו אותך, הטילו ספק בקיומך, ואפילו קיללו אותך - מה היית עושה להם ?

מקווה שהרוב הבינו את הרמיזה (בלי דעה כלשהי) שבשאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעיון שאני יתן להם כמה פקודות ואז ינקום בהם על זה שהם לא עמדו בציפיות הוא טיפשי.

במיוחד לאור העובדה שמלכתחילה לא הייתי ברור ולא תיקנתי אותם כשהבנתי שזה לא הולך טוב.

הרי אני כמי שיש לו את כל הנתונים להבין איך הדברים עובדים בסימולציה מבין בדיוק מה אמור לקרות ולמה.

ואם מישהו אחראי לטעויות הרי זה אני.

ועל אותו משקל של הדברים שאמרתה אני יאמר שיותר סביר שהם המציאו את קיומו של אלוהים ואין שום קשר ביני לבין התפתחות הרעיון הזה.

ובכל מקרה... בקנה מידה כזה של יצירה דברים כאלה הם חסרי משמעות.

ואם באמת היתה לי מטרה לכוון או להדריך את אותם יצורים שנוצרו אז הייתי יותר מעורב.

לחשוב שהאינטרסים שלהם או שלי נהפכו למשותפים זה אבסורד.

גם התשומת לב שלי לדברים שקורים לא יכולה להיות דומה למה שהם תופשים כבעל משמעות.

לשם השעשוע או מחקר כלשהוא הייתי אולי מכניס שינויים בתוכנה, אבל בטח שלא הייתי מצפה מדברים שיעשו יותר ממה שהם תוכננו לעשות בתנאים שנוצרו.

בסימולציה כזאת גדולה עם קו זמן עצום ומורכב לא הייתי מייחס חשיבות לכל פרט קטן, ומזווית הראיה שלי יש משמעות יותר גדולה להתרחשויות גדולות על בסיס זמן רחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...