חוק שימור אנרגיה, אבל מאיפה הגיע? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוק שימור אנרגיה, אבל מאיפה הגיע?

YogiBear

Recommended Posts

שלום לילה טוב חברים... :hat:

בעקבות השיעורים הטכנולוגים דיברנו על כך שאנרגיה קיימת ואינה נעלמת אלא היא רק משנה מצב/צורה והיא נמצאת בכל מקום ובכל מצב.

בעקבות נסיון למצוא 1001 קומבינציות לגילגוליי אנרגיה חשבתי לתומי... "רגע, אם X העביר ל-Y שהעביר ל-Z, מי העביר ל-X את האנרגיה בהתחלה?"

אני כבר מנסה לשבור על זה ת'ראש מלא זמן ופשוט אין לי קצה חוט כי הרעיון שהכי קרוב תוצאה שלי הוא- המפץ הגדול, אבל כמובן, מאיפה הגיע האנרגיה למפץ הגדול וכו'.. מאיפה מגיע האנרגיה לכוכבים שנמצאים בשמיים כבר כמה מילארדים וממשיכים לנוע בכיף. הרי גם הם קיבלו מאיפה שהוא את "הדחיפה" שלהם... השאלה מאיפה!?

אז אני אסיים בפירוש החביב שלנו למילה אנרגיה- היכולת לבצע עבודה. זה הפירוש לכל המתעניינים.. ;D

בכל מיקרה, זה שאלה שכנראה לא תהיה לי עליה תשובה וסה"כ זה שאלה מעניינת שנראה לי קשורה למפץ הגדול לא פחות..

יום טוב ויאלה לישון... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ממש קשה להבין ממה שכתבת אבל יש תאוריה(די מקובלת) שהמפץ הגדול זה בעצם שינוי מהמון מסה לאנרגיה ע"פי E=MC^2 זוהי הפשוטה BTW

ההפך הגמור, המפץ הגדול זה שינוי אנרגיה למסה (לא היה שום מסה לפני זה)

בקיצור מנקודה קטנטנה ביקום בקעה אנרגייה שהפכה לכל מה שאנחנו מכירים או לא מכירים, מה היה לפני זה שום דבר (לא היה מימד זמן) למה זה קרה? אי אפשר לדעת מדעית. זה קשור לדיון שנמצא בסטיקי של "אקטואליה ותרבות"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למדע אין תשובה על השאלה מאיפה האנרגיה הגיעה.

(אני מאמין שהאנרגיה הזו תמיד היתה קיימת, ואני קורא לה "אלוהים". אתה יכול להאמין או שלא להאמין באנרגיה נצחית, וגם לקרוא לה בכל שם שעולה על דעתך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסברה הפופלרית כיום היא שהאנרגיה (והמסה, אין הבדל, 2 פנים של אותו המטבע) הייתה קיימת בשלב מסויים לפני המפץ הגדול, ככל הנראה האנרגיה הזאת הייתה בשיווי משקל בין הרצון להתרחב לבין כוח הכבידה שרצה לדחוס אותה, לרגע אחד הכבידה הפסידה ומאז היקום ממשיך ומתרחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוויקיפדיה

סטיבן הוקינג, תאורטיקן שהתייחס להיווצרות היקום ועתידו, ניסח תאוריה המעמידה את מושג אינסופיות הזמן בצורה שונה לחלוטין. על-פי תאוריה זו, צורת המרחב-זמן הינה סגורה, כך שליקום, הפרוס על פני המרחב-זמן, צורה המתארת כדור (בעל יותר משלושה ממדים, שכן הזמן הינו ממד נוסף בתיאור זה).

על פי תאוריה זו, יחס הזמן לצורת ה"כדור", הינו כיחס הציר "צפון-דרום" לכדור הארץ. במובן זה, קיימת נקודה מסוימת המתארת את ראשית הזמן, בה אין רלוונטיות לשאלה, מה היה לפניה (ובהתאמה: נקודת סיום לזמן), שכן שאלה זו מקבילה לשאלה, איזו נקודה צפונית לקוטב הצפוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

הסברה הפופלרית כיום היא שהאנרגיה (והמסה, אין הבדל, 2 פנים של אותו המטבע) הייתה קיימת בשלב מסויים לפני המפץ הגדול, ככל הנראה האנרגיה הזאת הייתה בשיווי משקל בין הרצון להתרחב לבין כוח הכבידה שרצה לדחוס אותה, לרגע אחד הכבידה הפסידה ומאז היקום ממשיך ומתרחב.

מההה ? הכבידה הפסידה ??!?! שיט שמתי את כל הכסף שלי עליה :'(

בכל אופן - לפי כמה שנים העלתי דיון כזה גם כן (אף על פי ששלי היה קצת יותר מנוסח). אין לעניינים האלו תשובה מספקת (בינתיים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...